Jump to content

Neonode N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτέ δεν πήρα κινητό με ραδιόφωνο, ούτε ακούω ποτέ μουσική από το κινητό. Μου φαίνεται βλακεία γιατί χαλάς χωρίς λόγο την μπαταρία... Το mp3 τι το έχουμε δηλαδή...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποτέ δεν πήρα κινητό με ραδιόφωνο, ούτε ακούω ποτέ μουσική από το κινητό. Μου φαίνεται βλακεία γιατί χαλάς χωρίς λόγο την μπαταρία... Το mp3 τι το έχουμε δηλαδή...

 

NAi oντως, καλυτερα έτσι

γιατί αλλιώς, αντε γεια μπαταρια,

κουβαλας παραπανω πραματα

αλλα δεν πειράζει...σιγα το χωρο που πιάνουν πλέον,

μην ειμαστε και πλεονεκτες:D

 

Το μοναδικο προβλημα που χα so far

ηταν οτι μου κολησε μια φορα για τα καλα

όταν πήγα ν αλλαξω theme... kαι αναγκάστηκα

ν ανοιξω το κινητο (γι ν αποσυνδε8ει η μπαταρια)

 

Ξέρει κανείς ποιο 8α ναι το μέλλον της εταιρίας?

Η ομάδα που το έφτιαξε θα κάνει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κάποιος τι γίνεται με το τμήμα υποστήριξης της Neonode? Κάπου άκουσα ότι πλέον δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη για το κινητό απ' την Neonode στη Σουηδία και με ανησύχησε.
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον το e-shop έχει διετή εγγύηση, οπότε και η neonode να μην το αναλαμβάνει, κάτι θα γίνει αν μη κακό προκύψει κάτι :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σίγουρα η εγγύηση δεν είναι κάτι κακό αλλά εγώ το λέω κι από άποψη αναβαθμίσεων... Έχουν σταματήσει απ' τον Σεπτέμβρη τις αναβαθμίσεις και δεν ξέρω τι γίνεται!
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, ποιον Σεπτέμβρη? Ιούλιο δεν βγήκε η τελευταία, αυτή που τελειώνει σε 5??

 

Η έκδοση αυτή που τελειώνει σε 5 είχε βγει τον Σεπτέμβρη. Τον Ιούλιο βγήκε αυτήν που τελείωνε σε 4 όμως στο επίσημο site της Neonode έχει γίνει λάθος και φαίνεται ότι η 5 βγήκε τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

re paidia epeidi den to xrisimopoiw gia sms kai simera etuxe k esteila to prwto diplo sms...kapou eixa diavasei oti paizei provlima me tin anafora an einai panw apo 160 xaraktires to sms...pws ftiaxnei auto?thx
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

re paidia epeidi den to xrisimopoiw gia sms kai simera etuxe k esteila to prwto diplo sms...kapou eixa diavasei oti paizei provlima me tin anafora an einai panw apo 160 xaraktires to sms...pws ftiaxnei auto?thx

 

Αυτή είναι ακόμα μία απ' τις ωραίες δυνατότητες που έχει το κινητό και δεν φτιάχνει!:D Απόλαυσέ το δίχως αυτήν μέχρι η μαμά Neonode να αποφασίσει να μας στείλει κανούρια αναβάθμιση... αν αποφασίσει!:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι γίνεται με το τμήμα υποστήριξης της Neonode? Κάπου άκουσα ότι πλέον δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη για το κινητό απ' την Neonode στη Σουηδία και με ανησύχησε.

 

i etairia exei xrewkopisei k den parexei service episima pleon. ypostiriksi service ginetai pleon mono me oti antallaktika exei sta ntoulapia tis i myphone

episimo afto

Link to comment
Share on other sites

i etairia exei xrewkopisei k den parexei service episima pleon. ypostiriksi service ginetai pleon mono me oti antallaktika exei sta ntoulapia tis i myphone

episimo afto

 

Μάλιστα! Οπότε ότι ανταλλακτικά αξεσουάρ βρούμε καλό είναι να τα προμηθευτούμε από τώρα μήπως μας χρειαστούν αργότερα; π.χ. κανένας φορτιστής που είναι ιδιαίτερα ευαίσθητος ή κάποιο καλώδιο USB?

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις και εγω προσπαθησα να αγορασω καλωδιο κλπ αλλα δεν βρισκω πουθενα...Κατι κωλοεγγλεζικα σαιτ που λενε οτι εχουν ουτε καν απαντουν στα μεηλ μου

Μάλιστα! Οπότε ότι ανταλλακτικά αξεσουάρ βρούμε καλό είναι να τα προμηθευτούμε από τώρα μήπως μας χρειαστούν αργότερα; π.χ. κανένας φορτιστής που είναι ιδιαίτερα ευαίσθητος ή κάποιο καλώδιο USB?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις και εγω προσπαθησα να αγορασω καλωδιο κλπ αλλα δεν βρισκω πουθενα...Κατι κωλοεγγλεζικα σαιτ που λενε οτι εχουν ουτε καν απαντουν στα μεηλ μου

 

Για αξεσουάρ, καλώδια κλπ εγώ την προηγούμενη φορά απευθύνθηκα απευθείας στην Myphone S.A. που εισάγει το κινητό. Ψάξε στο θέμα "Αντιμετώπιση προβλημάτων" και θα βρεις τα στοιχεία επικοινωνίας της εταιρείας. Συνεννοήσου μ' αυτούς και θα σου πουν πως θα πάρεις αυτά που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Χρησιμοποιώ το "πολύτιμο" τρείς μέρες.

 

Είναι, ειλικρινά, μοναδικό.

 

Δε ξέρω τι θα γίνει στο μέλλον. Αν θα έχει διάρκεια ζωής, αν θα "βγάλει" κουσούρια, αν ο Κατασκευαστής θα ανακάμψει εν τέλει ή να θα πάψει να υφίσταται.

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι έχω βρεί την "υγειά μου"!

 

Το φόρτισα, του έκανα sync με το PC (170 appointments και 476 contacts, σε 20"), του φόρτωσα videos μεγάλης διάρκειας (wmv, από μετροπές flv του YOUTUBE), του φόρτωσα mp3 και φυσικά photos.

 

Πήγα και στο ΠΛΑΙΣΙΟ όπου αγόρασα έναν "πολυ φορτιστή" αυτοκινήτου έναντι  9,00 και είμαι ήσυχος.

 

Στο μέλλον, σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω μια mini SD των 4 ή 16 GB.

 

Παιδιά, προφανώς όλα λέγονται τηρουμένων των αναλογιών, αλλά το μηχανάκι είναι φοβερό και ΚΡΙΜΑ και ξανά ΚΡΙΜΑ, που κατά τη διάρκεια της τελευταίας 2ετίας κανένας δεν το υποστήριξε όσο του αξίζει.

 

Ακόμη και τώρα, ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ το εμφανίζει σε τυπωμένο κατάλογο Φεβρουαρίου και όταν τηλεφώνησα σε > 10 υποκαταστήματά του, εισέπραξα απαντήσεις αδιαφορίας και "γραψαρχ@δ@σμού"...

 

Έτσι, απευθύνθηκα στη MYPHONE ΑΕ, έστειλα courier και μου το έφερε και είμαι πολύ ικανοποιημένος με όσα μου προσφέρει.

 

Όσο για την τιμή:  145,00.

 

Για μένα, στην ευχή να πάνε όλα τα υπόλοιπα.

Προφανώς κυκλοφορούν "Κινητάρες"...τα αλλάζω συχνά και αντιλαμβάνομαι την υπεροχή, την τεχνολογία κλπ κλπ...αλλά ας μου βρεί, κάποιος, κάτι αντίστοιχο...τόσο εύκολο, ελαφρύ, ακριβές και ευέλικτο...

 

 

Χαιρετώ.:)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Χρησιμοποιώ το "πολύτιμο" τρείς μέρες.

 

Είναι, ειλικρινά, μοναδικό.

 

Δε ξέρω τι θα γίνει στο μέλλον. Αν θα έχει διάρκεια ζωής, αν θα "βγάλει" κουσούρια, αν ο Κατασκευαστής θα ανκάμψει εν τέλει ή να θα πάψει να υφίσταται.

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι έχω βρεί την "υγειά μου"!

 

Το φόρτισα, του έκανα sync με το PC (170 appointments και 476 contacts, σε 20"), του φόρτωσα videos μεγάλης διάρκειας (wmv, από μετροπές flv του YOUTUBE), του φόρτωσα mp3 και φυσικά photos.

 

Πήγα και στο ΠΛΑΙΣΙΟ όπου αγόρασα έναν "πολυ φορτιστή" αυτοκινήτου έναντι € 9,00 και είμαι ήσυχος.

 

Στο μέλλον, σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω μια mini SD των 4 ή 16 GB.

 

Παιδιά, προφανώς όλα λέγονται τηρουμένων των αναλογιών, αλλά το μηχανάκι είναι φοβερό και ΚΡΙΜΑ και ξανά ΚΡΙΜΑ, που κατά τη διάρκεια της τελευταίας 2ετίας κανένας δεν το υποστήριξε.

 

Ακόμη και τώρα, ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ το εμφανίζει σε τυπωμένο κατάλογο Φεβρουαρίου και όταν τηλεφώνησα σε > 10 υποκαταστήματά του, εισέπραξα απαντήσεις αδιαφορίας και "γραψαρχ@δ@σμού"...

 

Έτσι, απευθύνθηκα στη MYPHONE ΑΕ, έστειλα courier και μου το έφερε και είμαι πολύ ικανοποιημένος με όσα μου προσφέρει.

 

Όσο για την τιμή: € 145,00.

 

Χαιρετώ.:)

 

Είναι όντως κρίμα που κανείς δεν το υποστήριξε! Σε αντίθεση με το iphone που βλέπω ότι έχεις. Μεγειά σου και ότι χρειαστείς ξέρεις που να απευθυνθείς...

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως κρίμα που κανείς δεν το υποστήριξε! Σε αντίθεση με το iphone που βλέπω ότι έχεις. Μεγειά σου και ότι χρειαστείς ξέρεις που να απευθυνθείς...

 

:lol:...μόλις άλλαξα το avatar.

 

Το iPHONE είναι στη καρδιά μου.

 

Είπαμε ότι το NEONODE N2 είναι μοναδικό.

 

Το ίδιο και το "μήλο".

 

Αυτή τη στιγμή που γράφω, έχω το N2 κρεμασμένο στο λαιμό μου...και εκεί θα μείνει.

 

;):)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

:lol:...μόλις άλλαξα το avatar.

Το iPHONE είναι στη καρδιά μου.

Είπαμε ότι το NEONODE N2 είναι μοναδικό.

Το ίδιο και το "μήλο".

Αυτή τη στιγμή που γράφω, έχω το N2 κρεμασμένο στο λαιμό μου...και εκεί θα μείνει.

;):)

 

Ωραίος! :):D Ελπίζω να βρήκες ήδη κάποια θέματα για το Neonode. Υπάρχουν μερικά που είναι παρόμοια με του iphone και άλλα που μοιάζουν με τα Mac. Κοίτα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! :):D Ελπίζω να βρήκες ήδη κάποια θέματα για το Neonode. Υπάρχουν μερικά που είναι παρόμοια με του iphone και άλλα που μοιάζουν με τα Mac. Κοίτα εδώ.

 

Nice!

 

Όχι, μέχρι στιγμής δεν είχα αναζητήσει.

 

Μου έκανε βέβαια μια ανφορά η κα Γ.Σ. στη MYPHONE ΑΕ, αλλά πάνω στη κουβέντα ξέχασα να της ζητήσω link.

 

thx!

:cool:

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

@salamandra7280

 

...ανανέωσα και την υπογραφή...

Γουστάρεις;

 

:lol:

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

:bow:

 

Τα σέβη μου!

 

Χαιρετώ προς το παρόν και κάνω log off.

 

Να προλάβω το ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ για τα ψώνια της εβδομάδας.:lol:

 

 

See you!

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

:lol:...μόλις άλλαξα το avatar.

 

Το iPHONE είναι στη καρδιά μου.

 

Είπαμε ότι το NEONODE N2 είναι μοναδικό.

 

Το ίδιο και το "μήλο".

 

Αυτή τη στιγμή που γράφω, έχω το N2 κρεμασμένο στο λαιμό μου...και εκεί θα μείνει.

 

;):)

 

Φίλε έχει υψηλό δείκτη ακτινοβολίας, όσο πιο μακριά σου το έχεις τόσο καλύτερα. Εγώ που το είχα συνέχεια στη δεξιά τσέπη του παντελονιού μου μετά από λίγη ώρα ένιωθα πόνο... Πρόσεχε...!!!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλα τα μέλη του φορουμ.

Ειμαι και εγω κατοχος μιας συσκευης Ν2.

 

Λογικο ειναι ενα πρωτοεμφανιζομενο τηλεφωνο να παρουσιαζει διαφορα μικρο προβληματα.

 

Εγω, μετα απο 9 μηνες χρήσης εσπασε ο υποδοχεας φορτισης και συνδεσης με τον Η/Υ.

 

Να απευθυνθω στην αντιπροσωπια της Ελλαδας ?, γιατι διαβασα οτι η Επισημη αντιπροσωπια εκλεισε . . .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλα τα μέλη του φορουμ.

Ειμαι και εγω κατοχος μιας συσκευης Ν2.

 

Λογικο ειναι ενα πρωτοεμφανιζομενο τηλεφωνο να παρουσιαζει διαφορα μικρο προβληματα.

 

Εγω, μετα απο 9 μηνες χρήσης εσπασε ο υποδοχεας φορτισης και συνδεσης με τον Η/Υ.

 

Να απευθυνθω στην αντιπροσωπια της Ελλαδας ?, γιατι διαβασα οτι η Επισημη αντιπροσωπια εκλεισε . . .

 

Καλωσόρισες κι εσύ στην παρέα!

Απευθύνσου στην αντιπροσωπεία καλύτερα... http://www.myphonesa.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...