Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ζήτημα είναι ότι μια φορά στις 48-72 ώρες χρήσης κρασάρει ο explorer. ξανά τρέχεται μόνος του και πάλι όλα καλά.

 

είναι σπαστικό. χτες μάλιστα έβγαλε (στα event) ότι έφταιγε το Mpeg2DecFilter.ax_unloaded που είναι από το VCP.

 

άλλες φορές βγάζει απλά Unknown.

 

κάποιο tip?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός από το κατέβασμα του τελευταίου package δοκίμασε να απενεργοποιήσεις (αν είναι ενεργοποιημένη) την δημιουργία thumbnails. Πολλές φορές δημιουργεί πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να απενεργοποιήσουμε εντελώς τη δημιουργία thmumbnails ή υπάρχει επιλογή μονάχα για video? Γιατί τα thumbs στις φωτό και σε μερικούς φακέλους είναι must...
Link to comment
Share on other sites

γιατι πρεπει οπωσδηποτε να μπουν αυτοι οι codecs; το klite εχω κλασσικα και ολα οκ.
Link to comment
Share on other sites

γιατι πρεπει οπωσδηποτε να μπουν αυτοι οι codecs; το klite εχω κλασσικα και ολα οκ.

 

συμφωνώ κ εγώ! το k-lite είναι super!!!;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω τα vista premium και τισ τελευταιεσ μερεσ μου βγαζει οτι η εφαρμογη com surrogate σταματησε να λειτουργει.τι λετε να συμβαινει;
ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

γιατι πρεπει οπωσδηποτε να μπουν αυτοι οι codecs; το klite εχω κλασσικα και ολα οκ.

ευχαριστώ πολύ παιδιά :) (θα το δοκιμάσω, το klite αρχικά)

 

και κάτι άλλο, για virtual cd/dvd drive ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε? (το power iso 3.7)

 

μήπως και αυτό φταίει σε κάτι :(

 

ρε παιδια εχω τα vista premium και τισ τελευταιεσ μερεσ μου βγαζει οτι η εφαρμογη com surrogate σταματησε να λειτουργει.τι λετε να συμβαινει;

για δες εδώ

 

1. ποια έκδοση klite δουλεύετε?

 

2. ποια έκδοση nero?

 

ευχαριστώ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

1. ποια έκδοση klite δουλεύετε?

 

2. ποια έκδοση nero?

 

ευχαριστώ.

1. klite mega codec pack 3.40

2. δεν εχω βαλει το nero ακομα :p

 

για virtual cd/dvd οσες φορες εχω χρησιμοποιησει, εχω βαλει το daemon tools.

Link to comment
Share on other sites

αχά δλδ έχουμε

 

klite 3.3 + (το 3.4.5 full βρήκα και θα το βάλω)

 

nero 7.10.10+ (βρήκα και αυτό αλλά και το 8 οπότε θα δοκιμάσω εναλλάξ)

 

για virtual drive: deamon tools (4.10?)

 

από players πέρα του wmp11 + itunes 7.4 + quicktime. τι έχετε?

 

έχω τον vlc 0.8.6 + flv 1.3.3

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο, για virtual cd/dvd drive ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε? (το power iso 3.7)

 

μήπως και αυτό φταίει σε κάτι :(

 

Δεν νομίζω να έχει σχέση αλλά γιατί να φορτώνεις τον υπολογιστή σου χωρίς λόγο;

Αφού έχεις το Nero χρησιμοποίησε το Nero ImageDrive. Κάνει τέλεια την δουλειά του, είναι απλούστατο και είναι τελείως συμβατό με vista, από την στιγμή φυσικά που έχεις Nero Premium 7.5 και άνω.

Link to comment
Share on other sites

εμένα η 7.7 δεν το έχει το imagedrive. αντιθέτως στα xp το έχει. θα δοκιμάσω την 7.10 να δω.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

για ολα τα βιντεο media player classic του klite, γιατι ειναι ελαφρυ και δε χρειαζομαι ιδιαιτερα πραγματα στα βιντεο. αντιθετα για ηχο wmp.

το daemon αν δεν ειναι συμβατο θα στο πει νομιζω. αλλα δεν ειναι απολυτο ποια εκδοση γιατι συνηθως το χρησιμοποιουμε για κανα παιχνιδακι και καποια παιχνιδια θελουν συγκεκριμενη εκδοση :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να βάλω 64bit vista ενώ έχω αυθεντική άδεια 32bit (ultimate) πρέπει να ξανά αγοράσω νέα άδεια;

 

Σε 64bit παίζουν τα παρακάτω:

SonyEricsson drivers για m600i

iTunes

Office 2007

nod32

;;;;

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να μ στειλει εναν καλο codec για windows vista premium 32 bit με πμ?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να βάλω 64bit vista ενώ έχω αυθεντική άδεια 32bit (ultimate) πρέπει να ξανά αγοράσω νέα άδεια;

 

Σε 64bit παίζουν τα παρακάτω:

 

;;;;

Έχω μια ακόμη ερώτηση, ασχέτη!

 

Πως μπορώ σε έναν φάκελο να δώσω σε όλους τους χρήστες, του τοπικού δικτού, πρόσβαση σε κάποιον φάκελο χωρίς να γεμισώ το PC με άσχετα account και χωρίς να μετακοινώ τους φακέλω στα κοινόχρηστα;

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους

 

This update improves the compatibility, reliability, and stability of Windows Vista. This update includes the following improvements:• It extends the battery life for mobile devices.

• It improves the stability of portable computers and of desktop computers that use an uninterruptable power supply (UPS).

• It improves the reliability of Windows Vista when you open the menu of a startup application.

• It improves the stability of Internet Explorer when you open a Web page.

• It improves the stability of wireless network services.

• It shortens the startup time of Windows Vista by using a better timing structure.

• It shortens the recovery time after Windows Vista experiences a period of inactivity.

• It shortens the recovery time when you try to exit the Photos screen saver.

• It improves the stability of Windows PowerShell.

This update also resolves the following issues in Windows Vista:• A compatibility issue that affects some third-party antivirus software applications.

• A reliability issue that occurs when a Windows Vista-based computer uses certain network driver configurations.

 

:)

 

δεν είναι ακόμα διαθέσιμο μέσω wu αλλά μόνο μέσω του support site.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχει συμβεί στον mozilla τον τελευταίο καιρό (το λέω εδώ γιατί πιθανόν να χει σχέση με τα windows). Ούτε ο flash player λειτουργεί, ούτε ο java (αυτός δεν λειτουργεί ούτε στον internet explorer), ούτε ο quike time player (και αυτός επίσης στον άλλο browser). Υπόψιν τα χω κάνει και τα 3 επανεγκατάσταση 100 φορές, αλλά τίποτα. Και κάτι άλλο, έχω τα vista, αλλά αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε πολύ μετά που τα βαλα. Τώρα δεν ξέρω τι στο καλό μπορεί να είναι. Please όποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί τα χρειάζομαι και τα 3 οπωσδήποτε
Link to comment
Share on other sites

******** είναι τα άλλα. το 600 μου έβγαλε μπλε οθόνη κατά το shutdown (την πρώτη φορά) και μετά μου έκοψε τον ήχο του fingertip scanner.

 

το πέταξα αμέσως ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να χρησιμοποιώ τα Windows Vista εφεξής. Ωστόσο, έχω κάποιους ενδοιασμούς.

Σχεδόν όλοι μου οι φίλοι λένε πως είναι δύσχρηστα σε σύγκριση με τα XP. Ισχύει κάτι τέτοιο; Επιπλέον, κυκλοφορούν συμβατές εκδόσεις κάποιων πολύ γνωστών προγραμμάτων, όπως το Realplayer,το Quicktime και το Divxplayer;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...