Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μία μία και από το myphoneexplorer :lol:

 

επιτέλους εδώ και λίγες μέρες βγήκε το content pack για το dreamscene και βάλαμε και κάτι άλλο. αν και ακόμα ΔΕΝ βρήσκω καλά video... και δε μιλάω για HD video 8000kbps... (που ανεβάζουν κάποιοι "ξύπνιοι" στο εξωτερικό) γιατί αυτά για να τα παίξει θες 4ις cpu :p

 

Μπορεις να μου πεις απο θα το κατεβάσω ή τα διαφορα videos που παιζει απο που θα τα βρω? ειναι free ?

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια βοηθεια :p

πως βαζουμε παλι το 3d atl+tab στο taskbar αν το διαγραψαμε; καταλαβατε ποιο εννοω :p

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να έχουμε μόνιμα διαγραμμένα τα πρόσφατα αρχεία απο το μενού έναρξη των Windows Vista?? Ή ακόμη και να μην εμφανίζεται καθόλου το συγκεκριμένο μενού?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να έχουμε μόνιμα διαγραμμένα τα πρόσφατα αρχεία απο το μενού έναρξη των Windows Vista?? Ή ακόμη και να μην εμφανίζεται καθόλου το συγκεκριμένο μενού?

 

Δεξί κλίκ στην Taskbar/Start Menu

unclick Store and display list of recent items & programs.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

exw egkatasteisei ta windows vista ultimate. enw mesa sto susthma mou einai kai ta palia pu ta xp se enan alon fakelo pu lei windows.old Pws ginete na apenergopoihsw ta vista entelws kai na energopoihsw ta xp giati paw na kanw format gia na 3anabalw ta xp kai den me afhnei k ksekina ta windows vista kanonika.mporei na me bohthisei kaneis??

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

exw egkatasteisei ta windows vista ultimate. enw mesa sto susthma mou einai kai ta palia pu ta xp se enan alon fakelo pu lei windows.old Pws ginete na apenergopoihsw ta vista entelws kai na energopoihsw ta xp giati paw na kanw format gia na 3anabalw ta xp kai den me afhnei k ksekina ta windows vista kanonika.mporei na me bohthisei kaneis??

 

Τσέκαρε στις προηγουμενες σελίδες γιατι έχει αναφερθεί... Αν δεν με απατάει η μνήμη μου (και η γυναίκα μου) πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στο να κάνεις φορμάτ απο Vista και να βάλεις XP.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορω να βρω τα προγράματα που τρεχουην στην εκινηση των vista και να απενεργοποιήσω καποια που δεν θέλω; παλια γινοταν με την εντολη ,msconfing. Τωρα πως γίνετα;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορω να βρω τα προγράματα που τρεχουην στην εκινηση των vista και να απενεργοποιήσω καποια που δεν θέλω; παλια γινοταν με την εντολη ,msconfing. Τωρα πως γίνετα;

ισχυει η εντολη κανονικα :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχει τύχει σε κανέναν να δούλευε το BT και το flash drive και μετά από καιρό να μην δουλεύουν;

Τελικά με εγκατάσταση drivers της Toshiba δούλεψε το ΒΤ το Flash drive δέν δουλεύει :( μόνο μια φορά με επανεκκίνηση το αναγνώρισε αλλά όταν το έβγαλα και το ξανά έβαλα δεν το έβρισκε,κάνει όλη την προσπάθεια να βρει drivers αλλά δεν βρίσκει τίποτα.

Μου χάλασε ο usb card reader χτες. Έκανα μια επανεκκίνηση και τώρα τουλάχιστον εμφανίζεται στο my computer, δουλεύει κανονικά αλλά κάθε φορά ψάχνει για drivers όμως δε βρίσκει ποτέ. Αφού δουλεύει κι έτσι...

Το bt μια χαρά είναι (προς το παρόν).

Link to comment
Share on other sites

και που γραφω αυτη την εντολή. Δεν ρισκω την εκτελεση προγραμματων. Που ειναι; Αυτο ρωτάω;

βάλε την στο start menu από τα properties του.

 

exw egkatasteisei ta windows vista ultimate. enw mesa sto susthma mou einai kai ta palia pu ta xp se enan alon fakelo pu lei windows.old Pws ginete na apenergopoihsw ta vista entelws kai na energopoihsw ta xp giati paw na kanw format gia na 3anabalw ta xp kai den me afhnei k ksekina ta windows vista kanonika.mporei na me bohthisei kaneis??

δεν μπορείς να βάλεις τα xp από αυτόν τον φάκελο. αυτός ο φάκελος έχει όλα τα αρχεία σου για να μη χρειάζεσαι να κάμεις φορμάτ κατά την "καθαρή" εγκατάσταση.

 

Μπορεις να μου πεις απο θα το κατεβάσω ή τα διαφορα videos που παιζει απο που θα τα βρω? ειναι free ?

 

φιλικα

θα στο βγάλει για download στα windows extras @ vista ultimate

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στις προηγουμενες σελίδες γιατι έχει αναφερθεί... Αν δεν με απατάει η μνήμη μου (και η γυναίκα μου) πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στο να κάνεις φορμάτ απο Vista και να βάλεις XP.

 

αν βάλεις ώς πρωτεύουσα συσκεύη το dvd drive στο boot, Μπορείς κανονικά να το κάνεις φορμάτ.

το χω κάνει 2 φορές στο λάπτοπ μου,απο Xp σε Vista, απο Vista σε Xp Και τουμπαλιν.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

από xp-> vista δε χρειάζεσαι format (που μόνο κακό κάνει). αντιθέτως: clean installation.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μου χάλασε ο usb card reader χτες. Έκανα μια επανεκκίνηση και τώρα τουλάχιστον εμφανίζεται στο my computer, δουλεύει κανονικά αλλά κάθε φορά ψάχνει για drivers όμως δε βρίσκει ποτέ. Αφού δουλεύει κι έτσι...

Το bt μια χαρά είναι (προς το παρόν).

Τι θέλω και μιλάω ώρες-ώρες... Τον έχασα κι εγώ τελείως. Οι drivers μπαίνουν με το χέρι από το Windows/system32, αλλά δε φαίνεται το drive στο my computer. Υπόψιν πως η κάρτα διαβάζεται κανονικά από το PPC.

Any ideas;

Link to comment
Share on other sites

xtes phra to neo mou notebook !! core 2 duo 7200 sta 2ghz me 1gb ram ,80ari disko stis 7200 kai ati x1600 !! to phra me xp !! leo na tou valo ta vista!! logika tha trexoun kala e?
Link to comment
Share on other sites

xtes phra to neo mou notebook !! core 2 duo 7200 sta 2ghz me 1gb ram ,80ari disko stis 7200 kai ati x1600 !! to phra me xp !! leo na tou valo ta vista!! logika tha trexoun kala e?

 

γιατί δεν τρέχεις το πρόγραμμα που σου λέει εάν σου κάνουν!!http://www.microsoft.com/hellas/windowsvista/

Link to comment
Share on other sites

xtes phra to neo mou notebook !! core 2 duo 7200 sta 2ghz me 1gb ram ,80ari disko stis 7200 kai ati x1600 !! to phra me xp !! leo na tou valo ta vista!! logika tha trexoun kala e?

θα τρέχουν άριστα αν βάλεις λίγη ακόμη ραμ. ή 512 ή 1024MB.

 

μάλιστα απορώ πώς βγάζουν οι εταιρίες μοντέλα με vista και 1GB ram. εκτός και αν τα θέλουν για non-multitasking jobs. το παρατηρούν και στο notebookreviews.com αυτό!

 

Υ.Γ. ποια εταιρία δίνει τέτοιο μηχάνημα με xp το Μάρτιο του 2007?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε οτι πια δέν υποστιρίζεται η hotmail στο default mail client. Πάρ'αυτα πρέπει να υπάρχει καποιο παραθυράκι... γνωρίζει κανείς????:blink: :blink:

 

Καλα τα vista αλλα δυστυχως δεν αναγνωριζει πολλα... εχω τα home basic

Link to comment
Share on other sites

exv δει οτι υπαρχουν καποιες σπασμενε ςεκδοσεις...εχει δοκιμασει κανεις να μου πει αν λειτουργουν σωστα μετα το σπσιμο?

λειτουργουν μια χαρα, τουλαχιστον με το time stopper :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ταιμερ στοπερ δεν καταλαβα πως δουλευει κατεβασα ολα τα σπαστηρια αλλα δεν μπορεσα να τα κανω να δουλεψουν.ειναι ευκολο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...