Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, 1ο μου ποστ!

λεω να το πάρω και εγώ. στον γερμανό το δίνουν ακόμα 355 ευρώ. τιμή φαντάζομαι χωρίς σύνδεση (έχω αναβάθμιση συσκευής). πολλές αναβαθμίσεις βλέπω οτι κάνετε. αν το παρω τώρα, δεν 8α είναι αναβαθμισμένο?

Ανάλογα στη παρτίδα που θα πέσεις.

Μην σε αγχώνει η αναβάθμιση, μπορείς και μόνη σου να το κάνεις, 25 λεπτά παίρνει, αλλιώς πας σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια οταν παταω το κουμπι αναγνωσησ μυμηματων μου λεει πχ εχετε 1 νεο μυνημα και μετα μιλαει γερμανικα αν δεν κανω λαθοσ(την γλωσα) τη γινεται ξερει κανεισ?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν παταω το κουμπι αναγνωσησ μυμηματων μου λεει πχ εχετε 1 νεο μυνημα και μετα μιλαει γερμανικα αν δεν κανω λαθοσ(την γλωσα) τη γινεται ξερει κανεισ?

Εμένα λαλάει στα ελληνικά, με ρομποτική προφορά.

Λείπει το "αξάν"!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λαλάει στα ελληνικά, με ρομποτική προφορά.

Λείπει το "αξάν"!

 

Θα πάς ρυθμίσεις > ομιλία. Απο εκεί διάλεξε για γλώσσα τα Ελληνικά!

(Άν δεν έχει Ελληνικά κατέβασε τα απο εδώ)

Στήν ανίχνευση γλώσσας διαλεξε απενεργοποιημένη.

Πιστευω θα ειναι κάλυτερα τώρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΟ 6110!ΕΡΩΤΗΣΗ: 1)ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ROUTTE 66?(Π.Χ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΤΟΝ ΕΠΑΝΑΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ,ΠΟΣΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΑΡΤΕΣ!!!)HELP,HELP!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΟ 6110!ΕΡΩΤΗΣΗ: 1)ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ROUTTE 66?(Π.Χ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΤΟΝ ΕΠΑΝΑΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ,ΠΟΣΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΑΡΤΕΣ!!!)HELP,HELP!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Φίλε ως κινητό (ποιότητα κατασκευής, λειτουργικό σύστημα) είναι πράγματι αρκετά καλό.

Το Route66 εκτός από την Αθήνα που την έχει υπερπλήρη, στην υπόλοιπη Ελλάδα υστερεί.

Αν σε ενδιαφέρει πολύ η πλοήγηση δες τα θέματα των Garmin Maps Mobile™ XT και Sygic GPS Navigator Mobile.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ GARMIN ΝΟΜΙΖΩ (ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ) ΟΤΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ!ΑΛΗΘΕΥΕΙ?
Link to comment
Share on other sites

2.5 mm?απιστευτο! 1 βημα μπρος δυο πισω η Νοκια

 

 

Δεν είναι κακό το βύσμα των 2,5 χιλ., εξάλλου σκέψου το σαν οικονομία χώρου , υπάρχουν αντάπτορες μου στο μετατρέπει , φαντάσου hands free με καρφί των 3,5 !! θα φάνταζε αρχαιολογία . Στο 5300 είχε στην συσκευασία ανταπτορα , στο 6110 όχι.

 

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΟ 6110!ΕΡΩΤΗΣΗ: 1)ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ROUTTE 66?(Π.Χ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΤΟΝ ΕΠΑΝΑΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ,ΠΟΣΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΑΡΤΕΣ!!!)HELP,HELP!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Το 6110 nokia navigator λειτουργεί άψογα για πλοήγηση , η μικρή οθόνη που έχω διαβάσει ότι είναι πρόβλημα δεν σε προβληματίζει , αυτό που πρέπει να δεις το βλέπεις, επίσης έχει πολύ δυνατά ηχεία οπότε ακούς πεντακάθαρα τις φωνητικές εντολές..Η χρήση που του έχω κάνει είναι μόνο στην Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

Ναμαι κ παλι... Πριν 10 ωρες καπου το πηρα στα χερια μου κ οσο προλαβα να το δω κατι δε μου εκατσε καλα.. οταν βρει στιγμα (θεσσαλονικη) λεει περιοχη εκτος χαρτογραφησης οπως και για ολη την ελλαδα. Αποτι είδα μονο η Γερμανία ειναι ξεκλειδωμένη. Πανε καλα τα ατομα? Μ****ια συσκευη μου δωσανε? πρεπει να το παω πισω η να τα σβησω ολα μεσα οτι εχει και να βαλω κατι αλλο απο την αρχη και ποιο θα μου προτεινατε για θεσ/νικη (αποτι ειδα ολοι το εχετε αλλακσει το προγραμμα για gps)
Link to comment
Share on other sites

Θα πάς ρυθμίσεις > ομιλία. Απο εκεί διάλεξε για γλώσσα τα Ελληνικά!

(Άν δεν έχει Ελληνικά κατέβασε τα απο εδώ)

Στήν ανίχνευση γλώσσας διαλεξε απενεργοποιημένη.

Πιστευω θα ειναι καλύτερα τώρα!

 

που είναι αυτές οι ρυθμίσεις μπορεις να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός ?

ομιλία δεν βλέπω μόνο γλώσσα απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

μου διαβάζει τα μηνύματά μόνο οταν είναι πεζά

 

Ναμαι κ παλι... Πριν 10 ωρες καπου το πηρα στα χερια μου κ οσο προλαβα να το δω κατι δε μου εκατσε καλα.. οταν βρει στιγμα (θεσσαλονικη) λεει περιοχη εκτος χαρτογραφησης οπως και για ολη την ελλαδα. Αποτι είδα μονο η Γερμανία ειναι ξεκλειδωμένη. Πανε καλα τα ατομα? Μ****ια συσκευη μου δωσανε? πρεπει να το παω πισω η να τα σβησω ολα μεσα οτι εχει και να βαλω κατι αλλο απο την αρχη και ποιο θα μου προτεινατε για θεσ/νικη (αποτι ειδα ολοι το εχετε αλλακσει το προγραμμα για gps)

 

μάλλον το πήρες από τον Γερμανό , παραεισαγωγή τα φέρνει , να πας και να τους πεις να σου δώσουν Ελληνικό . Η NOKIA ξεκλειδώνει τους χάρτες στις χώρες που πουλιούνται. ίσως έχεις πρόβλημα και μελλοντικά με την εγγύηση , το τελευταίο το λέω με επιφύλαξη

Link to comment
Share on other sites

που είναι αυτές οι ρυθμίσεις μπορεις να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός ?

ομιλία δεν βλέπω μόνο γλώσσα απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

μου διαβάζει τα μηνύματά μόνο οταν είναι πεζά

 

 

Θα πάς στον φάκελο ρυθμίσεις (οχι ρυθμίσεις τηλεφώνου) και μετα ομιλία.

Εκεί θα τα βρείς ολα όσα ανεφερα παραπάνω!

ΟΚ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΟ 6110!ΕΡΩΤΗΣΗ: 1)ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ROUTTE 66?(Π.Χ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΤΟΝ ΕΠΑΝΑΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ,ΠΟΣΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΑΡΤΕΣ!!!)HELP,HELP!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Δεν θα σε βοηθήσω κ πολύ βασικα.. μολις το πήρα και μου δώσανε γερμανική συσκευη με κλειδωμένους τους ελληνικούς χάρτες και την εδωσα πισω

Αποτι εχω διαβασει ως τωρα μετα λύπης λεω παντως μονο για αθήνα ειναι η συκευη :( Σαν συσκευη μενου κτλ πετάει παντως. Μου αρεσε αρκετα..

-Αν εχει καποιος σαλονικιός παντως 6110 και σωστούς χάρτες πανω ας μου πει κ εμενα πως να το κανω.

 

ουτε καν το ''αξαν'' τελειοσ γερμανικα :X τη να κανω???

 

Φίλτατε για τσέκαρε μήπως σου δώσανε κ εσενα γερμανική συσκευή...

Οχι τπτ απλα μη την πατίσεις σαν κ αυτο το τυπο:

 

http://www.katagelies.gr/katagelies/component/option,com_loudmouth/task,topic/id,235/Itemid,36/

Link to comment
Share on other sites

O πιο γρηγορος τροπος για να δειτε αν το κινητο ειναι για Ελλαδα ειναι να κοιταξετε το πληκτρολογιο αν εχει ελληνικα γραμματα.

Τωρα για τα μηνυματα σε εμενα διαβαζει μονο οταν ειναι μικρα τα γραμματα, στα κεφαλαια μιλαει αλαμπουρνεζικα..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,

το dvd της route66 που περιλαμβάνεται στην συσκευασία έχει ξεκλειδωμένους χάρτες;

εμένα δεν έχει ξεκλειδωμένο κανένα...

Link to comment
Share on other sites

O πιο γρηγορος τροπος για να δειτε αν το κινητο ειναι για Ελλαδα ειναι να κοιταξετε το πληκτρολογιο αν εχει ελληνικα γραμματα.

 

αυτο ακριβοσ και εμενα στο γερ...μ@νο πηγαν να μου το δωσουν χωρισ ελληνικο πληκτρολογιο και ειπα αστο και σε ενα αλλο μαγαζι διπλα... τουσ ειπα ''το ανοιγουμε και αν εχει ελληνικα στο πληκτολογιο το πηρα αν δεν οχι'' και ειχε! παντοσ τωρα ειναι οκ μιλαει ελληνικα.... και οχαρτησ ρε παιδια για 8εσσαλονικη γενικα ειναι οκ λιγο η πλοηγιση δεν ειναι να την πολυεμπιστευεσε αλλα σαν χαρτη εχει αρκετα για να μην πς τα παντα....

))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,

το dvd της route66 που περιλαμβάνεται στην συσκευασία έχει ξεκλειδωμένους χάρτες;

εμένα δεν έχει ξεκλειδωμένο κανένα...

 

όχι είναι κλειδωμένοι , και βασικά ψιλοάχρηστο , στην ουσία είναι το software για να κατεβάζεις χάρτες , με πληρωμή βέβαια

Link to comment
Share on other sites

O πιο γρηγορος τροπος για να δειτε αν το κινητο ειναι για Ελλαδα ειναι να κοιταξετε το πληκτρολογιο αν εχει ελληνικα γραμματα.

Τωρα για τα μηνυματα σε εμενα διαβαζει μονο οταν ειναι μικρα τα γραμματα, στα κεφαλαια μιλαει αλαμπουρνεζικα..

 

 

"Θα πάς ρυθμίσεις > ομιλία. Απο εκεί διάλεξε για γλώσσα τα Ελληνικά!

(Άν δεν έχει Ελληνικά κατέβασε τα απο εδώ)

Στήν ανίχνευση γλώσσας διαλεξε απενεργοποιημένη.

Πιστευω θα ειναι κάλυτερα τώρα!"

 

θα κάνεις ότι λέει το παλικάρι πιο πάνω , κ εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα μου διάβαζε μόνο τα πεζά . Η φάση είναι οτι και τις ρυθμίσεις να κάνεις σωστά , τα παλιά εισερχόμενα με κεφαλαία δεν τα διαβάζει , μόνο τα νέα απο τότε που έκανες την νεα ρύθμιση δηλ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα μελη, να ρωτησω κατι? ειναι σιγουρο οτι αν το πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικα γραμματα τοτε 100% θα εχει κλειδωμενους τους χαρτες της Ελλαδας? δηλαδη Αθηνας αν εχω καταλαβει καλα και κεντρικες αρτηριες.

Στην περιπτωση που παρεις γερμανικο κινητο.... τι γινεται με τους χαρτες τις ελλαδας? πρεπει να πληρωσεις υποχρεωτικα παρολο που σαν ελληνας επρεπε να παρεχεται δωρεαν?

ξερω οτι εχουν απαντηθει τα ερωτηματα σε προηγουμενα μηνυματα αλλα πρεπει να ξερω τι ισχυει τωρα που θα το αγορασω μην τυχον και εχει αλλαξει πλεον κατι! να ξερουμε τι αγοραζουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλου κακου μη το παρεις αν δεν ειναι ελληνικο. Αυριο θα σου απαντησω στο "τι παιζει" αν την πατησεις κ παρεις γερμανικο οπως εγω. το θεμα χαρτων δεν θα πρεπε να σε απασχολει γιατι παιζουν "σπασμενα" προγραμματα πλοηγησης και με καλυτερους χαρτες απο τους αρχικους. το "θεμα" εγγυησης ειναι που ποναει κ θα το γνωριζω αυριο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα μελη, να ρωτησω κατι? ειναι σιγουρο οτι αν το πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικα γραμματα τοτε 100% θα εχει κλειδωμενους τους χαρτες της Ελλαδας? δηλαδη Αθηνας αν εχω καταλαβει καλα και κεντρικες αρτηριες.

Στην περιπτωση που παρεις γερμανικο κινητο.... τι γινεται με τους χαρτες τις ελλαδας? πρεπει να πληρωσεις υποχρεωτικα παρολο που σαν ελληνας επρεπε να παρεχεται δωρεαν?

ξερω οτι εχουν απαντηθει τα ερωτηματα σε προηγουμενα μηνυματα αλλα πρεπει να ξερω τι ισχυει τωρα που θα το αγορασω μην τυχον και εχει αλλαξει πλεον κατι! να ξερουμε τι αγοραζουμε!!!!

 

Ναι είναι σίγουρο!

Το θέμα εγγύηση έχει ως εξής:

  • Αν το κινητό προέρχεται από αγορά της ΕΕ, έχεις εγγύηση σε hardware αλλά όχι σε software.
  • Αν είναι εκτός ΕΕ, δεν έχεις καθόλου εγγύηση.

Οπότε όπως καταλαβαίνεις, καλύτερα να το ελέγξεις αν έχει ή όχι ελληνικά πλήκτρα.

 

Τέλος για τους χάρτες του Route 66 δεν ξέρω τι ισχύει, αλλά ρίξε μια ματιά στα θέματα των Garmin ή Sygic, πολύ καλύτερα...;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου.

ναι εχω διαβασει για αυτα τα θεματα και νομιζω οτι αυτο θα κανω, θα εγκαταστησω ενα απο τα δυο προαναφερθεντα προγραμματα. εχουμε καταληξει στο πιο απο τα δυο ειναι καλυτερο? απο την ανταποκριση και τα σχολια των χρηστων εχει θεωρηθει καποιο ανωτερο? να αναφερω οτι ψαχνω κυριως για αθηνα.

 

εχω διαβασει σε προηγουμενα μηνυματα οτι το προεγκατεστημενο προγραμμα πλοηγησης δεν διαγραφεται. ειναι υποχρεωτικο να συνυπαρχει με το καινουριο προγραμμα που θα περασεις χωρις να δημιουργει το ενα προβλημα στο αλλο. γιατι ομως δεν μπορεις? το προγραμμα δεν ειναι περασμενο στη memory card? δεν μπορεις να κανεις διαγραφη του προγραμματατος απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

Γ@#&$Ε τα.... Ελλαδα το μεγαλειο σου. Μολις γυρισα απο το καταστημα γερμανος κ μου ελεγε κατι τρελα.. οτι κ καλα κανενα navigator δεν εχει ξεκλειδωμενο για Ελλαδα το route66 , ολα εχουν το γερμανικο και οτι ναναι. απορω πως δε τον χτυπησα. Στο τελος μου ειπε να παρω τηλ τη ΝΟΚΙΑ. Πηρα λοιπον κ μου ειπαν να το παω πισω αποπου το πηρα.. 2η φορα λοιπον στο γερμανο και του εξηγω πως ειναι μ@λ@κ@ς ο ανθρωπος κ επιτελους κραταει το κινητο αλλα στο τελος λεει κ ενα "δεν ξερω ομως αν μπορω να κανω τπτ.." Δε βλεπω να ξεμπερδευω ευκολα με τον τυπακο.. Γιαυτο ΠΡΟΣΟΧΗ

 

GV_: Αποσο εχω διαβασει το Sygic ειναι το καλυτερο. για Αθηνα ομως παιζει να μην εχεις προβλημα ουτε με το route66 αποσο ειχα διαβασει Αθηνα καλυπτουν ολα τα παντα. Οσο για τα αλλα που ρωτας διαγραφη κτλ κτλ δεν εχω ιδεα. 3 ωρες το επεξεργαστηκα το κινητο :/

Link to comment
Share on other sites

GV_, απλά να συμπληρώσω πως μπορείς αν θέλεις να διαγράψεις τους χάρτες, το πρόγαμα έτσι κι αλλιώς είναι μαζί με το λειτουργικό, δεν πιάνει χώρο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...