Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δυστυχώς δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι. προσπάθησε να βγάλεις κάποιες τελευταίες ενημερώσεις. επίσης βγάλε τις usb συσκευές.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.να σας κανω μια ερωτηση.λοιπον,εχω τα vista home premium.μεσω του windows update κατεβασα το service pack 1.και εδω ειναι που εχω μια απορια.αν κανω εγκατασταση το service pack θα κανει format το laptop ή θα γινει η εγκατασταση οπως γινεται η εγκατασταση ενος προγραμματος?(για να κρατησω back up τα αρχεια μου)

και περιπου ποση ωρα διαρκει ολη η διαδικασια?αυτα!

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

?

 

όλα αυτά στα γράφει πριν την εγκατάσταση. ένα Update είναι...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

απλα ρωτησα γιατι πρωτη φορα περναω service pack μεσω του windows update και λεω μην γινει τπτ και χασω τα αρχεια μου.

thanx για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα backup.το περασα κανονικα.

τέλος καλό όλα καλά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω τα Vista home premium gr και μου εμφανίζουν το εξής πρόβλημα. Όταν πάω να ανοίξω έναν φάκελο με φωτογραφίες μου ανοίγει μία ειδοποίηση οτι τα vista αλλάζουν τις ρυθμίσεις σε basic και μετά από λίγο μου κλείνει ο explorer! Συνεπώς δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να δώ τις φωτογραφίες μου. Σε έναν φίλο που αγόρασε και αυτός laptop Fujitsu-Siemens με το ίδιο λειτουργικό δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Τί μπορώ να κάνω? Υπάρχει λύση στο πρόβλημά μου ή πάω για φορμάτ?? Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω αυτο το θεμα γιατι πραγματικα χρειαζομαι την βοηθεια σας σε κατι.εχω ενα laptop το οποιο φοραει επανω δυο σκληρους δισκους seagate.ωραια μεχρι εδω ωσπου ειδα την βαθμολογια των vista στους σκληρους.H βαθμολογια που μου δινει ειναι 4.7. οι σκληροι δισκοι που φοραει ειναι 2 των 120gb model st9120822AS της seagate απο οτι εψαξα μετα.ειναι στις 5400 στροφες.το κακο ειναι οτι σε αλλα laptop με αλλους σκληρους δινει βαθμολογια μεχρι και 5.3 στις ιδιες στροφες.απο ενα ψαξιμο στο νετ ειδα οτι εχει αναφερθει κατι για ενα προβλημα των vista με τους seagate.εχετε ακουσει κατι και αν θα διορθωθει ή να αλλαξω τον ενα δισκο του συστηματος με κανενα western digital πχ?προτεινετε να βαλω στις 7200 ?τι μαρκα?

 

α και με 4gb ram (64bit vista)μου δινει βαθμολογια 4.8 ενω σε ενα αλλο laptop με 4gb (32bit vista αρα βλεπει τα 3)δινει 5.3τι παιζει και με αυτο.

 

πειτε μου τι συμβαινει γιατι ειμαι σε απογνωση.1700 ευρω laptop.

 

Δεν ξέρω αν έχουν τα Vista πρόβλημα με τους Seagate, αλλα εγώ αγόρασα αυτόν http://tinyurl.com/43oxop Aπο 4.7 που είχα βαθμολογία, πήγε στα 5.4!! Στη μνήμη μου έκανε περίεργα κορδελάκια. Απο 2GB το πήγα στα 3, και αντί να μου το ανεβάσει το έριξε 0.1!! Απο 4.5 πήγε 4.4.

Link to comment
Share on other sites

απλά θα έβαλες κάποιο μη συμβατό πρόβλημα ή codec.

 

αν δεν έκανες κάτι απόλα αυτά. βάλες του τελευταίους οδηγούς της κάρτας γραφικών.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου τα Vista, προεγκατεστημένα σε Sony Vaio δεν γράφουν με τίποτα CD. Ξεκινάει και κάπου στο άσχετο η εγγραφή σταματά και το λειτουργικό μου λέει περίμενε... Έχω βέβαια Nero 8 αλλά το ενσωματωμένο του λειτουργικό με βόλευε απίστευτα και με βολεύει ακόμη στα XP που έχουν τα άλλα μου PC.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα εχω μια βδομαδα π εγκατεστησα το sp1 για vista και δεν μου παιζουν τα βιντεο π εχω στο υπολογιστη μ , ξερετε αν εχει να κανει σχεση με sp1 ? μ βγαζει συνεχεια μια ασπρη οθονη ενω ο ηχος παιζει κανονικα .. καμια ιδεα ?? thx a lot
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω γιατι αλλα παρατηρησα οτι το browsing στο internet γινεται απιστευτα αργο, σε σημειο να καταντα εκνευριστικο μετα την εγκατασταση του service pack 1(μεσω windows update).δλδ για να ανοιξει ενα συνδεσμο σε μια σελιδα πρεπει να τον πατησω 3-4 φορες και αν τον ανοιξει.

και κατι αλλο, εχω παρατηρησει οτι και στο utorrent το download δεν εχει παει πανω απο 100kilobyte.γυρω στα 50 ειναι.επισης και το upload ειναι και αυτο σταθερα στα περιπου 100kilobyte.

να σημειωσω οτι πριν την εγκατασταση του service pack 1 ολα ηταν μια χαρα και οσον αφορα το utorrent εχω κανει portforwarding.

εχει καποιος αλλος αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

@Alexkass σε μενα αναφερεσαι?

 

αν ναι,εχω 2giga μνημη ram.και δεν ξερω τι ειναι το bloatware και πως βγαινει.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@Alexkass σε μενα αναφερεσαι?

 

αν ναι,εχω 2giga μνημη ram.και δεν ξερω τι ειναι το bloatware και πως βγαινει.

ευχαριστω

όχι σε σένα. συγνώμη που δεν έκανα quote.

 

πως συνδέεσαι στο νετ? τι μοντεμ? τι σύνδεση? τι router? (αν έχεις)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

απλά τα εγκαθιστά στο νέο πισί. πάει να τα κάμει activation και του λέει ότι δε γίνεται, του δίνει ένα τηλέφωνο και έναν κωδικό, ακολουθεί τα βήματα του τηλεφωνητή.

 

λέει ότι έκανε φορμάτ και άλλαξε hdd και ότι είναι το 1ο πισί που βάζει αυτά τα windows.

 

σου δίνει ένα κωδικό, τον βάζεις στα κουτιά που έχουν βγει στην οθόνη και είσαι οκ.

 

απλά το παλιό σου πισί με τα ίδια windows δεν είναι πια genuine.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ok, είσαι θέος :)

προσοχή. δεν αναφέρεις πουθενά για το 1ο πισί. απλά ότι έκανες φορμάτ και αλλαγή δίσκου. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!!

 

Είμαι ένας λίαν προσφάτως θιασώτης των VISTA Ultimate (x64, SP1) και έχω μία απορία...

 

Μόλις σήμερα, για λόγους καλύτερων ταχυτήτων σε p2p κλπ., προσπάθησα να αλλάξω την ποσότητα των max tcp/ip connections (δυστυχώς η MS τους έχει περιορισμένους σε 20 ή 50 δεν είμαι σίγουρος, όπως και στα ΧΡ sp2), αλλά λόγω της ιδιοτροπίας των x64 με τους signed drivers (ο tcp/ip.sys είναι ΔΥΣΤΥΧΩΣ και cernel και boot driver, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την έναρξη λειτουργίας του συστήματος) δεν τα κατάφερα....

 

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να δω πόσες παράλληλες tcp/ip συνδέσεις έχω αυτή τη στιγμή στα vista ??? :O:O

 

To ζητάω γιατί μετά τα "πειράγματα" του tcpip.sys και την επαναφορά του συστήματος με repair (παρόλα αυτά η reg value “TcpNumConnections” υπάρχει όπως την πέρασα με τιμή 16777214), δεν ξέρω που βρίσκομαι.... :worry::worry:

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά εκ των προτέρων.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,

Μολις ολοκληρωσα το πρωτο μου φορματ και επανεγκατασταση των βιστα. Αρκετα πιο γρηγορο οφειλω να ομολογησω.

Ακουσα οτι μπορεισ να βαλεις ενα φλασακι και να το χρισιμοποιει ως εξτρα ραμ κατα την εκκινηση του λειτουργικου, αλιθευει? Αν ναι, πως γινετε?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από format σε laptop με Vista Home , τα αρχεια των υποτίτλων για ταινίες που κατεβάζω , μου τα δίχνει αλαμπουρνεζικα :) Τι πρέπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...