Jump to content

Eurovision 2007 - Eπιλογή τραγουδιού εκπροσώπησης


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;  

194 members have voted

  1. 1. Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;

    • Νο Μadonna - Δάντης
      66
    • With love - Τάμτα
      68
    • Geia sou Maria - Σαρμπέλ
      32
    • Κανένα
      28


Recommended Posts

Εγώ δε θα έλεγα ότι έχει ξεφτίσει.Ίσα ίσα τα τελευταια χρόνια συμμετέχουν όλο και πιο πολλές χώρες και παρακολουθούν το show όλο και πιο πολύς κόσμος.Το είδος της μουσικής αλλάζει με τα χρόνια, οι τάσεις κτλ.

Τώρα κάτι άσχετο θέλω να πω..

Εγώ προσωπικά με πιο πολύ αγωνία περιμένω το μουντιαλ και ακόμα πιο πολύ την εθνική μπάσκετ να παίξει από την eurovision αλλά με εκνευρίζει αφάνταστα όταν βγαίνουν διάφοροι ''σοβαροί'' ας πούμε άνθρωποι στην τηλεόραση και αρχίζουν να κατακρίνουν όσους την παρακολουθούν, ασχολούνται με αυτή και έχουν αγωνία για το αποτέλεσμα.Την παρομοιάζουν με πανηγύρια (στα οποία οι ίδιοι στάνταρ θα πηγαίνουν να πάρουν μαλλί της γριάς :D ) και ένα γεγόνος που δε θα πρέπει να μας απασχολεί καθόλου και να είμαστε υπεράνω(ψωνάρες). Την κατακρίνουν αλλά στα γήπεδα πηγαίνουν να δουν την ΟΜΑΔΑΡΑ.Στις κούπες της εθνικής βγαίνουν να πανηγυρίσουν στους δρόμους.Λες και η eurovision δεν είναι ένα show σαν τα αθλήματα,δεν διασκεδάζει εκατομμύρια τηλεθεατές στη Ευρώπη.Τέσπα.

Αυτά ήθελα να πω και ελπίζω να συμφωνειτε μαζί μου..:D

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο. Ειλικρινά μπορεί να μην είναι και η τελειότητα στη μουσική, αλλά έχουν βγεί και καλά κομμάτια από το διαγωνισμό. Ήμαρτον πια.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω πολυ θα χαρω αμα πατωσουμε, θα ριξω τρελο γελιο.

 

Αθλιοι ειναι και ο φλωρο-Σαρμπελ και η αγγουρω-Ταμτα.Οσο για τον Δαντη,μονο σε θεμα συνθεσης θα μπορουσε να συνεισφερει.

 

Τι καλη που ειμαι.

 

Είναι λυπηρό μία κοπέλλα 20 ετών να εκφράζεται έτσι χαιρέκακα, ειρωνικά και υβριστικά. Κάνε μου τουλάχιστον τη χάρη να μη μιλάς σε α! πρόσωπο πληθυντικού όταν αναφέρεσαι στην εκπροσώπηση της Ελλάδας. Σου παραείναι μεγάλη τιμή!

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

Είναι λυπηρό μία κοπέλλα 20 ετών να εκφράζεται έτσι χαιρέκακα, ειρωνικά και υβριστικά. Κάνε μου τουλάχιστον τη χάρη να μη μιλάς σε α! πρόσωπο πληθυντικού όταν αναφέρεσαι στην εκπροσώπηση της Ελλάδας. Σου παραείναι μεγάλη τιμή!

ΧΑΧΑχαχχα τι άλλο θα ακούσω! Την Τουρκία υποστηρίζω.

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο πράγμα... Και εμένα το ίδιο!

 

+ κι απο μενα,μαπα τελειος το τραγουδι του.:lol:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑχαχχα τι άλλο θα ακούσω! Την Τουρκία υποστηρίζω.
που παραδοξως εχει καλουτσικο τραγουδακι!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

που παραδοξως εχει καλουτσικο τραγουδακι!

Έχει βγει?

Αν και δε συμφωνώ για το παραδόξως, της Σερτάμπ και των Αθήνα ήταν κορυφή :up:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει?

Αν και δε συμφωνώ για το παραδόξως, της Σερτάμπ και των Αθήνα ήταν κορυφή :up:

εχει βγει,ναι..ενας "καγκουριτσος" το τραγουδαει..νοημα δεν ξερω να σου πω καθως δε γνωριζω την γλωσσα.

κανει εντυπωση παντως και σου μενει ο ρυθμος(αν και καπως μονοτονο)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι μου αρέσει το τραγούδι του Sarbel!

 

είναι πολύ τσαχπίνικο και σε ανεβάζει!:)

Πεταλουδίτσες φτερουγίζουν στο στομάχι μου... :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Ταμτα και ξερο ψωμι...

ειναι δροσερη και τσαχπινα...

ειναι ποπ σταρ με κινηση και ιματζ βρε αδερφε και μ αρεσει και το τραγουδακι...:D

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη είναι η επιλογή;

Si :D Τάμτα κι εγώ! Αν και στην αρχή ΔΕ Μ'ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ! Ειδικά άμα το φτιάξουν ακόμα λίγο και το εμπλουτίσουν .. το κομματάκι θα γίνει αρκετά καλό! :p

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

σαν να αρχισε να μου αρεσει και του Δαντη....μηπως να στειλουμε κατι ανεβαστικο αυτη την φορα?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Si :D Τάμτα κι εγώ! Αν και στην αρχή ΔΕ Μ'ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ! Ειδικά άμα το φτιάξουν ακόμα λίγο και το εμπλουτίσουν .. το κομματάκι θα γίνει αρκετά καλό! :p

 

νομιζω πως το τραγουδακι εχει "παιχτει" σε μισο μπιτ.

αρα θα γινει αρκετα πιο γρηγορος ο ρυθμος την μερα του τελικου...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως η Τάμτα είναι εκείνή που προωθείται περισσότερο από την ελληνική τηλεόραση.

Σήμερα την είδα στον Πρωινό Καφέ,ενώ στη μεσημεριανή ζώνη του Star και του ALPHA προβλήθηκε μία συνέντευξή της ή κάτι παρόμοιο.

 

Μπορεί βέβαια να κάνω πολύ μεγάλο λάθος και αύριο να τύχω σε ανάλογες συνεντεύξεις του Δάντη και του Sarbel ή ίδια η τραγουδίστρια να προωθεί τον ευατό της όπου μπορεί...

Link to comment
Share on other sites

Si :D Τάμτα κι εγώ! Αν και στην αρχή ΔΕ Μ'ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ! Ειδικά άμα το φτιάξουν ακόμα λίγο και το εμπλουτίσουν .. το κομματάκι θα γίνει αρκετά καλό! :p

 

+1.Σήμερα άκουσα την τελική μορφή του τραγουδιού το οποίο "γέμισε" και ετοιμαστηκε πλέον και μπορώ να πω ότι μου άρεσε.Και εγώ "είχα κοιμήθεί" όταν το πρωτάκουσα.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως η Τάμτα είναι εκείνή που προωθείται περισσότερο από την ελληνική τηλεόραση.

Σήμερα την είδα στον Πρωινό Καφέ,ενώ στη μεσημεριανή ζώνη του Star και του ALPHA προβλήθηκε μία συνέντευξή της ή κάτι παρόμοιο.

 

Μπορεί βέβαια να κάνω πολύ μεγάλο λάθος και αύριο να τύχω σε ανάλογες συνεντεύξεις του Δάντη και του Sarbel ή ίδια η τραγουδίστρια να προωθεί τον ευατό της όπου μπορεί...

 

Σήμερα μίλησε και ο Σαρμπέλ(ΑΛΤΕΡ ζωντανή σύνδεση),αφήστε που είδα τη φάτσα του και στο σταρ, και ο Δάντης(Δε θυμάμαι που,αλλά κάπου τον "πέτυχα")...

Link to comment
Share on other sites

+1.Σήμερα άκουσα την τελική μορφή του τραγουδιού το οποίο "γέμισε" και ετοιμαστηκε πλέον και μπορώ να πω ότι μου άρεσε.Και εγώ "είχα κοιμήθεί" όταν το πρωτάκουσα.

 

Που το ακουσες??? Τηλεοραση??? Μηπως υπαρχει πουθενα στο ιντερνετ???:confused: :confused:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Που το ακουσες??? Τηλεοραση??? Μηπως υπαρχει πουθενα στο ιντερνετ???:confused: :confused:

 

Ε καλά μη στεναχωριέσαι...

 

Κόβω το Star να βγάζει έκτακτο για να μας ενημερώσει για τη συγκλονιστική αυτή εξέλιξη... :shifty: :shifty:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μη στεναχωριέσαι...

 

Κόβω το Star να βγάζει έκτακτο για να μας ενημερώσει για τη συγκλονιστική αυτή εξέλιξη... :shifty: :shifty:

 

:lol: :lol: :lol:

 

γελοίο κανάλι! :ooch: :down:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το ακουσα κι εγω το τραγουδι της ταμτα(ς) αλλα δεν βρηκα και συγκλονιστικες διαφορες με το προηγουμενο.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε "αποκλειστικά" στον Αρναούτογλου.Μη φανταστείτε κάτι το διαφορετικό.Απλά το κομμάτι έγινε πιο "ζεστό" στην ενορχήστρωση...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...