Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την παλεύουν μια ρε συ... Σπάνια θα δεις λογική τιμή πλέον. Μάθανε ότι υπάρχουμε και μας πατάνε στο κεφάλι. Προτιμώ να βλέπω ένα 5510 που βρήκα σε μαγαζί 30 ευρώ στη βιτρίνα του, παρά στο κουτί με τα υπόλοιπα. Όπως και να έχει, για χρήση κινητού 10ετίας μια Κυριακή και αν, 30 είναι πολλά, όσο καλό κι αν είναι... :X

 

Άντε να το δούμε! Επειδή ξέρω ποιος στο βρήκε, θέλω να δω πόσο καλό ξέθαμμα έκανα!!! :lol: Τι είχε το Arte;

 

 

 

Ρε, ας μην έκανα οικονομία για συντήρηση... Θα της ήταν γραφτό να μείνει εδώ! :D

 

Ρε πραγματικά ώρες ώρες απορώ με το λαό μας. Εξωφρενικές τιμές έχουν ποσταριστεί στις αγγελίες.

Είναι όμως αναφαίρετο και αδιαπραγμάτευτο δικαίωμα του καθενός να κοστολογεί τα πραγματά του όσο αυτός νομίζει και όχι όπως βολεύει τους πολλούς :).

 

Σε σχέση με το κλίμα της εποχής θα περίμενα περισσότερη λογική και ευαισθησία ( :p ) αλλά δε βαριέσαι. Μετά τα άρθρα σου πλανκτόν, το επόμενο τρεντ μετά τα αηφον στις αγγελίες είναι τα συλλεκτικά που όποιος έχει μια μικρή σαβουρίτσα τη δίνει όσο το δει όνειρο.

 

Δεν πειράζει, θα στρώσουμε ομαδικά.

Πρέπει να παραπονεθώ ότι ακόμα και με όλα τα λεφτά να είναι προς Ν9 μεριά αυτόν τον καιρό , ο Θοδωρής κλασικά ανάβει φωτιές. Ιμα σοπ και άγιος ο θεός. Και αυτός τελευταίως ανέβασε τιμές νομίζω !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι σου γυαλισε παλι απο κει? και λες οτι αναβω φωτιες?? :p

 

εγω παντως εδω και μερικες μερες ψαχνω για 8810 και δεν βρησκω κανενα σε προσιτη τιμη, περα απο ενα χαλασμενο στα 40... ουτε καν δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites

Ρε πραγματικά ώρες ώρες απορώ με το λαό μας. Εξωφρενικές τιμές έχουν ποσταριστεί στις αγγελίες.

Είναι όμως αναφαίρετο και αδιαπραγμάτευτο δικαίωμα του καθενός να κοστολογεί τα πραγματά του όσο αυτός νομίζει και όχι όπως βολεύει τους πολλούς :).

 

Δικαίωμα τους ρε Παύλο. Και 3310 με 50 ευρώ ας δω στις αγγελίες. Θα το πάρω; Ας είμαι τυχερός, βρωμάνε στην ανακύκλωση. Χίλιες φορές να σας τα χαρίζω, παρά να ζητάω 5-10 ευρώ από το τσάμπα.

 

Σε σχέση με το κλίμα της εποχής θα περίμενα περισσότερη λογική και ευαισθησία ( :p ) αλλά δε βαριέσαι. Μετά τα άρθρα σου πλανκτόν, το επόμενο τρεντ μετά τα αηφον στις αγγελίες είναι τα συλλεκτικά που όποιος έχει μια μικρή σαβουρίτσα τη δίνει όσο το δει όνειρο.

 

Δεν πειράζει, θα στρώσουμε ομαδικά.

 

Δηλαδή, αν τους λέω ότι εγώ φταίω που πουλάνε τόσο, θα μου κάνουν καλύτερες τιμές; Μπααα...

 

Ευαισθησία μην περιμένεις. Σπάνιο είδος πλέον γενικότερα. Όλοι κοιτάνε την πάρτη τους... Μην περιμένεις ούτε κατανόηση, αλλά ούτε και εκπτώσεις, για να επανέλθω... Ένα 8210 ήθελα να πάρω ο έρμος πριν καιρό και ο τυπάς το ζητούσε 20 ευρώ! Αλλά πως τα δικαιολόγησε μου την έδωσε: 10 να δει αν ανάβει (!!!) και άλλα 10 για μπαταρία. Με 5 το έπαιρνα και τα έβλεπα εγώ!

 

*Και θα το πήρε από κανένα Μπιτ Παζάρ με 2-3, τέτοιο χάρβαλο που ήταν...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και το πίσω... Άσε που δεν την κόβω original... ;)

 

Να παρε απο εδω ρε,εινα και φθηνα!

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=130&p=3681

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που λες για 8210 θυμάμαι ένα (πρωην) φιλο που με ειχε κανει χρυσο να του βρω 8210.

Ε του βρηκα ενα αψογο, αλλα μιλαμε για Α Ψ Ο Γ Ο από ένα κολλητάρι, του το έδωσα και μόνο χαλάκι που δεν το εκανε. Τοση αξία έδωσε.

Αν δεν είχα θέμα να του απευθύνω το λόγο, θα πήγαινε και θα το έπαιρνα πίσω να στο δώσω, πραγματικά !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, τι 10 τι 20, δεν εχει τοση διαφορα! αλλα αλο να χει καποιος ενα 8850 30 ευρω και αλλο καποιος 100 και αλλο τα 390 που το δινει το ιμα.. επιλεγεις και περνεις...

 

ελα χρηστο, το xelibri επεσα στα 40 παλι :p

Link to comment
Share on other sites

τι σου γυαλισε παλι απο κει? και λες οτι αναβω φωτιες?? :p

 

εγω παντως εδω και μερικες μερες ψαχνω για 8810 και δεν βρησκω κανενα σε προσιτη τιμη, περα απο ενα χαλασμενο στα 40... ουτε καν δηλαδη..

 

Αν το βάλεις όλο μέσα, πέφτεις μέσα. Το θέλω όλο. Εχει μερικά περιέργα πραγματακια και καλά new and original κάτω από 90 δολλάρια. Αν κάποιος θέλει να ζήσει τον κίνδυνο του να φάει φόλα από τον κινέζο, είναι ευκαιρία :lol:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να παρε απο εδω ρε,εινα και φθηνα!

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=130&p=3681

 

Στα υπ'όψην πάει! Mπορεί και να είμαι πάλι τυχερός γιατί και να μου κάτσει έτσι!

 

ελα χρηστο, το xelibri επεσα στα 40 παλι :p

 

Δεν το παίρνω ρε συ! Tο είπα. Mου την δίνει το στυλάκι του. Καθαρά ''συλλεκτικό'' το βλέπει. 'Aσε που δεν με ενδιαφέρει και τόσο... Προς το παρόν, δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

το χω καταλαβει ρε, ειρωνικα στο πα οτι επεσε :p :p

 

ε και τα 65 της προσοψης δεν ειναι λιγα...

8210 αν βρεις παρε... αξιζει... τωρα που το σκεφτομαι δεν εχεις κανενα απο τα 8χχχ ε?

Link to comment
Share on other sites

8210 αν βρεις παρε... αξιζει... τωρα που το σκεφτομαι δεν εχεις κανενα απο τα 8χχχ ε?

 

Eννοείται αυτό!

 

Tο 8850 μόνο!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται αυτό!

 

Tο 8850 μόνο!

 

ναι! σωστα.. ξεχαστηκα :p

ρε με 8210 βρωμουσε τοτε ο τοπος! οταν πρωτοβγηκε το κινητο βρηκε την Ελλαδα σε ιδιαιτερη ανθηση και το χαν ολοι... και σε καδο ανακυκλωσης το βρισκεις!

Link to comment
Share on other sites

8210 θέλω να αποκτησω και εγω ένα και ψαχνομαι για κάτι πραγματικά φθηνο αλλα λειτουργικο.
Link to comment
Share on other sites

ναι! σωστα.. ξεχαστηκα :p

ρε με 8210 βρωμουσε τοτε ο τοπος! οταν πρωτοβγηκε το κινητο βρηκε την Ελλαδα σε ιδιαιτερη ανθηση και το χαν ολοι... και σε καδο ανακυκλωσης το βρισκεις!

 

;)

 

Που θα πάει... Θα κάτσει!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

;)

 

Που θα πάει... Θα κάτσει!

 

Δεν ξέρω πως την έχουνε δει όλοι τους με τα 8210! Με μια πρόχειρη ματιά στο αγγελιοπολις, η καλύτερη τιμή είναι 25!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως την έχουνε δει όλοι τους με τα 8210! Με μια πρόχειρη ματιά στο αγγελιοπολις, η καλύτερη τιμή είναι 25!

 

'Eχει κι αλλού πορτοκαλιές με φτηνά 8210... ;)

 

***Καλώς ήρθες κι από δω Θανάση! :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

'Eχει κι αλλού πορτοκαλιές με φτηνά 8210... ;)

 

***Καλώς ήρθες κι από δω Θανάση! :)

 

Kαλώς σας βρήκα Χρήστο! :)

 

Ίσως στο μπιτ παζαρ να βρεις με κανένα 10αρικο...

Εδώ εγώ βρήκα αυγό με 10, αυτό ίσως και πιο κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς σας βρήκα Χρήστο! :)

 

Ίσως στο μπιτ παζαρ να βρεις με κανένα 10αρικο...

Εδώ εγώ βρήκα αυγό με 10, αυτό ίσως και πιο κάτω...

 

Πολύ πιο κάτω... Και έχει κι εύκολη συντήρηση! ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο κάτω... Και έχει κι εύκολη συντήρηση! ;)

 

Εσύ με τα δικά σου τι έκανες? Έφτιαξες τίποτα?

Εγώ λέω να αρχίσω με το 3410 που το παραμέλησα πολύ τον τελευταίο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ με τα δικά σου τι έκανες? Έφτιαξες τίποτα?

Εγώ λέω να αρχίσω με το 3410 που το παραμέλησα πολύ τον τελευταίο καιρό...

 

Βαρεμάρα, that's why! :p Έχω υλικό για καιρό, δεν βιαζόμαστε!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Βαρεμάρα, that's why! :p Έχω υλικό για καιρό, δεν βιαζόμαστε!

 

Και γω μια απ τα ίδια... :lol:

Αρχίσαν και οι ζέστες τώρα... :heat:

Λοιπόν λέω να ανοίξω το 7500 μπας και κάνω τίποτα...

 

Edit: Δεν γίνεται τίποτα, μάλλον θα το πάω μια βόλτα σε Nokia Care

Edited by thanossalonika
Link to comment
Share on other sites

Με έπιασε κρίση κατά της βαρεμάρας!!! :lol::lol::lol:

 

http://img51.imageshack.us/img51/4871/27072012110.jpg

 

Καθάρισα 3310 και 3510... Και είπα να βγάλω μια «οικογενειακή» της σειράς 3xxx! Ένα 3210 λείπει, θα το πάρω σύντομα! ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Με έπιασε κρίση κατά της βαρεμάρας!!! :lol::lol::lol:

 

http://img51.imageshack.us/img51/4871/27072012110.jpg

 

Καθάρισα 3310 και 3510... Και είπα να βγάλω μια «οικογενειακή» της σειράς 3xxx! Ένα 3210 λείπει, θα το πάρω σύντομα! ;)

 

Ρε, θέλω το 3510! :p

Εμείς οι φτωχοί έχουμε μόνο το 3410 και από αύριο το 3310!

 

PS Δεν θα γίνει το 7650! :cry:

Edit: Πολύ χάλια τα πλήκτρα του 3410!

Edited by thanossalonika
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηταν μερα παραλαβης! Νοκια 8800 Sirocco...

http://img268.imageshack.us/img268/7861/img0705py.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

τελικα το Arte δεν ειναι το μονο με τοσο υψηλη ποιοτητα.. ο μηχανισμος απλα απιστευτος!!

 

αν και προκειται για edition του 'απλου' 8800 στο θεμα σχεδιασης ειναι απλα μια διαφορετικη εκδοση και οχι μια αναβαθμιση.. αν και το 'απλο' 8800 ειναι περισσοτερο προσεγμενο, η minimal σχεδιαση του Sirocco ειναι απιστευτα εντυπωσιακη! με τον λακκο στην μεση να το κανει να μοιαζει με γλυπτο..

 

ευτυχως η αναβαθμιση στο λειτουργικο ειναι μεγαλη! και πλεον ειναι και λειτουργικο, γιατι το απλο εσπαγε λιγο.. τα νευρα!! με αναβαθμισμενη οθονη, αν και ιδιο μεγεθους και πιξελς και ηχους κλησεις απο τον Brain Eno που προσωπηκα με τρελαινουν!! ναι τους εχω περασει σχεδον ολους στο iPhone :p

 

το πληκτρολογιο αν και επανασχεδιασμενο και κατασκευασμενο απο αλουμινιο αυτη την φορα, παραμενει a piece of crap... απορω γιατι εβαλαν το ιδιο και στο Arte...

 

ελπιζω να σας αρεσουν οι φωτογραφιες που ακολουθουν :)

 

http://img837.imageshack.us/img837/8074/img0706p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img805.imageshack.us/img805/525/img0709m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img20.imageshack.us/img20/4595/img0710ci.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

ευχαριστω και παλι τον Χρηστο που με βοηθησε και μου το βρηκε, και τον dimi39 για την αψογη συνεργασια του..

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή και τα δύο είναι πραγματικά πανέμορφα!

Στα 100 που το πήρες πιστεύω ήταν καλή ευκαιρία!

 

Εγώ βρήκα ένα στα 60 με μόνο πρόβλημα ότι δεν πατιούνται μερικά πλήκτρα.

Λέω να το τσιμπήσω αύριο...

Edited by thanossalonika
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα ένα στα 60 με μόνο πρόβλημα ότι δεν πατιούνται μερικά πλήκτρα.

Λέω να το τσιμπήσω αύριο...

 

ποια εκδοση? μια χαρα τα 60 για οποιαδηποτε εκδοση βασικα... μαλλον αλλαγη μεμβρανης θα θελει.. σε τι κατασταση κατα τ αλλα??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...