Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σίγουρα,με λογισμικό που το cid του είναι 51 ή 52,θα χρειαστεί να περάσει παρα πολύ καιρος για να έχουμε πρόσβαση στο file system τους.Και απ'όσο φαντάζομαι,η SE θα συνεχίσει να αυξάνει το επίπεδο της ασφάλειας........

 

Άποψή μου,η κάμερα των Κ800-Κ810 είναι απλά η καλύτερη μεταξύ άλλων κινητών στα 3,2 και καλύτερη από άλλα τηλεφωνα υψηλότερης ανάλυσης,όσον αφορά τα χρώματα μόνο,όχι τόσο τη λεπτομέρεια(καθαρα και μονο εξαιτιας της πιο χαμηλης ανάλυσης).Απλά.'ισως θα έπρεπε να μειωσουν λίγο το επιπεδο της συμπίεσης που γίνεται ώστε να μην ειναι τοσο απαλές οι φωτό των τοπιων κυρίως..

 

fisika kai exei thn kaliteri camera se sxesh me kati alla 3.2mp... exo dei kai exo testarei...

Koita den einai kai toso fobero to pragma opos parousiastike. oti bgazei tholoura bgazei alla oxi kai foberi tholoura oste na mhn blepete h photo. einai san na exeis balei filtro blur apo to photoshop. ena elaxisto tholoma exei pou sto kato kato kalitera na exei psilotholoma para na exei sharppenig kai na yparxei noise sthn photo, pou pistepsteme polla kinita me fotografia 2mp kai ano to kanoun. blepeis mia 5akathari photo sto kinito kai sto pc blepeis noise...

 

mia photografia gia to pos trabaei to k810 (xoris epeksergasia h photo dite stis idiotites tis photo):

download link: http://www.unbase.com/n/4960817257

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia tha ithela tin simvouli sas. exo to w900 kai skeftomai na agoraso to k810. aksizi i na mino me to w900?

 

Koita epidi ego exo to k810 tha sou to protina... einai apistefto gia ta xrimata pou kanei. ALLA file mou psaxtin ligo thn douleia kai na mhn epireazese apo gnomes allon! episis to k800/810 einai ta mona kinita pou exoun xenon flash ensomatomeno, (an kano lathos diorthosteme), kai mporoun na bgaloun photo kathari kai sto apolito skotadi...

Link to comment
Share on other sites

fisika kai exei thn kaliteri camera se sxesh me kati alla 3.2mp... exo dei kai exo testarei...

Koita den einai kai toso fobero to pragma opos parousiastike. oti bgazei tholoura bgazei alla oxi kai foberi tholoura oste na mhn blepete h photo. einai san na exeis balei filtro blur apo to photoshop. ena elaxisto tholoma exei pou sto kato kato kalitera na exei psilotholoma para na exei sharppenig kai na yparxei noise sthn photo, pou pistepsteme polla kinita me fotografia 2mp kai ano to kanoun. blepeis mia 5akathari photo sto kinito kai sto pc blepeis noise...

 

mia photografia gia to pos trabaei to k810 (xoris epeksergasia h photo dite stis idiotites tis photo):

download link: http://www.unbase.com/n/4960817257

 

φυσικα στις κοντινες ειναι αψογο αλλα στις μακρυνες ???

τελος παντων πραγματκά το Κ800-Κ810 ειναι μακραν το καλλιτερο τηλεφωνο - καμερα απο ολα (ακομα και του Ν95 -βλεπε βραδυ) απλα ειναι απαραδεκτο ενα τηλεφωνο με τοσες δυνατοτητες στη φωτογραφηση να το γ$$$$$ η ιδια η εταιρια με μαλ***** drivers ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ UPDATE ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΜΙΑ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ CYBERSHOOT

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

@domal

 

eee basika agorases kinito kai oxi psifiaki fotografiki mixani... :lol:

apla to kinito exei kai dinatotita fotografisis me thn texnologia cybershot

pou xrisimopoih h sony stis psifiakes fotografikes mixanes ths...:shifty:

 

kai gia na sou figi h aporia kai stis makrines photo pos trabaei

download link: http://www.unbase.com/n/8279104802

 

Ayto pou exo paratirisi sto k810 einai oti se orismenes sinthikes fotismou den mporei na estiasi kala... to idio problima exei olh h sira Kxxx kai Wxxx

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις να διες φιλε μου τι σημαινει καθαρες φωτογραφιες με την ιδια ακριβως καμερα !!!!!!!! δες τις φωτογραφιες που τραβαει το p1 εδω vazexa2

αυτες μαλιστα !!!!

τωρα μη μου λες οτι αγορασα κινητο και οχι ψηφιακη γιατι και το p1 τηλεφωνο ειναι και φοραει την ιδια ακριβως καμερα με το Κ810 !!!!!, ειδες ποση σημασια εχει το λογισμικο /?????????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις να διες φιλε μου τι σημαινει καθαρες φωτογραφιες με την ιδια ακριβως καμερα !!!!!!!! δες τις φωτογραφιες που τραβαει το p1 εδω vazexa2

αυτες μαλιστα !!!!

τωρα μη μου λες οτι αγορασα κινητο και οχι ψηφιακη γιατι και το p1 τηλεφωνο ειναι και φοραει την ιδια ακριβως καμερα με το Κ810 !!!!!, ειδες ποση σημασια εχει το λογισμικο /?????????

 

Μισό γιατι δεν κατάλαβα.

Το Ρ1 που το βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις να διες φιλε μου τι σημαινει καθαρες φωτογραφιες με την ιδια ακριβως καμερα !!!!!!!! δες τις φωτογραφιες που τραβαει το p1 εδω vazexa2

αυτες μαλιστα !!!!

τωρα μη μου λες οτι αγορασα κινητο και οχι ψηφιακη γιατι και το p1 τηλεφωνο ειναι και φοραει την ιδια ακριβως καμερα με το Κ810 !!!!!, ειδες ποση σημασια εχει το λογισμικο /?????????

 

1on file mou to p1 den einai cybershot. exei entelos diaforetiki theoria sti lipsi fotografion.

2on h photo exoun faei epeksergasia.

3on steile mou mia original photografia pou exei trabixthei me P1 se parakalo kai ta ksanaleme.

4on an prosekseis stis photo tou link pou edoses ne men einai kathares alla yparxei noise. eidika se mia pou pernaei ena aytokinito to piso tzami einai les kai exei ilara...

5on to logismiko exei simasia! aloste exo brei pou einai to lathos kai to exo diorthosei. malista esteila kai email stin sonyericsson me ton neo driver... opote tha perimenoume ligo

6on h fotografies einai trabigmenes me CMOS esthitira eno tou k800/810 einai CCD. O CMOS esthitiras bgazei poio kathares photo alla me poly thoribo stin eikona. o CCD mionontas ton thoribo tis eikonas fernei thn elafria tholoura. o men CCD mporei na fotografisi tin nixta kai xoris flash kai na sou dosei ena apotelesma kalo kai xoris thoribo. eno o Cmos esthitiras ksexnato...

 

sto parakato link yparxei mia photo apo to link pou edoses... des to pizodromio kato aristera kai des poso parasito exei balei... kai einai kai mera... gia fantasou tin nixta ti photo tha sou dosei xoris flash.

download link: http://www.unbase.com/n/9475485502

sta cybershot kinita den tha to deis pote ayto

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=170864&page=10

το link το βρηκα εδω απο ενα φιλο που λεει οτι εχει το Π1 πρωτοτυπο βεβαια

παντως ειναι πολυ καθαρες οι φωτογραφιες ,

ΜΑΚΑΡΙ ΕΚΕΙ ΣΤΗ SONY ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΣ !!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=170864&page=10

το link το βρηκα εδω απο ενα φιλο που λεει οτι εχει το Π1 πρωτοτυπο βεβαια

παντως ειναι πολυ καθαρες οι φωτογραφιες ,

ΜΑΚΑΡΙ ΕΚΕΙ ΣΤΗ SONY ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΣ !!!!!

 

koita file mou olh h manoura ginete gia ena kologramma... to noumero "8"

makari na to diorthosoun kai na to ensomatosoun sthn epomeni anabathmisi...:O etsi egine kai me to k750i. sthn arxi htan moufa h istoria alla meta apo ena xrono anabathmistike toso, pou to apotelesma ton fotografion einai korifi gia ta dontia tou.

tora gia to k800/810i einai arxi akoma! Eksalou bgainei kai to k850i ton aygousto me 5mp...:D

 

Kai episis to tonizo pali, to problima me thn tholoura stis photo den einai toso megalo oso parousiastike!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia tha ithela na sas rotiso kati. molis simera apektisa to k810. alla distixos egeniastike kai stis voutes kai exi apoktisi merika simadia. mporw na allakso to kalima pou exi?

 

mporeis alla oxi monos sou. giati akoma ta site me ta eksartimata ton kiniton den exoun ferei tipota apo eksartimata gia to k810. mono keypad tha breis...

opote mallon tha prepei na to pas se ena Sonyericsson service "h" se kanenan Germano alla me ksipnious ipallilous... na sou to allaksoun alla to poio pithanon einai na to plirosis.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κάποια τεστ κάτω από τις ίδιες συνθήκες και στα ίδια θέματα ακριβώς.

 

Προσωπικά δε βλέπω καμία διαφορά στην ποιότητα φωτογραφιών μεταξύ του Κ800 και του Κ810. Το Κ750 και το W900 που επίσης έχω στην κατοχή μου βγάζουν πάραυτα ένα κλικ ευκρινέστερη φωτογραφία πάντως τουλάχιστον στην οθόνη του pc. Μακράν καλύτερα τα Κ800 και Κ810 στις σκοτεινές φωτογραφίες πάντως με η χωρίς φλας. Ναι μεν υπάρχει κόκκος αλλά δεν υπάρχουν οι μπλε γραμμές κλπ.... Αυτό που επίσης παρατήρησα είναι οτι με setup στο άπειρο οι φωτογραφίες γίνονται ακόμα καλύτερες σε απόδοση χρώματος....

 

Σε γενικές γραμμές οτι και να λέμε νομίζω οτι το κ810 έχει την καλύτερη κάμερα πιστευω σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο κινητο μέχρι στιγμής. Εχω τεστάρει και σχεδόν όλα τα νοκια και σίγουρα κανένα δε βγάζει καλύτερης ποιοτητας φωτογραφία.

 

Υπόψιν οτι για τη θολούρα παίζει και το σταθερό χέρι γιατί τα τέστ έγιναν με απόλυτα σταθερό χέρι που κάπου ακουμπούσε. Το λέω αυτό γιατί και εγώ οταν το πρωτοαγόρασα το κινητό είχα την εντύπωη οτι βγάζει λίγο θολές τις φωτογραφίες. Δοκιμάστε να βγάλετε φωτογραφία με απόλυτα σταθερό χέρι και τα ξαναλέμε χωρίς να θέλω να μειώσω φυσικά τις γνώσεις κανενός..

 

Το μόνο κακό του κινητού είναι οτι έρχεται σε λίγο το Κ850 με πολύ καλύτερο βίντεο βασικά (εντάξει και φωτο) γιατι το βίντεο του κ810 κ800 κλπ είναι για γέλια....

Link to comment
Share on other sites

paidia tha ithela to msn na perasw sto k810i mou.. xerei kaneis pou tha to vrw? eyxaristw!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

paidia tha ithela to msn na perasw sto k810i mou.. xerei kaneis pou tha to vrw? eyxaristw!

Νομιζω οτι δεν γινετα....ισως αν ειχες κινητο της σειρας P! να μπορουσες να το κανεις αυτο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και από κάποιον ο οποίος έχει να γράψει εδώ και πολύ καιρό!! :)

 

Θα ήθελα να ξεκινήσω την επαν-είσοδο μου στο Myphone με μια noob ερώτηση που το ποιο πιθανό είναι να έχει ήδη απαντηθεί και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων. :O

 

Αγόρασα το K810 εδώ και μερικές ημέρες και είμαι καθ όλα ικανοποιημένος από την συσκευή αυτή αλλά, παρατήρησα ότι όταν τραβάω video ή φωτογραφεία και κάνω zoom (τουλάχιστον στα κοντινά πλάνα που έχω προλάβει να το χρησιμοποιήσω) χάνει την εστίασή σου και θολώνουν τα πάντα.

 

Έχετε παρατηρήσει και εσείς τέτοιο? :(

 

Και πάλι ζητώ συγνώμη εάν αυτό είναι κάτι που έχει απαντηθεί.

 

Ευχαριστώ και καλός σας ξαναβρήκα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κάποια τεστ κάτω από τις ίδιες συνθήκες και στα ίδια θέματα ακριβώς.

 

Προσωπικά δε βλέπω καμία διαφορά στην ποιότητα φωτογραφιών μεταξύ του Κ800 και του Κ810. Το Κ750 και το W900 που επίσης έχω στην κατοχή μου βγάζουν πάραυτα ένα κλικ ευκρινέστερη φωτογραφία πάντως τουλάχιστον στην οθόνη του pc. Μακράν καλύτερα τα Κ800 και Κ810 στις σκοτεινές φωτογραφίες πάντως με η χωρίς φλας. Ναι μεν υπάρχει κόκκος αλλά δεν υπάρχουν οι μπλε γραμμές κλπ.... Αυτό που επίσης παρατήρησα είναι οτι με setup στο άπειρο οι φωτογραφίες γίνονται ακόμα καλύτερες σε απόδοση χρώματος....

 

Σε γενικές γραμμές οτι και να λέμε νομίζω οτι το κ810 έχει την καλύτερη κάμερα πιστευω σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο κινητο μέχρι στιγμής. Εχω τεστάρει και σχεδόν όλα τα νοκια και σίγουρα κανένα δε βγάζει καλύτερης ποιοτητας φωτογραφία.

 

Υπόψιν οτι για τη θολούρα παίζει και το σταθερό χέρι γιατί τα τέστ έγιναν με απόλυτα σταθερό χέρι που κάπου ακουμπούσε. Το λέω αυτό γιατί και εγώ οταν το πρωτοαγόρασα το κινητό είχα την εντύπωη οτι βγάζει λίγο θολές τις φωτογραφίες. Δοκιμάστε να βγάλετε φωτογραφία με απόλυτα σταθερό χέρι και τα ξαναλέμε χωρίς να θέλω να μειώσω φυσικά τις γνώσεις κανενός..

 

Το μόνο κακό του κινητού είναι οτι έρχεται σε λίγο το Κ850 με πολύ καλύτερο βίντεο βασικά (εντάξει και φωτο) γιατι το βίντεο του κ810 κ800 κλπ είναι για γέλια....

Αγαπητέ φίλε, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το σταθερό χέρι , κάτι που μπορώ να το πετύχω όταν πατάω το joystik στην φωτογραφία ενώ αν πατήσω το κανονικό πλήκτρο φωτογράφισης πιστεύω ότι κουνιέται λίγο η συσκευή. Το ερώτημά μου είναι: Παίζει κάποιο ρόλο αν τραβάω fotos με joystik? Γίνεται ακριβώς η ίδια εστίαση? Θα εκτιμούσα να μου απαντήσει κάποιος που το κατέχει το θέμα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το σταθερό χέρι , κάτι που μπορώ να το πετύχω όταν πατάω το joystik στην φωτογραφία ενώ αν πατήσω το κανονικό πλήκτρο φωτογράφισης πιστεύω ότι κουνιέται λίγο η συσκευή. Το ερώτημά μου είναι: Παίζει κάποιο ρόλο αν τραβάω fotos με joystik? Γίνεται ακριβώς η ίδια εστίαση? Θα εκτιμούσα να μου απαντήσει κάποιος που το κατέχει το θέμα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

To joystick kanei akribos oti kanei kai to pano koumpi tis cameras an to patisis mia ki ekso! kanontas aythn ti diadikasia nai men exeis poio stathero xeri alla kamia fora h estiasi den einai sosti! tis perissoteres fores einai edo pou ta leme...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα σήμερα μια λεπτομέρεια που μου διέφευγε τόσο καιρό!!!

Στα Μηνύματα –> Επιλογές Γραφής… άμα ενεργοποιήσετε το “Εθνικοί Χαρακτήρες”.

Σου πρόσθετη το τελικό σίγμα ( ς ) :p [Αλλά μόνο στην οθόνη της σύνταξης μηνυμάτων

(sms) όχι παντού]. Σου επιτρέπει ακόμα να μπορείς να συντάξεις το κείμενο

με μικρούς χαρακτήρες (χωρίς την λειτουργία Τ9) ;) :cool:.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα σήμερα μια λεπτομέρεια που μου διέφευγε τόσο καιρό!!!

Στα Μηνύματα –> Επιλογές Γραφής… άμα ενεργοποιήσετε το “Εθνικοί Χαρακτήρες”.

Σου πρόσθετη το τελικό σίγμα ( ς ) :p [Αλλά μόνο στην οθόνη της σύνταξης μηνυμάτων

(sms) όχι παντού]. Σου επιτρέπει ακόμα να μπορείς να συντάξεις το κείμενο

με μικρούς χαρακτήρες (χωρίς την λειτουργία Τ9) ;) :cool:.

 

Aha! den ksero an prosekses omos, oti ean to baleis ethnikous xaraktires amesos oi 160 gsm xaraktires ginonte 60 opote tha xreonese analoga....

diladi ekei pou eixes ena minima pou xoraei px mia paragrafo tora exei misi... oute misi... episis to "ς" iparxei stin prosthiki simbolou:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...