Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι αναλογα και την περιοχη που βρισκεσαι..

 

Αν εισαι σε στενο με ψηλα κτιρια, το σημα μπερδευεται λιγο.

Επισης αν εισαι κατω απο καλωδια ΔΕΗ, τρολευ ή τραμ μπορει να εχεις μερικα παρασιτα.

 

Αν το εχεις μονο 3 μηνες, δεν νομιζω οτι με το φορματ θα κερδισεις κατι, εκτος κι αν του εχεις βαλει πανω του κοσμου τις εφαρμογες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι αναλογα και την περιοχη που βρισκεσαι..

 

Αν εισαι σε στενο με ψηλα κτιρια, το σημα μπερδευεται λιγο.

Επισης αν εισαι κατω απο καλωδια ΔΕΗ, τρολευ ή τραμ μπορει να εχεις μερικα παρασιτα.

 

Αν το εχεις μονο 3 μηνες, δεν νομιζω οτι με το φορματ θα κερδισεις κατι, εκτος κι αν του εχεις βαλει πανω του κοσμου τις εφαρμογες..

 

Οχι, Garmin & Slovo Ed μονο.

Παρ'ολα αυτα σας ευχαριστω και....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χρονια Πολλα!

Η πρωτη ερωτηση για το 2009:

 

Αν κανω hard format στη συσκευη, θα χαθει το προγραμα πλοηγησης που ηταν προεγκατεστημενο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας Χρόνια & καλή χρονιά να έχουμε.

 

Μια ερώτηση και εγώ για να παεί καλά το 2009 :). Είχα πρόβλημα με το 6110 με το μικρόφωνο, το έδωσα για επισκευή και άλλαξαν πλακέτα(τουλάχιστον ετσί μου είπαν έχει και αλλο ΙΜΕΙ) απο τότε το κινητό δεν κρατάει η μπαταρία του πάνω απο μια μέρα και με όχι πολύ μεγάλη χρήση . έχω αλλάξει και μπαταρία αλλά πάλι τα ίδια τη δευτερα μέρα η μπαταρία έχει 2-3 μπάρες και πέφτει πιο γρήγορα. Καμιά ιδέα ? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@dinosss οχι !

 

@euzin δοκιμασε να του κανεις αναβαθμιση. Εαν εχεις την τελευταια εκδοση περασε την ξανα απο επανω. Δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο απο μονος σου εαν δεν στρωσει θα πρπει να το στειλεις ξανα για επισκευη..

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας Χρόνια & καλή χρονιά να έχουμε.

 

Μια ερώτηση και εγώ για να παεί καλά το 2009 :). Είχα πρόβλημα με το 6110 με το μικρόφωνο, το έδωσα για επισκευή και άλλαξαν πλακέτα(τουλάχιστον ετσί μου είπαν έχει και αλλο ΙΜΕΙ) απο τότε το κινητό δεν κρατάει η μπαταρία του πάνω απο μια μέρα και με όχι πολύ μεγάλη χρήση . έχω αλλάξει και μπαταρία αλλά πάλι τα ίδια τη δευτερα μέρα η μπαταρία έχει 2-3 μπάρες και πέφτει πιο γρήγορα. Καμιά ιδέα ? Ευχαριστώ

 

Εχεις περασει το garmin?

αν ναι ποια εκδοση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

:)Χρονια πολλα και καλη χρονια!!

Ενα προβλημα με τη βοηθεια:

1. Πηγαινω- βοηθεια-Nokia Navigator (σελ 41/66) , και το μενου του ειναι μαλλον στα κινεζικα:!:.Επιλεγοντας τις μπαρες ( κινεζικες απο τις 139 ) αλλες ανοιγουν κινεζικες , αλλες ελληνικες και αλλες απο τις δυο μαζι :blink:

Τελος, το βιβλιο βοηθειας απο την αρχη φτανει εως και σελ. 44 / , ενω απο το τελος εως και τη σελ.46 /με συνολο 66. ( 45;)

Μπορει καποιος να βοηθησει;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει το garmin?

αν ναι ποια εκδοση?

 

Οπως υπονοεί και ο demolition το Garmin (Οι εκδόσεις μετά την 5 νομίζω) ρουφάνε τη μπαταρία. Προσωπικά με την έκδοση 5.00.20 εγκατεστημένη η ζωή της ολοκαίνουριας μπαταρίας μου δεν ξεπέρναγε τη 1 μέρα. Επειδή υποψιάστηκα ότι κάποια εφαρμογή θα ευθυνότανε για το πρόβλημα, αφαίρεσα την sd card και η διάρκεια της ζωής αυξήθηκε σε 4 μέρες. Ανεξαρτήτως από το αν είναι ανοικτό το Garmin (Η έκδοση 5,00,20 τουλάχιστον) κάποιες εφαρμογές του τρέχουνε στο παρασκήνιο και εξαντλούν τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Οπως υπονοεί και ο demolition το Garmin (Οι εκδόσεις μετά την 5 νομίζω) ρουφάνε τη μπαταρία. Προσωπικά με την έκδοση 5.00.20 εγκατεστημένη η ζωή της ολοκαίνουριας μπαταρίας μου δεν ξεπέρναγε τη 1 μέρα. Επειδή υποψιάστηκα ότι κάποια εφαρμογή θα ευθυνότανε για το πρόβλημα, αφαίρεσα την sd card και η διάρκεια της ζωής αυξήθηκε σε 4 μέρες. Ανεξαρτήτως από το αν είναι ανοικτό το Garmin (Η έκδοση 5,00,20 τουλάχιστον) κάποιες εφαρμογές του τρέχουνε στο παρασκήνιο και εξαντλούν τη μπαταρία.

 

Καλημέρα σας

 

Garmin είχα περάσει την έκδοση 3... αν θυμάμαι καλά στην αρχή και μετά είδα ότι είχε βγει η 5 και πήγα να την περάσω απο πάνω αλλά μάλλον κάτι δεν έκανα σωστά και δεν μου έπαιξε . Το πρόβλημα με την μπαταρία το είχα με το που το πήρα απο το service και ξαναέβαλα την μπαταρία που είχα αλλά υπέθεσα ότι θα χάλασε η μπαταρία επειδή την είχα αφορτιστη για κανα 3μηνο, πήρα και άλλη μπαταρία και πάλι τα ίδια δεν έχει να κάνει με το garmin γιατί μετά απο κανά μήνα που το πήρα απο το service του έβαλα για το garmin γιατί δεν ήξερα τι να κάνω.

Για update τι πιστευετε ότι είναι καλύτερο να το πάω σε Nokia club ή μεσω Internet με το Pc suite ?

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να τρέχεις σε Nokia Shop για μία απλή αναβάθμιση. Κάνε την μόνος σου σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να τρέχεις σε Nokia Shop για μία απλή αναβάθμιση. Κάνε την μόνος σου σπίτι.

 

Και εγώ αυτό έλεγα να κάνω αλλά τελευταία φορά που έκανα σε ένα 5300 που έχω πάλι με το ίδιο πρόβλημα με μπαταρία και αυτό μου είπαν να μην κάνω update μέσω Internet γιατί άμα πέσει η γραμμή μπορεί να μην ξαναανοίξει το τηλ. ισχυεί ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Η αναβάθμιση κατεβαίνει πρώτα στον υπολογιστή σου και μόλος ολοκληρωθεί η διαδικασία, ξεκινάει το update. Αν για οποιονδήποτε λόγο κοπεί η σύνδεσή σου, δεν σταματάει το update αλλά απλά το κατέβασμα του firmware.
Link to comment
Share on other sites

Για να βεβαιωθείς ότι το θέμα με τη μπαταρία δεν οφείλεται σε κάποια εφαρμογή θα μπορούσες να ελέγξεις την κατανάλωση της μπαταρίας με το nokia energy profiler. Είναι freeware και μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ: http://www.symbian-freak.com/downloads/app/3rd_ed/Nokia_Energy_Profiler_1_0.zip

 

Αφού μπεις στο πρόγραμμα επέλεξε start και δες πόσα watt κατανάλωση θα γράφει στην οριζόντια γραμμή. Στη συνέχεια μπορείς να το αφήσεις να τρέχει στο παρασκήνιο και έλεγξε το μετά από 10 λεπτά για να δεις την κατανάλωση στο screensaver mode. Είναι γενικά χρήσιμη εφαρμογή γιατί μπορείς να ελέγχεις την επιπλέον κατανάλωση της μπαταρίας όταν τρέχεις μια εφαρμογή. Ενδεικτικά οι τιμές που παίρνω εγώ με αρκετές εγκατεστημένες εφαρμογές αλλά με το Garmin πια uninstalled είναι 0,28w κατά την πρώτη ανάγνωση (και με backlight on) και 0,04w στο Screesaver mode. Οποιος έχει όρεξη μπορεί να postarei και τις δικές του μετρήσεις ώστε να έχουμε μια καλή εικόνα ως προς το πόσο μπορούμε να μειώσουμε την κατανάλωση της μπαταρίας.

 

Αλλες μετρήσεις που έκανα έδειξαν κατανάλωση 1,12w κατά την διάρκεια κλήσης σε gsm δίκτυο και 1,32w σε UMTS δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Garmin Maps Mobile™ XT

Sygic GPS Navigator Mobile

TomTom MOBILE V6.02

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Garmin Maps Mobile™ XT

Sygic GPS Navigator Mobile

TomTom MOBILE V6.02

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Να προσθέσω,Navigon,και MLS Destinator(κατόπιν άγοράς το δεύτερο)

Link to comment
Share on other sites

μου εστειλε καποιος ενα μηνυμα και απο τοτε μου εσβησε το κινητο και δεν ανοιγη

 

τι εγινε ρε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις την καρτα μνημης. Εαν δεν ανοιξει τοτε ανοιξε το κανοντας hard format αλλα θα χαθουν τα παντα απο την μνημη της συσκευης επαφες - μηνυματα κ.τ.λ.π.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω ενα περίεργο πρόβλημα. Το κινητό δεν κρατάει τις Τ9 λέξεις που προσθέτω. Τις χάνει σε άγωστο χρονικό διάστημα για άγνωστο λόγο. Αν υπάρχει καποιος ομοπαθής που έχει το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση ας ρίξει κανένα τίπ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα.

 

εχω 2 ερωτησεις να σας κανω.

 

1) Υπαρχει τροπος να επαναφερεις το Τ9 στην αρχικη του μορφη? κατι σαν reset δηλαδη.

 

2) εχω δει μεσω αναζητησης καποια προγραμματα για το κινητο μας ως messenger.

το migg33 το οποιο ομως δεν ειναι πολυ ευχρηστο, to ebuddy που ομως δεν υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες και το aggile messenger το οποιο ειναι ιδανικο αλλα την εκδοση 3 (τελευταια δηλαδη) δεν συνδεεται μεσω της CU που εχει τα 30 ΜΒ δωρεαν. αντιθετως η εκδοση beta που εχει, συνδεεται κανονικα με πολλα ομως bugs...

τελος υπαρχει και το mobile.msn.com που ομως ξαφνικα μια μερα.. αποφασισε να μην ξανα συνδεθει με την εν λογω σελιδα ! :wacko::wacko:

 

εχετε υποψη σας καποια λυση που να ειναι ευχρηστη σαν το aggile και να γραφει με ελληνικους χαρακτηρες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

εχω 2 ερωτησεις να σας κανω.

 

1) Υπαρχει τροπος να επαναφερεις το Τ9 στην αρχικη του μορφη? κατι σαν reset δηλαδη.

 

Νομίζω πως αν σβήσεις το dat αρχείο μέσα στο φάκελο C:\predic γίνεται reset του T9

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

2) εχω δει μεσω αναζητησης καποια προγραμματα για το κινητο μας ως messenger.

το migg33 το οποιο ομως δεν ειναι πολυ ευχρηστο, to ebuddy που ομως δεν υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες και το aggile messenger το οποιο ειναι ιδανικο αλλα την εκδοση 3 (τελευταια δηλαδη) δεν συνδεεται μεσω της CU που εχει τα 30 ΜΒ δωρεαν. αντιθετως η εκδοση beta που εχει, συνδεεται κανονικα με πολλα ομως bugs...

τελος υπαρχει και το mobile.msn.com που ομως ξαφνικα μια μερα.. αποφασισε να μην ξανα συνδεθει με την εν λογω σελιδα ! :wacko::wacko:

 

εχετε υποψη σας καποια λυση που να ειναι ευχρηστη σαν το aggile και να γραφει με ελληνικους χαρακτηρες?

Το Fring.

Google it!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν σβήσεις το dat αρχείο μέσα στο φάκελο C:\predic γίνεται reset του T9

 

για να αποφυγουμε κατι λανθασμενο, εννοω να επαναφερουμε το Τ9 στις αρχικες ρυθμισεις, οχι να το εξαφανισουμε τελειως. οκ?

θα μπορουσα να μαθω και τον τροπο που θα το κανω αυτο? ισως με καποιο προγραμμα που δειχνει την ριζα του κινητου?

 

 

Το Fring.

Google it!

 

δεν μου συνδεεται με το CU που εχω. καποια ιδεα του τι μπορει να συμβαινει?

 

ειδα αυτο---> <<Internet GPRS, EDGE, 3G data connection (Not a WAP connection) on your

mobile handset.>>

 

τι σημαινει λοιπον? οτι με το wap tou CU δεν μπορω να το δουλεψω? τι ρυθμιση εχεις κανει εσυ?

 

απο αναζητηση μεσα στο forum ειδα το εξης μηνυμα ενος μελους

 

<<Παιδια εβαλα το fring αλλα δεν μπορει να συνδεθει με το internet... Ενω με το mini opera κανονικα συνδεεται στο internet αυτη η εφαρμογη δεν συνδεεται.

Χρισημοποιω το Vf live!prepay για να μπαινω στο internet απο το κιν. Μηπως ξερετε τι φταιει??? >>

 

παρακατω δεν του απαντησανε, ακριβως αυτο ειναι λοιπον το προβλημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...