Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξέρω εάν γίνετε μέσα στο λειτουργικό του Ε90... εγώ τα βάζω στο μπ3 μέσα στο ΠΣ και μου τα εμφανίζει μια χαρά στην οθόνη του Ε90 :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για σας σκεφτομαι και εγω να αποκτησω το Nokia Ε90 εχω ριξει μια ματια στην αγορα αλλα βλεπω διαφορες στις τιμες αλλα και μικροδιαφορες στην κατασκευη οπως ειναι το πληκτρολογιο ελληνικο αγγλικο.Αν το παρεις απο την nokia(alpha copy) εχει 930 Ε και ελληνικο πληκτρολογιο οι υπολοιποι πεζουν απο 849 εως 865 αλλα δεν ξερουμε απο που το εχουν φερει. Εσεις τη προτηνεται απο που τα εχεται παρει εχουν πληκτρολογιο ελληνικο;
T10s - NOKIA 6110 - 2xSony Ericsson P800 - QTEK 2020i - HP ipaq rw 6815 - Sony Ericsson P1i - QTEK 9000 - NOKIA E90 - iphone3G - samsung galaxy s - ipad2 and more.....
Link to comment
Share on other sites

Για σας σκεφτομαι και εγω να αποκτησω το Nokia Ε90 εχω ριξει μια ματια στην αγορα αλλα βλεπω διαφορες στις τιμες αλλα και μικροδιαφορες στην κατασκευη οπως ειναι το πληκτρολογιο ελληνικο αγγλικο.Αν το παρεις απο την nokia(alpha copy) εχει 930 Ε και ελληνικο πληκτρολογιο οι υπολοιποι πεζουν απο 849 εως 865 αλλα δεν ξερουμε απο που το εχουν φερει. Εσεις τη προτηνεται απο που τα εχεται παρει εχουν πληκτρολογιο ελληνικο;

 

nokia/πλαισιο ειναι ελληνικο κανονικα

και εχει 849E.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσεξε μονο να ειναι V2 και όχι το προβληματικό V1 που θελουν να ξεστοκάρουν

:X. Διαφορετικά την πάτησες.Μετα ουδεν προβλημα αναγνωρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε μονο να ειναι V2 και όχι το προβληματικό V1 που θελουν να ξεστοκάρουν

:X. Διαφορετικά την πάτησες.Μετα ουδεν προβλημα αναγνωρίζεται.

 

Σημερα αγορασα ενα ε90 πως μπορω να ξεχωρισω ποιο ειναι?

Επισης ειναι Vodafone live.θα εχω καποιο προβλημα ?

Απο λιγο που το δουλεψα δεν ειδα καποιο προβλημα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα ενα ε90 πως μπορω να ξεχωρισω ποιο ειναι?

Επισης ειναι Vodafone live.θα εχω καποιο προβλημα ?

Απο λιγο που το δουλεψα δεν ειδα καποιο προβλημα.

Ευχαριστω

 

καλοριζικο!!

κανονικα τα πληκτρα τα εσωτερικα

πρεπει να ειναι μαζεμενα και οχι να εξεχουνε.

και επανω στο πακετο θα το ελεγε version 2.

λογικα εχεις την version 1.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο!!

κανονικα τα πληκτρα τα εσωτερικα

πρεπει να ειναι μαζεμενα και οχι να εξεχουνε.

και επανω στο πακετο θα το ελεγε version 2.

λογικα εχεις την version 1.:O

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Το κουτι γραφει nokia e90-1 και τα πληκτρα δεν ειναι επιπεδα αλλα κανουν σκαλοπατι.Δεν νομιζω ομως οτι ακουμπουν στην οθονη.Εχω περιθωριο να το επιστρεψω την Δευτερα διοτι ζητησα να μην ειναι vodafone live.

2 ημερες που το εχω δεν εχει παρουσιασει ουτε υποψια προβληματος.Μπορεις να μου πεις τι προβλημα θα αντιμετωπισω στο μελλον?

Απο την απαντηση σου θα εξαρτηθει αν το επιστεψω και θα ζητησω οχι vodafonelive και να ειναι 2 (θα υπαρχουν στην Νοκια?).Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

σε θεμα λειτουργικοτητας δεν θα εχεις προβλημα.

οταν ειχανε βγει ειχανε κατι προβληματακια δεν πατουσανε καλα

οταν τα ανοιγες και η μπαταρια λιγο ενιωθες οτι επαιζε.

(ητανε οι πρωτες παρτιδες).μετα που ειχα παρει παλι

δεν τα ειχα αυτα,αλλα τα πληκτρα ακουμπουσανε στην οθονη

γιατι εβλεπα αφηνανε σημαδια,δεν το παρατηρησες με σβησμενη

την οθονη??οσο για το vodafone live καλο ειναι να εχεις free

προσωπικα δεν θελω τηλ. με λογοτυπο και η vodafone αργει να δωσει

τα update σε σχεση με το να ειχες ενα free τηλ.που ειναι πιο

γρηγορα διαθεσιμο.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατα 99,9% ειναι V1 με όλα τα προβλήματα + VL. Γυρισε το πίσω και αν δεν ειναι v2 και χωρις το VL μην το παραλάβεις. Θέλουν να ξεστοκάρουν. Ειμαι παθών και μαθών.:X
Link to comment
Share on other sites

σε θεμα λειτουργικοτητας δεν θα εχεις προβλημα.

οταν ειχανε βγει ειχανε κατι προβληματακια δεν πατουσανε καλα

οταν τα ανοιγες και η μπαταρια λιγο ενιωθες οτι επαιζε.

(ητανε οι πρωτες παρτιδες).μετα που ειχα παρει παλι

δεν τα ειχα αυτα,αλλα τα πληκτρα ακουμπουσανε στην οθονη

γιατι εβλεπα αφηνανε σημαδια,δεν το παρατηρησες με σβησμενη

την οθονη??οσο για το vodafone live καλο ειναι να εχεις free

προσωπικα δεν θελω τηλ. με λογοτυπο και η vodafone αργει να δωσει

τα update σε σχεση με το να ειχες ενα free τηλ.που ειναι πιο

γρηγορα διαθεσιμο.:O

Εχω ταλαιπωρηθει πολυ απο τη sonyericsson π990 και ειμαι πολυ προσεκτικος στην επιλογη της επομενης συσκευης.

Αμεσως ειδα οτι οτι ειναι vodafone live.Τηλεφωνησα και στην Νοκια και στην vodafone και ζητησα να μου απαντησουν ΥΠΕΥΘΥΝΑ για τους περιορισμους που θα εχω με την προσθεση του δικου τους λογισμικου.Με διαβεβαιωσαν οτι απλα εχουν προσθεση ενα μενου χωρις κλειδωματα κλπ..Με το θεμα των αναβαθμησεων δεν με πειραζει να τις κανω αργοτερα ,για το λογοτυπο ειναι διακριτικο.

Σχετικα με το πληκτρολογιο με κλειστο το τηλεφωνο (για να ειναι σκοτεινη η εσωτερικη οθονη) δεν μπορω να δω κανενα σημαδι.Ουτε το λιπος απο τα δακτυλα στο πληκτρολογιο.

Το τηλεφωνο δειχνει solid.

Παρολα αυτα αν καποιος εχει διαφορετικη εμπειρια ας γραψει ,εχω χρονο να το σκεφτω εως αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ετσι ειταν στην αρχη μεχρι να ¨πατήσουν¨ τα λαστιχάκια δεξια και αριστερα στην εσωτερική οθόνη. Μετα φάνηκαν εκτος από τα πληκτρα που ακουμπούσαν και γρατζουνιες. Δεν ειναι τυχαίο που κυκλοφόρησε η V2 τόσο γρήγορα που λύνει και αυτό το πρόβλημα. Όσο για το VL, προσωπικά πιστεύω οτι ειναι μεγάλη απάτη. Αν έχεις 2 συσκευες οποιαδηποτε μάρκας από τις οποίες η μια ειναι VL και η άλλη δεν ειναι. θα καταλάβεις την διαφορά αμέσως. Για περισσοτερα ριξε μια ματια στα forums.
Link to comment
Share on other sites

Θα το παω αυριο για αλλαγη αλλα αν μου δικιολογηθουν οτι δεν υπαρχει V2 η δεν το εισαγουν η οτι θα αργησει να εισαχθει πως εγω μπορω να τους πιεσω?

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Απλά εισαι από τους ατυχους!!!!! Αλλα νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις τα χρηματά σου πίσω. Διαφορετικά θα σε πιστώσουν.

Οπως το φανταστηκα.Δεν υπαρχει v2 κατα αυτους.

Θα κρατησω την συσκευη και θα βγαλω το vl.

Θα ενημερωσω το forum για τυχον προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Οπως το φανταστηκα.Δεν υπαρχει v2 κατα αυτους.

Θα κρατησω την συσκευη και θα βγαλω το vl.

Θα ενημερωσω το forum για τυχον προβληματα.

φιλε κ γω οπως πολλοι αλλοι ειχαμε το κινητο κ τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα,για την ακριβεια εγω δεν ειχα κανενα προβλημα,οσον αφορα την οθονη βαλε ενα screen protector απο ebay με 3€ και εισαι οκ.μια χαρα ειναι το κινητακι....

Link to comment
Share on other sites

φιλε κ γω οπως πολλοι αλλοι ειχαμε το κινητο κ τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα,για την ακριβεια εγω δεν ειχα κανενα προβλημα,οσον αφορα την οθονη βαλε ενα screen protector απο ebay με 3€ και εισαι οκ.μια χαρα ειναι το κινητακι....

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Ουσιαστικα δεν εχω διαβασει αλλα προβληματα εκτος της οθονης.

Μπορειτε μηπως να μου λυσετε καποιες αποριες?

Πως αλλαζω Ελληνικα Αγγλικα οταν γραφω μυνημα

η διευθυνση mail η οταν γραφω διευθυνση στο internet.Ειναι το καταλληλοτερο προγραμμα το total convert για μετατροπη ταινιων και αν ναι που μπορω να το βρω?Και τελος αν υπαρχει καποια διευθυνση για το screen protector.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σχετικά με το θέμα οθόνης/πλήκτρολογίου, το εχω τώρα σχεδόν 2μήνες και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικά.

 

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το κινητό από όλες τις πλευρές και λειτουργίες του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σχετικά με το θέμα οθόνης/πλήκτρολογίου, το εχω τώρα σχεδόν 2μήνες και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικά.

 

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το κινητό από όλες τις πλευρές και λειτουργίες του.

Τι να πω,μακαρι να ειναι ετσι.Ο χρονος θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

MARKOS51 τη εγινε με το κινητο εχεις καποιο προβλημα και εγω το περιμενω μερα με τη μερα. το πηρα απο την ηλεκτρονικη αθηνων τους ειπα να με παραγγειλουν καινουργιο μοντελο 2008.
T10s - NOKIA 6110 - 2xSony Ericsson P800 - QTEK 2020i - HP ipaq rw 6815 - Sony Ericsson P1i - QTEK 9000 - NOKIA E90 - iphone3G - samsung galaxy s - ipad2 and more.....
Link to comment
Share on other sites

MARKOS51 τη εγινε με το κινητο εχεις καποιο προβλημα και εγω το περιμενω μερα με τη μερα. το πηρα απο την ηλεκτρονικη αθηνων τους ειπα να με παραγγειλουν καινουργιο μοντελο 2008.

Δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι τωρα.Εχω διαβασει για γρατσουνιες στην εσωτερικη οθονη που προκαλουνται απο το πληκτρολογιο.

Ζητα τα μην ειναι βονταφον λαιβ (μου ειπαν οτι αφου επιδοτουμε δεν γινεται) και υπαρχουν φημες οτι το ε90 βερσιον 1 εχει καταργηθει και υπαρχει η βερσιον 2(σε μενα το αρνηθηκαν).Κατα τα αλλα μεχρι τωρα το τηλεφωνο ειναι ΑΣΥΓΚΡΙΤΑ καλυτερο απο π990 που ειχα πριν.

Θα λεμε ελπιζω τις αποριες και τις εμπειριες μας εδω.

Καλοριζικο και σε σενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φημες. Εγω έχω Ε90 V2 με αγγλικό πληκτρολόγιο. Ειχα το Ε90 V1 και το πούλησα γιατι ειταν το χειρότερο τηλέφωνο κατασκευστικά που ειχα ποτέ.

Εδω στην Ελλάδα αυτη την στιγμή ξεστοκάρουν V1. Όσο για την επιδότηση μπορεις να αγοράσεις και non VL, από το πλαισιο.

 

Για περισσότερες πληροφορίες εδω.

 

http://symbianworld.wordpress.com/2008/01/25/finally-a-new-e90-version-with-good-built-quality/

 

Προσέχεται!!! Μην κάνουμε πλούσιους κάποιους αχρείους αγοράζοντας τα πανάκριβα, κακοφτιαγμένα, καταργημένα ρημάδια τους.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι και εγώ κάτοχος ενός Ε90 πρώτης γενιάς. Πιστεύω πως η ΝΟΚΙΑ θα έπρεπε να αντικαταστήσει χωρίς χρέωση τα προβληματικά πληκτρολόγια και τις γρατσουνισμένες οθόνες. Βέβαια στην Ελλάδα αυτό είναι λίγο δύσκολο καθώς ο τοπικός αντιπρόσωπος είναι κάτι παραπάνω από ανεπαρκής σε υπηρεσίες !!!

Οι μηχανικοί οι οποίοι σχεδίασαν αυτό το... κομψοτέχνημα, είναι ακόμα στη θέση τους; Γιατί κανονικά έπρεπε να είναι σπίτι τους και να παίζουν με τα lego τους, μια και στην σχεδίαση κινητών δεν έχουν μέλλον !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε αυριο θα το εχω στα χερια μου .και θα σας γραψω τις εμπειριες μου.τα λεμε
T10s - NOKIA 6110 - 2xSony Ericsson P800 - QTEK 2020i - HP ipaq rw 6815 - Sony Ericsson P1i - QTEK 9000 - NOKIA E90 - iphone3G - samsung galaxy s - ipad2 and more.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φημες. Εγω έχω Ε90 V2 με αγγλικό πληκτρολόγιο. Ειχα το Ε90 V1 και το πούλησα γιατι ειταν το χειρότερο τηλέφωνο κατασκευστικά που ειχα ποτέ.

Εδω στην Ελλάδα αυτη την στιγμή ξεστοκάρουν V1. Όσο για την επιδότηση μπορεις να αγοράσεις και non VL, από το πλαισιο.

 

Για περισσότερες πληροφορίες εδω.

 

http://symbianworld.wordpress.com/2008/01/25/finally-a-new-e90-version-with-good-built-quality/

 

Προσέχεται!!! Μην κάνουμε πλούσιους κάποιους αχρείους αγοράζοντας τα πανάκριβα, κακοφτιαγμένα, καταργημένα σρημάδια τους.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου.Δυστυχως με επιδοτηση μου στοιχισε 300 ευρω οποτε δεν μπορω να αποφυγω το βλ αλλα μπορω να το βγαλω.

Τελικα το μονο προβλημα του τηλεφωνου ειναι η γρατσουνισμενη οθονη;

Κατα τα αλλα δεν εχω ακουσει για κατι αλλο(κοληματα κλπ.)

Ο σχεδιαστης του τηλεφωνου πρεπει να ειναι Ποντιος.Ενα τοσο εξελιγμενο τηλεφωνο με ενα τοσο χαζο ελλατωμα.

Να ενημερωσω οτι αγορασα μια καρτα 4 γιγα κινκγστονε που το Πλαισιο την πουλαει 39 ευρω με 29 απο το 4πλαυ νομιζω(Ηρακλειο).

Δεν γνωριζω αν υποστηριζει μεγαλυτερη καρτα και δεν ηθελα να το ρισκαρω.Θα ηθελα τα ρωτησω αν υπαρχει φορουμ με ερωτησεις και απαντησεις για το τηλεφωνο αυτο.πχ εναλλαγη Αγγλικων Ελληνικων ,προγραμματα κλπ.Ευχαριστω για τις πληροφοριες και συγγνωμη αν η συνταξη δεν ειναι σωστη αλλα γραφω απο το ε90 και δεν το γνωριζω ακομα καλα.

Τελικα ποια αλλα προβληματα εχει το τηλεφωνο εκτος του πληκτρολογιου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...