Jump to content

Κακή εξυπηρέτηση στον Κωτσόβολο του Πειραιά


peiraiotakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xalia mayra.... :mad: :mad: :mad:

 

pao sto proanaferomeno katastima, na paro kati ixia gia ton ipologisti..

kitao sto rafi, blepo mia kali prosfora, teleyteo komati, to arpazo kai katey8inome sto tamio.. oyra 10metraaaaaaaa perimeno 15lepta.

ftani i sira moy.. to xtipai.. moy lei 27euro, bgazo leyfta, kai moy lei aaa signomi den mporite na to parete! moy bgazi to pc oti exi gini kratisi apo prosfora new pc, leo signomi?

miso na do lei an iparxi dia8esimo se alo katastima.., aaa omorfa iparxi koridalo kai peristeri, mporite na pate apo eki na ta parete!

tin kitao.. leo ma kala? exi gini kratisi..kai to exete sto rafi?

apo tin stigmi poy exi gini kratisi leo prepi na to bgalete apo to rafi kai na to kratisete..oxi na to exete dia8esimo pros tous pelates.

tespa.. tragiko...

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντελως τραγικο. Διχνει την αδυναμια παρα πολλων ελληνικων επιχειρησεων στο να ειναι ευελικτες ωστε να εξυπηρετησουν τον πελατη.
Link to comment
Share on other sites

Xalia mayra.... :mad: :mad: :mad:

 

pao sto proanaferomeno katastima, na paro kati ixia gia ton ipologisti..

kitao sto rafi, blepo mia kali prosfora, teleyteo komati, to arpazo kai katey8inome sto tamio.. oyra 10metraaaaaaaa perimeno 15lepta.

ftani i sira moy.. to xtipai.. moy lei 27euro, bgazo leyfta, kai moy lei aaa signomi den mporite na to parete! moy bgazi to pc oti exi gini kratisi apo prosfora new pc, leo signomi?

miso na do lei an iparxi dia8esimo se alo katastima.., aaa omorfa iparxi koridalo kai peristeri, mporite na pate apo eki na ta parete!

tin kitao.. leo ma kala? exi gini kratisi..kai to exete sto rafi?

apo tin stigmi poy exi gini kratisi leo prepi na to bgalete apo to rafi kai na to kratisete..oxi na to exete dia8esimo pros tous pelates.

tespa.. tragiko...

φιλε μου,εκεινη την στιγμη κανεις φασαρια και να παρεις το προιον.

τι ειναι αυτα τα χαλια???

και αφου υπηρχε σε αλλο καταστημα...επρεπε να στο φερουν οι ιδιοι!

γιατι,φανταζεσαι να πας στο περιστερι και να παθεις τα ιδια???

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

:O

φιλε μου,εκεινη την στιγμη κανεις φασαρια και να παρεις το προιον.

τι ειναι αυτα τα χαλια???

και αφου υπηρχε σε αλλο καταστημα...επρεπε να στο φερουν οι ιδιοι!

γιατι,φανταζεσαι να πας στο περιστερι και να παθεις τα ιδια???

 

ekana fasaria.. me omorfo tropo.. mexri o security ir8e xaxaxax

oxi omos den 8a tous ekana tin xari na apetousa na to paro.. epita apo auto! 8a doso aloy ta lefta moy

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις πατησει ακομη στο καταστημα κερατσινιου να δεις υποδοχη.......

ο σεκιουριτι σε κοιταει απο πανω μεχρι κατω οπως και η ταμιας οταν βρεις αυτο που θες σου λενε μισο λεπτακι ενω πινουν καφε... οταν νιωσουν και ερθουν σου μιλανε με ενα τουπε και στο τελος βριζεις τον σεκιουριτι που σηκωνει μανικια ετοιμος να με δειρει....

Link to comment
Share on other sites

γενικο ειναι το προβλημα στο κοτσοβολο απ'οτι καταλαβαινω.

γιατι το λαπτοπ μου απο εκει το πηρα...μεχρι να ερθει καποιος να με εξυπηρετησει...3 τσιγαρα εκανα παιδια...και να φωναζουν απο το μικροφωνο"παρακαλω καποιος πωλητης στους Η/Υ"

περα απο αυτο...ακομα και οι ταμειες...με το ζορι σου λενε καλησπερα..

μονο η μια με ειχε πιασει κουβεντα...

αλλα ενταξει αν δεν νοιωθουν αυτοι..εγω γιατι να νοιωσω...?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ego pantos ston kotsovolo sthn rodo pou psonisa kapoies fores den eixa provlima oi anthropoi htan poloi exuphretikoi kai filikoi !! edo sthn athina den xero ti ginetai !! pantos ego protimao magazia pou ferontai kala ston pelath kai den se grafoun !!
Link to comment
Share on other sites

γενικο ειναι το προβλημα στο κοτσοβολο απ'οτι καταλαβαινω.

γιατι το λαπτοπ μου απο εκει το πηρα...μεχρι να ερθει καποιος να με εξυπηρετησει...3 τσιγαρα εκανα παιδια...και να φωναζουν απο το μικροφωνο"παρακαλω καποιος πωλητης στους Η/Υ"

 

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ!! Μέχρι να έρθει το παλικάρι με έσκασαν! Αλλά ευτυχώς ήταν πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός, κι έτσι... τους το συγχώρησα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

να πας στο multirama εξυπηρετούνε καταπληκτικά!

και έχει και μία αιθέρια ύπαρξη! είανι φίλη μου και καλή πωλήτρια!

Link to comment
Share on other sites

να πας στο multirama εξυπηρετούνε καταπληκτικά!

και έχει και μία αιθέρια ύπαρξη! είανι φίλη μου και καλή πωλήτρια!

se pia multirama? to onomataki ths filhs sou? xaxa !! ontos sta multirama exoun kaluterh exuphrethsh !! vasika pisteuo oti ston kotsovolo den exoun toso polu prosopiko gia na tous exuphrethsei olous amesa!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Μega Κωτσόβολος, πάντως στην Πάτρα, δεν έχω παρατηρήσει ανάλογες άσχημες συμπεριφορές, γι'αυτό και πιστεύω οτι δεν μπορούμε να γενικεύουμε το φαινόμενο.

Εχει να κάνει αποκλειστικά με την προσωπικότητα και το χαρακτήρα του κάθε υπαλλήλου ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσόβολο της Νέας Ευκαρπίας, αγόρασα έναν υπολογιστή και το πήρά με δόσεις.

 

Η κυρία που κανόνιζε την πληρωμή ήθελε να μου πασσάρει και ένα τριετές πρόγραμμα προστασίας του υπολογιστή λεγοντάς μου 'Ότι κι αν πάθει θα το φτιάξουμε'.

 

Δεν μου έλεγε συνολική τιμή για το επιπλέον πρόγραμμα αλλά μου έλεγε ότι είναι 3 Ευρώ παραπάνω στην δόση και είναι κρίμα για τόσο λίγα χρήματα να μην το πάρω.

 

Τελικά δεν το πήρα αλλά η πο***ια που έκανε η κυρία είναι ότι το συνολικό ποσό τον δόσεων χωρίς το πρόγραμμα το υπολόγιζε σε 9 μήνες, ενώ το συνολικό με το πρόγραμμα το πήγαινε στους 12 μήνες.

 

Δηλαδή στο τέλος θα πλήρωνα 3 Ευρώ παραπάνω σε 9 δόσεις και άλλες 3 δόσεις επιπλέον.

 

Παραπλάνηση καταναλωτή ίσως;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσόβολο της Νέας Ευκαρπίας, αγόρασα έναν υπολογιστή και το πήρά με δόσεις.

 

Η κυρία που κανόνιζε την πληρωμή ήθελε να μου πασσάρει και ένα τριετές πρόγραμμα προστασίας του υπολογιστή λεγοντάς μου 'Ότι κι αν πάθει θα το φτιάξουμε'.

 

Δεν μου έλεγε συνολική τιμή για το επιπλέον πρόγραμμα αλλά μου έλεγε ότι είναι 3 Ευρώ παραπάνω στην δόση και είναι κρίμα για τόσο λίγα χρήματα να μην το πάρω.

 

Τελικά δεν το πήρα αλλά η πο***ια που έκανε η κυρία είναι ότι το συνολικό ποσό τον δόσεων χωρίς το πρόγραμμα το υπολόγιζε σε 9 μήνες, ενώ το συνολικό με το πρόγραμμα το πήγαινε στους 12 μήνες.

 

Δηλαδή στο τέλος θα πλήρωνα 3 Ευρώ παραπάνω σε 9 δόσεις και άλλες 3 δόσεις επιπλέον.

 

Παραπλάνηση καταναλωτή ίσως;

 

Ισως, αλλά αυτό το πρόγραμμα που έχει υοθετίσει ο Κωτσόβολος είναι πολύ χρήσιμο. Προσωπικά το προσθέτω σε ότι αγοράζω από εκεί ( κλιματιστικό ) γιατί ποτέ δεν ξέρεις....

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσόβολο της Νέας Ευκαρπίας, αγόρασα έναν υπολογιστή και το πήρά με δόσεις.

 

Η κυρία που κανόνιζε την πληρωμή ήθελε να μου πασσάρει και ένα τριετές πρόγραμμα προστασίας του υπολογιστή λεγοντάς μου 'Ότι κι αν πάθει θα το φτιάξουμε'.

 

Δεν μου έλεγε συνολική τιμή για το επιπλέον πρόγραμμα αλλά μου έλεγε ότι είναι 3 Ευρώ παραπάνω στην δόση και είναι κρίμα για τόσο λίγα χρήματα να μην το πάρω.

 

Τελικά δεν το πήρα αλλά η πο***ια που έκανε η κυρία είναι ότι το συνολικό ποσό τον δόσεων χωρίς το πρόγραμμα το υπολόγιζε σε 9 μήνες, ενώ το συνολικό με το πρόγραμμα το πήγαινε στους 12 μήνες.

 

Δηλαδή στο τέλος θα πλήρωνα 3 Ευρώ παραπάνω σε 9 δόσεις και άλλες 3 δόσεις επιπλέον.

 

Παραπλάνηση καταναλωτή ίσως;

 

Προφανώς πήγε να σου πασάρει την επέκταση εγγύησης του Κωτσόβολου,την οποία χονδρικά την είχα υπολογίσει στο 1/3 της αξίας αγοράς.:eek: :knife:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1.5 μήνα περίπου άνοιξε νέο κατάστημα Κοτσόβολου στον Ρέντη. Είχαν κυκλοφορήσει τότε μια εφημεριδούλα (από τις γνωστές) που διαφήμιζαν κάποια προϊόντα σε προσφορές, λόγω της έναρξης λειτουργίας τους. Βλέπω λοιπόν και γω μια ψηφιακή που μου άρεσε και ήταν φτηνή, και ψήθηκαν να την αγοράσω. Λόγω βιασύνης δεν πρόσεξα ότι η προσφορά αυτή ίσχυε μόνο για το κατάστημα στο Ρέντη, και γι'αυτο ξεκίνησα προς το κατάστημα στη Πατησίων να αγοράσω την ψηφιακή. Πάω εκεί, ζητάω την ψηφιακή "τάδε" με τιμή "τόσο" που έχουν στο φυλλάδιο.

"Ααααα δυστυχώς μας τελείωσε αυτό το προϊόν!" Απογοητεύομαι εγώ, ρωτάω αν θα το βρω σε αλλά καταστήματα, μου απαντάει θετικά ο πωλητής, και φεύγω.

Επόμενη στάση Κοτσόβολος κοντά στο Σύνταγμα (Σταδίου). Μπαίνω μέσα γεμάτος αισιοδοξία :D , βλέπω έναν πωλητή και του κάνω "τάκλιν" επιτόπου. "Δεν έχουμε τέτοια προσφορά" μου λέει. Μα πως, τι, αφου... μπλα μπλα. Επέμενε αυτός. Και μόλις κατάλαβε ότι εγώ δεν ενδιαφερόμουν γενικά για ψηφιακή, αλλά για την συγκεκριμένη (και άρα δεν θα ψώνιζα, αφού δεν την είχαν), με κλάνει αγενέστατα και προκλητικότατα, χωρίς να προλάβω καν να τελειώσω τη φράση μου, και πηγαίνει σε άλλον πελάτη. :mad: :mad:

Τέλος πάντων, τελικά κατάλαβα το λάθος μου (το οποίο και πλήρωσα διανύοντας το κέντρο της Αθήνας πάνω κάτω για κανα 2-ωρο), πήγα στο Ρέντη και πήρα την ψηφιακή.

Η εικόνα όμως που μου έδωσε ο Κοτσόβολος σαν επιχείρηση είναι κακή. Στην μία περίπτωση ο πωλητής ισχυρίστηκε ότι τους τελείωσε μια προσφορά που δεν είχαν ποτέ :confused: :blink: , ενώ στη δεύτερη ο πωλητής φέρθηκε εντελώς αντιεπαγγελματικά και αγενέστατα. :mad:

Θα δεχθώ ως δικαιολογία, για την άσκοπη ξενάγησή μου σε όλα τα ράφια του εισογείου του καταστήματος του Ρέντη από την πωλήτρια, προκειμένου να βρούμε μπαταρίες, φορτιστή και θήκη, το γεγονός ότι το κατάστημα ήταν καινούργιο και ακόμα και οι πωλητές μπορεί να μην είχαν μάθει καλά τα κατατόπια...:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Η κυρία που κανόνιζε την πληρωμή ήθελε να μου πασσάρει και ένα τριετές πρόγραμμα προστασίας του υπολογιστή λεγοντάς μου 'Ότι κι αν πάθει θα το φτιάξουμε'.

 

Δεν μου έλεγε συνολική τιμή για το επιπλέον πρόγραμμα αλλά μου έλεγε ότι είναι 3 Ευρώ παραπάνω στην δόση και είναι κρίμα για τόσο λίγα χρήματα να μην το πάρω.

 

Παραπλάνηση καταναλωτή ίσως;

 

Για την ακρίβεια είναι διετές το πρόγραμμα, γιατί ο υπολογιστής έχει ένα χρόνο εγγύηση, οπότε είναι προέκταση της εγγύησης για άλλα δύο χρόνια. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι γύρω στα 250 ευρώ, γιατί το ρώτησα. Ευτυχώς ο υπάλληλος που εξυπηρέτησε εμένα δεν επέμεινε να το πάρω (δεν αντέχω κάποιον πωλητή να γίνεται φορτικός). Απαράδεκτη η συγκεκριμένη κυρία, έπρεπε να σε ενημερώσει ΑΚΡΙΒΩΣ για το ποσό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Μου μίλησε για 3ετές πρόγραμμα, αλλά το θεωρώ γελοίο γιατί έτσι κι αλλιώς όλα τα ηλεκτρονικά είδη βάσει κοινοτικής νομοθεσίας έχουν 2ετή εγγύηση (κι ας δίνουν οι κατασκευαστές μόνο ένα), πόσο μάλλον που οι υπολογιστές πάνω στο 6μηνο παλιώνουν.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσόβολο της Νέας Ευκαρπίας, αγόρασα έναν υπολογιστή και το πήρά με δόσεις.

 

Η κυρία που κανόνιζε την πληρωμή ήθελε να μου πασσάρει και ένα τριετές πρόγραμμα προστασίας του υπολογιστή λεγοντάς μου 'Ότι κι αν πάθει θα το φτιάξουμε'.

 

Δεν μου έλεγε συνολική τιμή για το επιπλέον πρόγραμμα αλλά μου έλεγε ότι είναι 3 Ευρώ παραπάνω στην δόση και είναι κρίμα για τόσο λίγα χρήματα να μην το πάρω.

 

Τελικά δεν το πήρα αλλά η πο***ια που έκανε η κυρία είναι ότι το συνολικό ποσό τον δόσεων χωρίς το πρόγραμμα το υπολόγιζε σε 9 μήνες, ενώ το συνολικό με το πρόγραμμα το πήγαινε στους 12 μήνες.

 

Δηλαδή στο τέλος θα πλήρωνα 3 Ευρώ παραπάνω σε 9 δόσεις και άλλες 3 δόσεις επιπλέον.

 

Παραπλάνηση καταναλωτή ίσως;

 

:lol: :lol: :lol:

 

Κλασσική πολιτική Dixons για όσους ξέρουν από Βρετανία. Εχουν φάει πολύ κράξιμο για το ίδιο θέμα (επέκταση "εγγύησης") και στην Βρετανία.

Γενικότερα είχαν τόσο κακή εικόνα τα dixons (από αυτό και όχι μόνο) που τελικά άλαξαν όνομα. Βλέπω τις ίδιες τακτικές εφαρμόζει το group και στην Ελλάδα....

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε στον Κωτσόβολο Παγκρατίου να απολαύσετε πωλητές.

'Η αγενείς θα είναι ή άσχετοι.

Την τελευταια φορά που πήγα για να πάρω ένα πλυντήριο πιάτων, για καλή μου τύχη, δεν λειτουργούσαν οι ταμειακές κλπ, γιατι ειχε διακοπή η ΔΕΗ

Ετσι, έκλεισα το προιόν και κανονισα να πάω την επομένη να το παρω.

Πως μου ήρθε και μπηκα στο syskeves.gr και είδα πως ακριβώς τα ιδια χαρακτηριστικά με το πλυντήριο που ειχα επιλέξει, είχε μια άλλη μαρκα, στη μιση τιμή.

Και ψάχνοντας το βρηκα και στον Κωτσόβολο.

Οταν λίγες ώρες πριν, ο πωλητης με ειχε διαβεβαιώσει πως ειναι το μοναδικο που έχουν, με τα χαρακτηριστικά που ήθελα.

Πάλι καλά όμως, γιατι ο άνθρωπος ήταν άσχετος, αλλά τουλάχιστον ήταν ευγενής.

Περσι, ειχα πέσει σε πωλήτρια που μονο που δε με χαστουκισε, όταν τη ρώτησα, ποτε θα με εξυπηρετησει (μιλουσε επι δεκάλεπτο στο τηλέφωνο με μια φιλη της κι εγώ περιμενα ποτε με το καλο θα τελειώσει).

Γενικά όμως οι πωλητριες είναι καπως πιο ξυνες, σε αντιθεση με τους πωλητές που ειναι εξυπηρετικοτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Περσι, ειχα πέσει σε πωλήτρια που μονο που δε με χαστουκισε, όταν τη ρώτησα, ποτε θα με εξυπηρετησει (μιλουσε επι δεκάλεπτο στο τηλέφωνο με μια φιλη της κι εγώ περιμενα ποτε με το καλο θα τελειώσει).

Πλακα κανεις ε;:blink: :blink: :blink:

Θα 'χα παρει το τηλεφωνο και θα της το 'χα δωσει να το φαει.:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις ε;:blink: :blink: :blink:

Θα 'χα παρει το τηλεφωνο και θα της το 'χα δωσει να το φαει.:mad:

 

Μου ΄χει τύχει κι εμένα αυτό,

βέβαια το ίδιο απόγευμα πήγαμε και οι 3 μαζί για καφέ....:) :)

Link to comment
Share on other sites

Μου ΄χει τύχει κι εμένα αυτό,

βέβαια το ίδιο απόγευμα πήγαμε και οι 3 μαζί για καφέ....:) :)

Α καλα πασο, εσυ εχεις δικο σου τροπο να λυνεις τα προβληματα.:lol:

 

Εγω στο θεμα των πωλητων γενικοτερα ειμαι της αποψης οτι θα επρεπε ειδικα τετοια καταστηματα(που ζητας και περισσοτερες πληροφοριες για αυτο που θα παρεις, δεν παιρνεις τζην) να ειναι πιο προσεκτικοι στο ποιος προσλαμβανουν. Οι περισσοτεροι ειναι αγενεις και βαριουνται την ζωη τους.:mad:

Κι εγω εχω κανει περιστασιακα δουλεια περιπου πωλητριας και κατανοω οτι μερικοι πελατες σου σπανε τα νευρα αλλα ημουν παντα με το χαμογελο.

 

Γενικα Κωτσοβολο, 2-3 φορες που ειχαμε παει δεν μας αρεσε η εξυπηρετηση και προτιμαμε αλλο καταστημα.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...