Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,εγω παρει το κινητο απο τον περασμενο Δεκμβρη,μου εχει βγει μια χαρα,αλλα μου σπαει το νευρα το γεγονος οτι εχει μεσα λειτουργειες βονταφον.Ξερει κανεις καποιον τροπο για να αλλαξω το λογισμικο και να βαλω το κανονικο της νοκια?:cry::D

 

Ακολούθησε αυτά που λέει ο φίλος ItChrist86 στο παραπάνω ποστ του

Την ίδια διαδικασία πρέπει να κάνεις αλλά θα χάσεις την εγγύηση της Voda:X

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σ'ευχαριστω.επισης αμα βγει το λογισμικο της βονταφον ,θα σταματησει να μου κανει επανεκκινηση απο μονο του?αξιζει να το αλλαξω,και να χασω την εγγυηση,γενικα ειμαι προσεχτικος με το κινητο (δεν μου τρωει τουμπες κ.τ.λ.),τι νομιζεις?thanx:) :)
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να διορθωθει το προβλημα μπορει και οχι.

 

Απο την στιγμη που εισαι προσεκτικος με το κινητο σου καλυτερα πηγαινε να στο φτιαξουν :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω.επισης αμα βγει το λογισμικο της βονταφον ,θα σταματησει να μου κανει επανεκκινηση απο μονο του?αξιζει να το αλλαξω,και να χασω την εγγυηση,γενικα ειμαι προσεχτικος με το κινητο (δεν μου τρωει τουμπες κ.τ.λ.),τι νομιζεις?thanx:) :)

 

Δώστο για αλλαγή ή φτιάξιμο όσο έχεις εγγύηση. Άκουσε με.

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σε γενικές γραμμές "λέει"? Είναι μόνο επαγγελματικό η γενικά νεανικοφέρνει? Το κάλλυμα της μπαταρίας απο τι υλικο είναι? (Πολλες ερωτήσεις...ε? :P)

 

Eυχαριστώωω....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μήπως ξέρει κάποιος να μου απαντήσει γιατί συχνά μετα απο κάποιες ώρες λειτουργίας της συσκευής τα μπροστινά κουμπιά της συσκευής παύουν να λειτουργούν? (Επαφές, Συνακρόαση....)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σε γενικές γραμμές "λέει"? Είναι μόνο επαγγελματικό η γενικά νεανικοφέρνει? Το κάλλυμα της μπαταρίας απο τι υλικο είναι? (Πολλες ερωτήσεις...ε? :P)

 

Eυχαριστώωω....

 

Φίλε μου το κινητό λέει πάρα πολύ (αν και πήρα το Ν82 δε λέω να αποχωριστώ το Ε65)

Από εμφάνιση είναι πολύ κομψό και εμφανίσημο, δε θα το έλεγα επαγγελματικό (ειδικά στο καφετί χρώμα που το έχω)

Το κάλλυμα της μπαταρίας όπως και όλο το κινητό έχει ένα παχύ στρώμμα χρώματος που του δίνει την αίσθηση οτι είναι επενδυμένο, ειδικά στο κάλλυμα πίσω που έχει ανάγλυφο σχέδιο, σου δίνει την αίσθηση δέρματος

Ποιοτικά το κινητό είναι πολύ καλό (ειδικά το slide) αλλά έχει τη κακιά συνήθεια οτι ξεφλουδίζει το χρώμα που σου είπα

 

Γειά σας. Μήπως ξέρει κάποιος να μου απαντήσει γιατί συχνά μετα απο κάποιες ώρες λειτουργίας της συσκευής τα μπροστινά κουμπιά της συσκευής παύουν να λειτουργούν? (Επαφές, Συνακρόαση....)

 

Ευχαριστώ

 

Δε μου έχει συμβεί ποτέ αυτό, δε ξέρω να σου πω..:confused:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

γενικα ειναι ενα παρα πολυ καλο τηλεφωνο το wifi και to ιντερνετ τρεχουν πολυ καλα και μπορεις να καταβαζεις και απο rapidshare σε αντιθεση με nseries όπου δεν γινεται , κατα τη γνωμη μου επειδη το ειχα ειναι το καλυτερο κατασκευαστικα slider της νοκια , ειναι επενδυμενο με δερμα που αν και εγω το ειχα 6 μηνες δεν ειχε ξεφλουδισει αλλα ακομη και αν σου ξεφλουδισει το καλυπτει η εγγυηση!!!τωρα όσο αναφορά το music player και την καμερα του τρεχει σε χαμηλα επιπεδα ωστόσο η αναπαραγωγή μουσικης διορθώνεται με το κατάλληλο πρόγραμμα ;)
ck
Link to comment
Share on other sites

αλλα ακομη και αν σου ξεφλουδισει το καλυπτει η εγγυηση!!!

 

Δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.. Και δε μου φαίνεται και λογικό;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα 2 ερωτησούλες κ σας αφήνω στην ησυχία σας... :

1) Από αυτονομία πώς τα πάει?

2) Δέχεται κάρτα 4gb ή 2gb?

 

1) 2 μέρες με αρκετή χρήση ειδικά wifi (πολύ ενεργοβόρο) έως 3 με λίγη χρήση και σχεδόν καθόλου wifi

2) Μέχρι 2GB

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα 2 ερωτησούλες κ σας αφήνω στην ησυχία σας... :

1) Από αυτονομία πώς τα πάει?

2) Δέχεται κάρτα 4gb ή 2gb?

Aπο αυτονομια μια χαρα μη φανταστεις και τρελα πραγματα αλλα και οθτε οτι καθε μέρα θα θελει φόρτισμα

2) σιγουρα δέχεται 2 τωρα για 4gb δεν ξέρω.

dmarcos όπως ειπα δεν γνωρίζω αν ισχύει 100% γιατι δεν μου εχει συμβει αλλα έχει ξαναειπωθεί στο forum και όλοι εχουν πει συγκεκριμενα σε καταστημα wind ότι αλλάζονται τα καλλύματα και τα καλύπτει η εγγυηση διότι η nokia το γνωρίζει και πολλοι απου τους χρήστεσ του e65 είχαν παρόμοιο πρόβλημα

ck
Link to comment
Share on other sites

dmarcos όπως ειπα δεν γνωρίζω αν ισχύει 100% γιατι δεν μου εχει συμβει αλλα έχει ξαναειπωθεί στο forum και όλοι εχουν πει συγκεκριμενα σε καταστημα wind ότι αλλάζονται τα καλλύματα και τα καλύπτει η εγγυηση διότι η nokia το γνωρίζει και πολλοι απου τους χρήστεσ του e65 είχαν παρόμοιο πρόβλημα

 

Είμαι σίγουρος οτι δεν ισχύει, ούτε και θυμάμαι κανένα στο φορουμ να είπε οτι του τα αντικατέστησαν με εγγύηση;)

Το λέω γιατί τα άλλαξα σε κατάστημα της Nokia (μόνο το μπροστινό δηλαδή) αλλά πλήρωσα κανονικά, δεν έπαιζε εγγύηση (λογικό για εξωτερική φθορά)

 

ok τότε δεν σε αμφισβητώ..... και συγνώμη για το λάθος.

 

;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Για να πω και γω την γνώμη μου σαν νέος χρήστης...

 

Είχα το M600i που όμως και μετά από αρκετό καιρό δεν μπόρεσα να συνηθίσω την έλλειψη πλήκτρου κατεύθυνσης. Έτσι πριν 4-5 μέρες, η voda μου έδωσε μια καλή επιδότηση (250) και το τσίμπισα χωρίς πολύ σκέψη.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι η πολύ καλή και στιβαρή κατασκευή του, η πολύ καλή οθόνη και το λειτουργικό του που το βρήκα χωρίς υπερβολή, 2-3 επίπεδα πιο εύχρηστο και λειτουργικό από το UIQ3.

 

Το πληκτρολόγιο του είναι παραδειγματικό, το wifi παίζει άψογα, μ' αρέσει το μέγεθος των χαρακτήρων (σε κάποιους φαίνετε μικρό, εγώ νομίζω ότι είναι just perfect), ο slide μηχανισμός σου δίνει την αίσθηση ότι θα κρατήσει για πάντα, γενικά μια συσκευή που την αγόρασα στην ουσία για να μην χάσω την επιδότηση, αλλά μου φαίνετε πέτυχα διάνα :)

 

Μειονέκτημα η έλλειψη αυτόματου κλειδώματος όταν κλείνεις το slide, αλλά λύθηκε εύκολα με το handy lock ($5 υπάρχουν και freeware αν δεν κάνω λάθος), και το πλήκτρο για τις ομάδες που θα ήθελα να μπορώ να το χρησημοποιήσω για κάτι άλλο. Επίσης δεν μου εμφανίζει το όνομα που με καλεί στο HBH-660, αλλά δεν το περίμενα κιόλας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και τρεις ημέρες, και για την ώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος μαζί του.

Είναι το δεύτερο s60 τηλέφωνο που παίρνω μετά το αγαπημένο μου sx1.

Μου φαίνεται βέβαια ότι στα προγράμματα και στα παιχνίδια το sx1 ήταν καλύτερο από άποψη λειτουργικότητας και ευκολίας αλλά το Ν65 είναι ασύγκριτα πιο όμορφο.

Τώρα να σας ρωτήσω κάτι, εγκαταστώ το DivX Player -Nokia Series 60 3rd Edition και προσπαθώ να ανοίξω ένα avi αλλά δεν το ανοίγει ούτε μου γράφει κάτι, απλός ενώ είναι ανοικτό το πρόγραμμα κλείνει και βγαίνει στο μενού πολυμέσα σαν να μην το έχω ανοίξει καθόλου.

Και κάτι ακόμα, υπάρχουν ελληνικά για κατέβασμα για την ανάγνωση μηνυμάτων;

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε και το smartmovie να δεις αν θα το παίξει.

 

Αν δεν παίζει, δοκίμασε να το μετατρέψεις σε μια ανάλυση μικρότερη, πχ 320x240.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, υπάρχουν ελληνικά για κατέβασμα για την ανάγνωση μηνυμάτων;

Ευχαριστώ.:)

Text-to-Speech packages for Greek, τα βρίσκεις εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατάφερα να παίξω avi ούτε με τον smartmovie
:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1931970#post1931970

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2076989#post2076989

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

γενικα ειναι ενα παρα πολυ καλο τηλεφωνο το wifi και to ιντερνετ τρεχουν πολυ καλα και μπορεις να καταβαζεις και απο rapidshare σε αντιθεση με nseries όπου δεν γινεται , κατα τη γνωμη μου επειδη το ειχα ειναι το καλυτερο κατασκευαστικα slider της νοκια , ειναι επενδυμενο με δερμα που αν και εγω το ειχα 6 μηνες δεν ειχε ξεφλουδισει αλλα ακομη και αν σου ξεφλουδισει το καλυπτει η εγγυηση!!!τωρα όσο αναφορά το music player και την καμερα του τρεχει σε χαμηλα επιπεδα ωστόσο η αναπαραγωγή μουσικης διορθώνεται με το κατάλληλο πρόγραμμα ;)

Πιο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Πιο πρόγραμμα;

μπορεις να κατεβάσεις τον core player ή τον ogg player απο τα γνωστα μαγαζάκια περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις στο αντοίστιχο θέμα για εφαρμογές στο 1 ποστ;)

ck
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Είμαι κάτοχος Ε65 και θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις.

 

α)Πως θα συνδεθώ στο ιντερνετ με wifi? Έχω φορητό υπολογιστή με ασύρματη σύνδεση αλλά δεν κατόρθωσα να τα συνδέσω.

 

β)Για να ειναι το κινητό navigator πρέπει να έχω και gps receiver?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...