Jump to content

LG Shine (KE970)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πώ κι εγώ τονπόνο μου...

Λοιπόν το shine μου έπεσε κάτω πρίν λίγες μέρες (πρώτη του φορά-το έχω 1 χρόνο) και όταν το σήκωσα δούλευαν όλα καλά. Το βράδυ το έκλεισα και το άλλο πρωί.. Τέζααα! Δεν ξαναάνοιξε από τότε. Το φόρτισα εννοείται μήπως έπαθε τπτ η μπαταρία αλλά τίποτα. Δοκίμασα την μπαταρία στο shine ενός φίλου κ δούλευε κανονικά. Οπότε τί κάνω; Δοκίμασα να ανοίξω κ το δικό μου με την μπαταρία του άλλου, αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα μήπως;;

 

Aν ειναι στην εγγυηση (που απ'οτι βλεπω λογικα θα ειναι αφου το εχεις ενα χρονο κι αυτο αν δν κανω λαθος εχει 2 χρονια εγγυηση..) τοτε στειλτο στην lg απευθειας..αλλιως μπορεις να δωσεις ενα απαιτουμενο χρηματικο ποσο για να το φτιαξεις ή να παρεις καινουργια συσκευη..:)

Παντως λιγο περιεργο το προβλημα..δλδ να ειναι οκ μετα την πτωση και οταν το εκλεισες να χαλασε..:confused:..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια θα ηθελα τα φωτα σας. Αυτο το κινητο αρεσει στην αδελφη μου και επειδη εχει καλη τιμη σκεφτομαι να της το κανω δωρο. Βλεπω ομως απο σχολια εδω οτι εχουν αφαιρεσει πραγματα που υπηρχαν στην αρχικη συσκευασια(οπως το καλωδιο usb)και επισης οτι εχει πεσει η ποιοτητα κατασκευης. Ειναι αληθεια αυτα; Δεν ειναι απο μεταλλο πια; Ας πει καποιος που το πηρε προσφατα γιατι εχω προβληματιστει και θελω να ξερω αν αξιζει τον κοπο.
Link to comment
Share on other sites

το αγορασα τον ιανουαριο! ειναι μεταλικο το σωμα! απλα εβγαλαν το καλωδιο συνδεσης, ενα πανακι καθαρισμου και ετσι επεσε η τιμι του! παντως ειναι πολυ καλο!
Link to comment
Share on other sites

Αρα η κατασκευη του ειναι ιδια ε; Αυτο ηθελα να ξερω. Κριμα παντως για το καλωδιο γιατι ειναι χρησιμο. Να υποθεσω οτι δεν εχει ουτε hands free? Εσυ σε τι χρωμα το πηρες φιλε; Εμενα μου αρεσει το μαυρο αλλα στην αδελφη μου θα παρω μαλλον το ασημι. Απο φωτο πως τα παει; Το φλας κανει τιποτα; Δεν περιμενω και πολλα βεβαια στην αδελφη μου αρκει να βγαζει μια απλη φωτο χωρις πολλες ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

σε χρυσο το πηρα:cool:

βεβαιως και εχει hands-free στην συσκευασια! μην περιμενεις και πολλα απο την καμερα αλλα κατι βγαζει! αλλωστε εχει 2mp! μπορεις να πεις οτι κανει δουλεια το φλας αλλα σε πολυ κοντινη αποσταση!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εχει αυτοματη εστιαση αρα υποθετω οτι δεν θα βγαινουν θολες οι φωτο. Καλα ειναι τα 2mp τυπωνονται σε μεγεθος φωτογραφιας οποτε δεν υπαρχει προβλημα. Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να αγορασω το shine διοτι ειναι πολυ ομορφο:D αλλα θα ηθελα να μου πει καποιος σας ποσο κραταει η μπαταρια του γιατι λογο της δουλειας μου πρεπει να χρησιμοποιω συνεχεια το κινητο και θελω να ξερω αν κραταει πολυ.
Link to comment
Share on other sites

με μετρια χρηση μου βγαζει γυρω στις 3 μερες...

με λιγη παραπανω χρηση κραταει για 2 μερες ανετα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θα το παρω στην αδελφη μου μια απ'αυτες τις μερες. Νομιζω εχει επιλογη εξοικονομησης ενεργειας αλλα πρεπει να γινεται πολυ σκοτεινη η οθονη! Ελπιζω να μην την στραβωσει ο καθρεφτης.. :p
Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχει επιλογή εξοικονόμοισης ενέργειας που χαμηλώνει τον φωτισμό της οθόνης!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θα το παρω στην αδελφη μου μια απ'αυτες τις μερες. Νομιζω εχει επιλογη εξοικονομησης ενεργειας αλλα πρεπει να γινεται πολυ σκοτεινη η οθονη! Ελπιζω να μην την στραβωσει ο καθρεφτης.. :p

 

Eτσι και το βαλεις στην εξοικονομηση ενεργειας λογω του καθρεφτη δν μπορεις να δεις και πολλα πραγματα στην οθονη την μερα..ειδικα αν το παρεις σε ασημι χρωμα..:(

Επισης η αυτονομια του ειναι λιγο χαμηλη..αυτο το διαπιστωνεις κι απ΄την μπαταρια η οποια ειναι μονο 800mah..

Kατα τ'αλλα ειναι ενα υπεροχο κινητο και πραγματικα αξιζει τα λεφτα του..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το πηρα το shine μπορω να πω τωρα οτι αξιζει τα λεφτα του ειναι πολυ ομορφο κινητο μονο αυτη η ροδελα που με μπερδευει λιγο :lol:αλλα ενταξει αυτο ειναι θεμα συνηθειας κατα τ αλλα ειναι ενα πολυ καλο κινητο.θα ηθελα να ρωτησω καποιον απο εσας που το χετε πολυ καιρο το τηλεφωνο αν η ροδελα με τον καιρο αρχιζει να μην πιανει καλα και να χει κενα?
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε! το εχω 4 μηνες και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με την ροδελα! ουτε κινηση χανει!

θα την συνιθησεις παντως! σε τι χρωμα το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Σε ασημι το πηρα αν και ολοι με λεγαν να παρω το titanium αλλα πιο πολυ με αρεσε το ασημι. ας ειναι ετσι οπως τα λες για την ροδελα για να μου φυγει η ιδεα οτι μπορει να μην πιανει ευχαριστω :).
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια το πηρα στην αδελφη μου ασημι και τσιμπησα ενα μαυρο για την παρτη μου να το΄χω εφεδρικο! Μ'αρεσε παρα πολυ το τηλεφωνακι που δεν μπορεσα ν'αντισταθω!! Πολυ καλη κατασκευη και οντως θελει λιγη συνηθεια η ροδελιτσα αλλα πιστευω οτι δεν θα ειναι προβλημα. Επειδη ειναι φρεσκο μολις το ψαξω λιγο θα σας πω και αλλες εντυπωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το τηλεφωνακι. Απλουστατο στη χρηση με λιγη συνηθεια της ροδελας και πολυ βολικη η δυνατοτητα να πηγαινεις κατευθειαν στην επιλογη που θελεις με τους αριθμους.

Η καμερα ειναι μια χαρα για τα 2mp με τις επιλογες που χρειαζονται.. μοναδικη ενσταση το οτι πρεπει να συρεις το καπακι για να την κλεισεις! (τουλαχιστον εγω δεν βρηκα αλλο τροπο) Επισης θα ηθελα να τραβουσε βιντεο σε 320x240 αλλα δεν πειραζει για την οθονη του κινητου καλο ειναι.

Η οθονη εχει πολυ καλη ευκρινεια αλλα δεν τολμω να την κοιταξω κατω απο ηλιο! Ο καθρεφτης ειναι χρησιμος παντως..μπορεις να ξυριστεις και στο δρομο! :lol:

Τελος η κατασκευη ειναι ολα τα λεφτα.. τυφλα να'χουν κατι πανακριβα κινητα! Φαινεται πολυ γερο και σιγουρα πολυ ομορφο.. δεν περιμενα οτι θα εντυπωσιαζομουν τοσο υστερα απο την αγορα ενος Viewty! Το μονο που φοβαμαι ειναι οτι η μπαταρια δεν θα ανταποκριθει στις απαιτησεις μου. Τι να κανουμε ομως; Φορτιστης στην τσεπη και παμε...

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως ετσι ειναι φιλε μου..φορτιστης στην τσεπη οπως τα λες..:(..αυτο και ο ελαχιστος τζογος που εχει συγκεκριμενα το δικο μου βρισκω για μενα αρνητικα..κατα τ'αλλα ειναι οντως ενα υπεροχο κινητο οπως το περιγραφεις..:)..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε πως μπορω να φτιαξω δικια μου λιστα με τραγουδια στο mp3 player? Γιατι διεγραψα τα προεπιλεγμενα και ειναι αδεια η λιστα.
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να φτιαξεις δικια σου λιστα με τραγουδια στο lg shine..??..:confused:..εγω δν εχω βρει κατι τετοιο..απλα οταν παταω το κουμπι mp3 player με παει σε μια λιστα που ειναι ολα τα τραγουδια που εχω στην καρτα μνημης στον φακελο ''MP3''

Παντως που εψαξα δν βρηκα τπτ..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Απλως εσβησα τους προεπιλεγμενους ηχους που ειχε το mp3 player και ειναι κενη η λιστα. Για να διαβαζει τα τραγουδια απο την καρτα μνημης πρεπει να ειναι χυμα στο φακελο mp3? Γιατι εγω τα εχω σε ξεχωριστους φακελους ανα συγκροτημα.. ισως να φταιει αυτο...

Το φλας δεν κανει και πολλα πραγματα για φωτο στα σκοτεινα θα ηταν πιο χρησιμο αν λειτουργουσε σαν φακος ανεξαρτητα απο την καμερα οπως του K750 π.χ. Μηπως υπαρχει καποιο προγραμματακι που να γινεται αυτο;

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος σκεφτομαι να βαλω καμια μεμβρανη πανω στην οθονη γιατι λερωνεται ευκολα αλλα και για να μην γινονται γρατζουνιες :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως διαπιστωνω οτι το ακουστικο του ειναι αδυναμο.. οταν εισαι εξω κι εχει φασαρια δυσκολα το ακους και μονο η δονηση σωζει την κατασταση! Εχω βαλει τερμα την ενταση και ελπιζω να μη μου μπουκωσει. Αν ειχε ενα ηχειακι και δεν εβγαινε ο ηχος απο το μονοφωνικο ακουστικο θα ητανε καλυτερα τα πραγματα. Τεσπα θα το υποστουμε κι αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...