Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με εναν converter?

 

Aυτό σκέφτομαι και γω...Aν δοκιμάσει με έναν converter,δεν θα κάνει την δουλειά του;

 

Bασικά,αν δέχεται κάρτα μνήμης,τα πράγματα γίνονται πιο απλά....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο! Welcome το 2001 :lol: :p Ούτε για πλάκα αυτό το πράγμα, αλλά παίδες θα δοκιμάσω την λύση του μετατροπέα. :) Ούτε καν με είχε περάσει απ' το μυαλό...
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο! Welcome το 2001 :lol: :p Ούτε για πλάκα αυτό το πράγμα, αλλά παίδες θα δοκιμάσω την λύση του μετατροπέα. :) Ούτε καν με είχε περάσει απ' το μυαλό...

 

Θυμάμαι οτι είχε μνήμη,αλλά δεν θυμάμαι TΙ μνήμη...! :lol: :p

 

Δοκίμασε τον και πές πάντως...Eδώ τα 6600 παίζαν mp3 δια της πλαγίας οδού,το 5510 δεν θα μπορεί,που το έχει κιόλας;;;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Enema τι άβαταρ και υπογραφή είν' αυτή; :mad: :p Το έχω, είναι τρομερό πρόγραμμα! :D Κάνει και Rip τα CD... :shifty:

 

Πάντως η ποιότητα αναπαραγωγής του 5510 είναι τρομερή αν αναλογιστούμε το πότε βγήκε... :O

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δίαβασα το οφ τόπικ πλάκιαμ' (οργιάσατε χωρίς εμένα; :mad: ) απαντάω στον Νίκο:

 

Καλά, μην φανταστείς ΤΗΝ αναπαραγωγή (σε .aac πάντα)... Φαντάσου το σαν ένα φθηνό mp3 player. ;) Απλά είναι πολύ καλή για την εποχή της πάντα. ;)

 

 

Λεπόν, επειδή βρήκα κάτι ενδιαφέρον (άσχετο με κινητά, δηλαδή κι αυτό με κινητά έχει να κάνει σχέση αλλά λίγο μεγαλύτερα :p ) και θα βγάλω PayPal, μήπως να ξαναέψαχνα για πρόσοψη για το 5510...; Χμμμ...

Link to comment
Share on other sites

Νεβερ λουζ χοουπ ρε! :)

 

Oχι μονο προσοψη, ψηστο και για κινητο ολοκληρο! ;)

 

Δυστηχως εψαξα αγγλικο/γερμανικο/ιταλικο ebay, και βρηκα μονο μουφιαρικες!

http://www.ebay.it/itm/COVER-HOUSING-COMPATIBILE-per-NOKIA-5510-ROSSA-/300649143623?pt=Accessori_per_Cellulari&hash=item460015dd47

http://www.ebay.it/itm/COVER-HOUSING-COMPATIBILE-per-NOKIA-5510-SILVER-/290649556787?pt=Accessori_per_Cellulari&hash=item43ac104733

3+4 ευρω μεταφορικα

 

Διαφορετικα παιζουν και refurbs 5510 στα 30 ευρω (pm me για να σου πω). Προσωπικα οταν το κινητο μου ειναι σε τετοια κατασταση και δεν μπορω να βρω γνησια προσοψη, τα refurbs δεν με χαλανε ΚΑΘΟΛΟΥ (παρομοια περιπτωση με το 6510 μου)

Edited by Enema
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δίαβασα το οφ τόπικ πλάκιαμ' (οργιάσατε χωρίς εμένα; :mad: ) απαντάω στον Νίκο:

 

Καλά, μην φανταστείς ΤΗΝ αναπαραγωγή (σε .aac πάντα)... Φαντάσου το σαν ένα φθηνό mp3 player. ;) Απλά είναι πολύ καλή για την εποχή της πάντα. ;)

 

Λεπόν, επειδή βρήκα κάτι ενδιαφέρον (άσχετο με κινητά, δηλαδή κι αυτό με κινητά έχει να κάνει σχέση αλλά λίγο μεγαλύτερα :p ) και θα βγάλω PayPal, μήπως να ξαναέψαχνα για πρόσοψη για το 5510...; Χμμμ...

 

Ζήλεψε!!! :lol:

 

Όπως και να έχει,διαθέτει MP3 με αθάνατη μπαταρία...;) Με ακουστικά δεν παίζει καλά;Με ένα σχετικά καλό ζευγάρι εννοώ,όχι τα δικά του... ;)

 

Η αλήθεια είναι όμως,ότι σε συμφέρει το refurb...Στην τελική,κάνεις ένα μικρό «χειρουργείο»,και βάζεις τα σωθικά του δικού σου,στα καπάκια του άλλου...;)

 

Edit: Σκέφτομαι να ξεκινήσω home diy rebuilt σε ένα από τα 3 που περιμένουν...

 

Nokia 2100, με προσόψεις είναι OK.

 

SE K800iv,θέλει στόκο-τριψο-βαφές στο καπάκι της κάμερας.

 

SE J300,το οποίο είναι σε άθλια κατάσταση,και με αγνοούμενη μπαταρία.

 

Πιο λέτε να κάνω;;;

Edited by plankton69

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνα με το 2100, κ800 και τέλος j300 ;)

 

Το 2100 τελειώνει και αύριο,που λέει ο λόγος...

 

Απλά τα άλλα 2 είναι «θέματα»,μιας και το ένα είναι κοτέτσι (j300) και θέλει πολλά........( αν και υπάρχουν όλα,απλά είναι μανίκι...:yawn: )

 

Το k800 θα το γούσταρα και σαν 2ο,μιας και είναι έρωτας....!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Το 2100 τελειώνει και αύριο,που λέει ο λόγος...

 

 

στα λόγια μου έρχεσαι ;)

2100 μια προσοψη και τέλος:happy:

 

κ800 σαφώς ανώτερο από το κοτέτσι(:lol:), το οποίο ίσως να μην έμπαινα στη διαδικασία να το rebuitάρω

Link to comment
Share on other sites

στα λόγια μου έρχεσαι ;)

2100 μια προσοψη και τέλος:happy:

 

Αυτό ακριβώς...

 

Ίσως επειδή είναι εύκολο δεν του δίνω σημασία... :lol::lol::lol:

 

κ800 σαφώς ανώτερο από το κοτέτσι(:lol:), το οποίο ίσως να μην έμπαινα στη διαδικασία να το rebuitάρω

 

Ο μόνος λόγος που λέω να το κάνω,είναι καθαρά συναισθηματικός...Το πρώτο κινητό που αγόρασα με μάζεμα χαρτζιλικιού...!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ναι βε, με τα Yamaha EPH-30 παίζει απλά καλά. ;) Με τα δικά του ούτε καν θυμάμαι, τα είχα χαλάσει/χάσει... :(

 

 

Νίκο τα ΠΜ σου!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι βε, με τα Yamaha EPH-30 παίζει απλά καλά. ;) Με τα δικά του ούτε καν θυμάμαι, τα είχα χαλάσει/χάσει... :(

 

Άρα είναι καθαρά θέμα Audio Drivers...Λογικό για την εποχή του...:)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να πληκτρολογησεις *#67705646#

 

Διαφορετικα μονο με pc, υπερυθρες και το καταλληλο software.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να πληκτρολογησεις *#67705646#

 

Διαφορετικα μονο με pc, υπερυθρες και το καταλληλο software.

 

Το έβαλα στην ''παντόφλα'' ( :p ) και με πέταξε απλά ένα μήνυμα ''Εντάξει'':lol:Τι ακριβώς έπρεπε να κάνει; :)

Link to comment
Share on other sites

Στο 8850 μου,πάντως,δεν έκανε τίποτα απολύτως...Βλέπω πάλι τα σπαστικά δελφίνια,και ένα χαζό κειμενάκι...:lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πουλί του Αρκά....:lol:

 

Από την μ@λ@κί@ που βλέπω εγώ,Αρκάς και ξερό ψωμί!

 

Ούτε με το LogoManager έκανα τίποτα...Τουλάχιστον με νόμιμες μεθόδους...:innocent:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

:lol: Ξέρεις τι είναι να σε βρίζει το ίδιο σου το κινητό;:blink::p

 

 

 

 

Ον τόπικ. Ρε παιδιά, τα 6790/6760 τα θυμάστε; Τα πήγαινα πολύ, αλλά δεν πούλησαν...:O:(

Link to comment
Share on other sites

:lol: Ξέρεις τι είναι να σε βρίζει το ίδιο σου το κινητό;:blink::p

 

 

 

 

Ον τόπικ. Ρε παιδιά, τα 6790/6760 τα θυμάστε; Τα πήγαινα πολύ, αλλά δεν πούλησαν...:O:(

 

:lol::lol: κατάλαβα (μάλλον) τι έχεις!

 

Τα θυμάμαι!Είχε καλή μπαταρία,αλλά πάντα κάτι «χάλαγε» πάνω του...Ακόμα δεν ξέρω τι!!!:lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι αφαιρει το operator logo.

 

Δηλαδη Ζηση δεχτηκε τον κωδικο, ειπε ΟΚ αλλα παρ'ολα αυτα ΔΕΝ εφυγε? :wacko:

 

Καπου ειχα δει οτι παιζει το operator logo να αποθηκευεται και στην sim, μηπως αμα την αλλαξετε και ξαναβαλετε τον κωδικο να γινει τιποτα... :worry:

 

@plankton69, δοκιμασες με logomanager και τιποτα? Τι διαολο ρε φουστη μ με αυτα τα logo :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι αφαιρει το operator logo.

 

Δηλαδη Ζηση δεχτηκε τον κωδικο, ειπε ΟΚ αλλα παρ'ολα αυτα ΔΕΝ εφυγε? :wacko:

 

Καπου ειχα δει οτι παιζει το operator logo να αποθηκευεται και στην sim, μηπως αμα την αλλαξετε και ξαναβαλετε τον κωδικο να γινει τιποτα... :worry:

 

@plankton69, δοκιμασες με logomanager και τιποτα? Τι διαολο ρε φουστη μ με αυτα τα logo :ninja:

 

Το Network Logo ΔΕΝ αποθηκεύεται στη SIM. Αποθηκεύεται στο κινητό, αλλά "δένει" με τον κωδικό του δικτύου ... Δηλαδή αν αλλάξεις SIM και βάλεις άλλον πάροχο, ΔΕΝ θα σου εμφανηστεί το Logo, εκτός κι αν έχει "δεθεί" και με τα 3 δίκτυα.

 

Πάντως, το LogoManager εμένα μου δούλεψε σε όλα τα παλιά Nokia που ήθελα να αφαιρέσω κάποιο Logo ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα δει οτι παιζει το operator logo να αποθηκευεται και στην sim, μηπως αμα την αλλαξετε και ξαναβαλετε τον κωδικο να γινει τιποτα... :worry:

 

@plankton69, δοκιμασες με logomanager και τιποτα? Τι διαολο ρε φουστη μ με αυτα τα logo :ninja:

 

Tο δοκίμασα με 2 διαφορετικές σιμ,αλλά και οι 2 cosmote,και τίποτα...Mε κάτι ληγμένες vodafone,ναι μεν χάθηκε,αλλά δεν έχει δύκτιο...

 

Δοκίμασα χωρίς κόλπα και h@ck...Aλλά θα ξαναδοκιμάσω και με αυτά...

 

*τι ευτυχία που στο 3330 και το 3410 μπορώ να διαλέγω EΓΩ τι θέλω!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...