Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί αξίζει τώρα; Τι άλλαξε;

 

Προφανώς εννοεί την ανανέωση των χαρτών της Ελλάδας

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλά, πλήρης δεν είναι, απλά είναι καλύτερος απο τον προηγούμενο. Υπάρχει χάσμα ανάμεσα στους χάρτες του garmin-sygic και του nokia maps. Εκτός αυτού, πολύ σημαντικό είναι για μένα που στα άλλα 2 έχουμε ελληνικούς χαρακτήρες στην ονοματολογία. Αυτό θα έπρεπε να το φτιάξουν στο nokia maps.

 

Τώρα, για να περάσεις την σπασμένη έκδοση του nokia maps, αρκεί να βρείς το θέμα στο xxxxxxxxxx και να ακολουθήσεις τις οδηγίες. Είναι πολύ απλό. Καμία σχέση με sygic & garmin οπου οι οδηγίες στο πρώτο ποστ επιβάλλονται.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται παντως για καποιον που δεν ταξιδευει πολυ σε ορεινα και απομακρυσμενα μερη και τον νιαζουν οι πολεις και κομοπολεις τις επαρχιας μια χαρα ειναι αυτος ο χαρτης
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα πάντως όπου το έχω χρησιμοποιήσει είναι καταπληκτικό, μη σας πω ότι μου αρέσει και περισσότερο από το Garmin και το Sygic, αν είχε και τις ονομασίες των οδών με ελληνικούς χαρακτήρες σίγουρα θα το προτιμούσα από τα άλλα δυο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα, για να περάσεις την σπασμένη έκδοση του nokia maps, αρκεί να βρείς το θέμα στο xxxxxxxxxxxx και να ακολουθήσεις τις οδηγίες. Είναι πολύ απλό. Καμία σχέση με sygic & garmin οπου οι οδηγίες στο πρώτο ποστ επιβάλλονται.

 

 

Δεν ειναι τοσο απλο mirrorofsorrow.....οπως εγραψα και καποιο post ποιο πισω εψαξα στο μαγαζακι και ειναι μπερδεμα......

 

και αν στο φιναλε ειναι τοσο απλα τα πραγματα ΑΝΤΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ "ΒΡΗΤΕ ΤΗΝ ΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ".........

 

δεν θα ηταν καλυτερο αφου ειναι τοσο απλο να γραφτουν 2 γραμμες εδω μεσα σχετικα με την εγκατασταση ?

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις το προγραμμα,το κανεις sign και το εγκαθιστας,πιο απλα δεν γινετε......

 

 

 

η εκδοση ειναι 2.0.3204

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις το προγραμμα,το κανεις sign και το εγκαθιστας,πιο απλα δεν γινετε......

 

 

 

η εκδοση ειναι 2.0.3204

 

και για φωνητικη πλοοιγιση?

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα ειναι κομπλε,ειναι ραγισμενο κυριως γι αυτο το λογο( φωνητικη πλοηγηση)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο απλο mirrorofsorrow...

και αν στο φιναλε ειναι τοσο απλα τα πραγματα ΑΝΤΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ "ΒΡΗΤΕ ΤΗΝ ΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ".........

 

δεν θα ηταν καλυτερο αφου ειναι τοσο απλο να γραφτουν 2 γραμμες εδω μεσα σχετικα με την εγκατασταση ?

Είναι όπως ακριβώς τα λέει ο φίλος chocbhed_6630, κατεβάζεις την έκδοση 2.0.3204 και την εγκαθιστάς. Μην τα περιμένετε όλα έτοιμα. Όταν μας επιτρεπόταν να παραθέσουμε με λίνκ ήταν πιο απλά τα πράγματα. Έβρισκες έτοιμο το λίνκ και κατέβαζες τα απαραίτητα αρχεία στον υπολογιστή σου. Τώρα το μόνο που μένει είναι να μπείτε σε ένα λίνκ που πάλι σας δίνουμε (Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;) και πάλι ζητάτε περισσότερα.

 

Το Nokia Maps δίνει εφαρμογή, χάρτες και φωνητικές οδηγίες και το μόνο που χρειάζεσαι είναι άδεια χρήσης. Με το αρχείο sis που εγκαθιστάς, αποχτάς μόνιμα την άδεια αυτή. 1

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει......

 

" Η Εγκαταστασταση ειναι αδυνατη.εγκαταστηστε πρωτα το βασικο πακετο "

 

γνωριζει καποιος τι μπορει να ειναι λαθος ? το τηλεφωνο ειναι 6110 χακαρισμενο και του εχω βαλει και unsign απευθειας αλλα και με sign της εφαρμογης....αλλα η απαντηση ειναι παντα η ιδια - η παραπανω δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει......

 

" Η Εγκαταστασταση ειναι αδυνατη.εγκαταστηστε πρωτα το βασικο πακετο "

 

γνωριζει καποιος τι μπορει να ειναι λαθος ? το τηλεφωνο ειναι 6110 χακαρισμενο και του εχω βαλει και unsign απευθειας αλλα και με sign της εφαρμογης....αλλα η απαντηση ειναι παντα η ιδια - η παραπανω δηλαδη

Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και μαλιστα με κοινα ολα τα χαρακτηριστικα ,απο το 6110 εως το χακαρισμα!αυτο που εκανα και ελυσα τα προβληματα.Περασα πρωτα το βασικο πακετο,το επισημο απο τη Nokia,εκδοση Nokia_Maps_2.0_3204_3.1,αφου προηγουμενως απεγκατεστησα οτι ειχε σχεση με Nokia Maps,μετα,απο πανω περασα το Unsigned του Illusion,και στη συνεχεια περασα τις φωνες.Ολα λειτουργησαν και λειτουργουν περιφημα!Οτι χρειαστεις......

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε basildits......ολα μια χαρα....σε ευχαριστω.

 

Ηταν πολυ δυσκολο να αναφερει καποιος οτι θα πρεπει στην αρχη να περαστει η beta εκδοση και μετα απο πανω αυτη του illussion.....

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε basildits......ολα μια χαρα....σε ευχαριστω.

 

Ηταν πολυ δυσκολο να αναφερει καποιος οτι θα πρεπει στην αρχη να περαστει η beta εκδοση και μετα απο πανω αυτη του illussion.....

Καλη διασκεδαση κατ'αρχας και κατα δευτερον εδω θα διαφωνησω!παντα υπαρχουν πολλοι και προθυμοι απο το forum που ειναι προθυμοτατοι και ταχυτατοι για την εξυπηρετιση μας,ανεξαρτητα με το ποιος μας παρεχει την βοηθεια!Να εισαι και εσυ καλα φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω το αντιθετο ! ! !

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ! ! ! .........ολοι βοηθανε. και εγω εχω βοηθησει σε αλλα θεματα που γνωριζα....

δεν λεω αυτο.......απλα ορισμενοι θεωρουν καποια πραγματα ως αυτονοητα και μιλουν σαν να ειναι δεδομενο οτι ειναι γνωστο ενα θεμα....δινουν μεν την βοηθεια τους χωρις ομως να λενε καποια βασικα οπως το παραδειγμα μας...παραπανω.

ναι,ολα καλα,κανουμε αυτο,εκεινο το αλλο, οδηγιες κτλ αλλα ολα αυτα αφου πριν εχουμε περασει την beta εκδοση απο την ΝΟΚΙΑ και μετα ολα τα υπολοιπα.καταλαβες? ειναι σημαντικο αφου αν δεν γινει αυτο δεν ισχυει τιποτα απο τις οδηγιες......τελοσπαντων συμφωνουμε παντως ολοι, οτι εδω μεσα δεν γινετε τιποτα με κακια και εσκεμενα και ο καθενας βοηθα οπως μπορει καποιον που δεν ξερει...............

 

 

 

ΟΛΑ ΚΑΛΑ παντως με το nokia map,το οποιο δεν ασχοληθηκα ποτε στο παρελθον,γιατι δουλευα στο 6110 τα garmin και sygic.

μου αρεσε αρκετα και θεσσαλονικη που το ειδα ειναι πολυ καλο,ο υπολογισμος γρηγορος και απο σωστα δρομολογια και το κυριωτερο----ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΣΤΟ ΣΤΙΓΜΑ----μου δειχνει ΠΑΝΤΑ ακριβως το σημειο που ειμαι.ουτε ποιο μπροστα,ουτε ποιο πισω.

Για την αναζητηση ,ενω ειπαν καποια παιδια εδω μεσα οτι θα ηταν ακομα καλυτερο σαν προγραμμα αν ειχε ελληνικους και οχι λατινικους χαρακτηρες,εγω κανω αναζητηση την διευθυνση δινοντας ελληνικους χαρακτηρες και μου βγαινει κανονικα . εκτος αν εννοουσαν οτι κατα την πλοηγηση βλεποντας τον χαρτη οι οδοι ειναι γραμμενοι στα λατινικα.αυτο ναι.

Link to comment
Share on other sites

Με ελληνικούς χαρακτήρες σπάνια μου βρίσκει αυτό που ψάχνω. Γενικά η αναζήτηση στο nokia maps δεν είναι και ότι καλύτερο. Θα μπορούσε πχ να έχει ένα επίπεδο για διεύθυνση και όταν το βρει να βάλεις τον αριθμό, περιορίζοντας τα αποτελέσματα στο ελάχιστο.

 

Όσον αφορά το beta nokia maps 2.0, πολλοί απο μας που το έχουμε ήδη χακαρισμένο, ίσως δεν το είχαν καν υπόψιν τους μιας και, είτε ήταν ήδη προεγκατεστημένο ή κάνανε το update αυτόματα μέσα απο το μενού λήψη.

Link to comment
Share on other sites

Στο επισημο site της nokia το αναφερουν αυτο,οτι η αναζητηση μπορει να ειναι προβληματικη αν λειτουργεις μονο το ενσωματωμενο gps. κατι λεει οτι ετσι κανει αναζητηση μονο στην περιοχη που εισαι και κατι τετοια.σε εμενα δεν ξερω πως,κανει κανονικα αναζητηση.......

 

απλα λεει οτι αν εχουμε ενεργοποιημενη και την συνδεση στο internet τοτε ειναι ποιο γρηγορη και ποιο ακριβης η αναζητηση......αλλα σε αυτην την περιπτωση ξερει κανεις τι χρεωσεις παιζουν ?

την πρωτη φορα που συνδεθηκε ,δεν πρεπει να ειχα απενεργοποιημενη την συνδεση και συνδεθηκε. κατω δεξια στην οθονη ,ακριβως πανω απο την ενδειξη του σηματος gps εβλεπα να γραφει 2, μετα 5, μετα 8ΚΒ.εκει σταματησε.δεν πρεπει να χρεωνει πολλα,δεν ξερω ομως

 

εσεις πως το δουλευετε ?

μονο με το ενσωματωμενο και ολα τα αλλα απενεργοποιημενα ή καπως διαφορετικα ?

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις πόσα συνολικά ΚΒ σε χρέωσε, πήγαινε Μητρώο, στην δεξιά καρτέλα και πάτα πάνω στο όνομα της σύνδεσης πχ Cosmote Internet και δες το σύνολο Στάλθηκα + Λήφθησαν. Δεν το συνδέω σχεδόν ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Μπορεί να μου πεί καποιος σε ποιο post βρισκονται οι οδηγίες για να σπάσω το Nokia Maps και να έχω για παντα φωνητική καθοδήγηση??

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Στο επισημο site της nokia το αναφερουν αυτο,οτι η αναζητηση μπορει να ειναι προβληματικη αν λειτουργεις μονο το ενσωματωμενο gps. κατι λεει οτι ετσι κανει αναζητηση μονο στην περιοχη που εισαι και κατι τετοια.σε εμενα δεν ξερω πως,κανει κανονικα αναζητηση.......

 

απλα λεει οτι αν εχουμε ενεργοποιημενη και την συνδεση στο internet τοτε ειναι ποιο γρηγορη και ποιο ακριβης η αναζητηση......αλλα σε αυτην την περιπτωση ξερει κανεις τι χρεωσεις παιζουν ?

την πρωτη φορα που συνδεθηκε ,δεν πρεπει να ειχα απενεργοποιημενη την συνδεση και συνδεθηκε. κατω δεξια στην οθονη ,ακριβως πανω απο την ενδειξη του σηματος gps εβλεπα να γραφει 2, μετα 5, μετα 8ΚΒ.εκει σταματησε.δεν πρεπει να χρεωνει πολλα,δεν ξερω ομως

 

εσεις πως το δουλευετε ?

μονο με το ενσωματωμενο και ολα τα αλλα απενεργοποιημενα ή καπως διαφορετικα ?

Επειδη στο παρελθον ειχα ορισμενες ανεπιθυμητες λειτουργιες,τουτεστιν καταστροφη μιας sim καρτας και μεταξυ αλλων ανεξελεγκτες χρεωσεις ,αποφασισα και εβαλα το Kaspersky δεν περνα τιποτα "εξω"και εχω το κεφαλι μου ησυχο!Στην πλοηγηση τωρα το βρισκω, αξιοπιστο, σχετικα γρηγορο και με μεγαλυτερη ακριβεια, σε συγκριση με το Garmin(ας με συγχωρεσουν οι φανατικοι οπαδοι του!) τα αρνητικα που βεβαιως υπαρχουν, θα τα αναφερω,καποια στιγμη στην ενδεδειγμενη σελιδα,αφου αποκομισω περσσοτερες και πληρεστερες αποψεις!

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα τον εφαρμογων,στη πρωτη σελιδα υπαρχουν οι διευθυνσεις τον γνωστων ''μαγαζιων'' στα οποια υπαρχει διαθεσιμη η ραγισμενη εκδοση
Link to comment
Share on other sites

http://www.symbianplanet.net/wp-content/uploads/2008/11/nokia-maps.jpg

 

Αναβάθμιση του Nokia Maps-2.0.4503-Κατεβάστε την εδώ:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στο παρελθον ειχα ορισμενες ανεπιθυμητες λειτουργιες,τουτεστιν καταστροφη μιας sim καρτας και μεταξυ αλλων ανεξελεγκτες χρεωσεις ,αποφασισα και εβαλα το Kaspersky δεν περνα τιποτα "εξω"και εχω το κεφαλι μου ησυχο!

 

 

Μπορεις να γινεις ποιο συγκεκριμενος σχετικα με το πως καταστραφηκε η sim και το πως γινετε να εχουμε και εμεις το κεφαλι μας ησυχο ?........να βαλουμε αν ειναι και εμεις το kaspersky . τι εννοεις οταν λες δεν περναει τιποτα εξω ? πως το πετυχαινουμε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...