Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδαι μια ερωτηση . το πηρα χτες. οταν μπαινω στο navigator, δεν πρεπει να με βρισκει που ειμαι? αναβοσβηνει αναζητηση θεσης αλλα δε γινεται τιποτα. κανω κατι λαθος???

ευχαριστω

Την πρώτη φορά αργεί να λοκάρει την θέση σου. Θέλει υπομονή. Πήγαινε σε χώρο που να βλεπει καθρά ουρανό, κάτσε ακίνητος (επίσης παίζει σημαντικό ρόλο το αν κινείσαι) και περίμενε. Μπορεί να σου πάρει και 10 λεπτά (στην χειρότερη), αλλά απο κει και πέρα στην συνέχεια θα λοκάρει πολύ πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

NAI ειμαι σε κλειστο χωρο. στις 5 που θα σχολασω θα δοκιμασω
OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ, ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

Θα λειτουργει κανονικα στο 6110 αυτη η καρτα.

Το θεμα ειναι οτι δεν λεει τι ταχυτητα ειναι ουτε στο site της εταιριας http://www.twinmos.com/flash/flash_p_microsd.htm#s

Ενα απλο High speed δεν με πειθει..

 

Θα προτιμουσα αυτην http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569368 και ας εχει 9 ευρω πιο πανω.

Στα 2 χρονια τουλαχιστον που θα κρατησει το κινητο θα εχει κανει την αποσβεση της και με το παραπανω

Καλύτερα να προτιμήσεις την SanDisk, ανάμεσα σ’ αυτές της δύο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια έκδοση λογισμικού! :)

Το μονο bug που ειδα οτι φτιάχτηκε:

Οταν είναι κλειδωμένο το τηλ και ανοίξεις το καπάκι τις κάμερας, μετά το κλίσεις ξανακλειδώνεται..

 

~~

Δεν μπορείς να βγάλεις αθόρυβες φώτο!

Είναι λίγο πιο γρήγορο(μου φαίνεται δηλαδή)

Το route 66 δεν αναβαθμίζεται

Δεν δείχνει το νούμερο αυτού που σε καλεί(βγάζει το εικονίδιο από δίπλα όμως, δηλαδή κινητό, σταθερό κλπ)

~~

Δεν είδα κάποια άλλη διαφορά....:(

 

Οποιος βρει το change log της Version 4.22 ας την κάνει post

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους!

Πες μας εντυπωσεις:

 

1) Αν εχει αναβαθμιστει και το route 66 μαζι,

2) Αν δειχνει το νουμερο αυτου που σε καλει,

3) Αν μπορεις στις εφαρμογες να χαμηλωσεις τον ηχο απο τα κουμπακια στο πλαι

4) Αν ειναι πιο γρηγορο στο μενου

5) Αν μπορεις να βγαλεις αθορυβες φωτογραφιες

6) Οτι αλλο δεις διαφορετικο..

Link to comment
Share on other sites

Το μονο bug που ειδα οτι φτιάχτηκε:

Οταν είναι κλειδωμένο το τηλ και ανοίξεις το καπάκι τις κάμερας, μετά το κλίσεις ξανακλειδώνεται..

 

Δεν δείχνει το νούμερο αυτού που σε καλεί(βγάζει το εικονίδιο από δίπλα όμως, δηλαδή κινητό, σταθερό κλπ)

 

To πρωτο που αναφερεις το κανει και στην παλια εκδοση.

Για το δευτερο τωρα, και πριν εδειχνε το εικονιδιο αλλα εβγαζε το ιδιο εικονιδιο παντα..

Το δοκιμασες και βγαζει 2 διαφορετικα στο ιδιο ατομο?

Link to comment
Share on other sites

Eimai katoxos tou 6110 edo kai 20 meres. Paratirisa pos to route 66 den exei polla pragmata opos to tzaneio nosokomeio (peiraia) kai to attiko nosokomeio (xaidari). Episis polla meri den einai xartografimena stin perioxi tis attikis. Iparxei kapoios xartis anavathmisis pou mporoume na vroume meso net? exo vrei ena xarti elladas gia route 66 alla den ksero pou na ton apothikeuso stin karta mnimis tis siskeyis mou gia na mporo na epilexo ton xarti. Telika to Tom Tom paizei sto 6110? an nai mporei kapoios na steilei ena link apo pou mporo kai pos vazo xartes.

 

Eyxaristo prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

exo mia bdomada to nokia 6110. exo 2 apories:

 

1.to gps xreonei? ( kathe fora pou mpaino sto route66 meta sto mitroo klisewn mou grafei ((((cosmote internet)))) pira tin cosmote kai elege gia ogoxreosi kai kati tetoia. apo oti eida apo proigoumena topic prepei na apenergopoiiseis to gprs pos ginete auto?)

2.pos kaneis update tous xartes gia to route 66. den me endiaferei na prostheso xartes. update sta idia. auto xreonei?

 

please kapoios as apantisei. (pantos an xreonei to gps tha pouliso to kinito gia na pliroso to logariasmo:):):))

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο forum!

 

1) Για να απενεργοποιησεις το gprs πρεπει να κανεις το εξης: Αφου ξεκινησεις το προγραμμα πας Επιλογες-> Ρυθμισεις -> Περισσοτερα-> Συνδεση στο δικτυο-> Να μην επιτρεπεται.

Μετα θα ειναι απολυτως δωρεαν

 

2) Δεν το γνωριζω. Αν θες αλλους χαρτες free κοιτα αλλο προργαμμα οπως το Garmin που εχω δωσει πιο πανω link

Link to comment
Share on other sites

Na se kala file mou tha to dokimaso kai tha enimeroso :) Pantos Thanks gia to help :)

 

 

Fenete pos apo rapidshare ebgalan ton xarti. An tha mporouses na ton anevaseis pali gia na ton paroume. Mexri stigmis to programa pu eipes fenete teleio.

Link to comment
Share on other sites

καλό θα ήταν να ρωτήσεις τα παιδιά που είναι εκεί και ασχολούνται.

Αν έχει σβηστεί ο χάρτης, μαλλον θα έχει βγει καινούριος..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση. εχω καρτοκινητο και εβαλα να μου κανει μια πλοηγηση και με χρεωσε. γιατι? να απενεργοποιησω κατι?
OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ, ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση. εχω καρτοκινητο και εβαλα να μου κανει μια πλοηγηση και με χρεωσε. γιατι? να απενεργοποιησω κατι?

Μήπως είναι το A-GPS ενεργοποιημένο;

 

Για να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε διάφορες μεθόδους εντοπισμού θέσης, όπως το A-GPS, επιλέξτε Μενού > Ρυθμίσεις > Ρυθμ. τηλ. > Γενικές > Μέθοδοι εντοπ. θέσης, κάντε κύλιση στη μέθοδο εντοπισμού θέσης και επιλέξτε Επιλογές > Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το A-GPS ενεργοποιημένο;

 

Για να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε διάφορες μεθόδους εντοπισμού θέσης, όπως το A-GPS, επιλέξτε Μενού > Ρυθμίσεις > Ρυθμ. τηλ. > Γενικές > Μέθοδοι εντοπ. θέσης, κάντε κύλιση στη μέθοδο εντοπισμού θέσης και επιλέξτε Επιλογές > Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση.

kai ti να εχω ενεργοποιημενο και τι οχι για να μ ηχρεωνομαι>???

ευχαριστω

OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ, ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το 6110 nav. στις 30/12/2007 απο τη Wind.

Το τηλέφωνο είχε πρόβλημα οπότε στις 05/01/08 μέσα στις 5 εργάσιμες που είχα δικαίωμα να το επιστρέψω και να μου το αντικαταστήσουν. Το πήγα στην Wind και μου είπαν οτι δεν μπορούν να το αλλάξουν γιατί έχω σύνολο κλήσεων πάνω απο 30 λεπτά και να το πάω στο Nokia Store να το φτιάξουν. Την ίδια μέρα πήγα στο Νοκια Store και το κρατήσαν για Service. Στις 07/01/08 μου στέλνουν μήνυμα στο κινητό οτι το τηλέφωνο είναι έτοιμο. Την ίδια μέρα το πήρα και οταν έφτασα σπίτι διαπίστωσα οτι το πρόβλημα δεν έχει φτιαχτεί. Την επόμενη μέρα 09/01/2008 το πήγα στο Νokia store στην Αγ. Παρασκευή επειδή μου είπαν οτι εκεί ειναι ο τεχνικός. Το κράτησαν πάλι για Service και στις 12/01/08 μου έστειλαν και πάλι μήνυμα στο κινητό οτι το τηλέφωνο θα πρέπει να πάει σε ανώτερο κλιμάκιο Service. Τους τηλεφώνησα και ρώτησα τι θα γίνει και γιατί ενα καινούργιο τηλέφωνο έχει τόσο σοβαρό πρόβλημα.. Μου είπαν οτι αυτοί δεν μπορούν να το φτιάξουν και πρέπει να πάει στα κεντρικά στη Λ. Βουλιαγμένης. Συμφωνώ να πάει και εκεί. Εχθές λοιπόν μου τηλεφώνησαν απο τα κεντρικά και μου ανακοίνωσαν οτι το τηλέφωνο θα πρέπει να σταλεί στο Service στο εξωτερικού για δούν τι έχει και αν μπορούν να το φτιάξουν. Αυτό θα πάρει περίπου 15 Εργάσιμες δηλαδη 3 Εβδομάδες ακόμα.

Πως είναι δυνατόν ένα καινούργιο τηλέφωνο που έδωσα 456e να έχει τόσο σοβαρό πρόβλημα και να μην μου το αντικαθηστούν αλλά να με έχουν να περιμένω τόσο καιρό και ποιος ξέρει πότε θα μου το επιστρέψουν και αν θα έχει φτιαχτεί.. Υπάρχει άλλη χώρα που να συμβαίνουν τέτοια πράγματα??

Link to comment
Share on other sites

Αισχος, επρεπε να μεινεις και να φωναζεις στην wind και να ασχολουταν η ιδια με την ΝΟΚΙΑ.

Αυτο για τα 30 λεπτα πρωτη φορα το ακουω... Επρεπε να μηδενισεις τον μετρητη και να το πας σε αλλο καταστημα, ή τα κεντρικα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φώναξα αλλά τίποτα.. Δεν περίμενα να έχω αυτή την αντιμετώπιση.. Έκανα καταγγελία στο ΙΝΚΑ, πιστεύω να γίνει κάτι.. Πάντως αυτό που τους νοιάζει είναι να τα τσεπώσουνε, δεν τους ενδιαφέρει ο πελάτης να μείνει ευχαριστημένος ώστε να ξαναψωνήσει.. Θα στείλω και Mail στη Nokia στο εξωτερικό να δω τι θα μου πούν..:angry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φώναξα αλλά τίποτα.. Δεν περίμενα να έχω αυτή την αντιμετώπιση.. Έκανα καταγγελία στο ΙΝΚΑ, πιστεύω να γίνει κάτι.. Πάντως αυτό που τους νοιάζει είναι να τα τσεπώσουνε, δεν τους ενδιαφέρει ο πελάτης να μείνει ευχαριστημένος ώστε να ξαναψωνήσει.. Θα στείλω και Mail στη Nokia στο εξωτερικό να δω τι θα μου πούν..:angry:

 

 

:spider:

Και καλά έκανες φίλη μου!!

 

Μαζί σου είμαστε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή QuickOffice Premier Upgrade v4.5 14 8 ******ed* προκάλεσε πρόβλημα στο κινητό μου.

Πως μπορώ να κάνω HARD FORMAT στην συσκευή???

Είναι επείγον!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...