Jump to content

Altec Telecoms


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μην ειστε θυματα!

Οι διαμενοντες σε κεντρικα σημεια πολεων με υπερφορτωμενα dslam ,ξεχαστε τις 1και 2Mbps συνδεσεις!Αχρηστα λεφτα ειναι και χαμηλη ταχυτητα!Προτιμηστε τις 768 και θα πιασετε το maximum!!Εγω ειμαι ακομα με το πακετο της Altec Jetpack και χτυπαει παντα 80 kb download(περιοχη Σαλονικα κεντρο)..

Βεβαια αν με ακουσετε και αρχισετε ολοι να βαζετε 768 συνδεσεις ..θα εχουμε προβλημα..:cool:

Τονιζω οτι τα παραπανω ισχυουν για περιοχες οπου γινεται χαμος με adsl!

 

:shifty: :shifty: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 100
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ego exo na pliroso tin altec ena tetramino kai exei ftasei o logariasmos 80 euro. kserei kaneis meta apo poso kairo sto kovoune?

 

tο ίδιο είχα κι εγω... δεν θα στην κόψουν πριν το 6μηνο.... ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟΙ ΡΕ! ΤΕΛΕΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ!

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΙΓΟ.ΠΟΙΑ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ADSL ΤΗΣ ALTEC?EINAI ΚΑΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ?ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΡΑΜΗ?ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kai na mhn eixan allaxei tous les elate parte to router

kai feygw se alli etairia poly apla symferei na to riskaroun ?

pantos proti fora to akouw..... diladi se tetoies periptoseis ti na poun kai sta forum typou Greekzster ........ tha prepe na ne o ypalilos panw apo ti syndesi kathe syndromhth

kai na kovei .......... kai na xanei pelates vevea giati an mia mera xypnishs kai dis ola ektos tha pareis sto CC kai tha peis << Kalh sas mera ti na sas filepsoume ...... >> ;) h tha pareis kai tha arxiseis ta kantilia ......

Pantos de exw xanakousei paromio peristatiko .....

Link to comment
Share on other sites

ΞΞ΅ ΟΞ±ΟΟΟΞ·ΟΞ΅Ο ADSL ΟΞΏΟ ΟΟάνοΟΞ½ ΞΌΞ*ΟΟΞΉ ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞ± 24 Mbps διαΟίθΡνΟΞ±ΞΉ ΟΞ»Ξ*ΞΏΞ½ ΟΞ± ΟΟΞΏΟΟΞ½ΟΞ± iDO ΟΞ·Ο Altec Telecoms.

Ξ ΞΏΞΉΞΊΞΏΞ³Ξ*νΡια iDO ΟΞΏΟ ΟΞ΅ΟιλαμβάνΡι, ΟΞ± desktops (X-treme, Personal ΞΊΞ±ΞΉ 4All), ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞ± notebooks ΟΞ·Ο ΟΡιΟΞ¬Ο Voyager (A3000), διαΟίθΡνΟΞ±ΞΉ ΟΟΞ·Ξ½ Ξ±Ξ³ΞΏΟΞ¬ ΟΟΞΏΟΞ*ΟΞΏΞ½ΟΞ±Ο Ξ΄ΟΞΏ ΟΟΟΞ½ΞΉΞ± Ξ΄ΟΟΡάν ADSL ΞΊΞ±ΞΉ Ξ΄ΟΞΏ ΞΌΞΞ½Ξ΅Ο Ξ΄ΟΟΡάν

i β Call ΟηλΡΟΟΞ½Ξ―Ξ± ΞΌΞ*ΟΟ internet.ΞΟΟΞΉ ΟΟΞΏ ΡξΞΟ, ΟΟΞΏΞΉ Ξ±ΟΞΏΞΊΟΞΟΞΏΟΞ½ Ξ Ξδη Ξ*ΟΞΏΟΞ½ Ξ±Ξ³ΞΏΟΞ¬ΟΡι Ξ*Ξ½Ξ± Ξ±ΟΟ ΟΞ± ΟΞΉΞΏ ΟΞ¬Ξ½Ο ΟΟΞΏΟΟΞ½ΟΞ± ΞΈΞ± ΞΌΟΞΏΟΞΏΟΞ½ Ξ½Ξ± Ξ±ΟολαμβάνοΟΞ½ ΟΞ±ΟΟΟΞ·ΟΞ΅Ο ADSL ΟΞΏΟ ΟΟάνοΟΞ½ ΞΌΞ*ΟΟΞΉ ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞ± 24 Mbps, ΟΟΞΉΟ ΟΞ΅ΟΞΉΞΏΟΞ*Ο Ξ΅ΞΊΞ΅Ξ―Ξ½Ξ΅Ο ΟΞΏΟ ΟΟΞΏΟΟΞ·ΟΞ―ΞΆΞ΅ΟΞ±ΞΉ Ξ· ΟΟγκΡκΟΞΉΞΌΞ*Ξ½Ξ· ΟΞ±ΟΟΟΞ·ΟΞ± Ξ±ΟΟ ΟΞΏΞ½ ΞΞ€Ξ.

 

ΞΞΌΞ΅ΟΞΏΞΌΞ·Ξ½Ξ―Ξ± ΞΞΉΟΞ±Ξ³ΟΞ³ΞΟ : 9/1/2008 13:02

Link to comment
Share on other sites

Στο site διαφημιζει 24Mbps sta 19.9€ μεσω ΟΤΕ... Ξερει κανεις τιποτα? Αν ειναι ετσι συμφέρει πολυ...Μονο που εχει και 33€ τελη ενεργοποιησης
Link to comment
Share on other sites

Στο site διαφημιζει 24Mbps sta 19.9€ μεσω ΟΤΕ... Ξερει κανεις τιποτα? Αν ειναι ετσι συμφέρει πολυ...Μονο που εχει και 33€ τελη ενεργοποιησης

 

Θα αγορασεις το πακετο JETPACK το οποιο εχει 69€ και ειναι για 5 μηνες στην ταχυτητα 24mbps, ητοι: 13,80€ / μηνα.

 

Σου δινουν και ΔΩΡΕΑΝ μοντεμ-ρουτερ adsl2+ CRYPTO F360.

 

Εχει δεσμευση 6μηνες. Οποτε εξαντλεις τους 5 μηνες του πακετου + 1 μηνα με 19,90€ και μετα αν θελεις διακοπτεις.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δίνει 24Μ μέσω του δικτύου του ΟΤΕ όπως λέει ο φίλος μας; Και αν ναι σε όλη την Ελλάδα;

 

Δεν ειμαι υπαλληλος της ΑΛΤΕΚ για να σου απαντησω. Μια επισκεψη απο το site της ΑΛΤΕΚ και θα σου λυθουν οι αποριες σου :cool:

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην αρπάζεσαι. Στο site δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Θα τους τηλεφωνήσω και αν προκύψει κάτι σημαντικό θα ενημερώσω το forum.

 

Από το κέντρο τους μου είπαν ότι δίνουν 24mbit όπου δίνει και ο ΟΤΕ. Άρα επιβεβαιώνεται. Όπως και όλα όσο είπε ο φίλος παραπάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι, πηρα και εγω και το επιβεβαιωσα. Σημερα πηρα το πακετο και σε καμια δεκαρια μερες θα σας μεταφερω και τις πρωτες εντυπωσεις!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έτοιμος είμαι κι εγώ να πάρω. Μέχρι το τέλος της εβδομάδας βλέπω να αγοράζω το πακέτο. Απλά αν κάποιος συμφορουμίτης έχει ήδη ενεργοποιήσει το πακέτο ας μας πει τις εντυπώσεις του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν αρπαζομαι jotz, απλα οτι πληροφορια θελεις την βρισκεις στο Site της ALTEC.

 

Συγκεκριμενα αν πας εδω http://www.altectelecoms.gr/home.asp στο κεντρο της σελιδας με μπλε γραμματα γραφει Κέντρα ΟΤΕ που υποστηρίζουν 24 Mbps

, κανε κλικ εκει και δες αν καλυπτεται η περιοχη/πολη σου. Τοτε αν ειναι αγορασε και το πακετο.

 

Εγω εχω ενεργοποιηθει με το συγκεκριμενο πακετο, και μεχρι στιγμης ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Κατεβαζω απο 1300 εως και 2600kb.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είσαι! Γιατί αν περιμένω από τα ιδιόκτητα δίκτυα κάηκα. Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

 

Και εγω Forthnet ειχα, 1024/256 με σκοπο να μεταβω στο ιδιοκτητο. Αλλα στην πολη μου εχει παρει μεχρι στιγμης 3 φορες αναβολη η ενεργοποιηση του. Οποτε την εκανα με ελαφρα.. και με 13,80€ τον μηνα μονο! :cool:

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άρα με καταλαβαίνεις. Και επειδή η Forthnet δίνει μόνο μέχρι 1ΜΒ μέσω ΟΤΕ νόμιζα πως όλοι ακολουθούν την ίδια τακτική. Ο ΟΤΕ εξακολουθεί να είναι ακριβός, οπότε η λύση της Altec φαίνεται να είναι καλή περίπτωση. Και με την εγγύηση του ΟΤΕ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα.Εχω εδω και 2 χρονια σχεδον το Jetpack 768 της Altec,γνωριζει κανεις να μου πει εαν μπορω να μεταφερω την ταχυτητα στα 24Mbps οπου αναγραφεται και η τιμη στα 19.99?Θα υπαρχει μηπως καποια χρεωση παραπανω?Η Θα πρεπει να κανω μηπως διακοπη του ηδη υπαρχον προγραμματος Jetpack που εχω?Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Είχες ξεκινήσει από jetpack 384 (768) πριν δύο χρόνια και τώρα είσαι με σύνδεση Altec 768 αορίστου χρόνου ουσιαστικά, έτσι δεν είναι;

 

Μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε 24Mbps με ένα τηλεφώνημα στο 13813 (αν το θυμάμαι καλά) ώστε να μπεις αορίστου 24Mbps με 19.90/μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω εδω και 2 χρονια σχεδον το Jetpack 768 της Altec,γνωριζει κανεις να μου πει εαν μπορω να μεταφερω την ταχυτητα στα 24Mbps οπου αναγραφεται και η τιμη στα 19.99?Θα υπαρχει μηπως καποια χρεωση παραπανω?Η Θα πρεπει να κανω μηπως διακοπη του ηδη υπαρχον προγραμματος Jetpack που εχω?Ευχαριστω πολυ!

Πάρε τηλέφωνο και ζήτα το.

Θα πάρει λίγες μόνο ημέρες αν όλα πάνε καλά, και δε θα χρεωθείς τίποτα παραπάνω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ADSL eimai sthn forthnet, enw statherh eimai sthn altec telecoms me thn prosfora twn 15 eurw/mhna ola ta stathera dwrean.

 

Thelw na paw kai ta 2 se mia etaireia.Opote eimai apokleistika anamesa se forthnet kai altec telecoms.

 

poio tha proteinate k giati?Stoxos einai na mou vgainei maximum 40eurw/mhna statherh+adsl kai na yparxei kalh poiothta.Toutestin an h altec grafei 24mbps kai afto einai mono sta logia enw sthn forthnet isxyei, tote einai profanes poia epilegw.An katalava kala eimai sto kentro tou Ote ths "VARNAS"

 

Leptomereia:prepei na xw ena ypoloipo sthn forthnet apo prohgoumenous logariasmous

 

Euxaristw prokatavolika gia tis apanthseis

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα να μάθω τις εμπειρίες/προβλήματα από το ίντερνετ της ALTEC.

 

Ποια η γνώμη σας για το δίκτυο, την εξυπηρέτηση πελατών, τις τιμές κλπ.

 

Υπενθυμίζω ότι η ALTEC δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο - το ίντερνετ είναι μέσω ΑΡΥΣ (ΟΤΕ) και άρα στατιστικά έχει λιγότερες πιθανότητες για καθυστερήσεις/διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Έχω συνδεση ADSL στην εταιρεία αυτή για περίπου 5 μήνες. Είμαι ευχαριστημένη γενικά, προβλήματα ιδιαίτερα δεν είχα. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι ενώ πρώτα έπιανες γραμμή στην εξυπηρέτηση πελατών σε 3 λεπτά το πολύ, πριν κανα 1,5 μήνα έκανα πολύ ώρα να συνδεθώ, κανα 45αρι λεπτά. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ακόμα αυτό το πρόβλημα.

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...