Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Έγγραφη ανακοίνωση για το τι συμβαίνει, ενώ λειτουργούν ακόμα τα παλιά settings δεν υπάρχει. Μόνο οι προφορικές διαβεβαιώσεις του 1231 που λένε ότι δεν χρεωνόμαστε και που βέβαια μετά κανείς δεν μας λέει ότι έτσι και μας έρθει καμιά χρέωση στο τέλος του μήνα, θα βρούμε δίκιο βασιζόμενοι σε αυτές. (και δεν θα πάρουμε κάποια απάντηση του στυλ "Τι; Σας είπαμε εμείς ότι δεν υπήρχε ογκοχρέωση; Κάποιο λάθος κάνετε κύριε. Η έγγραφη ανακοίνωση έλεγε ότι από 18/11 υπάρχει ογκοχρέωση. Ας προσέχατε. Τώρα πληρώστεεε :p ")

 

Επομένως ας φυλάμε τα ρούχα μας (και μια κάρτα Cosmote για GPRS... :whistle: ) να έχουμε τα μισά... :blink:

 

 

Σωστος! Αυτο ακριβώς. Γι'αυτο απο τις 18 το κοψα μαχαιρι πεταξα και τον ντορί απο το κινητο και format και αντε γεια

http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα μου ηρθε το ακολουθο μηνημα :

Απο: TELESTET

 

Απο 24/11/03 εχετε μεταβει στο GPRS BASIC. Τα νεα APN ειναι gint.b-online.gr για internet & gwap.b-online.gr για WAP. Για περισσοτερες πληροφοριες καλεστε 1231.

 

το παλαιο gnet.b-online.gr δεν λειτουργει πια , τωρα μονο περιμενω τον λογαριασμο να δω αμα εχουν χρεωσει το παγιο , και αμα το εχουν κανει θα πεσει πολυ ξυλο

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον maxitis

 

Emena den mu irthe kanena minima.Irthe se kanenan alo?

 

 

Δύο ακόμα άτομα μου είπαν από πριν λίγο από το chat ότι τους ήρθε σήμερα το μήνυμα, που λέει ότι μεταφέρθηκαν στο νέο πακέτο.

 

Σε εμένα ακόμα όχι και ούτε θέλω :p Συνεχίζω να μπαίνω με gnet.b-online.gr

Κάθε φορά που χτυπάει SMS, παρακαλάω να μην είναι από τη stet :blink: :whistle:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν βάζετε φραγή στα sms; μπορεί να μην σας αλλάξει έτσι ποτέ :p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα το μήνυμα χθες, 25 του μήνα, ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού μου. Μάλλον με τον επόμενο λογαριασμό που θα εκδοθεί θα τελειώσει και το GPRS και στους υπολοιπους.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

τωρα μονο περιμενω τον λογαριασμο να δω αμα εχουν χρεωσει το παγιο , και αμα το εχουν κανει θα πεσει πολυ ξυλο

 

 

λες και ο ηξερα !!! , σημερα ηρθε ο λογαριασμος και τι βλεπω???? Χρεωση GPRS €14,70 !!!! παιρνω τηλεφωνο στο αθανατο 1231 και τος τα εσυρα κανονικοτατα , και μου λεει μια εκει "Κυριε ....... Στον επομενο λογαριασμο θα σας πιστωθει το ποσο αυτο , εγινε λαθος και δεν προλαβαμε να αλαξουμε το πακετο σας πριν την εκδοση του λογαριασμου " . Ο λογαριασμος εκδοθηκε στις 25/11 , το μυνημα ομως ηρθε στις 24/11 , ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ??????? :mad:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Ericsson T39m: SonyEricssonT68/R502)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Hunter

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

τωρα μονο περιμενω τον λογαριασμο να δω αμα εχουν χρεωσει το παγιο , και αμα το εχουν κανει θα πεσει πολυ ξυλο

 

 

λες και ο ηξερα !!! , σημερα ηρθε ο λογαριασμος και τι βλεπω???? Χρεωση GPRS €14,70 !!!! παιρνω τηλεφωνο στο αθανατο 1231 και τος τα εσυρα κανονικοτατα , και μου λεει μια εκει "Κυριε ....... Στον επομενο λογαριασμο θα σας πιστωθει το ποσο αυτο , εγινε λαθος και δεν προλαβαμε να αλαξουμε το πακετο σας πριν την εκδοση του λογαριασμου " . Ο λογαριασμος εκδοθηκε στις 25/11 , το μυνημα ομως ηρθε στις 24/11 , ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ??????? :mad:

 

Xeskise tous giati amfivalo poli an tha pistothei to poso...kai den nomizo na egine toso tihaia afto.profanos xeroun oti merikoi den koitazoun ton logariasmo tous kai plironoun oti na einai.gia aftous o poio oraios tropos na vgaloun lefta :mad:

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

μην είστε υπερβολικοί. Αν λέει ότι θα το πιστώσει, θα το πιστώσει. Μια μέρα δεν νομίζω ότι ήταν αρκετή για να προλάβει την ακύρωση του πακέτου.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

μην είστε υπερβολικοί. Αν λέει ότι θα το πιστώσει, θα το πιστώσει. Μια μέρα δεν νομίζω ότι ήταν αρκετή για να προλάβει την ακύρωση του πακέτου.

 

 

 

Συγγνώμη rigasnick αλλά τέτοια λάθη αν θέλανε τα προλαβαίνανε.Μην τρελαθούμε κιόλας. Αφού το ξέρανε. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Ξέρεις από όσους θα τα τσεπώσουνε που ενδεχομένως να πληρώνουν αυτόματα με κάρτα ή με τράπεζα και δεν έχουν το χρόνο ή δεν δίνουν γένικότερα σημασία στο λογαριασμό αλλά εμπιστεύονται την Στετ και την κάθε Στετ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Συγγνώμη rigasnick αλλά τέτοια λάθη αν θέλανε τα προλαβαίνανε.Μην τρελαθούμε κιόλας. Αφού το ξέρανε. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Ξέρεις από όσους θα τα τσεπώσουνε που ενδεχομένως να πληρώνουν αυτόματα με κάρτα ή με τράπεζα και δεν έχουν το χρόνο ή δεν δίνουν γένικότερα σημασία στο λογαριασμό αλλά εμπιστεύονται την Στετ και την κάθε Στετ?

 

δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι αν αυτό το λάθος είναι γενικό, η stet θα τα επιστρέψει μόνο σε όσους Χ hunter θα δούνε το λάθος;

Νομίζω ότι ξέρουμε όλοι από την προηγούμενη φορά πως η πίστωση γίνεται σε όλους.

Έχετε παρατηρήσει ότι ο λογαριασμός με ημερομηνία έκδοσης Χ, έχει μέχρι τις κλήσεις που έγιναν την ημερομηνία Χ-1. Έτσι και σε αυτή τη περίπτωση η αλλαγή απλά δεν πρόλαβε να περαστεί. Δηλαδή το σύστημα τον είδε σαν πελάτη του παλιού συστήματος...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Συγγνώμη rigasnick αλλά τέτοια λάθη αν θέλανε τα προλαβαίνανε.Μην τρελαθούμε κιόλας.

 

Θες να πεις δηλαδή ότι το κάνανε επί τούτου για να κλέψουν τους συνδρομητές?

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

paidia eixa kairo na mpo sto gprs telestet kai mpika tora pou skeftomai na ksanakano sindesi gprs.ti diabazo?katargithike to aperioristo me 15 euro gprs?anti gia afto ti isxiei? prospathisa na diabaso osa mporesa proigoumena posts alla den ebgala kai poli akri.alla elege o enas alla o allos...genikos epikratei psilosigxisi?kapoios na me enimerosei?diorthothikan teleftea ta klassika problimata pou eixe to gprs tis telestet?
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

σημερα με πηραν τηλεφωνο απο το τμημα λογαριασμου και μου ειπαν οτι το παγιο που χρεωθηκε θα ΠΙΣΤΩΘΕΙ στον επομενο λογαριασμο , μου εξηγησε η κοπελα οτι οντος εγινε λαθος απο το συστημα με την μεταβαση μου στο GPRS BASIC και γι αυτο τον λογο χρεωθηκε το παγιο στον λογαριασμο μου , επισης μου ειπε οτι αλλαξε το billing date μου απο 24 του μηνα σε 29 του μηνα , αντ τωρα να βγαλω ακρη με τον λογαριασμο μου και το δωρεαν χρονο που εχω :(
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα μεταφέρθηκα κι εγώ στα νέα προγράμματα. SMS δεν μου ήρθε ακόμα (μάλλον θα έρθει αύριο), αλλά πλέον μπορώ να μπω μόνο με APN gint/gwap.b-online.gr
this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μπω WAPoverGPRS με BFREE; γιατί δοκίμασα και το παλιό και τα νέα APN (gint/gwap.b-online.gr) αλλά τζίφος... Μόνο με χρονοχρέωση μπαίνει; γιατί και η Cosmote και η Vodafone επιτρέπουν να μπεις με τα καρτοκινητά τους...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nismo

 

Γίνεται να μπω WAPoverGPRS με BFREE; γιατί δοκίμασα και το παλιό και τα νέα APN (gint/gwap.b-online.gr) αλλά τζίφος... Μόνο με χρονοχρέωση μπαίνει; γιατί και η Cosmote και η Vodafone επιτρέπουν να μπεις με τα καρτοκινητά τους...

 

Όχι από bfree μόνο με csd.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

ίσως να ταν καιρός να αλλάξει αυτό τώρα με τα νέα προγράμματα.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθεια γιατι θα με τρελανουν οι ασχετοι στο 1231.!πριν την αλλαγη ειχα στο τ610 μου ενα wap profile για τα mms και ενα για το GRRS.αντιστοιχα ειχα 2 προφιλ στο data comm. μενου.τωρα τι πρεπει να κανω ?δεν εχω καταλαβει ρε γαμωτο!πριν ειχα το προφιλ του gprs με apn το gnet.b-online.gr.τωρα σε αυτο το προφιλ τι βαζω?gint η gwap???δημιουργω ΔΥΟ προφιλ τωρα για gprs?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ilka71

 

ρε παιδια βοηθεια γιατι θα με τρελανουν οι ασχετοι στο 1231.!πριν την αλλαγη ειχα στο τ610 μου ενα wap profile για τα mms και ενα για το GRRS.αντιστοιχα ειχα 2 προφιλ στο data comm. μενου.τωρα τι πρεπει να κανω ?δεν εχω καταλαβει ρε γαμωτο!πριν ειχα το προφιλ του gprs με apn το gnet.b-online.gr.τωρα σε αυτο το προφιλ τι βαζω?gint η gwap???δημιουργω ΔΥΟ προφιλ τωρα για gprs?ευχαριστω

 

 

Πρέπει να φτιάξεις δύο προφίλ:

1) ένα Telestet WAP με APN gwap.b-online.gr

2) ένα Telestet Internet με APN gint.b-online.gr το οποίο θα προορίζεται για τη χρήση του e-mail και άλλων Internet δυνατοτήτων του κινητού.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nismo

 

Γίνεται να μπω WAPoverGPRS με BFREE; γιατί δοκίμασα και το παλιό και τα νέα APN (gint/gwap.b-online.gr) αλλά τζίφος... Μόνο με χρονοχρέωση μπαίνει; γιατί και η Cosmote και η Vodafone επιτρέπουν να μπεις με τα καρτοκινητά τους...

 

 

Από τη στιγμή που έχουν και πρόγραμμα GPRS με μηδέν πάγιο δεν μπορώ να βρω το λόγo που δεν δίνουν πλέον GPRS στα καρτοκινητά, έστω για πρόσβαση WAP. Είναι το μοναδικό δίκτυο (εκτός από την Q :wacko: :p ) που δεν έχει GPRS για τα καρτοκινητά. Ας ελπίσουμε να δώσουν σύντομα.

 

Πάντως εγώ σήμερα συνδέθηκα για λίγη ώρα με τα νέα προγράμματα (λίγο στο IRC μπήκα, μην νομίζει κανένας ό,τι έκανα τρελά downloads :lol: ) και είδα τα εξής:

 

1) Τα disconnects πέφτουν βροχή. Όχι κάθε 1,5 ώρα όπως γινόταν όταν δεν υπήρχε ογκοχρέωση, αλλά τώρα γίνεται disconnect κάθε 10 λεπτά ακριβώς :blink:

Έλεοshhhh (Γεωργίου speaking) Αντί να τα διορθώσουν, τα αύξησαν κιόλας; :mad:

2) Έχει αλλάξει εντελώς το routing, οι IP ενώ υπάρχει και NAT. Είχα IP 10.25.70.25 ενώ στο IRC όσες φορές κι αν συνδέθηκα φαινόμουν πάντα με το hostname pppac3ath13.b-online.gr (στο οποίο όμως ούτε reply ερχόταν στα ping, ούτε DCC έπαιζε ούτε τίποτα...) (άσχετο: το ath13 το προσέξατε ε; Μα πού κατάλαβε η Telestet ότι είμαι Παναθηναϊκός; :wacko: :p )

Επίσης στο traceroute από ένα σημείο και μετά (κάποιος κόμβος της Forthnet) χάνονται όλα τα πακέτα, προφανώς για το λόγο που έγραψα πριν (εικονικό hostname pppac3ath13.b-online.gr ).

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Πρέπει να φτιάξεις δύο προφίλ:

1) ένα Telestet WAP με APN gwap.b-online.gr

2) ένα Telestet Internet με APN gint.b-online.gr το οποίο θα προορίζεται για τη χρήση του e-mail και άλλων Internet δυνατοτήτων του κινητού.

 

ok thanks!μου ζηταει ομως τωρα στην δημιουργια wap profile IP address.τι πρεπει να βαλω?στο ηδη υπαρχον προφιλ εχω 192.168.200.010.αυτο βαζω και στα δυο νεα προφιλ?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ilka71

 

ok thanks!μου ζηταει ομως τωρα στην δημιουργια wap profile IP address.τι πρεπει να βαλω?στο ηδη υπαρχον προφιλ εχω 192.168.200.010.αυτο βαζω και στα δυο νεα προφιλ?ευχαριστω

 

 

Στο προφίλ GPRS WAP βάζεις IP 192.168.200.10

Στο προφίλ GPRS Internet δεν χρειάζεται να βάλεις IP :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...