Jump to content

LG Shine (KE970)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θαθελα να το βαλω στις αγγελιες του forum για πωληση με τιμη 80 euros αλλα δυστυχως δεν με αφηνουν οι κανονισμοι...!!!Οποτε πρεπει να βρω αλλον τροπο....

 

Ναι θα πρεπει να συμπληρωσεις 75 (νομιζω) μερες παραμονης στο myphone και να εχεις τουλαχιστον 75 μηνυματα για να μπορεις να εχεις προσβαση στις αγγελειες του myphone κι αυτο για λογους ασφαλειας..μπορεις να το βαλεις σε αλλα site που προοριζονται για αγγελειες οπως:

http://www.emarket.gr

http://www.124sold.gr/

http://www.poulato.gr/

http://www.poulato.gr/

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σκεφτομουν να το παρω αλλα με αυτα που ειπε ο ΦΙΛΙΠΣΥΡΟΣ τι να πω... Ισχυει οντως οτι αλλαξαν την ποιοτητα για να ριξουν την τιμη? Εχει αποδειχτει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Και σκεφτομουν να το παρω αλλα με αυτα που ειπε ο ΦΙΛΙΠΣΥΡΟΣ τι να πω... Ισχυει οντως οτι αλλαξαν την ποιοτητα για να ριξουν την τιμη? Εχει αποδειχτει αυτο?

 

Kοιτα στο δικο μου αυτα ισχυαν...τωρα δεν ξερω αν ετυχε μονο στο δικο μου...γιατι κι εγω ηξερα πως ειναι πολυ στυβαρο σαν κινητο..για να μην σε παρω απ'το λαιμο μου καλυτερα να ελεγε κανεις αλλος ο οποιος το εχει παρει προσφατα..παντως το σιγουρο ειναι οτι απ'την συσκευασια εχουν αφαιρεσει το cd, usb καλωδιο, και ενα λουρακι-πανακι για να καθαριζεις την οθονη..αυτα σιγουρα για να μειωσουν την τιμη του..:(

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα στο δικο μου αυτα ισχυαν...τωρα δεν ξερω αν ετυχε μονο στο δικο μου...γιατι κι εγω ηξερα πως ειναι πολυ στυβαρο σαν κινητο..για να μην σε παρω απ'το λαιμο μου καλυτερα να ελεγε κανεις αλλος ο οποιος το εχει παρει προσφατα..παντως το σιγουρο ειναι οτι απ'την συσκευασια εχουν αφαιρεσει το cd, usb καλωδιο, και ενα λουρακι-πανακι για να καθαριζεις την οθονη..αυτα σιγουρα για να μειωσουν την τιμη του..:(

Καλα δε με ενδιαφερουν τα cd κι αυτα αλλα οχι και να αλλαξαν τα υλικα μερη του κινητου. Τωρα που επεσε η τιμη το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παρω σε χρυσο. Εσυ ποιο χρωμα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Eγω το πηρα σε ασημενιο χρωμα καθως σε black titanium δεν το βρηκα..οσον αφορα τα υλικα μερη του κινητου το καπακι που καλυπτει την μπαταρια του ειναι τελικα απο καποιο μεταλλο καθως σημερα το πρωι που το ειχα αφησει πανω στο γραφειο μ ηταν κρυο..για τα υπολοιπα μερη σαν ποιοτητα μπορω να πω πως ειναι ικανοποιητικα..επισης το δικο μου εχει δυστυχως και καποιο τζογο.:mad:.πραγμα που δν περιμενα..βεβαια το χρυσο που θελεις να παρεις εσυ δν ξερω πως θα ναι..και παντα χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει σε ευχαριστω θα περιμενω και καποιον αλλο που το πηρε προσφατα να μου πει εντυπωσεις να δω αν θα το παρω τελικα...
Link to comment
Share on other sites

Guys αν παω στο καταστημα απ'το οποιο αγορασα το lg shine και τους πω οτι εχει τζογο (ενταξει δν θα τους το πω και ακριβως ετσι οτι ξερεις εχει καποιο τζογο..) λετε να το στειλουν στην lg να το κοιταξει ή να μου πουν: α αυτο δν ειναι τπτ συμβαινει στα περισσοτερα slide κινητα...:confused:

Εσεις τι λετε αξιζει να το παω ή θα ''φαω πορτα''..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εγω θαλεγα να το προσπαθησεις.Δε χανεις τιποτα.Αλλωστε γι αυτο ειναι η εγγυηση.Κι αν τυχον σου πουν μα και μου πες τους οτι θα στειλεις email στην LG.Εγω ετσι εχω πετυχει παρα πολλα.Τρεμουν την επισημη εταιρια!!!Πιστεψε με!
Link to comment
Share on other sites

Εγω θαλεγα να το προσπαθησεις.Δε χανεις τιποτα.Αλλωστε γι αυτο ειναι η εγγυηση.Κι αν τυχον σου πουν μα και μου πες τους οτι θα στειλεις email στην LG.Εγω ετσι εχω πετυχει παρα πολλα.Τρεμουν την επισημη εταιρια!!!Πιστεψε με!

 

Οκ hypercyber θα το προσπαθησω κι οτι γινει..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτον τον καιρο σκεφτομαι να το αγορασω το εν λογο κινητο, ισως και σε κατι ωρες, θα ηθελα να μαθω κανα 2 πραγματα.

στην συσκευασια, απο οτι διαβασα, δεν εχει καλωδιο.μπορειται να μου πειτε ποιο ειναι και περιπου το κοστος του?στα καταστηματα πλαισιο θα υπαρχει?

το κινητο φορτιζει και απο την θυρα usb με το καλωδιο?

για το χρυσο του χρωμα θα ηθελα να μαθω αν το πισω μερος ειναι μεταλικο ή πλαστικο.

επισης, μηπως εχει καποια λειτουργια για την αποφυγη εισερχομενων κλησεων με αποκρυψη?

αυτα.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτον τον καιρο σκεφτομαι να το αγορασω το εν λογο κινητο, ισως και σε κατι ωρες, θα ηθελα να μαθω κανα 2 πραγματα.

στην συσκευασια, απο οτι διαβασα, δεν εχει καλωδιο.μπορειται να μου πειτε ποιο ειναι και περιπου το κοστος του?στα καταστηματα πλαισιο θα υπαρχει?

το κινητο φορτιζει και απο την θυρα usb με το καλωδιο?

για το χρυσο του χρωμα θα ηθελα να μαθω αν το πισω μερος ειναι μεταλικο ή πλαστικο.

επισης, μηπως εχει καποια λειτουργια για την αποφυγη εισερχομενων κλησεων με αποκρυψη?

αυτα.

ευχαριστω.

 

To καλωδιο usb μπορεις να το αγορασεις απο εδω:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003593

τωρα για το αν φορτιζει απ'την θυρα usb με το καλωδιο δεν γνωριζω γιατι δν εχω usb καλωδιο για να το δοκιμασω..το πισω μερος του ειναι οντως μεταλλικο...για την τελευταια ερωτηση σου δν το εχω ψαξει αλλα θα το κοιταξω ν σου πω...:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

filipsyros ευχαριστω για την βοηθεια. οσον αφορα την φορτιση μεσω usb το ειδα σε video στο youtube.

αλλη μια ερωτηση: υπαρχει καποιο πληκτρο ωστε οταν με παιρνουν τηλ να το παταω και απευθειας να μην ακουγεται ο ηχος κλησης? οπως γινεται στα se με τα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια εκδοση λογισμικου ειναι η νεοτερη?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

filipsyros ευχαριστω για την βοηθεια. οσον αφορα την φορτιση μεσω usb το ειδα σε video στο youtube.

αλλη μια ερωτηση: υπαρχει καποιο πληκτρο ωστε οταν με παιρνουν τηλ να το παταω και απευθειας να μην ακουγεται ο ηχος κλησης? οπως γινεται στα se με τα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης.

 

Ναι αυτό γίνετε με το δεξιό softkey.Όταν σε καλέι κάποιος θα δεις πως στην οθόνη κάτω δεξιά γράφει 'Αθόρυβο' οπότε πατώντας το κουμπί συνεχίζει να σε καλεί κάποιος αλλά δεν ακούς τον ήχο κλήσης κ επίσης σταματάει κ η δόνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο! εχω το 3250 και με βολεψε αρκετα να αποφυγω ανεπιθυμητες κλησεις!

αν δεν το παρω σημερα, πιστευω να το εχω μεχρι τα Χριστουγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω σημερα που το ειδα στο πλαισιο εγραφε κανονικα μηνυμα με 160 χαρακτηρες. Εσας σιγουρα μεχρι 70 σας γραφει σε ενα σμσ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω σημερα που το ειδα στο πλαισιο εγραφε κανονικα μηνυμα με 160 χαρακτηρες. Εσας σιγουρα μεχρι 70 σας γραφει σε ενα σμσ?

 

160 γράφει

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το που πας να γραψεις καποιο μηνυμα πριν γραψεις οτιδηποτε λεει 0/160 και με το που γραψεις το πρωτο γραμμα αυτο δια μαγειας γινεται 1/70..:confused:

Αυτο γινεται αν εχεις την γλωσσα του τηλεφωνου στα ελληνικα..ενω αν την εχεις στα αγγλικα τοτε ειναι κανονικα 160..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το έχω εδώ κ κάποιο καιρό κανονικά 160 χαρακτήρες γράφω,μου αναφέρει κανονικά 0/160 κ όταν αρχίζω την πληκτρολόγηση συνεχίζει να μετρά κανονικά.πότε το έχεις αγοράσει εσύ filipsyros?

 

Από ότι καταλαβαίνω τελικά όντως έριξαν την ποιότητα στα πιό πρόσφατα μοντέλα.Κρίμα ρε ****το γιατί το τηλέφωνο για τα λεφτά του είναι πολύ καλό κ του βγαίνει πλέον κακό όνομα:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

filipsyros βάλε ΚΕΦΑΛΑΙΑ ελληνικά και δοκίμασε

όλα τα κινητά γράφουν sms με 160 χαρακτ όταν γράφουμε με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα (ελληνικά)

 

ίσως σε κάποια άλλη έκδοση του firmware να μην έχει επιλογή για μικρά-ΚΕΦΑΛΑΙΑ και σε κάποιες άλλες εκδόσεις να έχει.

 

Σε όποιον βγάζει 160 και γράφει με μικρά ελληνικά, λογικά όταν στείλει το sms θα του τα γυρίσει σε ΚΕΦΑΛΑΙΑ

 

 

 

πάντως δεν έχει σχέση η τιμή του κινητού με το πόσους χαρακτήρες γράφει στο sms, μην τα μπερδεύουμε αυτά

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω που το δοκιμασα και με μικρα εγραφε 160 χαρακτηρες.

 

 

έστειλες sms με πάνω από 70 χαρακτήρες μικρά ελληνικά και ΠΗΓΕ στον παραλήπτη και φαίνεται στον παραλήπτη με μικρά ελληνικά?

 

αν εννοείς αυτό, δεν ισχύει

 

δεν έχει να κάνει με το (κάθε) κινητό, έχει να κάνει με την κωδικοποίηση των γραμμάτων που όταν είναι μικρά (σε όλες τις γλώσσες εκτός από τα αγγλικά) χρησιμοποιεί 2 στοιχεία για να κωδικοποιήσει 1 χαρακτήρα

 

 

και επειδή το ξανακοίταξα αυτό πρέπει να πω ότι στα πρώτα firmware όταν έστελνες sms σου έβγαζε ότι στέλενεις με μικρά ελληνικά και έγραφες 160 χαρ, αλλά αν πήγαινες στα απεσταλμένα το sms ήταν με ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

 

αυτά...

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εστειλα κανενα μηνυμα επαιζα με ενα shine στο πλαισιο και καθως εγραφα με μικρα στην οθονη του κινητου ειχα τη δυνατοτητα να γραψω 160 χαρακτηρες. Υπαρχει περιπτωση οταν στειλω ενα τετοιο μηνυμα (πανω απο 70 χαρακτηρες δηλαδη) να μου χρεωθει διπλα?
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εστειλα κανενα μηνυμα επαιζα με ενα shine στο πλαισιο και καθως εγραφα με μικρα στην οθονη του κινητου ειχα τη δυνατοτητα να γραψω 160 χαρακτηρες. Υπαρχει περιπτωση οταν στειλω ενα τετοιο μηνυμα (πανω απο 70 χαρακτηρες δηλαδη) να μου χρεωθει διπλα?

 

 

όχι, θα το στείλει γυρίζοντας τα γράμματα σε κεφαλαία

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...