Jump to content

[Επίσημο] Motorola SLVR L9


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΠΗΡΑ!! Είναι υπέροχο και προς το παρόν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Το περίμενα πολύ πιο "φτωχό". Από ομορφιά ειδικά, πιστεύω πως είναι από τα πιο όμορφα που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή!

 

 

kalispera.. tha ithela na rotiso ti ginete me tis 4 gb kartes? tis dexete? dioti thelei na parei enas filos... ti pezei ?

 

Στο manual λέει μέχρι 2 GB, άρα αυτή είναι και η επίσημη χωρητικότητα από τη Motorola. Για μεγαλύτερες κάρτες η ευθύνη είναι δική σου (εννοώ ότι αν δε δουλέψει την τρως στη μάπα και δε λες κουβέντα). Στο δικό μου πάντως έχω τη 2 GB και "πυροβολάει"!

 

Υ.Γ.: Το δικό μου στη συσκευασία είχε κάρτα μνήμης 1 GB, CD με το Motorola phone tools, stereo ακουστικά, καλώδιο usb, φορτιστή και τα βιβλιαράκια.

 

Υ.Γ.2: Ρίξτε μια ματιά εδώ:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003630

Τα έχω ερωτευτεί και σκέφτομαι να τα "χτυπήσω" μόλις πληρωθώ!! Τι γνώμη έχετε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χμ,φαινεται ωραιο αν και δεν το εχω δει ακομα απο κοντα,η τιμη του ομως ειναι σουπερ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone το έχει; :worry:

Έχω επιδότηση και σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω. Για τα λεφτά του είναι αστέρι.

 

Πάντως το video που τραβάει είναι 176x144. Άραγε θα αναπαράγει MP4 352x288 ή 320x240;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone το έχει; :worry:

Έχω επιδότηση και σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω. Για τα λεφτά του είναι αστέρι.

 

Πάντως το video που τραβάει είναι 176x144. Άραγε θα αναπαράγει MP4 352x288 ή 320x240;

Το έχει, το πήρε ο πατέρας μου πρόσφατα. Για τιμή, ρώτα τη bianca στο ανάλογο thread.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το video που τραβάει είναι 176x144. Άραγε θα αναπαράγει MP4 352x288 ή 320x240;

Όχι..Εδώ το v3xx δεν παίζει τέτοιας ανάλυσης.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

stefidis αν θες να ξαναγράψεις το ποστ σου με ωραίο τρόπο...με χαρά θα το διαβάσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βίντεο που τραβάει είναι 352x288. Επιβεβαιωμένο. Επομένως λογικά θα αναπαράγει και αντίστοιχων αναλύσεων βίντεο. Άσχετα αν η οθόνη είναι μόνο 176x220
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είμαι σίγουρος αν απευθυνόταν το σχόλιο σε μένα απλά να ξεκαθαρίσω σε τι πράγμα απάντησα

 

Άραγε θα αναπαράγει MP4 352x288 ή 320x240;

 

Όχι..Εδώ το v3xx δεν παίζει τέτοιας ανάλυσης.

 

Εγώ δεν μίλησα για τι ανάλυση video τραβάει.Τώρα αν αναπαράγει τέτοιας ανάλυσης video με την 176x220 οθόνη τότε μου φαίνεται ανούσιο.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είμαι σίγουρος αν απευθυνόταν το σχόλιο σε μένα απλά να ξεκαθαρίσω σε τι πράγμα απάντησα

 

 

 

 

 

Εγώ δεν μίλησα για τι ανάλυση video τραβάει.Τώρα αν αναπαράγει τέτοιας ανάλυσης video με την 176x220 οθόνη τότε μου φαίνεται ανούσιο.

 

Και τραβάει, και αναπαράγει. Όσο για το αν είναι ανούσιο ή όχι, δεν είναι και τόσο ανούσιο γιατί σκέψου ότι αν σου το στείλουν με bluetooth μετά εσύ ΜΠΟΡΕΙΣ να το δεις! Αν δε μπορούσες θα χαλιόσουν! ;)

 

Υ.Γ.: Χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η αδερφή μου ψήνεται για καινούριο κινητάκι και πήγαμε από Media Markt και το είχαν 118 ευρώ!Αν και δεν κατάφερα να την πείσω να το πάρει γιατί τις γυαλίσαν και κάτι άλλα κινητά είμαι σίγουρος ότι θα δει τελικά τι κελεπούρι είναι το κινητό στα 118 ευρώ. :happy:
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου ψήνεται για καινούριο κινητάκι και πήγαμε από Media Markt και το είχαν 118 ευρώ!Αν και δεν κατάφερα να την πείσω να το πάρει γιατί τις γυαλίσαν και κάτι άλλα κινητά είμαι σίγουρος ότι θα δει τελικά τι κελεπούρι είναι το κινητό στα 118 ευρώ. :happy:

 

Χαλαρά! Με 2MP κάμερα, έως 2GB κάρτα μνήμης (1GB συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία), A2DP bluetooth πρωτόκολλο (stereo) που σημαίνει αυτό και άλλα πολλά παρόμοια trends, καρα-γκλαμουράτο design με τρελά υλικά (μέταλλα, αλουμίνια κ.λπ.), υποδοχή usb και άλλα πολλά καλούδια δε θα τη χαλάσει καθόλου! Είναι κορυφαίο value for money! Εδώ εγώ παράτησα symbian της Nokia για το L9, την αδερφή σου δε θα πείσεις; Είναι κορυφαίο τηλέφωνο, σας το υπογράφω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά help!!!

 

Το L9 έχει software σχετικό για να βάζεις τα τηλέφωνα από το κινητό στον υπολογιστή και το αντίστροφο?

 

Κάποιο link να κατεβάσω το manual υπάρχει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help!!!

 

Το L9 έχει software σχετικό για να βάζεις τα τηλέφωνα από το κινητό στον υπολογιστή και το αντίστροφο?

 

Κάποιο link να κατεβάσω το manual υπάρχει?

 

Ευχαριστώ

 

Έχει στο cd που είναι μέσα στη συσκευασία το motorola phone tools.

Κάνει συγχρονισμό με το office outlook. Απλά δες τις ρυθμίσεις για το τι ακριβώς θέλεις να συγχρονίσεις και προς τα που (κινητό > Η/Υ ή το αντίστροφο).

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link να κατεβάσω το manual υπάρχει?

 

Κοίτα εδώ:

 

http://www.motorola.com/consumer/v/index.jsp?vgnextoid=8443dd9fc0e2b010VgnVCM1000008206b00aRCRD&show=support&catName=9f8b1787c85c9010VgnVCM1000008206b00aRCRD&MHParam=bb9956566be2b010VgnVCM1000008206b00a____

 

Επιλέγεις "Άλλα τηλέφωνα" στο πρώτο πεδίο, "MOTOSLVR L9" στο δεύτερο πεδίο και "Οδηγός χρήστη L9" στο τρίτο πεδίο. Μετά κλικ στο ΟΚ και έχεις το εγχειρίδιο σε PDF μορφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,είμαι κι εγώ κάτοχος l9,εμένα όμως η πλευρά του πληκτρολογίου που ενώνεται με την οθόνη φαίνεται σα να ξεκόλλησε.Νομίζω πως έγινε μετά απο πτώση και μάλιστα όταν δεν το έβλεπα εγώ, και το έχω δει και σε ένα άλλο l9,επίσης.

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο -η απο εσάς,απλά το επισημαίνω.Κατά τ'άλλα είναι στιβάρη κατασκευή λόγω υλικών ίσως, αλλά δεν μου αρέσει όπως φαίνεται , ούτε ότι ένα κινητό με μέταλλο επάνω, με την πρώτη πτώση, 'χτύπησαν' τα πλαστικά του,δεδομένου ότι δεν το κακομεταχειρίζομαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,είμαι κι εγώ κάτοχος l9,εμένα όμως η πλευρά του πληκτρολογίου που ενώνεται με την οθόνη φαίνεται σα να ξεκόλλησε.Νομίζω πως έγινε μετά απο πτώση και μάλιστα όταν δεν το έβλεπα εγώ, και το έχω δει και σε ένα άλλο l9,επίσης.

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο -η απο εσάς,απλά το επισημαίνω.Κατά τ'άλλα είναι στιβάρη κατασκευή λόγω υλικών ίσως, αλλά δεν μου αρέσει όπως φαίνεται , ούτε ότι ένα κινητό με μέταλλο επάνω, με την πρώτη πτώση, 'χτύπησαν' τα πλαστικά του,δεδομένου ότι δεν το κακομεταχειρίζομαι καθόλου.

Γιατί δεν το πας μια βόλτα στην motorola μπορεί να σου το διορθώσουν χωρίς να πληρώσεις (ρώτησε αν το βάλουν στην εγγύηση) μπορεί να μην έπεσε το κινητό σου, μπορεί να μην ήταν καλά κολλημένο από το εργοστάσιο.:confused:

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ scos μάλλον θα το κάνω διότι βλέπω να του χρειάζεται και μια αναβάθμιση, αφού απο την στιγμή που πήρα τηλέφωνο στην cosmote και μου έστειλαν τις ρυθμίσεις για τα mms, δεν δείχνει η κάρτα τις φωτογραφίες και του ήχους που της έχω περάσει!!Αν παρατήρησε κανείς παρόμοιο κόλλημα, ας το πεί, διότι αρχίζει και γίνεται σπαστικούλι το πραγμα!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν γίνεται να αλλάξω την προεπιλογή στην αναφορά παράδοσης των sms έτσι ώστε να μην την αλλάζω κάθε φορά που στέλνω sms από όχι σε ναί; Κάπου είχα διαβάσει κάτι για μόντινγκ αλλά δεν έχω ιδέα, είμαι καινούργιος στα motorola και δεν τα γνωρίζω αυτά τα κόλπα!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν γίνεται να αλλάξω την προεπιλογή στην αναφορά παράδοσης των sms έτσι ώστε να μην την αλλάζω κάθε φορά που στέλνω sms από όχι σε ναί; Κάπου είχα διαβάσει κάτι για μόντινγκ αλλά δεν έχω ιδέα, είμαι καινούργιος στα motorola και δεν τα γνωρίζω αυτά τα κόλπα!

 

Seem 0032_0001

offset B9 - bit 3: Should be On (ensure Offset 9F - bit 4 is off) (1 - on, 0 - off) To Make SMS Delivery Report On by Default ;)

Link to comment
Share on other sites

Seem 0032_0001

offset B9 - bit 3: Should be On (ensure Offset 9F - bit 4 is off) (1 - on, 0 - off) To Make SMS Delivery Report On by Default ;)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ αλλά... δεν ξέρω τι να τα κάνω αυτά που μου γράφεις... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Seem editing λέγεται.Υπάρχουν διάφοροι οδηγοί στο Διαδύκτιο πώς να το κάνεις (motox.info , modmymoto.com)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Καιρός να μάθω το κινητό μου... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...