Jump to content

[Επίσημο] HTC P6500 (HTC Sedna)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

519 euro σφραγισμένο στο κουτι του απο αναβάθμιση της orange. Δεν το σκέφτηκα καν και ας έχω ήδη το cruise!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
519 euro σφραγισμένο στο κουτι του απο αναβάθμιση της orange. Δεν το σκέφτηκα καν και ας έχω ήδη το cruise!!!!

 

Καλά έκανες! Περιμένουμε comments! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

519 euro σφραγισμένο στο κουτι του απο αναβάθμιση της orange. Δεν το σκέφτηκα καν και ας έχω ήδη το cruise!!!!

 

καλοριζικο!!σε καλη τιμη το πηρες...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό αλλα μου έφεραν ένα ultimate 9502 και δεν θα το κρατήσω. Οποιος ενδιαφέρεται το δίνω οσο το πηρα, ξεκλείδωτο είναι.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το p6500 είναι το όντως το κορυφαιο μοντέλο της Htc. Eίναι ταχυτατο η κάμερα ειναι μακράν καλύτερη απο του Polaris και η ποιότητα κατασκευής είναι άπαιχτη σε αντίθεση με το Polaris. To μόνο πρόβλημα είναι η οθόνη του η οποία ναι μεν είναι βολική μεγάλη και ευδιακριτη αλλα δεν έχει την ποιότητα στα χρώματα και στην ευκρίνεια του polaris και το μέγεθος του το οποίο εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου. Aν δεν είχε βγεί το ρημάδι το 9502 δεν θα το έδινα με τίποτα....ξέχασα να αναφέρω ότι δεν υπάρχει memory leak στο p6500 (!!!!) και όμως είναι γεγονός...είναι το πρωτο ppc που είχα στην κατοχή μου (και τα έχω αλλαξει όλα πιστέψτε με) που μένει σταθερή η μνήμη του!!! Το μόνο που με στεναχωρεί εάν και εφόσον βρεθεί κάποιος να το πάρει και το αποχωριστώ είναι οι δυο ώρες που έφαγα παρέα με τον olipro για να σπάσουμε το spl του καθώς και το ότι είναι το πρωτο p6500 που ξεκλειδώθηκε απο τους xda....Όσον αφορά το 9502 μόλις έχω τελικό πόρισμα θα σας πώ...ακόμα δεν έχω βρεί τον χρόνο να ασχοληθώ μαζί του.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αναμένουμε! Αξιόλογο μηχάνημα με επιτέλους 3.5" οθόνη...xda flame & αυτό..

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτησω κατι?

Το P6500 sedna, αν δεν κανω λαθος φοραει λειτουργικο Windows Mobile 6.0 Pro (Ελληνικο).

Υπαρχει η δυνατοτητα αναβαθμισης σε 6.1 Ελληνικο Λειτουργικο?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχει βγει ακόμα για τη συσκευή σου και δεν έχω δει κάπου ότι θα βγει. Μέχρι τώρα πάντως δεν είναι ικανοποιητικά τα αποτελέσματα από τις πρώτες συσκευές που τα έχουμε δει, συνεπώς θα έλεγα ότι δεν αξίζει και τόσο να σε απασχολεί κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω αγοράσει εδώ και λίγες μέρες το εν λόγο τηλέφωνο (μάλλον μικρό laptop παρά μεγάλο κινητό είναι).

 

Το πήρα από Αγγλία (ήταν στην Orange) ξεκλείδωτο. Το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά. Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να ενεργοποιήσω το HTC home το οποίο προσπαθεί να κατεβάσει δεδομένα μέσω Orange. Πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια ρύθμιση π.χ. για Vodafone (που είμαι)?

 

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να ενεργοποιήσω το HTC home το οποίο προσπαθεί να κατεβάσει δεδομένα μέσω Orange.

 

Kalwsirthes kai kalodoulefti i nea syskevi sou. :rolleyes:

 

Ti thes na energopoiiseis sto HTC Home akribws? To HTC Home den katebazei dedomena genikws!!! :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ athanaso77 για την άμεση απάντηση.

Έχεις δίκιο, η ερώτηση μου δεν ήταν σωστή.

 

Βασικά προσπαθώ να ενημερώσω τον καιρό (3ο εικονίδιο) όπου έχει το Chester. Όταν ζητώ να συνδεθεί για να πάρει νέα στοιχεία (άλλη πόλη) προσπαθεί μέσω της Orange. Πως θα το κάνω να αλλάξει σε Vodafone (είναι μέσω του Vodafone live, του Internet ή μέσω Wifi και δικτύου υπολογιστή?)

 

Ευχαριστώ και καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Profanws exei kratisei tis rythmiseis tis Orange otan mpainei sto Internet me GPRS.

 

Pigaine Start -> Settings -> Connections (tab) -> Connection Setup.

 

Ekei psakse gia Greece kai provider ti Vodafone gia na sou perasei tis nees rythmiseis.

 

Ean de sou doulepsei, pigaine edw kai allakse tis rythmiseis gia GPRS/MMS xeirokinita.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση οσον αφορα το p6500; τι αισθηση εχει απο αποψη μεγεθους; σε σχεση δηλαδη με το p3300 ειναι πολυ μεγαλυτερο; στην τσεπη μπαινει ή σου σπαει τα νευρα; Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε σχεση δηλαδη με το p3300 ειναι πολυ μεγαλυτερο; στην τσεπη μπαινει ή σου σπαει τα νευρα;

 

Nai... einai poly megalytero alla afto einai mia sxetiki topothetisi. Gia tin tsepi... dyskolo! :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nai... einai poly megalytero alla afto einai mia sxetiki topothetisi. Gia tin tsepi... dyskolo! :O

 

Καλως. Ευχαριστω για την απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι αρκετό καιρό μέλος αλλά είναι το πρώτο μου μήνυμα στο forum.

Μόλις αγόρασα την εν λόγω συσκευή μεταχειρισμένη από αγγλία.

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να περάσω το ελληνικό του λειτουργικο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να περάσω το ελληνικό του λειτουργικο.

 

Δυστυχώς δεν γίνεται φίλε μου. Δεν παρέχεται αυτή η δυνατότητα σε συσκευές αγορασμένες εκτός Ελλάδας.

 

Μπορείς όμως να του βάλεις το κατάλληλο πληκτρολόγιο για να γράφεις ελληνικά. Δεν θες τίποτα άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να περάσω το ROM από ελληνικό 6500 στο δικό μου;

Δεν είναι κάτι σαν firmware αυτό;

Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον.

 

Επίσης γίνεται να προστεθούν IR (hardware) σε αυτό το PDA;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν γίνεται να περάσω το ROM από ελληνικό 6500 στο δικό μου;

 

Δυστυχώς όχι.

 

Δεν είναι κάτι σαν firmware αυτό;

 

Ναι αλλά όταν πας να το περάσεις, κάνει έναν έλεγχο στο IMEI και μέχρι εκεί. Βλέπει ότι δεν είναι ελληνική η συσκευή και τέλος. Κόλπα της ACE Hellas αυτά.

 

Επίσης γίνεται να προστεθούν IR (hardware) σε αυτό το PDA;

 

Όχι.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα αυτό: http://www.novii.tv/palm/blaster/

Είναι συμβατό με την συσκευή μας;

 

Δεν κάνει γιατί αυτό που κοιτάς είναι για άλλο λειτουργικό (Palm OS).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρέπει να βρω και έναν τρόπο να βάλω ελληνικό IMEI.

Στο Ν70 που είχα μέχρι τώρα μπορούσα να το κάνω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...