Jump to content

Neonode N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε έχει υψηλό δείκτη ακτινοβολίας, όσο πιο μακριά σου το έχεις τόσο καλύτερα. Εγώ που το είχα συνέχεια στη δεξιά τσέπη του παντελονιού μου μετά από λίγη ώρα ένιωθα πόνο... Πρόσεχε...!!!

 

Mπας και σε ενοχλουσε η ιδια η συσκευη?:confused:

Η μηπως το ειχες απο την μερια που εχει το "πολυπληκτρο" και σε πιεζε?

Γιατι ενταξει ειπαμε εχει πιο ψηλο sar, αλλα να σε πονεσει μεσα απο την τσεπη, μου φαινεται κουφο.

Να πεις οτι ζεσταινει το αυτι σου οταν μιλας, κτλ κτλ θα το δεχομουν πιο ευκολα.

Αλλα αυτο, καπως μου κανει.Οχι οτι λες ψεματα, αλλα προσωπικα δεν πιστευω οτι τους πονους στους προκαλουσε η ακτινοβολια του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την παρεα!

Ειμαι κι εγω εδω και κατι μερες ενας ευτυχισμενος :confused: κατοχος του neonode n2.

Χθες παρελαβα το δευτερο αφου το πρωτο την τεταρτη μερα εκλεισε και δεν ηθελε να ανοιξει με τιποτα!!

Εχω ομως ενα θεματακι με την μπαταρια. Εστω οτι ειναι γεματη, μιλαω για δυο λεπτακια και μολις το κλεισω δειχνει οτι ειναι σχεδον αδεια!!! Μετα απο λιγο ομως δειχνει και παλι οτι ειναι γεματη. Το ιδιο μου εκανε και το πρωτο.

Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος? Υπαρχει καποια λυση/ειναι προβλημα η απλα ετσι δουλευει??

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κι εγώ τη μ@λ...ία μου:

 

έχω επιδότηση απο τη Wind γύρω στο 150άρι ευρώ. Από το κινητό μου (Ε51) είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και δε σκοπεύω να το αλλάξω (παρά μόνο αν έβγαινε Ε55 με κλασικό πληκτρολόι), οπότε μάλλον θα πάρω κάτι για... πλάκα. Μπήκα σε ένα κατάστημα Wind να χαζέψω, και φεύγοντας είδα ένα Neonode N2 στη βιτρίνα, ντάμι όμως. Το θεωρώ μάλλον άχρηστο (και σαφώς ωραίο) γκατζετάκι, αλλά για να μη τους χαρίσω το 150άρι και να κάνω την πλάκα μου, μια χαρά φαίνεται.

 

Επειδή ακούγονται διάφορα περί χρεωκοπίας της εταιρείας κλπ, η ερώτηση είναι η εξής: γνωρίζει κανείς αν πωλείται ακόμη και αν το δίνει η Wind; :innocent:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

το δινει η wind,τουλαχιστον στις Σερρες που ρωτησα. αλλα εχει οντως κλεισει η εταιρια neonode και δεν θα εχεις after sales service. μηπως να το ξανασκεφτεις?

φιλικα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κι εγώ τη μ@λ...ία μου:

 

έχω επιδότηση απο τη Wind γύρω στο 150άρι ευρώ. Από το κινητό μου (Ε51) είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και δε σκοπεύω να το αλλάξω (παρά μόνο αν έβγαινε Ε55 με κλασικό πληκτρολόι), οπότε μάλλον θα πάρω κάτι για... πλάκα. Μπήκα σε ένα κατάστημα Wind να χαζέψω, και φεύγοντας είδα ένα Neonode N2 στη βιτρίνα, ντάμι όμως. Το θεωρώ μάλλον άχρηστο (και σαφώς ωραίο) γκατζετάκι, αλλά για να μη τους χαρίσω το 150άρι και να κάνω την πλάκα μου, μια χαρά φαίνεται.

 

Επειδή ακούγονται διάφορα περί χρεωκοπίας της εταιρείας κλπ, η ερώτηση είναι η εξής: γνωρίζει κανείς αν πωλείται ακόμη και αν το δίνει η Wind; :innocent:

 

Γιατί να "χαραμίσεις" την επιδότησή σου;

 

Η αντιπροσωπεία το πουλά € 160.

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να "χαραμίσεις" την επιδότησή σου;

 

Η αντιπροσωπεία το πουλά € 160.

 

Μιλάμε για απατεώνες ολκής... τα καταστήματα Wind το έχουν λιανική τιμή 299 ευρώ :X

 

Αφαιρώντας την επιδότησή μου, έπρεπε να τους σκάσω 180 για να το πάρω, έλεος. Τους ζήτησα να πάει η επιδότηση πιστωτικά υπέρ των λογαριασμών μου για τον επόμενο χρόνο, και θα πάω να το πάρω μόνος μου από την αντιπροσωπεία όπως είπες. Ξέρουμε ποιος το φέρνει; Διεύθυνση, τηλ; :)

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για απατεώνες ολκής... τα καταστήματα Wind το έχουν λιανική τιμή 299 ευρώ :X

 

Αφαιρώντας την επιδότησή μου, έπρεπε να τους σκάσω 180 για να το πάρω, έλεος. Τους ζήτησα να πάει η επιδότηση πιστωτικά υπέρ των λογαριασμών μου για τον επόμενο χρόνο, και θα πάω να το πάρω μόνος μου από την αντιπροσωπεία όπως είπες. Ξέρουμε ποιος το φέρνει; Διεύθυνση, τηλ; :)

 

http://www.myphonesa.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μόλις είδα ότι είχε μπει και πιο πάνω το λινκ :)
http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μόλις είδα ότι είχε μπει και πιο πάνω το λινκ :)

 

 

Ζήτα τη κα Σκαρπέλη.

 

Btw, το μηχανάκι είναι πραγματικά υπέροχο.

Είναι η "επιτομή" της φορητότητας.

Είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟ.

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Ζήτα τη κα Σκαρπέλη.

 

Btw, το μηχανάκι είναι πραγματικά υπέροχο.

Είναι η "επιτομή" της φορητότητας.

Είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟ.

 

Τη βρήκα χθες και το πήρα. Είναι πράγματι απίστευτο. Ζήτησα την επιδότησή μου απο τη Wind να γίνει πίστωση (160 ευρώ ακριβώς) και πήγα και έσκασα τόσα και το πήρα, αναβαθμισμένο, κομπλέ.

 

Έχω ένα θεματάκι με τα MMS. Παρότι δείχνει να έχει περασμένες ρυθμίσεις μέσα για Wind Internet και Wind MMS, δεν μπορεί να κάνει ανάκτηση του μηνύματος (σύνδεση απέτυχε). Έχουμε κάπου τις ρυθμίσεις ή κάποιο hint που αγνοώ; Από την εταιρεία είπαν ότι θα μου τις στείλουν μέσω μέιλ, αλλά τίποτα ακόμα... :confused:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με τα MMS. Παρότι δείχνει να έχει περασμένες ρυθμίσεις μέσα για Wind Internet και Wind MMS, δεν μπορεί να κάνει ανάκτηση του μηνύματος (σύνδεση απέτυχε). Έχουμε κάπου τις ρυθμίσεις ή κάποιο hint που αγνοώ; Από την εταιρεία είπαν ότι θα μου τις στείλουν μέσω μέιλ, αλλά τίποτα ακόμα... :confused:

 

Δες εδώ για τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά να ρωτήσω κάτι;

 

Έχει νόημα να αποκτήσει κάποιος σήμερα το Ν2; Και βασικά υπάρχει διαθέσιμο κάπου κ σε τι τιμή περίπου;

 

Το είχα δει παλιότερα απο κοντά κ μου άρεσε πολύ αλλά τώρα βρέθηκε ανάγκη για νέο κινητό...

Επειδή γενικά στο κινητό δε με ενδιαφέρουν πράγματα όπως η κάμερα, να βλέπω βιντεο / ακούω μουσική, games κλπ αλλά θέλω κάτι όμορφο, γρήγορο, μικρό σε μέγεθος αλλά κ πρακτικό ως προς sms, σημειώσεις, reminders κλπ θα το προτείνατε;

 

Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΑΚΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΘΩΣ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ WATS'UP ..ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ 50Ε ....ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ....ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙς ΣΑΝ MP3,KAI GIA WATS'UP...TO ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΠΕΖΕΤΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΜΕΣΑ 235..ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ THEMS KAI KANA GΑΜΕ ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΑ SITE ΚΑΛΟ ΜΕ APPS,GAMES.THEMS.ΚΤΛΠ..?
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΑΚΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΘΩΣ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ WATS'UP ..ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ 50Ε ....ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ....ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙς ΣΑΝ MP3,KAI GIA WATS'UP...TO ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΠΕΖΕΤΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΜΕΣΑ 235..ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ THEMS KAI KANA GΑΜΕ ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΑ SITE ΚΑΛΟ ΜΕ APPS,GAMES.THEMS.ΚΤΛΠ..?

 

http://www.redneo.com :)

Link to comment
Share on other sites

σκέτη συσκευή....μονο 50ε επειδή ηταν αυτο που ειχαν στην βιτρίνα...κατάσταη καινούργιου...πραγματικα το κινητακι τα σπαει..εκανα και την αναβαθμιση εβαλα και thems kai κανα 2 games και mp3(εδώ να πω οτι η ποιοτητα τον ακουστικών και η απόδοση του mp3 ειναι σε πολυ υψηλα επίπεδα)...το εχω σαν δευτερο κινητο wats'up και σαν mp3 player....και με την τιμη που ρο πηρα δεν θα έβρισκα κατι καλήτερο...η μόνη ένσταση που εχω ειναι η υπερευεσθισία

του μικροφώνου απο τα hands free δυσκολευωμαι πολυ να ακουσω τον αλλο...δεν εχω δοκιμασει ακομα να μιλησω χωρις hands free να δω την ποιοτητα...και δεν ξερω αν λύνετε το προβλημα με καποιο bluetouth...επομενο βήμα η αγωρα μιας πολυ μεγαλητερης μνημης μια και σε αυτην μηναν λιγα mb....ά και κατι τελευτεο...έβαλα καποια videos AVI αλλα δεν τα πέζει...ξερετε τι ειδος videos πεζει και αν χρειαζοντε μετατροπη...η απλα drag n drop απο τα windows....?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πάρει μια συσκευή Neonode N2 και λόγω ελλατωματικού Hands free την έχω χρησιμοποιήσει μόνο 2 εβδομάδες..εδώ κ 5 μήνες είναι απενεργοποιημένη..

μήπως γνωρίζετε κανένα site που θα μπορούσα να βάλω αγγελία προς πώληση??

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πάρει μια συσκευή Neonode N2 και λόγω ελλατωματικού Hands free την έχω χρησιμοποιήσει μόνο 2 εβδομάδες..εδώ κ 5 μήνες είναι απενεργοποιημένη..

μήπως γνωρίζετε κανένα site που θα μπορούσα να βάλω αγγελία προς πώληση??

Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να βάλεις αγγελία και στο παρόν site κάνοντας κλικ σ' αυτό το link.

Όπως και για δημοπρασίες και αγγελίες γενικώς μπες στο Riccardo.

Επίσης τα περισσότερα forum έχουν στο τέλος αγγελίες. Ρίξε μια ματιά στο http://www.insomnia.gr για τεχνολογικού ενδιαφέροντος νέα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σε περιπτωση βλαβης τι το κανουμε; οσοι εχουν εμπειρια απο service ας πουν τις εμπειριες τους.
Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση βλαβης τι το κανουμε; οσοι εχουν εμπειρια απο service ας πουν τις εμπειριες τους.

 

Ρίξε μια ματιά στην αντιμετώπιση προβλημάτων.

Εγώ πάντως μια φορά που χρειάστηκε το πήγα σε Γερμανό και μέσα σε 2 μέρες ήταν έτοιμο. Εξαρτάται πάντα απ' το τι service θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πoυλαω το neonode N2 στην τιμή των 70 euro,οποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει pm!

( Σορρυ που το αναρτώ εδώ αλλα δεν μ'αφήνει να ποστάρω στις αγγελίες..)

Link to comment
Share on other sites

Αφού βρήκα τη δυνατότητα το τσίμπησα κι εγώ.

Δεν το έχω σα βασικό ακόμη. Έχω μία πολύ σημαντική ερώτηση για μένα

Μπορώ να συγχρονίσω με το κινητό αυτό τα sms που έχω στο windows mobile 6.1 ετεν χ650 μου?

Χρησιμοποιώ το Jeyo mobile companion για να κρατάω αντίγραφα των μηνυμάτων μου στο πισάκι.Μπορώ με κάποιο τρόπο να τα εισαγάγω στο Ν2?

Δοκίμασα να παίξω μπάλα με το Jeyo αλλά δεν το έβλεπε το κινητάκι

Link to comment
Share on other sites

SOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Ρε παιδιά τι κουλό είναι αυτό

Κοιτάξτε τι λέει στηξν ιστοσελίδα της myphone

http://www.myphonesa.gr/index.cfm?Action=Products&id=19

 

Image: 2 Megapixel Fixed Focus Camera, Still pictures, Video play-back (MPEG, WMV), Video Recording (MPEG4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...