Jump to content

Ποια είναι η κατάλληλη ηλικία για γάμο;


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικα με τον φιλο παραπανω που η κοπελα του εχει προβλημα με το σπιτι θα εχει και μετα τον γαμο

Η κατασταση δεν αλλαζει και ουτε προκειται να αλλαξει

Η κοπελα καλα θα κανει να κατσει με την μαμα της και να αφησει το παλικαρι να παρει ανασες

Πολλες τετειες περιπτωσεις εχω περασει και εγω στη ζωη μου , και ξερω

Να της πει " Αντε γεια " και να κοιταξει για αλλο "λιμανι "

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι ότι η κοπέλα δεν πατάει πόδι στους γονείς της.. Αν σας πω οτί πρέπει να γυρίζει σπίτι 1:30; Τι έχετε να πείτε για αυτό;
μηπως θελει να παντρευτει για να ξεφυγει απο τον ελεγχο των γονιων της?

γιατι αν ειναι ετσι μιλαμε για ανωριμοτητα.

αν ειναι να παντρευτεις το κανεις για ολους τους αλλους λογους που μπορει να σκεφτει καποιος νοημων ανθρωπος,εκτος απο το "θα παντρευτω για αν μην εμ ελενχουν οι γονεις"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μηπως θελει να παντρευτει για να ξεφυγει απο τον ελεγχο των γονιων της?

γιατι αν ειναι ετσι μιλαμε για ανωριμοτητα.

αν ειναι να παντρευτεις το κανεις για ολους τους αλλους λογους που μπορει να σκεφτει καποιος νοημων ανθρωπος,εκτος απο το "θα παντρευτω για αν μην εμ ελενχουν οι γονεις"

 

δν νομιζω να θελει να παντρευτει γι αυτο το λογο. αφου εχουν 4 χρονια σχεσης κ αγαπιουνται πολυ!γιατι να το βλεπει ετσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε nrg αν καποιος εχει ιδιαιτερες απαιτησεις σε αγορες ρουχων κλπ κλπ τοτε ειναι ανεκδοτο τα 1200€;) . κ το ανετα ειναι σχετικο..;) κ τελος ρολο παιζει κ η οικογενεια του καθενος τι χρηματα εχει ;)

 

Τι ρόλο παίζει η οικογένεια του καθενός;Θα ανοίξεις σπίτι και θα βασίζεσαι σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Τι ρόλο παίζει η οικογένεια του καθενός;Θα ανοίξεις σπίτι και θα βασίζεσαι σε άλλους;

Ε λιγο πολυ πολυς κοσμος βασιζεται λιγο στην βοηθεια των γονιων του στην αρχη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε λιγο πολυ πολυς κοσμος βασιζεται λιγο στην βοηθεια των γονιων του στην αρχη...

 

Οκ μια αρχική βοήθεια να την έχεις.Όχι όμως και να βασίζεσαι σε αυτήν

Εν πάσει περιπτώσει εξακολουθώ να θεωρώ τα 1200€ ελαχιστότατα.Αν προκύψει και μπόμπιρας δεν το συζητάμε καν.

Link to comment
Share on other sites

Οκ μια αρχική βοήθεια να την έχεις.Όχι όμως και να βασίζεσαι σε αυτήν

Εν πάσει περιπτώσει εξακολουθώ να θεωρώ τα 1200€ ελαχιστότατα.Αν προκύψει και μπόμπιρας δεν το συζητάμε καν.

Συμφωνω μαζι σου...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι ρόλο παίζει η οικογένεια του καθενός;Θα ανοίξεις σπίτι και θα βασίζεσαι σε άλλους;

 

αν καποιος εχει μαθει απο μικρος να ζει με τα λιγα (απο την οικογενεια) διατηρει αυτη τη νοοτροπια κ οταν μεγαλωσει.γι αυτο παιζει ρολο η οικονομικη κατασταση των γονεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα μη περνεις και ορκο...

αν οι δικοι μου λογου χαρη ηταν φτωχοι αυτο δε σημαινει πως εγω ακομα κι αν αποκτησω τρελα λεφτα θα ζω με τον ιδιο τροπο ζωης.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλα μη περνεις και ορκο...

αν οι δικοι μου λογου χαρη ηταν φτωχοι αυτο δε σημαινει πως εγω ακομα κι αν αποκτησω τρελα λεφτα θα ζω με τον ιδιο τροπο ζωης.

 

κ βεβαια. πρεπει να εχεις κ τον σωστο χαρακτηρα ετσι ωστε να μν τα γ@μ@ς τα λεφτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κατάλληλη ηλικία για το γάμο.

Απλά όταν παντρευτείς καταλαβαίνεις ότι δεν ήσουν έτοιμος και μάλλον βιάστηκες............:cry: :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κατάλληλη ηλικία για το γάμο.

Απλά όταν παντρευτείς καταλαβαίνεις ότι δεν ήσουν έτοιμος και μάλλον βιάστηκες............:cry: :cry: :cry: :cry:

 

Σωστή αυτή η άποψη, φίλε μου.Μήπως είσαι παντρεμένος και ξέρεις τι συμβαίνει;:cool:

Link to comment
Share on other sites

Σωστή αυτή η άποψη, φίλε μου.Μήπως είσαι παντρεμένος και ξέρεις τι συμβαίνει;:cool:

 

Αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις. Παντρεμένος και χωρισμένος!!!!!!:blink: :blink: :blink:

 

Οι θεωρείες είναι εύκολο να λέγονται, αλλά στη πράξη όλα είναι διαφορετικά.

Ο γάμος είναι πραγματικά "λαχείο", χρειάζεται τύχη, υπομονή και να είσαι έτοιμος για πολλούς αστάθμητους παράγοντες.......

Και το σημαντικότερο, όποιος πιστεύει ότι ένας από τους δύο πρέπει να έχει το πάνω χέρι είναι το λιγότερο αστείος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, από ό,τι έχω καταλάβει, ο γάμος πολλές φορές "καταστρέφει" μία σχέση.Παράδειγμα, άκουσα πρόσφατα ότι ένα ζευγάρι χώρισε μετά από ένα μήνα γάμου και ήταν μαζί περίπου 5 χρόνια.Δηλαδή, κάτι τους κλώνισε την σχέση τους μετά τον γάμο.Επίσης, είναι και οι γυναίκες που δεν πείθωνται με μια απλή, αλλά σοβαρή σχέση και θέλουν γάμο για να δεσμευτούν...:D
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, από ό,τι έχω καταλάβει, ο γάμος πολλές φορές "καταστρέφει" μία σχέση.Παράδειγμα, άκουσα πρόσφατα ότι ένα ζευγάρι χώρισε μετά από ένα μήνα γάμου και ήταν μαζί περίπου 5 χρόνια.Δηλαδή, κάτι τους κλώνισε την σχέση τους μετά τον γάμο.

Δεν καταστρεφει την σχεση, την "απογυμνωνει" και φαινεται πως ειναι τα πραγματα στην πραγματικοτητα, τα προβληματα της καθημερινοτητας μπαινουν μεσα στο ζευγαρι και εκει δειχνει το αν αντεχει μαζι ή οχι. Ωραια τα ροζ συννεφακια αλλα στον γαμο ειναι τα δυσκολα.Εκει φαινεται το ποιον της σχεσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταστρεφει την σχεση, την "απογυμνωνει" και φαινεται πως ειναι τα πραγματα στην πραγματικοτητα, τα προβληματα της καθημερινοτητας μπαινουν μεσα στο ζευγαρι και εκει δειχνει το αν αντεχει μαζι ή οχι. Ωραια τα ροζ συννεφακια αλλα στον γαμο ειναι τα δυσκολα.Εκει φαινεται το ποιον της σχεσης.
γιατι βρε σοφια μου.ξερεις πολλα συνχρονα ζευγαρια που περιμενουν να παντρευτουν για να ζησουν κατω απο την ιδια στεγη?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γιατι βρε σοφια μου.ξερεις πολλα συνχρονα ζευγαρια που περιμενουν να παντρευτουν για να ζησουν κατω απο την ιδια στεγη?

Κι ομως δεν συζουν ολοι πριν τον γαμο...;)

Αλλα και να συζουν δεν ειναι ακριβως ιδιο μετα τον γαμο...Μετα αφηνονται λογω σιγουριας, εχουν περισσοτερες απαιτησεις ο ενας απο τον αλλον....ή το αντιθετο πολλες φορες που ειναι κι αυτο κακο...γκρινιες...Το θεμα ειναι αν μπορει να αντεξει η "σχεση" τους μεσα απο ολα αυτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την sofi-k και στο ότι όλα τα ζευγάρια δεν συζούν αναγκαστικά πριν τον γάμο αλλά και στο ότι ο γάμος δίχνει πραγματικά αν μια σχέση είναι πραγματικά υγειής και όχι μόνο για "συννεφάκια".

Σεβασμός, αλληλοκατανόηση και αγάπη άμα υπάρχουν, ο γάμος όχι μόνο δεν καταστρέφει αλλά ολοκληρώνει και δυναμώνει μια σχέση!:)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την sofi-k και στο ότι όλα τα ζευγάρια δεν συζούν αναγκαστικά πριν τον γάμο αλλά και στο ότι ο γάμος δίχνει πραγματικά αν μια σχέση είναι πραγματικά υγειής και όχι μόνο για "συννεφάκια".

Σεβασμός, αλληλοκατανόηση και αγάπη άμα υπάρχουν, ο γάμος όχι μόνο δεν καταστρέφει αλλά ολοκληρώνει και δυναμώνει μια σχέση!:)

 

Πράγματι δεν συζούν όλα τα ζευγάρια πριν από το γάμο...

 

Και θα συμπληρώσω και την επικοινωνία

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

το βασικότερο για εμένα είναι να μην υπάρχει εγωισμός και να γίνονται αλληλουποχωρήσεις.
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

το βασικότερο για εμένα είναι να μην υπάρχει εγωισμός και να γίνονται αλληλουποχωρήσεις.

 

Δεν είναι πάντα εύκολο να μην υπάρχει εγωισμός..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα πως ολα τα ζευγαρια συζουν πριν τον γαμο...ειπα πως ενα σημαστικο ποσοστο απο αυτα συγκατοικει.

τεσπα δεν εχει και τοση σημασια καθως συμφωνφ με αυτα που ειπε μετα η σοφια

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...