Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα αφου το καθυστερησα ΠΑΡΑ πολυ καιρο ειπα σημερα να στρωθω και να παραγγειλω το chipακι... :whistle: Στο μυαλο μου ειχα το X-ecuter ελα ομως που κανω μια βολτα στα μαγαζια και βλεπω 4th G chips... :cool:

Οποτε Xenium ...εχει κανεις προηγουμενη εμπειρια...καμοια γνωμη;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο τσιπάκι το Xenium. Όμως πρόσεχε, υπάρχουν κάποια online shops που πουλάνε μούφες-Xenium που χαλάνε εύκολα και δημιουργούν προβλήματα. Στα fora της XBOX-Scene υπάρχει offical thread στην ενότητα του Xenium για αυτό το θέμα. Πάντως εγώ προτείνω καλύτερα να περιμένεις μέχρι να κυκλοφορήσει και το Xecuter 3. Θεωριτικά θα πρόκειται για την κορυφαία λύση στον τομέα των modchips.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Totos (16 Μάι. 2004 , 01:58)

 

Wirelessly posted (Nokia N-gage: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Nai.Exw ena aplo CD-R sto opoin exw Mame+roms.Afto paizei.Den einai parakseno to oti kanena apo ta 5 dvd den paizei?

 

Αν λες για αυτο που σου εχω δωσει εγω ειναι cd-rw για να παιζει σιγουρα στο drive!Θα παιδευτεις αρκετα με τις μαρκες! :(
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia gia na antigrapsw games tou xbox mesw tou pc mou prepei prwta na chiparw to xbox mou? Isws hdh exei apanththei to erwthma auto alla sunxwreste me,mpainw mesw wap k einai polu duskolo na psaksw.Euxaristw.

:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RODAKINO (18 Μάι. 2004 , 19:52)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia gia na antigrapsw games tou xbox mesw tou pc mou prepei prwta na chiparw to xbox mou? Isws hdh exei apanththei to erwthma auto alla sunxwreste me,mpainw mesw wap k einai polu duskolo na psaksw.Euxaristw.

 

Ναι πρεπει πρωτα να το τσιπαρεις και μετα να κανεις ftp το xbox me to pc! :)
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερες εκδόσεις του ΧΒΟΧ (με παλιά kernels) μπορείς και να κάνεις χρήση κάποιου softmod για να φορτώσεις νέο bios χωρίς modchip (μέσω του Phoenix Boot Loader).

 

Δες στην Scene για περισσότερα.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από shodanjr_gr

Σε παλαιότερες εκδόσεις του ΧΒΟΧ (με παλιά kernels) μπορείς και να κάνεις χρήση κάποιου softmod για να φορτώσεις νέο bios χωρίς modchip (μέσω του Phoenix Boot Loader).

 

Δες στην Scene για περισσότερα.

 

Basika exw to crystal edition box.Theleis kapoia eidika stoixeia wste na mou peis an ginete softmod? Einai eukolo gia kapoion arxario?

:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

K:.1.00.5713.01 k D:1.00.5659.03 MAKARI NA GINETE!

:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Και ειδικά στο δικό σου ΧΒΟΧ δεν γίνεται με ΚΑΜΙΑ δύναμη. Το kernel σου δεν επιτρέπει καν την αλλαγή dashboard που είναι απαραίτητη για την εκτέλεση softmods.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Hackάρεται κανονικά με chipάκι. Αν δεν απατόμαι όμως δεν μπορεί να hackαριστεί με softsmods γιατί μου φαίνεται πως όλα τα crystal έχουν από τα τελευταία kernels με ενσωματομένη dashboard version check.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. :)

μηπως καποιος θα μπορουσε να αναφερει μαγαζια στην θεσσαλονικη που τσιπαρουν το xbox;;

ρωτησα στην περιοχη μου(καλαμαρια) και μου ειπαν 100 ευρω και 4 παιχνιδια .το τσιπακι που βαζουν ειναι το alladin 2.

Link to comment
Share on other sites

@Aggelopas το έχω δει αυτό. Κορυφή. Αν και νομίζω ότι μπορούσε να χωρέσει έναν κανονικό σκληρό εκεί μέσα με λίγη δουλειά.

 

@Akismei κοίτα. Στα μαγαζιά σου πιάνουν τα οπίσθια. Ειδικά από Θεσ/νικη δεν ξέρω κάποιο. Αυτό που σου προτείνω είναι να το παραγγείλεις από εξωτερικό μέσω credit card και να το εγκαταστήσεις ο ίδιος.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

[

@Akismei κοίτα. Στα μαγαζιά σου πιάνουν τα οπίσθια. Ειδικά από Θεσ/νικη δεν ξέρω κάποιο. Αυτό που σου προτείνω είναι να το παραγγείλεις από εξωτερικό μέσω credit card και να το εγκαταστήσεις ο ίδιος.

 

 

 

αφου το εγκαταστησω μετα θα πρεπει να βαλω και καποιο bios ή μπαινει μονο του?σκεφτομαι το xecuter 2.3 lite plus(αυτο δεν ειναι που δεν χρειαζεται κολλησεις;)

 

μετα θα με ενδιεφερε να μπορω να παιζω και divx καθως και να περναω στον σκληρο παιχνιδια που νοικιαζω.με ποια προγραμματα γινεται αυτο?θα πρεπει να το συνδεσω στο pc με καλωδιο δικτυου(εχω τετοιο)?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akismei (22 Μάι. 2004 , 20:30)

 

[

@Akismei κοίτα. Στα μαγαζιά σου πιάνουν τα οπίσθια. Ειδικά από Θεσ/νικη δεν ξέρω κάποιο. Αυτό που σου προτείνω είναι να το παραγγείλεις από εξωτερικό μέσω credit card και να το εγκαταστήσεις ο ίδιος.

 

μετα θα με ενδιεφερε να μπορω να παιζω και divx καθως και να περναω στον σκληρο παιχνιδια που νοικιαζω.με ποια προγραμματα γινεται αυτο?θα πρεπει να το συνδεσω στο pc με καλωδιο δικτυου(εχω τετοιο)?

 

 

Δεν νομίζω να χρειάζετε bios.

 

Divx παίζεις με πρόγραμμα.

Για να το συνδέσεις με pc θα πρέπει να έχεις ένα καλώδιο που να συνδέετε σε θύρα lan και να έχει και το Pc σου θύρα lan.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι bios γιατί το chipάκι δεν έχει περασμένο κανονικό bios (μόνο ένα είδικό bios που λέγεται cromwell flashbios και σκοπός του είναι να flashάρει το chip διαβάζοντας το bios από το CD). Οπότε μετά την (εύκολη) εγκατάσταση του chip χρειάζεται να φτιάξεις ένα bios cd (οδηγίες στο site της team xecuter) το οποίο χρηισμοποιείς για να περάσεις το νέο bios.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

geia se olous!

exw xbox k exw allaksei skliro k toxw tsiparei me x-elixis!

ola mia xara! exw vrei k pos fortonoun ta paixniadia sto skliro!

mesa mou exoun balei emulators gia snes k n64 k exw k para polla roms tou alla den exw katalabei pos ta fortonoun sto skliro! oyte pos fortonoun videos k mp3!

opoios kserei as mou apantisei vima - vima pos ginete!

euxaristwwwwwww!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος superpan (24 Μάι. 2004 , 13:40)

 

geia se olous!

exw xbox k exw allaksei skliro k toxw tsiparei me x-elixis!

ola mia xara! exw vrei k pos fortonoun ta paixniadia sto skliro!

mesa mou exoun balei emulators gia snes k n64 k exw k para polla roms tou alla den exw katalabei pos ta fortonoun sto skliro! oyte pos fortonoun videos k mp3!

opoios kserei as mou apantisei vima - vima pos ginete!

euxaristwwwwwww!

 

Πρωτα απο ολα ριξε μια ματια στα forum του http://www.xbox-scene.com , http://www.x-b-o-x.net

Το καθε προγραμα εχει διαφορετικες ρυθμησεις αλλα τα emulators εχουν ενα rompath που συνηθως ονομαζετε roms.Εκει βαζεις τα roms!Οποτε δες μεσα απο εναν file manager τοy xbox ή απο καποιο ftp προγραμμα που ειναι τα παιχνιδια και βαλτα στο φακελο roms!

Εναλλακτικα μπορεις να βρεις το .ini φακελο του emulator, να τον ανοιξεις με ενα κειμενογραφο και να αλλαξεις το rompath με το φακελο που ειναι τα παιχνιδια!

Vieos kai mp3 παιζουν με το xbox media ceneter ή το παλιοτερο xbox media player!

Ελπιζω να βοηθησα και να μην σε μπερδεψα παραπανω! :)

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους Μολις τελειωσα με το Xenium...ολα οκ απο οτι φαινεται...το flashαρα και στην εκδοση 1.1 αν και τωρα δεν εχω ιδεα τι να κανω :D μαλλον κουραση...παω να ξεκουραστω και αυριο παλι με καθαρο μυαλο...
Link to comment
Share on other sites

pali egw!

mallon den me voithisan oi odigies!

thelw aptin arxi!

vazw mesa sto xbox ena cd me roms tou n64! ti tha kanw gia na ta fortwsw sto skliro k na ta blepei to emulator pou exei idi mesa apo tote pou to tsiparisa me x-elixis!

euxaristw!

Link to comment
Share on other sites

Για να το περάσεις στο σκληρό θα πρέπει να το συνδέσεις με pc πρώτα και μετά να περάσεις ότι θέλεις
Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και από CD, αλλά πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο file manager για το ΧΒΟΧ (πχ το ενσωματομένο του Avalaunch dashboard).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος superpan (25 Μάι. 2004 , 10:26)

 

pali egw!

mallon den me voithisan oi odigies!

thelw aptin arxi!

vazw mesa sto xbox ena cd me roms tou n64! ti tha kanw gia na ta fortwsw sto skliro k na ta blepei to emulator pou exei idi mesa apo tote pou to tsiparisa me x-elixis!

euxaristw!

 

Πηγαινε και γραψου στο http://www.x-b-o-x.net και κατεβασε τους file managers!Προτημισε το dvd2xbox στην τελαιυταια εκδοση που σου δινει την δυνατοτητα να κανεις copy αρχεια απο cd/dvd σε συγκεκριμενο φακελο ή το boxplorel!Bρες τα roms στο cd και κανε τα αντιγραφη στο rompath που σου ελεγα!

Οσο για το media center υπαρχει και αυτο στο download section του http://www.x-b-o-x.net !

Ελπιζω τωρα να καταλαβες! :)

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...