Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pedes na rwtisw kati;giati mesa apo tin nokia to e65 den exi anabathmisi logismiko exoun ola ta ipolipa e kai ola ta na N ektos apo to e65 kseris kanis na mou pi?euxaristo:)

Εννοείς την επιλογή στη «Διαχείριση συσκευής» δεν το έχει σε όλες τις συσκευές N & E, πχ το E60 που έχω εγώ δεν έχει αυτή την επιλογή (Firmware upgrade Over The Air (FOTA)).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

gia na bapsoume ta kaggela kaliteri vafi vazoume apo aytous sketi apati...apradextoi

Ε, καλά όχι κι έτσι, υπερβάλεις λιγάκι.. :cool:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω κατι εφαρμογες με την καταληξη sis αυτη η καταληξη δεν υποστηριζεται απο το κινητο? μπορουμε να κανουμε κατι ? και πως?

ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω κατι εφαρμογες με την καταληξη sis αυτη η καταληξη δεν υποστηριζεται απο το κινητο? μπορουμε να κανουμε κατι ? και πως?

ευχαρηστω

Δε κατάλαβα τι εννοείς φίλε μου :confused:

Ναι κατάληξη sis εχουν οι εφαρμογές, είναι σίγουρα για S60 3rd edition? αν είναι πρέπει να λειτουργούν..

Πως προσπαθείς να τις εγκαταστήσεις;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβα τι εννοείς φίλε μου :confused:

Ναι κατάληξη sis εχουν οι εφαρμογές, είναι σίγουρα για S60 3rd edition? αν είναι πρέπει να λειτουργούν..

Πως προσπαθείς να τις εγκαταστήσεις;

 

εχω το ε65 βαζω τις εφαρμογες στην καρτουλα με cardreeder και παω να τις τρξω αλλα τιποτα :( μηπως πρεπει να τις τρξω απο το pc :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

εχω το ε65 βαζω τις εφαρμογες στην καρτουλα με cardreeder και παω να τις τρξω αλλα τιποτα :( μηπως πρεπει να τις τρξω απο το pc :worry::worry:

Ο dmarccos εννοεί αν οι εφαρμογές SIS που περνάς είναι για το Symbian OS 9.1. Οι εφαρμογές για παλιότερες εκδόσεις του Symbian OS δεν είναι συμβατές με τη συσκευή. Επίσης θα πρέπει υποχρεωτικά να είναι υπογεγραμμένες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ο dmarccos εννοεί αν οι εφαρμογές SIS που περνάς είναι για το Symbian OS 9.1. Οι εφαρμογές για παλιότερες εκδόσεις του Symbian OS δεν είναι συμβατές με τη συσκευή. Επίσης θα πρέπει υποχρεωτικά να είναι υπογεγραμμένες.

 

sorry φιλε επειδη ειμαι ασχετος πως θα καταλαβω εαν ειναι os9.1 και πως το κανουμε να ειναι υπογγεγραμμενες :O:O:O

Link to comment
Share on other sites

sorry φιλε επειδη ειμαι ασχετος πως θα καταλαβω εαν ειναι os9.1 και πως το κανουμε να ειναι υπογγεγραμμενες :O:O:O

Από πού τις κατέβασες τις εφαρμογές;;; Συνήθως λένε τα sites αν είναι για την έκδοση 9.1/9.2 ή για παλιότερες.

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Από πού τις κατέβασες τις εφαρμογές;;; Συνήθως λένε τα sites αν είναι για την έκδοση 9.1/9.2 ή για παλιότερες.

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

χιλια ευχαρηστω ξεκιναω την μελετη :shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να βλεπουμε βιντεακια avi και κανενα προγραμμα για να βλεπουμε κανενα dvd :X

ευχαρηστω

Για βιντεάκια avi υπάρχουν αυτά:

CorePlayer

ή

SmartMovie

 

Τα DVD κάνε τα rip σε μορφή avi στο pc σου, και μετά πέρνα τα στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για βιντεάκια avi υπάρχουν αυτά:

CorePlayer

ή

SmartMovie

 

Τα DVD κάνε τα rip σε μορφή avi στο pc σου, και μετά πέρνα τα στο κινητό.

 

ΦΙΛΕ Itchrist86 σε ευχαρηστω παρα πολλυ αλλα δεν μπορω να γραφτω στο μαγαζακι μου βγαζει μνμ λαθους συνεχεια εαν μπορεις να μου το στειλεις μα πμ η απο το rapidshare θα σου ειμουν ευγνωμων :O

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ Itchrist86 σε ευχαρηστω παρα πολλυ αλλα δεν μπορω να γραφτω στο μαγαζακι μου βγαζει μνμ λαθους συνεχεια εαν μπορεις να μου το στειλεις μα πμ η απο το rapidshare θα σου ειμουν ευγνωμων :O

 

Ορίστε, αλλά συνέχισε τις προσπάθειες γιατί έχει άπειρα καλούδια το site...;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ,ΠΩΣ ΒΑΖΩ THAME ΣΤΟ Ε65, ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΛΑΘΟΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΤΙΚΟ,..........THANKS

Είναι σίγουρα υπογεγραμμένο το θέμα; Αν ναι, τότε έχει λήξει το πιστοποιητικό!

 

Άλλαξε την ημερομηνία κανα εξάμηνο πίσω και ξανακάνε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα βάλε τη ακόμη πιο πίσω. Θα πρέπει να πέσεις σε περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό.

 

Επίσης πήγαινε τις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα υπογεγραμμένο το θέμα; Αν ναι, τότε έχει λήξει το πιστοποιητικό!

 

Άλλαξε την ημερομηνία κανα εξάμηνο πίσω και ξανακάνε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα βάλε τη ακόμη πιο πίσω. Θα πρέπει να πέσεις σε περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό.

 

Επίσης πήγαινε τις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

ΟΥΦΦ ΜΠΕΡΔΕΜΑ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΑΜΕ CREATOR (FREE) THANKS

H KAI KANENA SITE ME THEMS ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΙΜΙΣΤΙΚΑ ΚΛΠ

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΦΦ ΜΠΕΡΔΕΜΑ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΑΜΕ CREATOR (FREE) THANKS

H KAI KANENA SITE ME THEMS ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΙΜΙΣΤΙΚΑ ΚΛΠ

Για τη δημιουργία θεμάτων κατέβασε το Carbide.ui. Είναι το επίσημο πρόγραμμα της Nokia.

 

Ρίξε μια ματιά σ' αυτά (βέβαια έχουν διαφιμίσεις...:O):

 

www.babinokia.com 
www22.ownskin.com
www.mobile-reviews.de
www.zedge.com
www.mobile9.com
www.mmcforums.net
www.pizero.net/theme-gallery

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε, αλλά συνέχισε τις προσπάθειες γιατί έχει άπειρα καλούδια το site...;)

 

 

1000000 eyxaristo:w00t::w00t::w00t:

 

Είναι σίγουρα υπογεγραμμένο το θέμα; Αν ναι, τότε έχει λήξει το πιστοποιητικό!

 

Άλλαξε την ημερομηνία κανα εξάμηνο πίσω και ξανακάνε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα βάλε τη ακόμη πιο πίσω. Θα πρέπει να πέσεις σε περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό.

 

Επίσης πήγαινε τις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

 

ποια ημερομηνια να αλλαξω απο το κινητο??και μετα εαν βαλω την κανονικη ημερομηνια δεν θα εχει προβλημα??:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

ποια ημερομηνια να αλλαξω απο το κινητο??και μετα εαν βαλω την κανονικη ημερομηνια δεν θα εχει προβλημα??:worry::worry::worry:

Ναι, αλλάζεις την ημερομηνία του κινητού, κάνεις εγκατάσταση και μετά το πέρας της ξαναγυρνάς την κανονική. Δεν θα έχεις πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις απέκτησα το Ε65 αλλά δε μπορώ να συνδεθώ net μέσω του κινητού.Όποιος έχει συμβόλαιο Vodafone παρακαλώ να με βοηθήσει.Από τον "οδηγό ρυθμίσεων" έλαβα όλα τα σημεία πρόσβασης αλλά όταν πάω να συνδεθώ με το Vodafone Web δεν ανοίγει καμιά σελίδα.Οι ρυθμίσεις που έχω είναι:

 

Φορέας Δεδομένων:Πακέτα Δεδ.

Όνομα σημ. πρόσβασης:internet.vodafone.gr

username:user

Προτρ.κωδ.πρόσβασης:Οχι

Κωδικός Πρόσβασης: pass

Έλεγχος στοιχείων:Κανονικός

Αρχική Σελίδα:Καμία

 

Προχωρημένες Ρυθμίσεις

Τύπος Δικτύου:IPv4

Διεύθυνση IP τηλ:Αυτόματη

Διεύθυνση DNS:Αυτόματη

Διεύθυνση Διακ. Μεσολ.:213.249.19.49

Θύρα:5080

 

Χρειάζεται καμιά άλλη ρύθμιση πουθενά αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Από σταθερότητα πως πάειτο Ε65? Είχα Ν71 και τώρα το Ε50 αλλά και τα 2 τρώνε απίστευτα κολλήματα, θέλουν τα καθημερινά restarts τους και έχουν σοβαρά προβλήματα με τα ΒΤ - κολλάνε τουλάχιστον 1 φορά στις 20 κλήσεις το οποίο είναι κ πραγματικά εκνευριστικό..

 

Επίσης το Ε50 που φαίνεται και αρκετά αργο για Symbian.. Αντιστοιχα προβλήματα στο Ε65?

Link to comment
Share on other sites

απορώ πως δεν το έχω σουτάρει ακόμα και να πάρω κάποιο άλλο. 1 στις 5 κλήσεις κολάει. ανυπόφορο....
nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Από σταθερότητα πως πάειτο Ε65? Είχα Ν71 και τώρα το Ε50 αλλά και τα 2 τρώνε απίστευτα κολλήματα, θέλουν τα καθημερινά restarts τους και έχουν σοβαρά προβλήματα με τα ΒΤ - κολλάνε τουλάχιστον 1 φορά στις 20 κλήσεις το οποίο είναι κ πραγματικά εκνευριστικό..

 

Επίσης το Ε50 που φαίνεται και αρκετά αργο για Symbian.. Αντιστοιχα προβλήματα στο Ε65?

 

απορώ πως δεν το έχω σουτάρει ακόμα και να πάρω κάποιο άλλο. 1 στις 5 κλήσεις κολάει. ανυπόφορο....

 

Δε ξέρω τι να πώ..

Το δικό μου είναι ο ορισμός του σταθερού, δε κολλάει ποτέ, δε κάνει ποτέ restart, είναι πολύ γρήγορο (σε σχέση με ένα Ν73 που πέφτει συχνά στα χέρια μου) και να πεις ότι δε το ζορίζω.. Το ξεζουμίζω καθημερινά με wifi κ ότι άλλο μπορώ.. Κι όμως τα κάνει όλα αδιαμαρτύρητα.. Δε το μετάνιωσα ούτε στιγμή που το πήρα κι ας ήταν από τα πρώτα και δεν έχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο..

 

Τώρα για τα δικά σας τι να πω; :ninja:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχει την εφαρμοφή της Νοκια για αποστολή όλων των στοιχείων από ένα symbian στο άλλο? Αν θυμάμαι καλά κάτι τέτοιο είχα κάνει από Ν71 σε Ε50.. Επίσης με τα SMS τι γίνεται? Τα μεταφέρει με αυτό τον τρόπο? Υπάρχει άλλος, όπως πχ η αντιγραφή του \system\mail

?? Μήπως δημιουργεί προβλήματα στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...