Jump to content

Σεξ από το πρώτο ραντεβού;


Evanthe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σχηματίζατε αρνητική εντύπωση (οι άντρες βασικά) για μία γυναίκα που θα κοιμηθεί μαζί σας από το πρώτο ραντεβού? Θα νοιώθατε ότι δεν μπορείτε να κάνετε σοβαρή σχέση μαζί της ή πιο απλά, θα "έπεφτε" στα μάτια σας?

 

Προσοχή, δεν μιλάμε για το αν θα σας άρεσε ή αν θα το θέλατε, αλλά την εντύπωση που σχηματίζετε σε αυτήν την περίπτωση για τη γυναίκα που έχετε απέναντί σας.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμεις οι γυναικες δν μπορουμε ν απαντησουμε?

δλδ για αυτους να ειμαστε ''ευκολες'':lol: :X :cry: αλλα αυτοι για εμας να μην ειναι...ξερω εγω...κατι βρε αδερφε...:ninja: :cool: :O

αν και η γνωμη μου ειναι πως πλεον αυτα εχουνε ξεπεραστει...

επιλεγουνε και οι δυο τι και πως ;) :p

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το 80% δεν ειναι για σοβαρη σχεση ομως υπαρχει το ενδεχομενο οντως να την εχει τραβηξει τοσο ο αντρας που με ενα φιλι να πεσει αμεσως εκει ειναι θεμα χημειας
Link to comment
Share on other sites

Θα σχηματίζατε αρνητική εντύπωση (οι άντρες βασικά) για μία γυναίκα που θα κοιμηθεί μαζί σας από το πρώτο ραντεβού? Θα νοιώθατε ότι δεν μπορείτε να κάνετε σοβαρή σχέση μαζί της ή πιο απλά, θα "έπεφτε" στα μάτια σας?

 

Προσοχή, δεν μιλάμε για το αν θα σας άρεσε ή αν θα το θέλατε, αλλά την εντύπωση που σχηματίζετε σε αυτήν την περίπτωση για τη γυναίκα που έχετε απέναντί σας.

 

Καλημέρα...

Δεν θα πω πολλά πάνω σε αυτό το ερώτημα και ας (κακό/καλό)χαρακτηριστώ και απο τα δύο φύλλα...

Αυτό το θέμα αν είναι να έρθει θα έρθει απο μόνο του...είτε αυτό είναι 1 ημέρα , 1ος μήνας , κλπ

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

...αν και η γνωμη μου ειναι πως πλεον αυτα εχουνε ξεπεραστει...επιλεγουνε και οι δυο τι και πως ;) :p

 

'Ετσι θέλω να πιστεύω κι εγώ, αλλά φοβάμαι πως θα εκπλαγείς με τις απαντήσεις των αντρών σε αυτό το θέμα.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

κοιτα το 80% δεν ειναι για σοβαρη σχεση ομως υπαρχει το ενδεχομενο οντως να την εχει τραβηξει τοσο ο αντρας που με ενα φιλι να πεσει αμεσως εκει ειναι θεμα χημειας

 

+1 +αναλόγως με την ηλικία (και των δύο)...

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

'Ετσι θέλω να πιστεύω κι εγώ, αλλά φοβάμαι πως θα εκπλαγείς με τις απαντήσεις των αντρών σε αυτό το θέμα.

 

 

ελα μωρε θελω να πιστευω πως ολα ειναι οκ!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Να πω κι εγω κατι ως προς το αντιθετο;;; Για τα αγορακια,,,;;; Ως προς εμας δε πιστευω οτι θα ηταν οτι καλυτερο απο τις πρωτες μερες, το θεμα ειναι βεβαια και τι σου βγαζει ο άλλος κι αν γινει να μπορεις εσυ απο εκει και περα να δειξεις στον αλλο τι πραγματικα εισαι.

Ως προς τα αγορακια τωρα θελω να πω απλα οτι καισε εμας δεν ειναι οτι καλυτερο σαν εντυπωση(οταν βλεπεις καποιον και σ' αρεσει και θες σχεση μαζι του) να δεις οτι επιδιωκει κι επιμενει γι΄αυτο απο την πρωτη στιγμη.

Αλλα θεωρω επισης οτι καποιες φορες οι αντρες τεσταρετε μ' αυτο τον τροπο εμας;; σωστα;;; πειτε αν εχω δικιο γι΄αυτο...

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

ελα μωρε θελω να πιστευω πως ολα ειναι οκ!:p

 

Σου το ξαναείπα, είσαι πολύ ρομαντική ψυχούλα :rolleyes:

 

Ο λόγος που "άνοιξα" αυτό το θέμα, είναι ότι έχω αρκετούς άντρες φίλους και συχνά ακούω για τις "ερωτοδουλειές" τους. Διαπίστωσα την εξής ειρωνία - για να μην τη χαρακτηρίσω "υποκρισία": Μπορεί να θέλουν πολύ μια κοπέλα, να βγουν μαζί της, να την πιέσουν για σεξ, να το ευχαριστηθούν, αλλά την άλλη μέρα να την πετάξουν σαν στημένη λεμονόκουπα με τη δικαιολογία του "έλα μωρέ, πώς να κάνεις σοβαρή σχέση με μία που πηγαίνει με κάποιον από το πρώτο βράδυ".

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

ε ναι λογικο ειναι βασικα οταν δεν τα δινεις ολα απο την αρχη ο αλλος μενει και τελικα την παταει αλλα αμα η αλλη δεν κρατιεται τι να κανουμε?:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Να πω κι εγω κατι ως προς το αντιθετο;;; Για τα αγορακια,,,;;; Ως προς εμας δε πιστευω οτι θα ηταν οτι καλυτερο απο τις πρωτες μερες, το θεμα ειναι βεβαια και τι σου βγαζει ο άλλος κι αν γινει να μπορεις εσυ απο εκει και περα να δειξεις στον αλλο τι πραγματικα εισαι.

Ως προς τα αγορακια τωρα θελω να πω απλα οτι καισε εμας δεν ειναι οτι καλυτερο σαν εντυπωση(οταν βλεπεις καποιον και σ' αρεσει και θες σχεση μαζι του) να δεις οτι επιδιωκει κι επιμενει γι΄αυτο απο την πρωτη στιγμη.

Αλλα θεωρω επισης οτι καποιες φορες οι αντρες τεσταρετε μ' αυτο τον τροπο εμας;; σωστα;;; πειτε αν εχω δικιο γι΄αυτο...

 

Μπορώ να μιλήσω μόνο ως προς το πρώτο σκέλο της ερώτησής σου, κι έχεις δίκιο. Πραγματικά, με προδιαθέτει αρνητικά κάποιος που θα επιδιώξει να κάνει σεξ μαζί μου από το πρώτο ραντεβού.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Σου το ξαναείπα, είσαι πολύ ρομαντική ψυχούλα :rolleyes:

 

Ο λόγος που "άνοιξα" αυτό το θέμα, είναι ότι έχω αρκετούς άντρες φίλους και συχνά ακούω για τις "ερωτοδουλειές" τους. Διαπίστωσα την εξής ειρωνία - για να μην τη χαρακτηρίσω "υποκρισία": Μπορεί να θέλουν πολύ μια κοπέλα, να βγουν μαζί της, να την πιέσουν για σεξ, να το ευχαριστηθούν, αλλά την άλλη μέρα να την πετάξουν σαν στημένη λεμονόκουπα με τη δικαιολογία του "έλα μωρέ, πώς να κάνεις σοβαρή σχέση με μία που πηγαίνει με κάποιον από το πρώτο βράδυ".

 

γι αυτο λοιπον εσυ πηγαινε απο το δευτερο:lol: :lol:

:mad: οχι σοβαρα τωρα και εμενα οι καλυτεροι μου φιλοι ειναι αντρες,2,Τολης και Θανασης...εχω ακουσει τοσα και τοσα ολα αυτα τα χρονια και θα συμφωνησω μαζι σου...

απλα εγω μπορω να αποφασιζω μονη μου για το τι μελη γεννεσθαι...:p

Υ.Γ οσο γι αυτο για το οποιο με ειπες ρομαντικη...ηταν απλα ειρωνικο καπως και οχι οτι ειναι αληθινο αλλα ουτοπικο εντελως..:cool:

αλλαζει ο ανθρωπος?:ninja:

 

Μπορώ να μιλήσω μόνο ως προς το πρώτο σκέλο της ερώτησής σου, κι έχεις δίκιο. Πραγματικά, με προδιαθέτει αρνητικά κάποιος που θα επιδιώξει να κάνει σεξ μαζί μου από το πρώτο ραντεβού.

 

εγω παλι δεν ξερω τι να απαντησω γιατι αν το πω αυτο θα αναιρεσω σε αλλες περιπτωσεις τα δικα μου παθη...

να θελω εγω βρε αδερφε επειδη μου το βγαζει εκεινη την στιγμη διχως να σκεφτω το μετα:O

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν ξερω τι να απαντησω γιατι αν το πω αυτο θα αναιρεσω σε αλλες περιπτωσεις τα δικα μου παθη...

να θελω εγω βρε αδερφε επειδη μου το βγαζει εκεινη την στιγμη διχως να σκεφτω το μετα:O

 

Κι εμένα μου έχει συμβεί, αλλά παρόλα αυτά μου έκανε αρνητική εντύπωση ότι ο άλλος δεν κρατιότανε.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έχει συμβεί, αλλά παρόλα αυτά μου έκανε αρνητική εντύπωση ότι ο άλλος δεν κρατιότανε.

 

αρα το ιδιο μπορει να σκεφτηκε και αυτος για εσενα οποτε πλμε παλι στο μηδεν

''..εκρηξεις της στιγμης αποτελεσμα μηδεν'' λεει το ασμα...:p

Link to comment
Share on other sites

αρα το ιδιο μπορει να σκεφτηκε και αυτος για εσενα οποτε πλμε παλι στο μηδεν

''..εκρηξεις της στιγμης αποτελεσμα μηδεν'' λεει το ασμα...:p

 

'Εχει λογική το επιχείρημά σου, αλλά αυτός δε μπορεί να πει το ίδιο για μένα, από τη στιγμή που εγώ δεν πίεσα την κατάσταση και θα μπορούσα να περιμένω για κάποια άλλη φορά.

 

Εκτός αν ανεφέρεσαι στην περίπτωση που θα βγεις με κάποιον μόνο για το σεξ. Αυτό δεν μου έχει τύχει.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Αλλα θεωρω επισης οτι καποιες φορες οι αντρες τεσταρετε μ' αυτο τον τροπο εμας;; σωστα;;; πειτε αν εχω δικιο γι΄αυτο...

 

Μπα, οταν φτασει εκει η δουλεια δεν εχουμε την ... ψυχραιμια να σκεφτουμε για τεστ και διαγωνισματα. Αυτα τα κανετε εσεις που ειστε πιο εγκεφαλικες, εμεις απλα υπακουουμε στα ζωωδη ενστικτα μας :p

 

Κατα τα αλλα, στο θεμα θα ακουστουν πολλα στερεοτυπα και το σιγουρο ειναι οτι σε τετοια θεματα δεν υπαρχουν στερεοτυπα (καλα, κι αυτο που ειπα στερεοτυπο ειναι) :lol:

 

Οι περισσοτεροι για την γυναικα της ζωης τους ανατρεπουν οχι στερεοτυπα (σεξ στο πρωτο ραντεβου = πορνη), αλλα και την κοσμοθεωρια τους ολοκληρη.

Link to comment
Share on other sites

'Εχει λογική το επιχείρημά σου, αλλά αυτός δε μπορεί να πει το ίδιο για μένα, από τη στιγμή που εγώ δεν πίεσα την κατάσταση και θα μπορούσα να περιμένω για κάποια άλλη φορά.

 

Εκτός αν ανεφέρεσαι στην περίπτωση που θα βγεις με κάποιον μόνο για το σεξ. Αυτό δεν μου έχει τύχει.

:confused: :wacko: :blink: :blink: οχι εννοειταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:X :O :O

δινω κρεντιτ στον προ για τα λογια του:p

Link to comment
Share on other sites

Μπα, οταν φτασει εκει η δουλεια δεν εχουμε την ... ψυχραιμια να σκεφτουμε για τεστ και διαγωνισματα. Αυτα τα κανετε εσεις που ειστε πιο εγκεφαλικες, εμεις απλα υπακουουμε στα ζωωδη ενστικτα μας :p

 

Κατα τα αλλα, στο θεμα θα ακουστουν πολλα στερεοτυπα και το σιγουρο ειναι οτι σε τετοια θεματα δεν υπαρχουν στερεοτυπα (καλα, κι αυτο που ειπα στερεοτυπο ειναι) :lol:

 

Οι περισσοτεροι για την γυναικα της ζωης τους ανατρεπουν οχι στερεοτυπα (σεξ στο πρωτο ραντεβου = πορνη), αλλα και την κοσμοθεωρια τους ολοκληρη.

μα οταν ερθει η γυναικα αυτη οχι μονο για σεξ δεν θα την βλεπεις αλλα θα λες θα κανω τα παντα θα την εχω σαν θεα και τελικα αυτη μετα απο λιγο καιρο θα λεει τι *******:lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα εκεινη τη στιγμη pro, αλλα μια γυναικκα που πραγματικα σ' ενδιαφερει να σκεφτεις θα της την πεσω χυμα απο την αρχη να δω αν θα κατσει κι αν δε κατσει αμεσως τοτε ναι προχωραμε αλλιως δε λεει... Εμενα αυτο μου εψει τυχει.

 

Αλλα και παλι ξανλεω παιδια, το θεμα ειναι και να γινει αμεσως, που οκ σε όλους θα εχει συμβει, ειναι τι και πως σου βγαζει ο άλλος..., να μπορεις εσυ να αποδειξεις τι πραγματικα ισχυει για τον εαυτο σου. Κι αν ο αλλος εχει τη διαθεση να σε γνωρησει πιστευω οτι δε θα κρινει απο αυτο, τελικα.

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

δινω κρεντιτ στον προ για τα λογια του:p

 

Παρομοίως. Το μόνο που μένει είναι να περιμένω για τον άντρα που θα ανατρέψει την κοσμοθεωρία του για μένα. :rolleyes:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

φφφφφ

δυσκολα μας βαζεις!

η αληθεια ειναι οτι μου εχει τυχει,και δεν μπορω να πω οτι ανεβηκε και στα ματια μου...ενοιωσα πολυ παραξενα.

γιατι,δεν μ'αρεσει και μενα απο το πρωτο ραντεβου.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αν και γυναικα θα απαντησω :D

γιατι η γυναικα μονη της το κανει?ο αντρας που απο την πρωτη φορα που την πεφτει σε μια γυναικα?

αν παλι τους βασανισεις λιγο τοτε σε λενε αντισεξουαλικη :p αν πας απο την πρωτη φορα "ευκολη"

 

δεν τους βρισκουμε πουθενα αυτους τους αντρες:D

 

αλλα οπως λεει ενας φιλος μου:" αν εισασταν εξυπνες οι γυναικες θα γινοσασταν λεσβιες":lol: εννοειται οτι κανει πλακα οταν του λεμε τα περι σχεσεων μας.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως. Το μόνο που μένει είναι να περιμένω για τον άντρα που θα ανατρέψει την κοσμοθεωρία του για μένα. :rolleyes:

 

Το αλογο ασπρο; :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...