Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γίνεται φίλε μου.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δηλώσεις το imei του σε κάποιο Nokia Shop ώστε σε περίπτωση που το πάνε για service ή οτιδήποτε άλλο να το κρατήσουν.

 

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τι το ήθελα... :rolleyes:

 

Στο αυτοκίνητο έχω εργοστασιακή μονάδα BT, η οποία συνεργάζεται τέλεια με το 6310i μου, αλλά με τα E (60+65) δεν μπορεί να μπει στα μενού κλήσεων ή στον κατάλογο. Κάποιος (με Ε66 νομίζω) στο αντίστοιχο αγγλικό forum έγραψε ότι με τη νέα έκδοση firmware (4.0644.73.00) αυτό διορθώθηκε, οπότε έκανα κι εγώ την αναβάθμιση.

 

Εκεί αναφέρεται η εισαγωγική φράση. :rolleyes:

 

Τώρα όχι μόνο έχω τις ηλίθιες ανακοινώσεις στην οθόνη για νέο μήνυμα ή αναπάντητες κλήσεις (τις οποίες είχα πολύ χαρεί δια της απουσίας των, στις προηγούμενες εκδόσεις), αλλά πλέον και οι συνδέσεις BT δε λειτουργούν σωστά: είτε δε συνδέεται (με το αυτοκίνητο ή κάποιο από τα BH-200 μου) είτε συνδέεται μεν, δεν ακούγεται ο καλών δε. :cry:

 

Ασε δε που μου φαίνεται πως έγινε ακόμη πιο αργό...

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις hard format, αφού πρώτα πάρεις το σχετικό back up.

Όσο για τις ενδείξεις, μπορείς να τις αφαιρέσεις από τις Ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κάνω ένα hard format απόψε. Συνδέεται κανονικά με τα ΒΤ αλλά δε με ακούν ούτε τους ακούω, πρέπει να "γυρίσω" την κλήση στο ακουστικό της συσκευής... :mad:

 

Οσο για τις ειδοποιήσεις, δε βρήκα κάποια σχετική ρύθμιση. :O Αν εννοείς την:

 

Μενού -> Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Τηλέφωνο -> Κατάσταση αναμονής -> Προσθ(ήκη) σε ενεργή αν(αμονή), αυτή αφορά τις ειδοποιήσεις της ενεργής αναμονής, όχι τις ειδοποιήσεις που είναι στο πιο "πάνω" επίπεδο.

 

Δείχνει πχ "1 νέο μήνυμα" που υπερκαλύπτει την ενεργή αναμονή και οι μόνες επιλογές είναι "προβολή" ή "έξοδος", αυτό είναι που θέλω να αφαιρέσω.

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Ααα, εννοείς το παραθυράκι που εμφανίζει όταν έχεις μήνυμα ή αναπάντητη.

Αυτό δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις, εφόσον δεν έχεις ενεργοποιημένες τις αντίστοιχες ενδείξεις της οθόνης αναμονής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μα τις έχω ενεργοποιημένες. Βγάζει και το παράθυρο, και τη γραμμή στην αναμονή. Το δεύτερο θέλουμε, το πρώτο όχι. :lol:

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια στο πανελ εχω ενα e65 στα καλα καθούμενα δεν βρισκω τα αρχεια τις καρτας μνημης παρα μονο αρχεια πριν 2 βδομαδες που αποθηκευωντε τα παλιοτερα δεν υπαρχουν. Η καρτα ειναι 1gb sd.

Στις ιδιοτητες εχει χωριτικοτητα 516 mb ενω στιν πραγματικοτητα δεν ειναι ουτε 50 mb.Ειχα 2 φακελουσ με μυνηματα γυρω στα 2000 αρκετα βιντεο και πολλες φωτογραφιες...

οι φακελοι Backup Presentations Sheets Others υπαρχουν 2 φορες αν σασ λεει κατι αυτο

στον υπολογιστη φαινοντε τα αρχεια αυτα που βλεπω και στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Eνεργοποιησες να φαινονται στο pc του τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι? Εαν ναι πας μας εαν βλεπεις φακελους με το ονομα sys και private
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

fainonte aytoi oi fakeloi

pos einai dynaton na exei 2 arxeia Backup

 

Δεν το εχω ξαναδει αυτό. Μήπως εγκατέστησες καποια εφαρμογή για αντίγραφα ασφαλείας; Το πιο πιθανό είναι να τα έχει παίξει η κάρτα μνήμης. Σώσε όλα σου τα αρχεία και κανε της ένα φορμάτ.

Link to comment
Share on other sites

τα επανέφερα ολλα με GetDataBack for FAT το προβλημα ειναι πως τα ξαναβαζω μεσα

ευχαριστω παντος

και ολλα αυτα χωρις να εχει γινει format στην κάρτα χωρις να εχει βγει καν απ το τηλεφωνο

Η καρτα ειναι 1 gb χορητικοτητα ειχε 520 mb περιπου και οταν την αντεγραφα επαιρνα μονο 64 mb

μετα την επαναφορα πηρα 483 mb

Αυτα εγκυκλοπαιδικα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.ξερετε ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για το ε65?ευχαριστω πολυ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.ξερετε ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για το ε65?ευχαριστω πολυ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2584415#post2584415

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο τησ συσκευησ μου δεν φωτιζεται καθολου, ουτε οταν ειμαι στο απολυτο σκοταδι. ειναι θεμα καποιασ ρυθμισησ η πρεπει να παει για σερβισ το κινητο?ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό που δεν φωτίζει καθόλου.

Στην αρχή υπήρχε παρτίδα η οποία είχε πρόβλημα με το φωτισμό του πληκτρολογίου. Μάλλον έχεις πέσει σε αυτή.

Πήγαινε στο service, δεν μπορείς να κάνεις εσύ κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πέρασες πρόσφατα καποια εφαρμογή; Κανε ένα φορμάτ, αφου πρώτα κρατήσεις αντίγραφο των δεδομένων σου, και αν δεν λυθεί το πρόβλημα, το πας στο σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν περασα καποια εφαρμογη. δεν μπορω να εντοπισω ποτε σταματησε να φωτιζεται το πληκτρολογιο.το κινητο το αγορασα τον δεκεμβριο του 2007 απο τα καρφουρ. εχω την αποδειξη αλλα δεν ξερω ποσα χρονια εχουν εγγυηση τα νοκια.μηπωσ γνωριζει καποιοσ να μου απαντησει?να παω το κινητο μαζι με την αποδειξη στα καρφουρ που ειναι τελειωσ ανοργανωτα κ δεν ξερουν τι τουσ γινεται η να το παω στο νοκια κλαμπ τησ περιοχησ μου?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και να πας στο Nokia Shop.

Η εγγύηση ισχύει για περίοδο 24 μηνών από την ημέρα αγοράς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και να πας στο Nokia Shop.

Η εγγύηση ισχύει για περίοδο 24 μηνών από την ημέρα αγοράς.

 

το πηγα στο νοκια σοπ κ μου ειπαν οτι θα το ελενξουν κ θα με παρουν να με ενημερωσουν αν ειναι αντοσ εγγυησησ. αυτο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση ειναι οτι μολισ ανεφερα το προβλημα για τον φωτισμο του πληκτρολογιου η κοπελα που παρελαβε το κινητο δεν ζητησε καν να δει την αποδειξη αγορασ. σχεδον εγω τησ προτεινα να βγαλει μια φωτοτυπια κ να κρατησει ενα αντιγραφο. μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
το πηγα στο νοκια σοπ κ μου ειπαν οτι θα το ελενξουν κ θα με παρουν να με ενημερωσουν αν ειναι αντοσ εγγυησησ. αυτο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση ειναι οτι μολισ ανεφερα το προβλημα για τον φωτισμο του πληκτρολογιου η κοπελα που παρελαβε το κινητο δεν ζητησε καν να δει την αποδειξη αγορασ. σχεδον εγω τησ προτεινα να βγαλει μια φωτοτυπια κ να κρατησει ενα αντιγραφο. μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση αυτο.

 

μετα απο 35 μερεσ το πηρα το κινητο απο το νοκια κλαμπ. επιδιορθωθηκε το προβλημα κ το πληκτρολογιο φωτιζεται κανονικα πλεον. εχω ομωσ την εντυπωση οτι εχουν γινει λιγο πιο σκληρα τα πληκτρα. οχι οτι ειναι προβλημα αυτο απλα το αναφερω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως άλλαξαν και το πληκτρολόγιο, γι αυτό είναι και πιο σκληρό..

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ίσως άλλαξαν και το πληκτρολόγιο, γι αυτό είναι και πιο σκληρό..

 

ελεγχοσ, αντικατασταση κ καθαρισμοσ επαφων ελεγε το χαρτι με το οποιο ηταν τυλιγμενο το κινητο οταν πηγα να το παρω. δεν ξερω τι σημαινει αυτο, παντωσ ετσι εγραφε. τουλαχιστον εγινε αν κ αργησε λιγο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...