Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nai yparxei kai sthn exoun mesa sto kinhto ;)

 

Ok thanks! Οσον αφορά το MyphoneExplorer λειτούργησε κανόνικα!

 

Και για το περιβόητο ζήτημα με τις θολές φώτο, το δικό μου βγάζει τις βγάζει μία χαρά. Καλορίζικα λοιπόν τα νέα μας Κ810! :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok thanks! Οσον αφορά το MyphoneExplorer λειτούργησε κανόνικα!

 

Και για το περιβόητο ζήτημα με τις θολές φώτο, το δικό μου βγάζει τις βγάζει μία χαρά. Καλορίζικα λοιπόν τα νέα μας Κ810! :shifty:

 

kaloriziko kai pistevw oti tha meineis poly ikanopoihmenos opws ki egw mexri stigmhs!!!;) ;) :D :D

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είναι η πρώτη φορά που παίρνω Sony Ericsson κινητό. Τόσα χρόνια είχα Nokia. Μπορώ να ομολογήσω ότι το K810i σαν ποιότητα κατασκευής είναι πολύ ανώτερο απ' ότι τα Nokia και βγάζει πολύ καλές φωτο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως από το συγκεκριμένο τηλ. Το μόνο μειονέκτημά του είναι το ηχείο, το οποίο δεν είναι κ πολύ δυνατό. :(
Link to comment
Share on other sites

καμια αναβαθμιση παιζει ????

εμενα παντως τις βγαζει θολες ......

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είναι η πρώτη φορά που παίρνω Sony Ericsson κινητό. Τόσα χρόνια είχα Nokia. Μπορώ να ομολογήσω ότι το K810i σαν ποιότητα κατασκευής είναι πολύ ανώτερο απ' ότι τα Nokia και βγάζει πολύ καλές φωτο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως από το συγκεκριμένο τηλ. Το μόνο μειονέκτημά του είναι το ηχείο, το οποίο δεν είναι κ πολύ δυνατό. :(

 

Αλλο ένα μειονεκτημά του είναι το πολύ υψηλό sar!:worry: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είναι η πρώτη φορά που παίρνω Sony Ericsson κινητό. Τόσα χρόνια είχα Nokia. Μπορώ να ομολογήσω ότι το K810i σαν ποιότητα κατασκευής είναι πολύ ανώτερο απ' ότι τα Nokia και βγάζει πολύ καλές φωτο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως από το συγκεκριμένο τηλ. Το μόνο μειονέκτημά του είναι το ηχείο, το οποίο δεν είναι κ πολύ δυνατό. :(

 

Εγώ το βρίσκω ικανοποιητικό, αλλά έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Domal δοκιμασε να καθαρισεις λιγο τον φακο με ελαχιστα νοπο βαμβακερο πανι και azax.Χλομο το βλεπω αλλα ποτε δεν ξερεις.

Μηπως Ξερεις αν εχει βγει σε Vodafone Live?

Θελω να περασω ρυθμισεις για το live TV.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πραγματοποιώ κλήση (οχι videoklisi) , έχει καμιά διαφορά στην ποιότητα της κλήσης μου, ή στον αν εχω σήμα καλό, αν το έχω ενεργοποιημένο το τηλέφωνο και για 3G ή μόνο GSM?

Μηπως ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

kalispera ...

Skeftomai na perasw apo to n70me se k810

ti lete aksizei? eiste eyxaristimenoi?

i mpataria poso sas paei me metria xrisi?

to joystick sas exei dimioyrgisei provlima mexri stigmis?

 

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

..Χαιρετω τους ειδήμονες sony-ερικσάδες...!

Παιδες σκεφτομαι ν'αγορασω το κινητο και θα'θελα να ρωτήσω:

 

1) Yπάρχει ακόμα το πρόβλημα στο Τ9 κατα το οποιο "ξεχνιοντουσαν" απ'το κινητο οι νεες λεξεις που καταχωρουσε ο χρηστης..?

2) Το πληκτρολογιο (σε σχεση με το Κ800 αλλά κ άλλα κινητα) το βρισκετε βολικο για sms?

3) Yπαρχει κανενα java για να διαβαζει αρχειάκια excel?

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

kalispera ...

Skeftomai na perasw apo to n70me se k810

ti lete aksizei? eiste eyxaristimenoi?

i mpataria poso sas paei me metria xrisi?

to joystick sas exei dimioyrgisei provlima mexri stigmis?

 

Eyxaristw

Καλημέρα σας :) ..

 

Η μπαταρία με μέτρια χρήση μου κρατάει άνετα 3 μέρες και κάτι.

Από θέμα joystick προς το παρών δεν έχει κανένα πρόβλημα, όλα οκ.

 

 

 

 

..Χαιρετω τους ειδήμονες sony-ερικσάδες...!

Παιδες σκεφτομαι ν'αγορασω το κινητο και θα'θελα να ρωτήσω:

 

1) Yπάρχει ακόμα το πρόβλημα στο Τ9 κατα το οποιο "ξεχνιοντουσαν" απ'το κινητο οι νεες λεξεις που καταχωρουσε ο χρηστης..?

2) Το πληκτρολογιο (σε σχεση με το Κ800 αλλά κ άλλα κινητα) το βρισκετε βολικο για sms?

3) Yπαρχει κανενα java για να διαβαζει αρχειάκια excel?

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα... :cool:

1) Από όσο έχω προσέξει δεν ξεχνάει της λέξεις όπως έκανε το κ800.

2) το πληκτρολόγιο είναι απίστευτα βολικό για συντάξει κειμένου (sms).

 

 

:) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε akis_k

Μάλλον αυτό θα πάρω..Γιατί ν73,ν76,ε65....ρ3300,υ600 δν μ γεμίζουν κ πολύ το μάτι..κ μ άδειάζουν κ την τσέπη....(εκτος του υ600) :p :D το ένα δν έχει ράδιο,το άλλο εχει 2mp κάμερα... Ελπίζω το joystick να μν βγεί όπως του κ750 που είχα... και με το wind plus να σερφάρω καλά..... :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν πραγματοποιώ κλήση (οχι videoklisi) , έχει καμιά διαφορά στην ποιότητα της κλήσης μου, ή στον αν εχω σήμα καλό, αν το έχω ενεργοποιημένο το τηλέφωνο και για 3G ή μόνο GSM?

Μηπως ξέρει κανείς?

Θα έχεις πολύ καθαρότερο ήχο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλο αλλα δυστυχως δεν εχει ασυρματη συνδεση παροτι ειναι ολοκληρωμενο σαν παρουσια...
Link to comment
Share on other sites

loipon paides, to problima me thn tholotita ton fotografion einai thema driver tis cameras pou isos me thn epomeni anabathmisi pistebo na to ftiaksoun... etsi htan kai to k750i sthn arxi... ALLA!!! to kinito bgazei kathares photos, otan tou balete kanoniki lipsi kai oxi ipsili. Episis tha prepei na tou epileksete tipos fotometrisis apo to menu tis kameras "kanoniki" kai oxi simiaki giati kamia fora to flash logo tis simiakis fotometrisis den litourgi giati nomizi oti o fotismos einai arketos.

to joistick tora... einai poio ebesthito apo ayto tou k750i kai an to kinis ga'i'dourina kai me dinami se kana mina tha ta'xei paiksei...

O music player einai ikanopoihtikos xoris fisima sta akoustika opos kanoun merika modela tis SE... Fisika einai aisthiti i apousia tou "mega bass" alla nomizo oti ayto to sigkekrimeno modelo den xreiazete to mega bass.

Apo thema firmware, to kinito plasarete stin agora me to fw R1KG001, to EPROM CID52 DB2020. (oi filoi tou modding tha perimenoun gia poly kairo.... :( )

 

pisteyo na elisa kapoies apories... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,νέο firmware version στον WotanServer για το K810I:R6BC002

 

Το πέρασα,έχουμε και λέ΅μ΅ε:

 

 

R6BC002

prgCXC1250811_GENERIC_SM R6CB002

 

EROM:R3A016

prgCXC1250461_EROM_DB2020_WILMA_FOTA_SIMLOCK_FLAFLA_SIBLEY_SEMCUSB

 

LCD SW versions

Main display

Current:200610121

 

Camera SW versions

Camera

Current:2.5

Video call camera

Current:2.3

 

ITP SW version

CXC 125 0310 R2J

 

Customisation

CDA102568/4 R8A

cxc1250813 R6BC002

MEDITERR

 

Content version

PA3

 

Java SW version

JP-7.5

 

Text revision:

CM

 

Update service SW

UA version:

CRH1069179 R3B021

2006-12-18 15:59

 

Το πέρασα στο Κ800 μου.Δεν παρατήρησα κάποια αισθητή διαφορά γενικότερα.Ο driver της κάμερας πάντως δεν αναβαθμίστηκε,οπότε αν υπάρχει πρόβλημα με θολές φωτό που οφείλεται σε κακογραμμένο driver,μάλλον δε λύνεται μ'αυτό το λογισμικό...

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη:Όσοι βγάζουν θολές φωτό,είναι σίγουροι ότι δεν κάνουν κάτι λάθος;Το ρωτάω επειδή από τεχνικης απόψεως,τα Κ800 και Κ810 είναι πρακτικά ίδια(αν εξαιρέσουμε κάποιες πολύ μικρές αλλαγές,όπως λεντάκια για τα πλήκτρα που βρισκονται εκατέρωθεν του ακουστικού).Το λογισμικό τους πάντως είναι το ίδιο.Προσωπικά,με το Κ800 δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα με θολές φωτό,ακόμη και με την προηγούμενη έκδοση driver,την 2.4(ή 2.3,δε θυμάμαι ακριβώς).Οπότε,ίσως κάποιοι να κουνάν το κινητό ή αν έχουν on το auto-focus να μην εστιάζουν σωστά ή να κουνάν το κινητό,αφού έχουν εστιάσει ή..ο,τι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

@ kkotsianis

 

File mou exo dei ton kodika tou driver kai sto k800 kai sto k810. einai apolitos idiei. to lathos pou exoune kanei einai se aythn thn paragrafo:

 

// Normal (non-document) mode settings

NORM_MODE = #COM_EVENT(55,00) // Reset contrast

#COM_EVENT(56,FF) //ff Reset sharpness

#COM_EVENT(06,00) // Reset exposure

#SET_REG(40,07) // AE_XENON_ISO = 400

kanonika tha eprepe na einai #COM_EVENT(56,08)... gia na bgazei pentakathares photo's.

 

kane ena test kai tha katalabeis ti sou leo... traba mia fotografia me to kinito setarismeno sto document mode kai meta traba alli 1 fotografia me to aytomato mode. steiltes ston ypologisti sou kai sigkrinetes. h fotografia pou trabikses me tin rithmisi document mode tha einai 10 fores poio katharei apo thn alli me to aytomato...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή φίλε antonis το λάθος είναι σ'αυτό το σημείο του προγράμματος του driver,σωστά;

αυτό ισχύει για τις αυτόματες ρυθμίσεις μόνο;εννοώ,για την αυτόματη σκηνή;

επίσης,ισχύει μόνο για τον driver του Κ810 ή και για το Κ800;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή φίλε antonis το λάθος είναι σ'αυτό το σημείο του προγράμματος του driver,σωστά;

αυτό ισχύει για τις αυτόματες ρυθμίσεις μόνο;εννοώ,για την αυτόματη σκηνή;

επίσης,ισχύει μόνο για τον driver του Κ810 ή και για το Κ800;

 

isxiei gia oles tis skines ektos ayths pou leei document mode... kai episis isxiei gia k810/800. exoun ton idio driver

Link to comment
Share on other sites

τον κώδικα του driver απλά τον έχεις δει;εννοώ,δεν είναι δυνατό να γίνει τροποποίηση στην πιο σωστή τιμή ώστε να μην υπάρχει θολότητα σε καμία σκηνή;και στη συνέχεια να φλασαριστεί στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να τραβαμε τις φωτογραφιες παντα σε document mode????? μεχρι να το διορθωσουν ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

oxi paidia, tis photo tha tis trabate kanonika kai stin ypsili analisi, den xreiazete panikos. outos h allos h photo pou trabaei to kinito einai toso terastia se pixel pou oso kai na thn mikreneis, me diafora programmata thn tholoura tha thn exeis... eksalou thelei kai stathero xeri, prepei na ksereis na trabas kai fotografies! xoris na thelo na thikso kanenan!!

Ton driver ton exo tropopoihsi alla gia to k800 (cid51,52) kai gia to k810 cid52 distixos akoma den mporoume na iselthoume sto FS (file system) tou kinitou gia na allaksoume ton driver. Diskola tha breis k800 cid49... giati to cid49 einai c@@@@@eno

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα,με λογισμικό που το cid του είναι 51 ή 52,θα χρειαστεί να περάσει παρα πολύ καιρος για να έχουμε πρόσβαση στο file system τους.Και απ'όσο φαντάζομαι,η SE θα συνεχίσει να αυξάνει το επίπεδο της ασφάλειας...

 

Άποψή μου,η κάμερα των Κ800-Κ810 είναι απλά η καλύτερη μεταξύ άλλων κινητών στα 3,2 και καλύτερη από άλλα τηλεφωνα υψηλότερης ανάλυσης,όσον αφορά τα χρώματα μόνο,όχι τόσο τη λεπτομέρεια(καθαρα και μονο εξαιτιας της πιο χαμηλης ανάλυσης).Απλά.'ισως θα έπρεπε να μειωσουν λίγο το επιπεδο της συμπίεσης που γίνεται ώστε να μην ειναι τοσο απαλές οι φωτό των τοπιων κυρίως..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...