Jump to content

GPS: Πλοήγηση στο αυτοκίνητο (PNAs)


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις τα speedcams αρχεία στην κάρτα μνήμης;

Αυτά για destinator pn.

 

ούτε εμένα...το έχει build-in το destinator. Δεν μπορώ να επέμβω...:(

λες να δουλέψει εάν τα βάλω στην κάρτα; που να τα βάλω τζόνερ;

 

έχω το Acer E310 GPS-Dest 6.0

 

κάποιο λινκ για τα speedcameras ;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 626
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις τα speedcams αρχεία στην κάρτα μνήμης;

Αυτά για destinator pn.

Δεν ξέρω καν την διαδικασία εγκατάστασης, που θα βρώ τα αρχεία κλπ. Το να προσθέσω στην κάρτα τα αρχεία, έχω την δυνατότητα. (cart reader) Θέλει δικό του φάκελο; Τα βάζουμε όπου νά'ναι; (άσχετος:rolleyes: )
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ johner αφού το TiBo είναι "κλειδωμένο".Μπορούν να γίνουν αυτά που λες; :confused:

 

Γινεται.Κοιτα στο forum της http://www.elasyn.gr

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ johner αφού το TiBo είναι "κλειδωμένο".Μπορούν να γίνουν αυτά που λες; :confused:

Kλειδωμένο σαν λειτουργικό ναι, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι δεν μπορείς με έναν card reader να προσθέσεις μερικά αρχειάκια στο φάκελο του Destinator!:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Johner. Μόλις τα πρόσθεσα. Άνοιξα μετά την συσκευή και έκανα και τις ρυθμίσεις. Έβαλα και αντρική φωνή με μια δική μου αλλαγή που ελπίζω να μην το επιρρεάσει. Στο φορητό ραντάρ έβαλα την αντρική φωνή με την σειρήνα βγάζοντας την σκέτη αντρική φωνή του πακέτου. Πιστεύω πως μπορούμε να βάλουμε διαφορετικές φωνές σε κάθε παράμετρο. Έτσι;

 

Μένει λοιπόν να το τεστάρω με το αυτοκίνητό μου ώστε να δω πως δουλεύει και αν είναι πρακτικό.

 

Τέλος, μια απορία. Εαν το πάω στην εταιρία για αναβάθμιση και δούν τα περασμένα αρχεία, θα έχω πρόβλημα; Η το άλλο. Εαν κάνω αναβάθμιση, θα χαθούν αυτά τα αρχεία διαχείρησης καμερων;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι,

 

Μετα απο αρκετο ψαξιμο και συμφωνα και με τα λεγομενα σας (και λογο destinator), κατεληξα και ειμαι ετοιμος για την αγορα του TIBO S1000. Περιμενω τις εντυπωσεις του SakisPlayer με τα αρχεια ηχου απο τον απιστευτο Johner (αν δουλεψαν) και ...το ιδιο απογευμα θα τρεξω να το παρω!!

 

Αναφορικα με τις 2 αποριες σου, φιλε SakisPlayer

1.Δεν θα εχεις κανενα προβλημα απο την εταιρια αφου εχεις κανονικα αγορασμενο το destinator.

2.Αν χαθουν με την αναβαθμιση οταν και οποτε την κανεις, ε το πολυ πολυ τα ξαναπερνας.

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι εδώ και λίγο καιρό να πάρω κάποιο μηχάνημα navigator για το αυτοκίνητο... είμαι ανάμεσα σε 2 λύσεις:

 

1) http://www.mls.gr/product.asp?ndx=195

2) http://www.mls.gr/product.asp?ndx=190

 

Όποιος ξέρει και μπορεί να πεί και κάτι παραπάνω, ας βοηθήσει!!!

Αν έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη συσκευή.... καλό θα είναι!

Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες! ---Albert Einstein---
Link to comment
Share on other sites

Απο όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα βλέπω με πολύ καλό μάτι το TIBO S1000 και το MLS Destinator HEWLETT-PACKARD Travel companion.

Για το πρώτο έχω διαβάσει πολλά στο forum, για το δεύτερο μπορεί κάποιος να πεί καμιά γνώμη?

Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες! ---Albert Einstein---
Link to comment
Share on other sites

Απο όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα βλέπω με πολύ καλό μάτι το TIBO S1000 και το MLS Destinator HEWLETT-PACKARD Travel companion.

Για το πρώτο έχω διαβάσει πολλά στο forum, για το δεύτερο μπορεί κάποιος να πεί καμιά γνώμη?

 

Για το 2ο θεωρώ εξωφρενικό pda αξίας 560€ να μην έχει wi-fi:!:

Για το 1ο θεωρώ κοροϊδία να δώσεις τόσα λεφτά και να μην μπορείς να το εκμεταλλευτείς μιας και έχει κλειδωμένο λειτουργικό.Μπορεί μεν σαν GPS να κάνει πολύ καλά την δουλειά του,αλλά αφού μπορείς γιατί να μην έχεις ένα ολοκληρωμένο πακέτο που μπορείς να το εκμεταλλευτείς στο 100%;

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο θεωρώ εξωφρενικό pda αξίας 560€ να μην έχει wi-fi:!:

Για το 1ο θεωρώ κοροϊδία να δώσεις τόσα λεφτά και να μην μπορείς να το εκμεταλλευτείς μιας και έχει κλειδωμένο λειτουργικό.Μπορεί μεν σαν GPS να κάνει πολύ καλά την δουλειά του,αλλά αφού μπορείς γιατί να μην έχεις ένα ολοκληρωμένο πακέτο που μπορείς να το εκμεταλλευτείς στο 100%;

 

 

Αγαπητέ Βασίλη θα μας δώσεις τα φώτα σου σε παρακαλώ, γιατί με όλα αυτά που διαβάζω , κάνω ένα βήμα μπροστά και δυο πίσω:wacko: :wacko:

Τι λες s1000 η loox n560 η κάτι άλλο??? η να περιμένω κάτι άλλο...??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Βασίλη θα μας δώσεις τα φώτα σου σε παρακαλώ, γιατί με όλα αυτά που διαβάζω , κάνω ένα βήμα μπροστά και δυο πίσω:wacko: :wacko:

Τι λες s1000 η loox n560 η κάτι άλλο??? η να περιμένω κάτι άλλο...??

Ευχαριστώ

 

Δεν είμαι σε θέση να σου προτείνω κάτι συγκεκριμένο καθώς οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες πάνω στο θέμα.Και γω κάποια στιγμή έψαχνα να βρω gps και είχα καταλήξει στο Mio P550 καθώς είναι από τα λίγα που συνδυάζουν καλά χαρακτηριστικά+καλή τιμή.Σίγουρα όμως θα υπάρχουν και καλύτερα και φτηνότερα.

Το θέμα είναι να ξεκαθαρίσεις αν το θες μόνο για gps ή θα το χρησιμοποιήσεις και σαν pda κάποια στιγμή.Καλύτερα να ξέρεις από πριν τι έχει η κάθε συσκευή ώστε να μην βρεθείς προ εκπλήξεως στο μέλλον (πχ απουσία wi-fi στο HP Travel companion)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να ξεκαθαρίσεις αν το θες μόνο για gps ή θα το χρησιμοποιήσεις και σαν pda κάποια στιγμή.

 

 

 

Ακριβως ετσι...Αν το θελεις μονο για gps το Timbo ειναι παρα πολυ καλο !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για το Naviteck PNA τι γνώμη έχετε;

http://www.dragiotis.gr/store/product_info.php?id=1009&cpid=116&ccid=&t=

Κυρίως, αξίζουν οι χάρτες; Μου φάνηκε καλό σαν εφαρμογή, δείχνει να έχει πολλές δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Για το Naviteck PNA τι γνώμη έχετε;

http://www.dragiotis.gr/store/product_info.php?id=1009&cpid=116&ccid=&t=

Κυρίως, αξίζουν οι χάρτες; Μου φάνηκε καλό σαν εφαρμογή, δείχνει να έχει πολλές δυνατότητες.

 

 

Το συγκεκριμένο μηχάνημα μειονεκτεί γιατί δεν έχει (και δεν μπορεί να μπει εκ των υστέρων) το destinator.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα θεωρείται και είναι, το καλύτερο για τη χώρα μας, μιας και η εταιρεία που το υποστηρίζει έχει κάνει και συνεχίζει να κάνει καταπληκτική δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω γίνεται να ενσωματώσω gps άλλης εταιρείας στην οθόνη που έχει το αυτοκινήτο? Το εργοστασιαάκο δεν είναι καθόλου καλό για ελληνικους δρόμους και γι'αυτο δεν το πήρα

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι...Αν το θελεις μονο για gps το Timbo ειναι παρα πολυ καλο !!!

 

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Αυτό που θέλω είναι ένα αξιόπιστο GPS, αλλά εάν είναι και PDA ,ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Αυτό που θέλω είναι ένα αξιόπιστο GPS, αλλά εάν είναι και PDA ,ακόμα καλύτερα.

 

Το Timbo ειναι αξιοπιστο αλλα ειναι μονο gps.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το Timbo ειναι αξιοπιστο αλλα ειναι μονο gps.

 

Ναι το ξέρω γ,αυτό μάλλον δεν θα το πάρω.

Τι λες για το Loox 560 και για το HTC P3600 ??

Να σημειώσω ότι θέλω να το χρησιμοποιήσω πάνω σ,αύτό( http://www.can-am.brp.com/en-US/Vehicles/Outlander.Max.LE/Photo.Gallery.htm ) και το θέλω να είναι αρκετά στηβαρό στην κατασκευή του

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τι λες για το Loox 560 και για το HTC P3600 ??

Ευχαριστώ

 

 

 

Εγω ηθελα μονο gps και δεν το εψαξα πιο περα !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

OK κατάλαβα, ευχαριστώ, τελικά ποιό πήρες?

 

Εχω απο το περασμενο καλοκαιρι το Timbo S-1000 και μου εχει κατσει κουτι στο HONDA CRV

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/562405

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη λογικά του έχεις βάλει και εξωτερική κεραία εκεί μέσα που το έχεις, right?

 

 

στο ντουλαπάκι εκεί στην μέση το έβαλες;

 

http://estaticos02.cache.el-mundo.net/elmundomotor/especiales/2005/02/salonginebra/coches/honda/crv/g/4.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...