Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στενή πένσα έχεις;Αν ναί,έλυσες το πρόβλημά σου....

το δοκιμασα,τιποτα!

Ωχ.

Λεω ωχ γιατι την εχω παθει δις. Μπορει και παραπανω.

 

Παιρνεις λοιπον ενα τορξ 1-2 νουμερα μεγαλυτερο απο το οριτζιναλ μεγεθος της βιδας, πιεζεις με οση δυναμη εχεις προς τα κατω και ξεβιδωνεις. Ριξε πριν καμια καμψη ή κανε 1 σετ βαρη αν εχεις ετσι να 'παρουν μπρος' οι μυς γιατι θελει πολυ δυναμη αν εχει καραφλιασει εντελως η βιδα.

 

Αμα δεν βγει, σκεψου οτι εισαι τυχερος γιατι ειναι στην γωνια, και ως λυση αναγκης μπορεις ακομα και να της 'κοψεις το κεφαλι' με ενα dremel αν εχεις, ή αν εχει κανενας γνωστος, με λιγη προσοχη.

 

Η μεθοδος της πιεσης δουλεψε για μενα 2-3ς φορες. Δεν ξερω αν παιζει κανενα κολπο με τσιμπιδακι or something.

Μετα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι την πετας, ετσι?

θεος! το εβγαλα με το τορξ οπως ειπες..εβγαλα το χερι μου αλλα χαλαλι!! :D καινουργια βιδα παιζει να βρω πουθενα..βασικα να τις αλλαξω ολες..και απο αλλα κινητα...μισες δουλειες θα κανουμε :p αν εκοβα το κεφαλι πως θα την εβγαζα μετα για να ανοιξει το πλαισιο? :wacko:

πω πω! χαρηκα πολυ τωρα...και οταν το ειχα παθει βασανιζομουν τοτε..και τελικα ηταν τοσο ευκολο..ε την μ@$%@ να πουμε

 

 

Edit : Τον ηπιαμε! εχει φυγει και το κουμπακι πανω απο την mobo! να παω σε nokia care? θα παιχτει φαση να φτιαχνει η μπλε και στη θαλασσα το κινητο ? :p

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

Aν εκοβες το κεφαλι της βιδας θα εμενε μονο το λεπτο 'σωμα' το οποιο θα εβγαινε ευκολα με λιγο δυνατο τραβηγμα της πλακετας και της οθονης ή οπου πιανει :)

 

Τωρα το τι βιδες θα χρειαστεις παιζει απο απο συσκευη σε συσκευη. Σε μενα ετυχε να ταιριαζουν οι βιδες απο ενα χαλασμενο 3310 που ειχα στο Ν91, δες και συ μηπως εχεις κανενα χαλασμενο που να ταιριαζουν οι βιδες. Διαφορετικα

http://www.ebay.co.uk/itm/New-10-pcs-Nokia-6680-6681-screw-screws-Repair-part-/260902712510

http://www.skroutz.gr/c/583/antallaktika-kinhtwn-tilefwnwn.html?keyphrase=nokia+%CE%B2%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%82&order_dir=asc&page=2

 

Για το switch φουστια οντως, για care δεν ξερω, αλλα παλιοτερα τα 'τοπικα' μαγαζακια που εκαναν επισκευες τα ειχαν κατι τετοια... υποθετω οτι και στο care θα μπορουν, αν σου πουν οχι παν'το και αλλου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!:mad::p

 

Πάρτε κι ένα βίντεο να φτιαχτούμε!:lol:

http://www.youtube.com/watch?v=pgcfkUVO49g

 

Κακώς άλλαξε το θέμα! Σαν το κλασσικό του S60 δεν υπάρχει...:O

 

 

ΑΧ ΒΑΧ

Edited by Zisis1992
Link to comment
Share on other sites

Αφού ανήκει κι αυτό στα μωρά μου....Τί να έκανα;;;

 

Μου θύμισες τι @#$%^& έκανα, που το έδωσα μαζί με άλλα 3 ή 4 ( μέσα και το 8310, αλλά δεν είμαι σίγουρος.. ), για να πάρω το 6600..... :cry: Δε θα τα ξαναβρώ και τα 2 όμως;.... Χα!! :ninja: :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγω εντωμεταξυ ειχα δανεισει πριν απο κανα μηνα το 6600 μου σε ενα φιλο και ξεχασα να το παρω πισω. Μου λειπει :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!:mad::p

 

Πάρτε κι ένα βίντεο να φτιαχτούμε!:lol:

http://www.youtube.com/watch?v=pgcfkUVO49g

 

:lol:

Πλάκα-πλάκα,μ'ενδιαφέρει αυτό το θέμα...Πρέπει να το ψάξω...

 

Μου θύμισες τι @#$%^& έκανα, που το έδωσα μαζί με άλλα 3 ή 4 ( μέσα και το 8310, αλλά δεν είμαι σίγουρος.. ), για να πάρω το 6600..... :cry: Δε θα τα ξαναβρώ και τα 2 όμως;.... Χα!! :ninja: :p

 

Μετάνιωσα ειλικρινά που έδωσα σε συγγενή το 3310 πρίν χρόνια...!Ακόμα το θέλω...!!!Αν και έχω το 3330,θέλω και το 3310...

May be the next....

 

Εγω εντωμεταξυ ειχα δανεισει πριν απο κανα μηνα το 6600 μου σε ενα φιλο και ξεχασα να το παρω πισω. Μου λειπει :p

 

Και είπα γιατί δεν ανέβασες και σύ το δικό σου να γίνουμε πολλοί...!!!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Aν εκοβες το κεφαλι της βιδας θα εμενε μονο το λεπτο 'σωμα' το οποιο θα εβγαινε ευκολα με λιγο δυνατο τραβηγμα της πλακετας και της οθονης ή οπου πιανει :)

 

Τωρα το τι βιδες θα χρειαστεις παιζει απο απο συσκευη σε συσκευη. Σε μενα ετυχε να ταιριαζουν οι βιδες απο ενα χαλασμενο 3310 που ειχα στο Ν91, δες και συ μηπως εχεις κανενα χαλασμενο που να ταιριαζουν οι βιδες. Διαφορετικα

http://www.ebay.co.uk/itm/New-10-pcs-Nokia-6680-6681-screw-screws-Repair-part-/260902712510

http://www.skroutz.gr/c/583/antallaktika-kinhtwn-tilefwnwn.html?keyphrase=nokia+%CE%B2%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%82&order_dir=asc&page=2

 

Για το switch φουστια οντως, για care δεν ξερω, αλλα παλιοτερα τα 'τοπικα' μαγαζακια που εκαναν επισκευες τα ειχαν κατι τετοια... υποθετω οτι και στο care θα μπορουν, αν σου πουν οχι παν'το και αλλου...

σε ευχαριστω πολυ! θα παω σε ενα μαγαζακι με μεταχειρισμενα να δω αν μπορουν να κανουν κατι...

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο!

Το 6680 ειναι απο τα αγαπημενα μου 60αρια σχεδιαστικα.

(και το 6681 σε εκεινο το ασπρο χρωμα ειναι μουρλια)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εντωμεταξυ ειχα δανεισει πριν απο κανα μηνα το 6600 μου σε ενα φιλο και ξεχασα να το παρω πισω. Μου λειπει :p

 

Το 6600 είναι για ιδία χρήση. Δεν πρέπει ούτε να δανείζεται, ούτε χαρίζεται! :ninja:

 

Μετάνιωσα ειλικρινά που έδωσα σε συγγενή το 3310 πρίν χρόνια...!Ακόμα το θέλω...!!!Αν και έχω το 3330,θέλω και το 3310...

May be the next....

 

Το έδωσες δανεικό και έγινε αγύριστο; :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρεα ακομα ενα 6600 δεν ειναι μονο του. Ζηση ακους? Καποιος σερρες χαιρεται 2 6600 μαζι :p (ειμαι κακος το ξερω :p )
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 6600 είναι για ιδία χρήση. Δεν πρέπει ούτε να δανείζεται, ούτε χαρίζεται! :ninja:

Το έδωσες δανεικό και έγινε αγύριστο; :p

 

Σωστός....!!!

 

Όχι...Το χάρησα,κι έκτοτε αγνοείται....:(

 

Εχει παρεα ακομα ενα 6600 δεν ειναι μονο του. Ζηση ακους? Καποιος σερρες χαιρεται 2 6600 μαζι :p (ειμαι κακος το ξερω :p )

 

Και μένα τώρα το δικό μου κάνει πάλι παρέα στο E71...6600 as second again...!!!;)

 

(Ζήση σε έχουμε πεθάνει....Το ξέρω...!!!)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

λατρευω τα slide (απο 7650 εποχες) οποτε τα προτιμω εναντι των αλλων

 

που να πιασεις Ε66 στα χερια σου φιλε, μαγεια!

τα candybar για καποιο λογο, παντα τα βαριομουνα πιο ευκολα : /

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παντως πρεπει εμεις οι Αθηναιοι τουλαχιστον του thread εδω (gio, plankton, zisis, pgets, redhotstef και λοιπες Symbiaνικες δυναμεις) να κανονισουμε για ενα καφε κεντρο να τα πουμε.

με τις παλιατζουρες μας παραμασχαλα.

 

θα ηταν πολυ καλη ιδεα

 

---------------------

 

*εχεις συνδυασει Ε71 με γυναικα να φανταστω? νοσταλγια πανω στη νοσταλγια δηλαδη : )

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παντως πρεπει εμεις οι Αθηναιοι τουλαχιστον του thread εδω (gio, plankton, zisis, pgets, redhotstef και λοιπες Symbiaνικες δυναμεις) να κανονισουμε για ενα καφε κεντρο να τα πουμε.

με τις παλιατζουρες μας παραμασχαλα.

 

θα ηταν πολυ καλη ιδεα

 

---------------------

 

*εχεις συνδυασει Ε71 με γυναικα να φανταστω? νοσταλγια πανω στη νοσταλγια δηλαδη : )

 

Eίμαι απο Θεσσαλονίκη...! :lol: Κι ο Zήσης απο Aλεξανδρούπολη,αλλά σπουδάζει στα Σέρρας...!

Γι'αυτό και η συλλογή είναι μικρή...

 

(θεσσαλονικιότικα μαγαζιά κινητών=τρελές τιμές,ξέρει κι ο enema...!)

 

Σχετικά...Bασικά με το 6303 με γνώρισε,και με το E71 την χώρισα...Aπλά μέσω αυτού έμαθα τι έπαιζε,και ευτυχώς δεν το τίναξα σε κανέναν τοίχο...!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Σωστός....!!!

 

Όχι...Το χάρησα,κι έκτοτε αγνοείται....:(

 

Δε βλέπω να μένεις πολύ καιρό χωρίς 6600, όμως. :p @thePRODIGY, old school meeting; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

@Enema, αν σου πω πόσο πήρα το 7110, θα κατέβεις να να χτυπήσεις.. :lol: Όσο γι'αυτό που έπαιζε με το Ν95, κάτσε να δεις τι μου θυμίζει..... :rolleyes:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να μένεις πολύ καιρό χωρίς 6600, όμως. :p

 

Tο χαίρομαι μετά απο 7 χρόνια,έστω και σαν 2ο...!

 

Και δεν αφήνω ΚANENAN να μου το πειράξει...! :lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

καψωνω ασχημα με αυτα που λεει ο prodigy.. :p παντα ασχολιομουν με τη νοκια..απο το πρωτο μου 6150(κουκλι!) μεχρι τωρα το N9(μπορει και n8 σε λιγες μερες..μακαρι βασικα :p) ,εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου...και με ολα τρελαινομουν..αλλα δεν ειχα ποτε κανεναν που να ασχολειται για να παω για καφε..η να κουβεντιασω τιποτα...ειστε τυχεροι εκει πανω :p
Link to comment
Share on other sites

να κανονισουν απο πανω γκρουπακι να κατεβουν με το τραινο :lol: η παμε εμεις σαλονικη :O

 

συρταρωτο, χωρις τζογους? :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

@Enema, αν σου πω πόσο πήρα το 7110, θα κατέβεις να να χτυπήσεις.. :lol: Όσο γι'αυτό που έπαιζε με το Ν95, κάτσε να δεις τι μου θυμίζει..... :rolleyes:

 

Μωρε αν με στειλει ποτε ο δρομος μου αθηνα θα την τιμησω την αγορα στανταρ...:lol:

 

Τι σου θυμιζει ντε? :p 6600? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να κανονισουν απο πανω γκρουπακι να κατεβουν με το τραινο :lol: η παμε εμεις σαλονικη :O

 

συρταρωτο, χωρις τζογους? :p

 

Ανεβαίνετε γιατί δεν υπάρχει μία... :lol:

 

Ξέρατε ότι στην Φινλανδία βρίσκουν για πλάκα ανταλακτικά για τα παλιά μοντέλα της εταιρίας;:X:D Μιλούσα με ένα παιδί από κει και με είπε ότι είναι συνιθησμένο να βρεις πχ μπαταρία για το 3310...:!:

Link to comment
Share on other sites

Τι σου θυμιζει ντε? :p 6600? :p

 

Tην σειρά αυτή μου θυμήζει εμένα...

 

6600->N95->Iphone-> Xάος....

 

Aαα....!6600 by night,taken with E71...

 

imageshack.us/f/860/25012012025.jpg/

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αληθεια ειναι και το 6600 ηταν ακριβο, αλλα θυμαμαι το ειχα παρει με την μαζα :lol: και τοτε νομιζω ειχε γυρω στα 400 (εγω το ειχα παρει με συνδεση 240 ευρω αν θυμαμαι καλα)

 

Ανεβαίνετε γιατί δεν υπάρχει μία... :lol:

 

Ξέρατε ότι στην Φινλανδία βρίσκουν για πλάκα ανταλακτικά για τα παλιά μοντέλα της εταιρίας;:X:D Μιλούσα με ένα παιδί από κει και με είπε ότι είναι συνιθησμένο να βρεις πχ μπαταρία για το 3310...:!:

 

Ε καλα μπαταρια για 3310, και βασικα για ολα τα συνηθισμενα μοντελα, και εδω βρισκεις. Για ρωτα τον ομως για προσοψη για το 5510 σου πχ να δουμε.. ή για κανενα αλλο σπανιο, πχ Ε70, communicators, μη-πλαστικα 8 series κτλ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέμε για "παλιά" ...

http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/DSC_0010-1.jpg

http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/DSC_0011-1.jpg

http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/DSC_0012-1.jpg

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ή για κανενα αλλο σπανιο, πχ Ε70, communicators

 

ζηση αμα βρει, ρωτα τιμη :) αυτο το κινητο το θελω τρελα :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...