Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να αποφυγουμε κατι λανθασμενο, εννοω να επαναφερουμε το Τ9 στις αρχικες ρυθμισεις, οχι να το εξαφανισουμε τελειως. οκ?

 

Reset αυτό σημαίνει, επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων;)

 

θα μπορουσα να μαθω και τον τροπο που θα το κανω αυτο? ισως με καποιο προγραμμα που δειχνει την ριζα του κινητου?

 

Δε κατάλαβα τι ρωτάς :O

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

dmarccos σε ευχαριστω, το βρηκα.

 

πως μπορω να μεταφερω ολα τα μηνυματα απο την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα μνημης?

 

εχω ως προεπιλογη την μνημη του κινητου στα μηνυματα και θελω να το αλλαξω στην memory card και να τα αντιγραψω εκει.

Link to comment
Share on other sites

Απλά άλλαξε τη σχετική ρύθμιση που υπάρχει στην εφαρμογή Μηνύματα.

Εφόσον αλλάξεις για πρώτη φορά αυτή την επιλογή θα σε ρωτήσει εάν θέλεις να αντιγραφούν και τα μηνύματα εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δεν μου συνδεεται με το CU που εχω. καποια ιδεα του τι μπορει να συμβαινει?

 

ειδα αυτο---> <<Internet GPRS, EDGE, 3G data connection (Not a WAP connection) on your

mobile handset.>>

 

τι σημαινει λοιπον? οτι με το wap tou CU δεν μπορω να το δουλεψω? τι ρυθμιση εχεις κανει εσυ?

 

απο αναζητηση μεσα στο forum ειδα το εξης μηνυμα ενος μελους

 

<<Παιδια εβαλα το fring αλλα δεν μπορει να συνδεθει με το internet... Ενω με το mini opera κανονικα συνδεεται στο internet αυτη η εφαρμογη δεν συνδεεται.

Χρισημοποιω το Vf live!prepay για να μπαινω στο internet απο το κιν. Μηπως ξερετε τι φταιει??? >>

 

παρακατω δεν του απαντησανε, ακριβως αυτο ειναι λοιπον το προβλημα μου.

 

 

μην παθω και εγω το ιδιο.....

 

 

Απλά άλλαξε τη σχετική ρύθμιση που υπάρχει στην εφαρμογή Μηνύματα.

Εφόσον αλλάξεις για πρώτη φορά αυτή την επιλογή θα σε ρωτήσει εάν θέλεις να αντιγραφούν και τα μηνύματα εκεί.

 

ισως το ειχα κανει στο παρελθον και επελεξα τοτε οχι, παντως τωρα που το γυρναω δεν με ρωταει...

Link to comment
Share on other sites

ισως το ειχα κανει στο παρελθον και επελεξα τοτε οχι, παντως τωρα που το γυρναω δεν με ρωταει...

Σε αυτή τη περίπτωση, σύνδεσε το κινητό σε λειτουργία μεταφοράς δεδομένων και πήγαινε στο φάκελο E:\private\1000484b και διέγραψέ τον.

Ύστερα άλλαξε εκ νέου την επιλογή που σου είπα. Αυτή τη φορά σε σε ρωτήσει αν θέλεις να αντιγραφούν τα μηνύματα.

 

 

Edit:

Για να μπορείς να δεις το φάκελο Private θα πρέπει να έχεις ρυθμίσει τα Windows να εμφανίζουν τα κρυφά αρχεία και φάκελους συστήματος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη περίπτωση, σύνδεσε το κινητό σε λειτουργία μεταφοράς δεδομένων και πήγαινε στο φάκελο E:\private\1000484b και διέγραψέ τον.

Ύστερα άλλαξε εκ νέου την επιλογή που σου είπα. Αυτή τη φορά σε σε ρωτήσει αν θέλεις να αντιγραφούν τα μηνύματα.

 

 

Edit:

Για να μπορείς να δεις το φάκελο Private θα πρέπει να έχεις ρυθμίσει τα Windows να εμφανίζουν τα κρυφά αρχεία και φάκελους συστήματος.

 

 

 

τελεια, εγινε κ αυτο, σε ευχαριστω πολυ.

 

εχω μια τελευταια απορια, υπαρχει δυνατοτητα να μεταφερω καποια μηνυματα απο την memory card ενος 6600 στο ηδη υπαρχον κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΝΑ σας κάνω μια ερώτηση....

Έχω το κινητό σχεδόν 10μήνες σωστά φορτίσματα (ειδικά στην αρχή) ελάχιστες φορές μέσα στο αυτοκίνητο. Δεν κλείνει απλά διαμαρτύρεται...

GPS το δουλέυω ελάχιστα, δλδ 1 ώρα στους 2 μήνες...

χρόνος ομιλίας : ~2ώρες το μήνα

βλε δόντι : ~40λεπτά κάθε μέρα

 

Το πρόβλημα είναι ότι πλέον κρατάει μια μέρα, με τπτ παραπάνω.

Εσάς πόσο κρατάει???

 

Μπορώ να κάνω κάτι για να το βελτιώσω ή πάω για νέα μπαταρία???? :( (κόστος?)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρειάζεσαι το 3G, καλό θα ήταν να το απενεργοποιήσεις, πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Δίκτυο > Λειτουργία δικτύου όπου θα επιλέξεις το GSM.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To άλλαξα για να δούμε!!!

Το 3γ εκτός από την ομιλία με βίντεο τι άλλα θετικά έχει? (άσχετο αλλά μιας και το έφερε η κουβέντα να μαθαίνουμε :Ρ)

Γιατί παλιότερα δεν είχα τόσο προβ με το 3γ κ έχω τώρα? Γενικά σε εσάς πόσο κρατάει η μπαταρία???

Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγαλύτερη ταχύτητα ως προς τη μεταφορά δεδομένων.

Σου χρειάζεται εάν σερφάρεις στο internet με πακέτα δεδομένων μέσω δικτύου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πότε του έκανες τελευταία φορά φορματ; ΑΝ έχεις να κάνεις πολύ καιρό, κάνε του ένα σε τηλέφωνο και κάρτα και κατά την επαναφορά μην επιλέξεις τις ρυθμίσεις. Στήστο απο την αρχή το κινητό και 100% θα δεις διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος, πάλι κρατάει το μια-μιάμιση μέρα...

 

Format το κινητό δεν το έχω κάνει από την αρχή, την κάρτα (1GB) την έκανα πριν κανά 6μηνο.

Προγράμματα δεν έχω περάσει, εκτός από 2 φορές το Garmin , μια φορά το Sygic το οποίο και το έχω απεγκαταστήσει... Υπάρχει defragment? :P

Link to comment
Share on other sites

Και στα δύο. Και όχι επαναφορά ρυθμίσεων. Μόνο δεδομένα επανέφερε (επαφές, ημερολόγιο, σημειώσεις, μηνύματα κτλ).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήγα σε ΝΟΚΙΑ center να μου κάνει αναβάθμιση. Με ρώτησε αν έχω κρατήσει back up και είπα ναι.

Το πρόβλημα είναι πως όταν πήρα το κινητό δεν είχε σβηστεί τίποτα από μέσα!!! Σα να μην έκανα κάτι... Λογικά δεν θα ήταν ένα καθαρό κινητό?

 

Ποια είναι η έκδοση που έχετε εσείς? Εγώ έχω αυτό (*#0000#):

V06.01

02-09-08

RM-122

NOKIA 6110(07.01)

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι που δεν χάθηκαν τα δεδομένα σου.

Το 6110 έχει User Data Preservation, δηλαδή δεν χάνει ο χρήστης τα δεδομένα του μετά από αναβάθμιση.

 

Και ναι, έχεις την τελευταία έκδοση!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πο πο πο πο τι κινητάρα έχω!!! :P Εγώ νόμιζα πάντως πως σε όλα τα κινητά σβήνονται...

Υπάρχει περίπτωση όμως από την αρχή να είχε αυτή την έκδοση? Δυστηχώς ξέχασα να κρατήσω ποια έκδοση είχα πριν... Μπορούμε να το δούμε αυτό κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς να μάθεις ποια ήταν η προηγούμενη έκδοση που είχε η συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πόβλημα φαίνεται πως λύθηκε!!!

Το πρόβλημα δημιουργούσε το GARMIN...!!!... οπότε και λύθηκε μέσω του αντίστοιχου thread

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πόβλημα φαίνεται πως λύθηκε!!!

Το πρόβλημα δημιουργούσε το GARMIN...!!!... οπότε και λύθηκε μέσω του αντίστοιχου thread

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας :)

 

Πως το έλυσες δλδ και εγώ εχω περασμένο to Garmin αλλα σπάνια το χρησιμοποιώ εως καθόλου και η μπαταρία μετα βιας κρατάει τη 2η μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο σωσή κίνηση είναι να απεγκαταστήσεις το garmin, να κάνεις φορμάτ στην κάρτα μνήμης και να δεις αν η αυτονομία έχει αυξηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Πως το έλυσες δλδ και εγώ εχω περασμένο to Garmin αλλα σπάνια το χρησιμοποιώ εως καθόλου και η μπαταρία μετα βιας κρατάει τη 2η μέρα.

 

Εχεις βαλει την πιο καινουργια εκδοση ???Γιατι στην 5.0.20 υπηρχε το προβλημα με την μπαταρια στις επομενες εκδοσεις λυ8ηκε το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...