Jump to content

Destinator 6 σε Qtek 8310


dpanop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gizmondoforums.com/forums...e=post&id=3016 με το fake cursor που δίνει ο tasos1917 στο 8500 δουλεύουν όλα τα πλήκτρα.Δε νομίζω να αλλάζει κάτι με το 8310
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 242
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.gizmondoforums.com/forums...e=post&id=3016 με το fake cursor που δίνει ο tasos1917 στο 8500 δουλεύουν όλα τα πλήκτρα.Δε νομίζω να αλλάζει κάτι με το 8310

Μάλλον έφταιγε η έκδοση που είχα. Τώρα δουλεύει κανονικά :)

Ευχαριστώ για τη βοήθεια:happy:

 

Πάντως με πειράζει το γεγονός ότι δεν μπορώ να κάνω browse map όπως στο τομτομ και δεν δέχεται ο προορισμός σου να είναι ένα σημείο πάνω στο χάρτη.

Ρε παιδιά μήπως έχετε καμιά συλλογή από gps προγράμματα?

Ωραία τα τομτομ και destinator αλλα αφού ξεσκήστηκαν να γράψουν τέτοια βαρβάτα προγράμματα πώς και δεν έβαλαν την πολύ απλή και βασική δυνατότητα:

Σου λέει ο άλλος είμαι κάπου στη εξοχή αλλά ειναι δύσκολο να σου περιγράψω που ακριβώς. Πάρε όμως τις συντταγμένες μου και έλα.

Κανένα πρόγραμμα που να δείχνει προς τα που πρέπει να πάμε και πόση απόσταση (σε ευθεία) υπολείπεται?

Τα δύσκολα τα έκαναν , με τα απλά τι γίνεται?

Please κάπιο free προγραμματάκι ρε παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έφταιγε η έκδοση που είχα. Τώρα δουλεύει κανονικά :)

Ευχαριστώ για τη βοήθεια:happy:

 

Πάντως με πειράζει το γεγονός ότι δεν μπορώ να κάνω browse map όπως στο τομτομ και δεν δέχεται ο προορισμός σου να είναι ένα σημείο πάνω στο χάρτη.

Ρε παιδιά μήπως έχετε καμιά συλλογή από gps προγράμματα?

Ωραία τα τομτομ και destinator αλλα αφού ξεσκήστηκαν να γράψουν τέτοια βαρβάτα προγράμματα πώς και δεν έβαλαν την πολύ απλή και βασική δυνατότητα:

Σου λέει ο άλλος είμαι κάπου στη εξοχή αλλά ειναι δύσκολο να σου περιγράψω που ακριβώς. Πάρε όμως τις συντταγμένες μου και έλα.

Κανένα πρόγραμμα που να δείχνει προς τα που πρέπει να πάμε και πόση απόσταση (σε ευθεία) υπολείπεται?

Τα δύσκολα τα έκαναν , με τα απλά τι γίνεται?

Please κάπιο free προγραμματάκι ρε παιδιά!

 

Επιτέλους!

6.1.2.9, τελευταία έκδοση χάρτη και μετά το χάος!

Τέλος στο fakecursor, στο πρόβλημα μετακίνησης του χάρτη και στην έλλειψη navigation με δοσμένες συντεταγμένες!

Για το 8310 αυτή είναι η σωστή έκδοση ρε παιδιά ,έτσι δεν είναι.

Εμένα πάντως το gps μου το είδε αμέσως, πέρσι τέτοιο καιρό το πήρα και δεν είναι και κανένα γνωστό (65 ευρώ έκανε τότε)

Νάσαι καλα ρε dj_aris :happy: :happy: :happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα λινκ για χάρτες για ανατολική ευρώπη?

 

Ευχαριστω τον φίλο για το χάρτη ανατολικής ευρώπης. :)

 

Ενημερώνω οτι ο συγκεκριμένος χάρτης και πιο συγκεκριμένα για Βουλγαρία είναι σχεδόν άχρηστος. Μόνο στη Σόφια μαλλον θα σας βοηθήσει.:confused:

 

Καλά που δεν έβγαλα το τομ τομ. Καμία σχέση στις λεπτομέριες πολλές κλάσεις ανώτερος. Το τομ τομ οταν λεει ανατολική ευρώπη έχει μέσα και Σερβια, Βοσνία, Σκόπια, Αλβανία με πολλές λεπτομέριες όπου βλέπεις και κάπιους βασικούς δρόμους και μέσα σε χωριά των χωρών αυτών. :D

 

Αυτές οι χώρες που είναι ρε παιδια στο destinator? :worry:

 

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τον συγκεκριμένο χάρτη όπως και αν κάτι μου διαφεύγει ή έχω κάνει λάθος. :!:

 

Αναφέρομαι στο χάρτη 2006.Q1.4168

 

Βέβαια για ελλάδα οι χάρτες του destinator είναι κορυφή ως γνωστόν!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mε το joystick μετακινείς το χάρτη προς όλες τις κατευθύνσεις.Με το 3 κάνεις zoom in και με το 9 zoom out.

Μετά την εγκατάσταση των "Windows Mobile 6 for Tornado Perfect English Edition" (3η ROM του andot), στο Destinator SP v6.1.2.9 οι συντομεύσεις έχουν αλλάξει τελείως:

  • Mute: M
  • Zoom In: Q
  • Zoom Out: A
  • Messages: I
  • Directions: D
  • Go Home: H
  • Go Work: W

...κτλ. Σαν να θεωρεί το Destinator ότι υπάρχει πλήρες πληκρολόγιο (όπως στο VOX). Με την alpha WM6 ROM του Phil δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα! Επειδή δε μπόρεσα να βγάλω άκρη με τη ROM και τις ρυθμίσεις στη registry, μήπως ξέρετε ποιο .ini του Destinator είναι υπεύθυνο για τα hotkeys; Έψαξα λίγο, αλλά δεν κατάφερα να το βρω! :O

 

EDIT:

Μετά από λίγο περισσότερο ψάξιμο βρήκα ότι στο Skin\All\screen.ini υπάρχουν 2 σετ από hotkeys. Ένα (αριθμιτικό) όταν υπάρχει Τ9 εγκατεστημένο κι ένα (χαρακτήρων) όταν δεν υπάρχει. Στη συγκεκριμένη ROM υπάρχει xT9 εγκατεστημένο και δεν υπάρχουν τα keys για το απλό T9 (τα οποία όμως είχαν ξεμείνει στη ROM του Phil). Αντί να προσθέσω τα keys του Τ9 στη Registry, άλλαξα φυσικά το ini, το οποίο και επισυνάπτω.

 

Όσοι έχετε τη νέα ROM του andot και θέλετε να δουλεύουν σωστά και τα hotkeys, απλά αντικαταστήστε το Skin\All\screen.ini με το:

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αξιώθηκα να πάρω BT GPS δέκτη. Να πω ότι το Tornado μου τον διάβασε χωρίς κανένα πρόβλημα και, παρότι το SP δεν έχει καθόλου ρυθμίσεις για com κτλ, δουλεύει κανονικότατα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paidia mporeite na mou protinete pio gps bluetooth na parw gia to qtek 8310!!!!

Tha parakalousa na mou apantisoun mono autoi pou exoun kapio kai to xrisimopoioun me destinator sp !!!!!!! sas euxaristw polu.

 

Filika WiMax!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Fortuna Slim BT δουλεύει άψογα παντού και πάντα

 

Έχε το στα υπόψιν.. απο εκεί και πέρα ειλικρινά δεν έχω ιδέα αν έχει βγεί κάτι καλύτερο ή πιο συμφέρον εδώ και ένα χρόνο που το έχω.

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Fortuna Slim BT δουλεύει άψογα παντού και πάντα

 

Έχε το στα υπόψιν.. απο εκεί και πέρα ειλικρινά δεν έχω ιδέα αν έχει βγεί κάτι καλύτερο ή πιο συμφέρον εδώ και ένα χρόνο που το έχω.

 

se euxaristw file mou na eisai kala!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι κ εγώ κάτοχος ενός 8310, άρχισα να πειραματίζομαι με navigation στο nokia 6670 με route66 το οποίο για Αττική πήγαινε super. Τώρα για το 8310 τι παίζει destinator 6 7 ή sp κ που θα τα βρούμε,ειδικά το sp.?

ευχαριστώ.

Apple Iphone 5s , Htc Desire HD , Samsung i780 , Qtek 8310 + GPS BT-74S , Sony Ericsson M600i , Nokia 6670 , Sony Ericsson p900....

 

http://theslavezone.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Paidia mporeite na mou protinete pio gps bluetooth na parw gia to qtek 8310!!!!

Tha parakalousa na mou apantisoun mono autoi pou exoun kapio kai to xrisimopoioun me destinator sp !!!!!!! sas euxaristw polu.

 

Filika WiMax!!!!!

 

Εγώ πάλι έχω το Royaltek GPS mini και δουλεύει επίσης άψογα ΧΩΡΙΣ απολύτως καμία ρύθμιση. Απλά το έκανα pair με το 8310 και το SP το βρήκε αμέσως...

 

Να φανταστείς ότι ακόμα και το S200 μου που υποτίθεται ότι στο destinator έχει ρυθμίσεις δεν το έβρισκε με τίποτα πριν βάλω το gpsgate...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω το Royaltek GPS mini και δουλεύει επίσης άψογα ΧΩΡΙΣ απολύτως καμία ρύθμιση. Απλά το έκανα pair με το 8310 και το SP το βρήκε αμέσως...

 

Να φανταστείς ότι ακόμα και το S200 μου που υποτίθεται ότι στο destinator έχει ρυθμίσεις δεν το έβρισκε με τίποτα πριν βάλω το gpsgate...

 

To gpsgate ti akribos einai mporeis na mou peis file mou????

 

kai kati akomi o livaspyr exei to destinator sp kai to Bluetooth GPS BT-74S (to opoio to perimenw kai egw aurio) kai lei oti to destinator den mporei na to brei to gps!!!! pmoreite na peite ti kanoume?????????:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

To gpsgate ti akribos einai mporeis na mou peis file mou????

 

Αναλαμβάνει να βρει αυτό τον gps δέκτη σου και μετά εξομοιώνει μια com την οποία τελικά χρησιμοποιεί το πρόγραμμα πλοήγησης. Δεν ξέρω αν όλα αυτά σε ενδιαφέρουν όμως, γιατί δεν ξέρω αν υπάρχει σε έκδοση smartphone! Αυτή που το δοκίμασα εγώ είναι για ppc!

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!!! exw to destinator sp !!! otan ftanw ston proorismo mou prepei na mou lei kati? px ftasate ston proorismo sas? kai kati akomi otan pataw na ginei 3D apeikonish den ginete oute kai nuxterinh probolh!!!! exei kai kaneis allos auto to broblhma???? euxaristw polu!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το φτάσατε στον προορισμό σας,δεν το λέει ούτε σε εμένα.Αλλά πατώντας στην οθόνη του χάρτη Μenu-->view αλλάζει κανονικά σε 2d/3d ημέρα/νύχτα
Link to comment
Share on other sites

Το φτάσατε στον προορισμό σας,δεν το λέει ούτε σε εμένα.Αλλά πατώντας στην οθόνη του χάρτη Μenu-->view αλλάζει κανονικά σε 2d/3d ημέρα/νύχτα

 

File mou mhpws ginetai na mou dwseis link na katebasw thn ekdosh pou exeis kai esu???

emena den douleuei to 3d/2d oute nuxta/hmera.

Se euxaristw polu!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου λέει τώρα και το φτάσατε στον προορισμό σας?

 

2 fore pou to dokimasa mou to eipe nai alla to problima pou den mporousa na allaksw 3d/2d kai ola ta alla einai epidi etrexe to xbar3

molis to kleisw ola douleuoun teleia!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...