Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι πήρα μια καινούρια της Vodafone απ' τον κολλητό... Η; ανοίγει το 5510 κανονικά, έτσι; :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πήρα μια καινούρια της Vodafone απ' τον κολλητό... Η; ανοίγει το 5510 κανονικά, έτσι; :)

 

Σε μένα ανοίγει κανονικά όπως είπα με τις νέες cosmote,και στο 8850 και στο 6210...Πιο παλιό για δοκιμή δεν έχω βέβαια,αλλά μέχρι αυτά όλα δουλεύουν κανονικά...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

αα... γιατι απο το επισημο τοπικ του 8850 τα παιδια λενε καπου στην 5-6-7 σελιδα οτι μερικα 8850 εχουν θεμα.. αυριο λεω να παω σε ενα μαγαζι με μεταχειρισμενα και να του προτεινω ανταλλαγη 8890 με 8850! εχει εκει ενα στην βιτρινα και το λιγουρευομαι.. τι λετε να μου πει??
Link to comment
Share on other sites

αυριο λεω να παω σε ενα μαγαζι με μεταχειρισμενα και να του προτεινω ανταλλαγη 8890 με 8850! εχει εκει ενα στην βιτρινα και το λιγουρευομαι.. τι λετε να μου πει??

 

Αν στο δώσει μέχρι 30 ευρώ (max όριο για μένα),μην μπεις στην διαδικασία της «τράμπας»...Keep them both...;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αν στο δώσει μέχρι 30 ευρώ (max όριο για μένα),μην μπεις στην διαδικασία της «τράμπας»...Keep them both...;)

 

την προηγουμενη φορα που πηγα μου λεγε για 90 ευρω!! δυσκολα θα πεσει στα 30.. γι αυτο και σκεφτομαι την τραμπα..

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη φορα που πηγα μου λεγε για 90 ευρω!! δυσκολα θα πεσει στα 30.. γι αυτο και σκεφτομαι την τραμπα..

 

90;;;:blink::blink::blink: Δηλαδή το iPhone 3GS θα το έδινε 500;;;:lol:

 

Προσπάθησε να το κατεβάσεις όσο περισσότερο ρε συ...Και κρίμα είναι να χάσεις το δικό σου(αν θυμάμαι καλά το έχεις πένα),κι αν το καλοσκεφτείς και εσύ,αλλά κυρίως αυτός,ασπρόμαυρο 10ετίας και βάλε είναι...Πόσο ακριβό πια;;;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

90;;;:blink::blink::blink: Δηλαδή το iPhone 3GS θα το έδινε 500;;;:lol:

 

Προσπάθησε να το κατεβάσεις όσο περισσότερο ρε συ...Και κρίμα είναι να χάσεις το δικό σου(αν θυμάμαι καλά το έχεις πένα),κι αν το καλοσκεφτείς και εσύ,αλλά κυρίως αυτός,ασπρόμαυρο 10ετίας και βάλε είναι...Πόσο ακριβό πια;;;

 

το 8910 ειναι στην πενα.. το 8890 εχει καποια κτυπηματακια.. θα προσπαθησω! λεει οτι ειναι συλλεκτικο! γι αυτο κανει και 90ε, ειναι στον λουβρο κιολας! :p

Link to comment
Share on other sites

αα... γιατι απο το επισημο τοπικ του 8850 τα παιδια λενε καπου στην 5-6-7 σελιδα οτι μερικα 8850 εχουν θεμα.. αυριο λεω να παω σε ενα μαγαζι με μεταχειρισμενα και να του προτεινω ανταλλαγη 8890 με 8850! εχει εκει ενα στην βιτρινα και το λιγουρευομαι.. τι λετε να μου πει??

 

ΜΜΜΜηηηηηηηη !!!! Άστο αυτό. Θα στο πάρω εγώ κάποια στιγμή ... με κάποια τράμπα είπαμε :rolleyes:

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο να ανταλλαξεις το 8890 με το 8850? Το ιδιο κινητο ειναι, δεν εχει και πολυ νοημα :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο να ανταλλαξεις το 8890 με το 8850? Το ιδιο κινητο ειναι, δεν εχει και πολυ νοημα :confused:

 

Έλα ντε ! Πες του τα ! Ας τ' ανταλλάξει με κάποιο άλλο με εμένα ... :lol:

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε ! Πες του τα ! Ας τ' ανταλλάξει με κάποιο άλλο με εμένα ... :lol:

 

Θέλει 8850 όμως....!Αν θυμάμαι καλά έχεις ένα,και το άλλο πρόβλημα είναι ότι το βρίσκεις δύσκολα...

 

Αλλά όπως λέει κι ο Νίκος,ίδια δεν είναι;:worry:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Να μην θελει γιατι θα πεταξει τα λεφτα του :p

 

Περα απο τις μπαντες και την κεραιουλα ναι, το ιδιο κινητο ειναι.

 

http://www.bluejackq.com/gallery2/8890-1140.jpg

 

Aσε που ειναι και πιο σπανιο απο το 8850.

 

Architekt, don't do it ναουμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aσε που ειναι και πιο σπανιο απο το 8850.

 

Architekt, don't do it ναουμ.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον Νικόλα...Στην τελική,μπορεί να βρει και το 8850 και να τα έχει και τα 2...! :D

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

παιδια με πεισατε! δεν θα το δωσω.. η αληθεια ειναι οτι θελω πολυ το γνησιο 8850.. ειδικα αυτος που το χει στο μαγαζι το χει σε τελεια κατασταση.. οχι οτι το 8890 μ ειναι σε κακη, μονο το πισω καπακι παιζει λιγο και εχει ενα κτυπηματακι αριστερα στο μεταλλο που περιτριγυριζει την συσκευη.. αλλα αυτη η κεραιουλα! πολυ εκνευριστηκη :P ..μια απορια εχω, αφου το 8890 φτιαχτηκε για ην αμερικη πως δουλευει ευρωπη?!?

 

edit:τωρα που το ψαξα παραπανω, ειναι το πρωτο Νοκια wold phone..! :O ..αρχισα να το εκτιμαω!

και να χετε στο μυαλο σας οτι τα 8890 δεν ειναι made in filand, ειναι made in korea και γραφουν made by nokia... στο ιμει εχουν ***/30/*** ...αυτο μονο με ξενερωνει σε σχεση με το γνησιο φιλανδικο 8850! και η κεραιουλα :P

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

Ρεεε, το κινητον σου ημισυ δεν το 'χεις σε εκτιμηση!

Εγω λεω να το κρατησεις, το 8850 ειναι το ιδιο πραγμα χωρις κεραια. Κλαιν. :)

 

 

Για οσους εχουν 8910

http://www.ebay.de/itm/NOKIA-8910-BLACK-GRIP-COVER-SLIDER-COVER-TOP-100-ORIGINAL-/360437844408?pt=DE_Handy_PDA_Oberschalen_Designfolien&hash=item53ebc509b8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρεεε, το κινητον σου ημισυ δεν το 'χεις σε εκτιμηση!

Εγω λεω να το κρατησεις, το 8850 ειναι το ιδιο πραγμα χωρις κεραια. Κλαιν. :)

 

 

Για οσους εχουν 8910

http://www.ebay.de/itm/NOKIA-8910-BLACK-GRIP-COVER-SLIDER-COVER-TOP-100-ORIGINAL-/360437844408?pt=DE_Handy_PDA_Oberschalen_Designfolien&hash=item53ebc509b8

 

καλα ναι... αλλα οι ποθοι ειναι ποθοι και δεν πρεπει να μενουν ανεκληρωτοι (τουλαχιστον οσοι μπορουν να εκπληρωθουν) :)

 

οου.. το κατω εμενα ειναι κομπλε, τπτ για το πανω υπαρχει (στο εκρου)? το ψαξες?? γιατι εκει εχει αρχισει να ξεβαφει :(

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

Πανω βλεπω οτι εχει κατι κομματια

 

http://www.ebay.de/itm/Original-Nokia-8910i-Front-Cover-Oberschale-inkl-Tastatur-schwarz-/230715733504?pt=DE_Handy_PDA_Oberschalen_Designfolien&hash=item35b7bab600

 

http://www.ebay.de/itm/NOKIA-8910-8910i-FRONTCOVER-OBERSCHALE-INKL-TASTATUR-NEU-100-ORIGINAL-/360435698895?pt=DE_Handy_PDA_Oberschalen_Designfolien&hash=item53eba44ccf

 

http://www.ebay.de/itm/NOKIA-8910-8910i-AKKUDECKEL-SCHWARZ-BLACK-NEU-100-ORIGINAL-/360435696681?pt=DE_Handy_PDA_Oberschalen_Designfolien&hash=item53eba44429

 

Η αληθεια ειναι οτι φαινονται σωστα, πχ τα γραμματα ειναι γκρι, το σηματακι ειναι μεγαλο και ταιριαζει just, οχι τα μικρα απο αλλα μοντελα

αλλα οι τιμες ειναι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ααχ φυλακη τα 60ε.. καπου διαβαζα οτι αν ανοιχτει το 8910 μετα δεν παιζει να πετυχεις την σωστη ταχυτητα που 'ανεβαινει' το πανω μερος, και φαινεται οτι εχει πειραχθει.. ισχυει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα νοκια 6100 σε υπεραριστη λειτουργικη κατασταση. χρειαζομαι μια καινουρια μπαταρια και το κομματι πλαστικο που ειναι ολα τα πληκτρα γιατι εχουν ξεθωριασει. ξερετε καποιο φυσικο μαγαζι στην θεσσαλονικη που θα μπορουσα να βρω και τα δυο σε λογικη τιμη? η ενα αξιοπιστο ηλεκτρονικο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ααχ φυλακη τα 60ε.. καπου διαβαζα οτι αν ανοιχτει το 8910 μετα δεν παιζει να πετυχεις την σωστη ταχυτητα που 'ανεβαινει' το πανω μερος, και φαινεται οτι εχει πειραχθει.. ισχυει κατι τετοιο?

 

Περίπου ... Όχι ότι δε γίνεται, αλλά είναι ΠΟΛΥ δύσκολο. Εγώ το δικό μου το είχε μήνες ανοικτό και προσπαθούσα να το κλείσω σωστά ... Είναι το μοναδικό κινητό που μετάνιωσα που άνοιξα. Τελικά το έκλεισα, αλλά μου' βγάλε την πίστη !!! Αν δεν είναι ανάγκη λοιπόν, ΜΗΝ το ανοίγεις. Θα σου έλεγα φερτό να στο φτιάξω εγώ, αλλά νομίζω ότι κι εγώ τελικά ΜΟΝΟ από τύχη το έκλεισα ... μετά από 1000 προσπάθειες ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα νοκια 6100 σε υπεραριστη λειτουργικη κατασταση. χρειαζομαι μια καινουρια μπαταρια και το κομματι πλαστικο που ειναι ολα τα πληκτρα γιατι εχουν ξεθωριασει. ξερετε καποιο φυσικο μαγαζι στην θεσσαλονικη που θα μπορουσα να βρω και τα δυο σε λογικη τιμη? η ενα αξιοπιστο ηλεκτρονικο?

 

 

Tσέκαρε τα μαγαζάκια στην αρχή της Eγνατίας...'Oλο και θα βρείς κάτι εκεί...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Περίπου ... Όχι ότι δε γίνεται, αλλά είναι ΠΟΛΥ δύσκολο. Εγώ το δικό μου το είχε μήνες ανοικτό και προσπαθούσα να το κλείσω σωστά ... Είναι το μοναδικό κινητό που μετάνιωσα που άνοιξα. Τελικά το έκλεισα, αλλά μου' βγάλε την πίστη !!! Αν δεν είναι ανάγκη λοιπόν, ΜΗΝ το ανοίγεις. Θα σου έλεγα φερτό να στο φτιάξω εγώ, αλλά νομίζω ότι κι εγώ τελικά ΜΟΝΟ από τύχη το έκλεισα ... μετά από 1000 προσπάθειες ...

 

μα δεν εχω σκοπο να το ανοιξω.. το μικροφωνο εχει ενα θεμα! ποτε δουλευει ποτε οχι.. για να φτιαχτει πρεπει να ανοιχτει η συσκευη?? η αλλαζει αν ξεβιδωσεις τις κατω βιδες?

 

μολις εβαλα την κοσμοτε στο 8890! δεν γραφει cosmote, αλλα GR 01 :confused: τι ειναι αυτο? λειτουργει κανονικα.. με χαμηλοτερο σημα απο το κανονικο, με ανοιχτη την κεραια.. αν κλεισει χανεται..

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα την κοσμοτε στο 8890! δεν γραφει cosmote, αλλα GR 01 :confused: τι ειναι αυτο? λειτουργει κανονικα.. με χαμηλοτερο σημα απο το κανονικο, με ανοιχτη την κεραια.. αν κλεισει χανεται..

 

Mήπως δεν είναι για κοσμοτε,και δίνει ό,τι μπορεί;'Eχεις κάρτα άλλης εταιρίας να το τσεκάρεις;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Mήπως δεν είναι για κοσμοτε,και δίνει ό,τι μπορεί;'Eχεις κάρτα άλλης εταιρίας να το τσεκάρεις;

 

ναι εβαλα και voda και εκει το εμφανισε κανονικα.. μα δουλευει μια χαρα με την κοσμοτε, και κλησεις δεχεται! απλα μου την εμφανιζει ως GR01.. καπου διαβασα πριν οτι δεν 'παιζει' στα 1800 γι αυτο το μειωμενο σημα υποθετω..

 

edit: για να αλλαχθει το μικροφωνο στο 8910 πρεπει ν ανοιξει ολη η συσκευη? ή απλα βγαινει το πλαστικο απο το κατω μερος της συσκευης? σκεφτομαι να το επισκευασω, γιατι αρκετες φορες δεν λειτουργει..

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

Nοσταλγοί μου...ήρθε η ώρα του παιδιού!!!

 

Ψάχνοντας αγγελίες για να πάρω ιδέες τιμών για όσα ψάχνω,βρήκα τον εν λόγω ''θεούλη''...

 

http://www.car.gr/xyma/view/2099984/

 

Tα σχόλια δικά σας...

 

(Δεν νομίζω να είναι παράνομο το link,γι'αυτό και το ανέβασα...)

Edited by plankton69

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...