Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hi molis pira to 6110 kalo alla eimai ektos athinon... to route 66 den mou kanei an balo to tomtom tha doulepsei me ton dekti gps pou exei?

kai an nai poia ekdosi pou mboro na tin dro?

 

thanks

drifting is not a crime
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αγόρασα το Νοκια 6110 Navigator.Έχω μια ερώτηση και αν μπορει κάποιος και ξέρει ας μου απαντήσει.Τι είναι το Α-GPS;Που βρίσκεται ακριβώς στο μενού για να το απενεργοποιήσω;Χρεώνομαι με το A-GPS;Ειναι απαραίτητο να είναι ενεργοποιημένο για την πλοήγηση;

Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει.THANKS

Το A-GPS (Assisted GPS) βοηθά στον προσδιορισμό της τοποθεσίας σου ταχύτερα χρησιμοποιώντας τη σύνδεση μεταφοράς πακέτων δεδομένων (GPRS ή 3G) άρα συνεπάγεται ότι χρεώνει ανάλογα με το δίκτυο σου.

 

Για να το απενεργοποιήσεις πήγαινε Μενού > Ρυθμίσεις > Ρυθμ. τηλ. > Γενικές > Μέθοδοι εντοπ. θέσης, κάνε κύλιση στη μέθοδο εντοπισμού θέσης και επιλέξε Επιλογές > Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση.

 

Δεν είναι απαραίτητο να είναι ενεργοποιημένο για να κάνεις πλοήγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

TELIKA MIPOS TO KINITO AUTO EINAI MONO GIA TIN ATHINA?NA ROTISO RE PAIDIA KATI GIATI LEO SYNTOMA NA TO PARO.AN EPILEKSO MIA DIADROMI APO MIA SYGKEKRIMENI ODO SE MIA ALLI THA MOU TIN VGALEI?GIA ATHINA MILAO
Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό που δεν είδα σε άλλα τηλέφωνα. Δημιουργείς μια υποχρέωση πχ σήμερα στην ατζέντα, η οποία εάν δεν ολοκληρωθεί ή διαγραφεί μεταφέρεται αυτόματα στην επόμενη ημέρα !! Καλό και πολύ χρήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

TELIKA MIPOS TO KINITO AUTO EINAI MONO GIA TIN ATHINA?NA ROTISO RE PAIDIA KATI GIATI LEO SYNTOMA NA TO PARO.AN EPILEKSO MIA DIADROMI APO MIA SYGKEKRIMENI ODO SE MIA ALLI THA MOU TIN VGALEI?GIA ATHINA MILAO

 

Nαι θα σου την βγάλει.

Το έχω κάνει άπειρες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό που δεν είδα σε άλλα τηλέφωνα. Δημιουργείς μια υποχρέωση πχ σήμερα στην ατζέντα, η οποία εάν δεν ολοκληρωθεί ή διαγραφεί μεταφέρεται αυτόματα στην επόμενη ημέρα !! Καλό και πολύ χρήσιμο.

 

KALO AYTO!!!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

έχω το P1i με το tom tom και δουλεύει τέλεια παίζει να το βρώ κ για το 6110 του αδερφού μου ? γιατι τον route 66 είναι πολύ μικρό μπροστ α στο tom tom :D
http://www.inflatable.net/costumes/keno.jpg
Link to comment
Share on other sites

έχω το P1i με το tom tom και δουλεύει τέλεια παίζει να το βρώ κ για το 6110 του αδερφού μου ? γιατι τον route 66 είναι πολύ μικρό μπροστ α στο tom tom :D

 

Ακομα δεν συνεγαζεται με το εσωτερικο gps του 6110 navigator. Πρεπει να περιμενουμε μελλοντικη εκδοση του tomtom που θα συνεργαζεται με το εσωτερικο gps.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Eαν διαβασεις στο 1 ποστ στης εφαρμογες, εκει που λεει:

Που μπορω να βρω εφαρμογες για το κινητο μου

 

Θα το βρεις :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

exei xarti atikhs kathos kai to ethniko odiko diktyo. exei fonitiki kathodigisi kai den xreiazetai na energopoihseis to a-gps. doyleyei apsoga kai den xreonei tipota. episis den xreiazetai na katevaseis kapoio prostheto xarth.
Link to comment
Share on other sites

KSEREI KANEIS AN ISXYEI OTI H NOKIA ME 60 EURO SOU PERNAEI TON XARTI OLIS TIS ELLADAS KAI ME FONITIKI PLOIGISI?DEN KSERO ALLA APO TA LEGOMENA SAS MOU FENETE OTI TO GPS TOU 6110 EINAI SE POLY ARXIKO STADIO
Link to comment
Share on other sites

KSEREI KANEIS AN ISXYEI OTI H NOKIA ME 60 EURO SOU PERNAEI TON XARTI OLIS TIS ELLADAS KAI ME FONITIKI PLOIGISI?DEN KSERO ALLA APO TA LEGOMENA SAS MOU FENETE OTI TO GPS TOU 6110 EINAI SE POLY ARXIKO STADIO

 

Συγκεκριμενα με EUR 49.95 μπορεις να αγορασεις τον χαρτη Balkan and Eastern Europe ( αυτο εχω κανει εγω γιατι οταν αγορασα το κινητο ειχε το χαρτη της Γερμανιας, ο οποιος παρεπιπτοντως ειναι πολυ καλος). Μην περιμενεις ομως να δεις ολη την Ελλαδα αναλυτικα αλλα μονο Αττική. Και φυσικα οταν αγορασεις τον χαρτη μπορεις να κατεβαζεις χωρις επιπλεον κοστος καθε update του χαρτη αυτου.

 

Οσο για την ποιοτητα του gps για κινητο ειναι παρα πολυ καλη. Εγω το χρησιμοποιω για Αττικη και παντα με βγάζει σωστα και γρηγορα εκει που θελω. Βεβαια gps σε pda φανταζομαι οτι θα ειναι ακομα καλυτερο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά όσα γράφτηκαν στις προηγούμενες σελίδες, ο χάρτης Balkan and Southeastern Europe είναι ήδη εγκατεστημένος σε όσα Nokia 6110 Navigator είναι αγορασμένα στην Ελλάδα.

 

Αν κάνω λάθος, παρακαλώ για διόρθωση.

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά όσα γράφτηκαν στις προηγούμενες σελίδες, ο χάρτης Balkan and Southeastern Europe είναι ήδη εγκατεστημένος σε όσα Nokia 6110 Navigator είναι αγορασμένα στην Ελλάδα.

 

Αν κάνω λάθος, παρακαλώ για διόρθωση.

 

Ο χάρτης Balkan and Southeastern Europe είναι ήδη εγκατεστημένος σε όσα Nokia 6110 Navigator δεν ειναι παραεισαγωγες.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα με EUR 49.95 μπορεις να αγορασεις τον χαρτη Balkan and Eastern Europe ( αυτο εχω κανει εγω γιατι οταν αγορασα το κινητο ειχε το χαρτη της Γερμανιας, ο οποιος παρεπιπτοντως ειναι πολυ καλος). Μην περιμενεις ομως να δεις ολη την Ελλαδα αναλυτικα αλλα μονο Αττική. Και φυσικα οταν αγορασεις τον χαρτη μπορεις να κατεβαζεις χωρις επιπλεον κοστος καθε update του χαρτη αυτου.

 

Οσο για την ποιοτητα του gps για κινητο ειναι παρα πολυ καλη. Εγω το χρησιμοποιω για Αττικη και παντα με βγάζει σωστα και γρηγορα εκει που θελω. Βεβαια gps σε pda φανταζομαι οτι θα ειναι ακομα καλυτερο.

DILADI GIA NA KATALAVO.EXEI TON XARTI TIS ATHINAS MONO KAI APO EPARXIA TIPOTA?ENTAKSEI PERISSOTERO H ATHINA ME ENDIAFEREI ALLA AN PAO KAI MIA FORA EPARXIA NA ME EKSYPIRETISEI.OTAN LES NA KATEVASO APO TO SITE TIS NOKIA ENNOIS MIPOS KAI TIN EPARXIA?ANAROTIEME AN PREPEI NA PROTIMISO TO 6110 H KAPIO PDA ME GPS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά φίλε, πάτα το κουμπάκι "Caps-Lock" γιατί μας στράβωσες.

 

'Εχει τον χάρτη της Αθήνας με λεπτομέρεια. 'Εχει επίσης τον χάρτη Θεσσαλονίκης και Πάτρας (τους σημαντικότερους δρόμους).

Δεν έχει την Καλαμάτα ή την Τρίπολη (π.χ.)!

 

Αν είναι να πας "μια στο τόσο" επαρχία, πάρε έναν χάρτη από ένα βενζινάδικο. Είναι πιο εύκολος στο χειρισμό.

 

'Ενα PDA με σίγουρα θα απαιτεί να γράφεις μήνυμα με "πενάκι". Αν γενικά στέλνεις μηνύματα από το κινητό σου, τότε το 6110 σε εξυπηρετεί (αφού έχει πληκτρολόγιο). Αν όμως αγοράσεις ένα PDA δεν θα μπορείς να γράφεις μηνύματα εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά φίλε, πάτα το κουμπάκι "Caps-Lock" γιατί μας στράβωσες.

 

'Εχει τον χάρτη της Αθήνας με λεπτομέρεια. 'Εχει επίσης τον χάρτη Θεσσαλονίκης και Πάτρας (τους σημαντικότερους δρόμους).

Δεν έχει την Καλαμάτα ή την Τρίπολη (π.χ.)!

 

Αν είναι να πας "μια στο τόσο" επαρχία, πάρε έναν χάρτη από ένα βενζινάδικο. Είναι πιο εύκολος στο χειρισμό.

 

'Ενα PDA με σίγουρα θα απαιτεί να γράφεις μήνυμα με "πενάκι". Αν γενικά στέλνεις μηνύματα από το κινητό σου, τότε το 6110 σε εξυπηρετεί (αφού έχει πληκτρολόγιο). Αν όμως αγοράσεις ένα PDA δεν θα μπορείς να γράφεις μηνύματα εύκολα.

την διαδρομή για να πάω απο Αθήνα Τρίπολη ας πούμε?υπάρχει τρόπος να ενημερωθεί και να εχει για όλη την Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

την διαδρομή για να πάω απο Αθήνα Τρίπολη ας πούμε?υπάρχει τρόπος να ενημερωθεί και να εχει για όλη την Ελλάδα?

Εδώ είναι η Τρίπολη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά φίλε, πάτα το κουμπάκι "Caps-Lock" γιατί μας στράβωσες.

 

'Εχει τον χάρτη της Αθήνας με λεπτομέρεια. 'Εχει επίσης τον χάρτη Θεσσαλονίκης και Πάτρας (τους σημαντικότερους δρόμους).

Δεν έχει την Καλαμάτα ή την Τρίπολη (π.χ.)!

 

Αν είναι να πας "μια στο τόσο" επαρχία, πάρε έναν χάρτη από ένα βενζινάδικο. Είναι πιο εύκολος στο χειρισμό.

 

'Ενα PDA με σίγουρα θα απαιτεί να γράφεις μήνυμα με "πενάκι". Αν γενικά στέλνεις μηνύματα από το κινητό σου, τότε το 6110 σε εξυπηρετεί (αφού έχει πληκτρολόγιο). Αν όμως αγοράσεις ένα PDA δεν θα μπορείς να γράφεις μηνύματα εύκολα.

 

+1:)

 

Βεβαια τα προγραμματα που υπαρχουν για pda ειναι πιο ολοκληρωμενες λυσεις αλλα αν, οπως λες, το θελεις κυριως για Αττικη τοτε, θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα, και απλα θα περιμενεις, μεσω των updates των χαρτων, την καλυψη και της υπολοιπης Ελλαδας.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Q:

Πως γινεται copy paste?(αντιγραφη-επικολληση)

Δυστυχως ''μολυβακι" δε βλεπω...

:confused:

Δοκίμασες τη δίεση #;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ενα κολπο που δεν ειναι και πολυ γνωστo: πατωντας συνεχομενα διεση σε κατασταση αναμονης ενεργοποιειται το αθορυβο προφιλ ενω ξαναπατωντας το συνεχομενα επανερχεται στο γενικο προφιλ. Ειναι πολυ χρησιμο για γρηγορη αλλαγη προφιλ απο γενικο σε αθορυβο και αντιστροφα.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μήπως έχει κανείς "σπασμένο" το DVD που δίνουν με το NOKIA 6110 (της route 66). Τα περισσότερα εκεί μέσα απαιτούν αγορά.

Επίσης με τους χάρτες της Αθήνας που έχει το δισκάκι (και απαιτείται αγορά τους), ξέρει κανείς αν είναι ήδη εγκατεστημένοι στο κινητό; Δηλαδή περιλαμβάνονται στο χάρτη Balkans κλπ που είναι εγκατεστημένος κατά την αγορά;

Πού θα βρούμε χάρτες επαρχίας; Π.χ Λάρισα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενα κολπο που δεν ειναι και πολυ γνωστo: πατωντας συνεχομενα διεση σε κατασταση αναμονης ενεργοποιειται το αθορυβο προφιλ ενω ξαναπατωντας το συνεχομενα επανερχεται στο γενικο προφιλ. Ειναι πολυ χρησιμο για γρηγορη αλλαγη προφιλ απο γενικο σε αθορυβο και αντιστροφα.

 

Αυτό δεν ισχύει μόνο στο 6110, αλλά και στα υπόλοιπα 3rd edition τηλέφωνα, αλλά και σε παλιότερα τηλέφωνα (π.χ. στο Ν72). Από ό,τι υπολογίζω, πρέπει να προστέθηκε από το OS8 και μετά (π.χ. στο 3230 μου που τρέχει OS7 δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...