Jump to content

Pocket PC με GPS και φιμέ τζάμια αυτοκινήτου


elteo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:) :)

Παιδιά εχω φιμέ τζάμια στο αυτοκινήτο με την πιο σκούρα σκάλα που υπάρχει στην αγορά. Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Δουλεύει άψογα:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

παιδιά τζίφος...!

 

έχω το ACER E310 με ενσωματομένο το Sirf Star III. Το βάζω έξω πιάνει 8-10 δορυφόρους...άλλοτε 6-7.Εντάξει λέω. Πάω να το βάλω δίπλα στο παράθυρο στο σπίτι μου που παλιά με το BT Fortuna Slim έπιανα χαλαρά...η απογοήτευση. 2-3 με το ζόρι αλλά δεν μου έδινε (φυσιολογικό αυτό) αξιόπιστο σήμα.

 

Πάω στο αμάξι...εκεί άλλη απογοήτευση. Τα ίδια 2-3...κυρίως 2. Μου ήρθε να το πετάξω από το παράθυρο. Τι διάολο σαράβαλο πήρα. Sirf Star και δεν πιάνει παντού; Πριν με το Fortuna το έβαζα στο ντουλαπάκι του "τεμπέλη" και δούλευε. Και αυτό δεν μπορεί κάτω από το παμπρίζ να πιάσει;:mad:

 

Τι να κάνω; Εχω το Destinator 6 αυθεντικό με τελευταίους χάρτες. Το Destinator είναι build in μιας και το μηχανάκι είναι μόνο GPS...δεν έχει το γνωστό μενού των WM5...αλλά αυτό στην φωτό.

 

Να πάρω εξωτερική κεραία; ΘΑ βοηθήσει ή θα πληρώσω τσάμπα 30 ευρώ;

 

http://www.4troxoi.gr/phpBB2/images/smiles/rant2.gif

 

 

 

http://www.pdablast.com/images/articles/acergps.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

sta renault pantws to gps dn poianei me kamia panagia!!!

to qtek g100, poianei mono me tin ekswteriki keraia sto diko mas, mono tou den poianei pote !!!

 

ayto ofeiletai sta metalika stoixeia pou yparxoun sto parmriz ;)

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

sta renault pantws to gps dn poianei me kamia panagia!!!

to qtek g100, poianei mono me tin ekswteriki keraia sto diko mas, mono tou den poianei pote !!!

 

ayto ofeiletai sta metalika stoixeia pou yparxoun sto parmriz ;)

 

Και στα citroen.

Το πρόβλημα λύνεται εντελώς όμως με εξωτερική κεραία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

sta renault pantws to gps dn poianei me kamia panagia!!!

to qtek g100, poianei mono me tin ekswteriki keraia sto diko mas, mono tou den poianei pote !!!

 

ayto ofeiletai sta metalika stoixeia pou yparxoun sto parmriz ;)

 

σε ενα clio 2005 πανει μια χαρα με βεντουζα απο Πλαισιο στο μπαμπριζ χωρις να χανει καθολου

αλλα και πριν βαλω βεντουζα επιανε διπλα απο το λεβιε αλλα οχι τοσο καλα οπως τωρα

το clio ειναι με φιμε....:)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Eάν λύνεται με εξωτερική να την πάρω να τελειώνουμε.

Θυμίζω ότι με το Fortuna Slim (bt) έπιανε παντού. Μάλλον είναι για τα μπάζα η κεραία της νέας μου συσκευής. Επίσης μπροστά δεν έχω αθερμικό παμπρίζ. Μόνο πλάγια φιμέ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eάν λύνεται με εξωτερική να την πάρω να τελειώνουμε.

Θυμίζω ότι με το Fortuna Slim (bt) έπιανε παντού. Μάλλον είναι για τα μπάζα η κεραία της νέας μου συσκευής. Επίσης μπροστά δεν έχω αθερμικό παμπρίζ. Μόνο πλάγια φιμέ.

 

Με εξωτερική κεραία το σήμα του θα είναι σαν να βρίσκεσαι εκτός αυτοκινητού.

Δεν φαντάζομαι να έχεις πρόβλημα και τότε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σε ενα clio 2005 πανει μια χαρα με βεντουζα απο Πλαισιο στο μπαμπριζ χωρις να χανει καθολου

αλλα και πριν βαλω βεντουζα επιανε διπλα απο το λεβιε αλλα οχι τοσο καλα οπως τωρα

το clio ειναι με φιμε....:)

 

mallon to cliaki sou dn periexei ta sygkekrimena stoixeia sto windshield(parmpriz) tou ;)

 

kai sto diko mas to cliaki poianei, alla sto scenic den.. to garmin poianei mono an to valw sta plagia parathira :)

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Με εξωτερική κεραία το σήμα του θα είναι σαν να βρίσκεσαι εκτός αυτοκινητού.

Δεν φαντάζομαι να έχεις πρόβλημα και τότε.

 

thank you ddr2. :)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

nai, logika tha exeis, sto diko mas(scenic) poianei mono me tin ekswteriki keraia ;)
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

tote isws na paizei mono me sygkekrimenous typous :) pantws sto scenic dn paizei to gps...

mipws dn exete athermika parmpriz :X

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

file mou distixos de se prolava...

kaneis de prosekse oti exeis to C4... pou de to diapernaei tipota (eidiko parmpriz)...

mono apo to piso tzami pernaei stigma doriforou... diladi thes ena BT gps... alla pigene sti lisi tis eksoterikis kereas gia na exeis pantou kalitero sima...

Link to comment
Share on other sites

Εγω Megane cc και Mio A701 και ο φιλος μου Clio και Μίο 550. Ειναι σιγουρο οτι εχουν αθερμικο παρμπριζ αλλα δεν εχουμε αντιμετωπισει κανενα προβλημα. Πιανει 8-10 δορυφορους. Ισως να ειναι θεμα συσκευης.

Οσον αφορα τα fume τζαμια νομιζω οτι προβλημα υπαρχει οταν βαζεις μεμβρανες και οχι οταν εχεις κανονικα fume (δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπιανε 9 δορυφόρους...!:X :cry:

 

αλλά παρατήρησα ότι για ένα 10+λεπτο έδειχνε ότι έχω σήμα από 9 δορυφόρους αλλά δεν έδινε στίγμα. Μετά συντονίστηκε κανονικά!

 

τι να πω γμ τα Acer μου γμ...:mad:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δούλεψε μια χαρά! Το έβαλα στην βεντούζα-βάση του ακριβώς κάτω από το τζάμι και λειτούργησε άψογα! Ολα μια χαρά. Ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απροβλημάτιστη η χρήση ενσωματωμένου Gps από Mio A701 σε αυτοκίνητα με φιμέ της 3m δεύτερου επιπέδου (πλήν του μπροστινού παρμπρίζ)

 

1)Opel Astra H Hatchback

2)Citroen C4 Sport Coupe

3)Honda Civic Civic 5θυρο (Μοντέλο 2006-2007)

 

Υ.Γ.: Η τοποθέτηση έγινε με το συνοδευόμενο "Holder for Mio A701"

(προτεινόμενη η χρήση του Ephemeris file για ταχύτατη εύρεση δορυφόρων)

Όσο οι νόμοι των μαθηματικών ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, δεν είναι σαφείς, και όσο σαφείς είναι, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε Opel Astra G με μεμβράνες 3Μ και στο παρπρίζ, το Ρ350 δουλεύει μια χαρά μέχρι τώρα.

 

Κανενα προβλημα με clio , Dell AXIM x51v και ΒΤ Holux 240

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Θα ήθελα να αγοράσω ένα Mitac 550. Έχω Opel Corsa . Λέτε να έχω πρόβλημα με την εμβέλεια ? Δεν θα ήθελα επίσης να βάλω εξωτερική κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...