Jump to content

Κωνσταντίνου και Ελένης (ΑΝΤ1)


APOSTOLISHATZ
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα δει τη σκηνή πριν από πολλά χρόνια και δεν θυμάμαι και πολλά. Νομίζω ότι ο Καπετάνιος ήταν ο αστυνόμος. Πάντως μετά θυμάμαι που ο Κωνσταντίνος άκουγε κάτι εκκλησιαστικά στην κρεβατοκαμαρά του και εκανε κόντρες με την Ελένη που άκουγε ροκ στο ραδιόφωνο ή κάτι τέτοιο.

 

Πρέπει να είναι αυτό που βάφανε το σπίτι, από τα πρώτα πρώτα. Φλασιά σημερινή ήτανε!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να είναι αυτό που βάφανε το σπίτι, από τα πρώτα πρώτα. Φλασιά σημερινή ήτανε!

 

Ναι, το βρήκα επιτέλους. Είναι το δεύτερο επεισόδιο που δε δείχνουν ποτέ στην τηλεόραση! Ευχαριστώ ρε το έψαχνα χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο επεισόδιο λιγο χλωμό να το παίξουν τετοια ώρα που προβαλλεται η σειρά

εκτός αν ''εξαφανίσουν'' τη σκηνή με την γυμνόστηθη στριπτιζέζ..εξάλλου μας εχει συνηθίσει ο αντ1 να εξαφανίζει αρκετές σκηνές και να ρίχνει κούρεμα στα επεισόδια τωρα τελευταια:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Thanks xapos!

Πάντως πραγματικά όσο και να μου αρέσει αυτή η σειρά, τα περισσότερα επεισόδια έχω βαρεθεί να τα βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Αν χθες (Παρασκευή) έδειξε το προτελευταίο επεισόδιο, τότε τη Δευτέρα θα δείξει το Χριστουγεννιάτικο (νομίζω επ. 45). Εγώ πιστεύω ότι θα δείξει το τελευταίο επεισόδιο αν σταματήσει να δείχνει τη σειρά ο ant1 και το συγκεκριμένο επεισόδιο να τύχει να παιχτεί Παρασκευή και αρχές καλοκαιριού.
Link to comment
Share on other sites

Αν χθες (Παρασκευή) έδειξε το προτελευταίο επεισόδιο, τότε τη Δευτέρα θα δείξει το Χριστουγεννιάτικο (νομίζω επ. 45). Εγώ πιστεύω ότι θα δείξει το τελευταίο επεισόδιο αν σταματήσει να δείχνει τη σειρά ο ant1 και το συγκεκριμένο επεισόδιο να τύχει να παιχτεί Παρασκευή και αρχές καλοκαιριού.

 

Οντως εδειξε το προτελευταιο χτες.Μεθαυριο,παραμονη χριστουγεννων λογικα θα παιξει το Χριστουγεννιατικο,και απο Τριτη παλι φτου κι'απ την αρχη.Εκτος αμα δειξουν και αυτο με τα γενεθλια του Κωνσταντινου που ειναι επισεις Χριστουγεννιατικο(11ο 1ου κυκλου) και εχει πολλα χρονια να παιξει.Ισως δειξουν και το πρωτοχρονιατικο την επομενη Δευτερα 31/12.Το τελευταιο θυμαμαι να το ειχα δει τελευταια φορα οταν ο ant1 ειχε σταματησει για λιγο να προβαλλει την σειρα (νομιζω ηταν καλοκαιρι 2007).Μετα,απ'το φθηνοπορο του 2007 η σειρα προβαλλεται ανελειπως μεχρι και σημερα χωρις καμμια διακοπη.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Από την σαβούρα που κυκλοφορεί είναι χίλιες φορές καλύτερο να βλέπω αυτή τη σειρά. Δεν με ενοχλεί να το παρακολουθώ και πάντα το κάνω ευχάριστα αν και έχω μάθει τους διαλόγους από έξω.
Link to comment
Share on other sites

Από την σαβούρα που κυκλοφορεί είναι χίλιες φορές καλύτερο να βλέπω αυτή τη σειρά. Δεν με ενοχλεί να το παρακολουθώ και πάντα το κάνω ευχάριστα αν και έχω μάθει τους διαλόγους από έξω.

 

Βρε και εγώ το παρακολουθώ όποτε δεν έχω φροντιστήριο αλλά βλέπω την έναρξη κάποιων επεισοδίων και λέω πάλι αυτό ρε.. Το έχω δει πάνω από 10 φορές..

Δηλαδή θα προτιμούσα κάποιες φορές να έδειχνε και πιο σπάνια παιγμένα επεισόδια..

Link to comment
Share on other sites

Βρε και εγώ το παρακολουθώ όποτε δεν έχω φροντιστήριο αλλά βλέπω την έναρξη κάποιων επεισοδίων και λέω πάλι αυτό ρε.. Το έχω δει πάνω από 10 φορές..

Δηλαδή θα προτιμούσα κάποιες φορές να έδειχνε και πιο σπάνια παιγμένα επεισόδια..

 

Αυτον τον καιρο δειχνει αρκετα σπανια επεισοδια.Την περασμενη εβδομαδα εδειξε το παραπροτελευταιο(66) και το προτελευταιο(67) που δεν παιζουν συχνα και αυριο εχει το Χριστουγεννιατικο(45) που παιζει μονο μια φορα το χρονο

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον καιρο δειχνει αρκετα σπανια επεισοδια.Την περασμενη εβδομαδα εδειξε το παραπροτελευταιο(66) και το προτελευταιο(67) που δεν παιζουν συχνα και αυριο εχει το Χριστουγεννιατικο(45) που παιζει μονο μια φορα το χρονο

 

Υπάρχουν όμως και αλλα που δεν βάζουν σχεδόν ποτέ:

1) αυτό με τα γενέθλια του Κωνσταντίνου

2) αυτό με το τέλος του κόσμου

3) αυτό με τις πλαστικές

4) αυτό που ήταν γραμματέας η Ελένη

5) αυτό με τη δίκη

6) αυτό με το βιολιστή

7) τα δύο πρώτα

8) το τελευταίο

Ζήτημα αν τα έχουν βάλει 2 φορές στη τηλεόραση. Και μερικά από αυτά έχουν πολύ ενδιαφέρον. Και επιπλέον όλα αυτά δεν έχουν καμία σχέση με γιορτές οπότε δεν υπάρχει λόγος να μην τα βάζουν.

Θα μου μείνει πάντα το ερώτημα γιατί δεν βάζουν αυτά τα επεισόδια στην τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όμως και αλλα που δεν βάζουν σχεδόν ποτέ:

1) αυτό με τα γενέθλια του Κωνσταντίνου

2) αυτό με το τέλος του κόσμου

3) αυτό με τις πλαστικές

4) αυτό που ήταν γραμματέας η Ελένη

5) αυτό με τη δίκη

6) αυτό με το βιολιστή

7) τα δύο πρώτα

8) το τελευταίο

Ζήτημα αν τα έχουν βάλει 2 φορές στη τηλεόραση. Και μερικά από αυτά έχουν πολύ ενδιαφέρον. Και επιπλέον όλα αυτά δεν έχουν καμία σχέση με γιορτές οπότε δεν υπάρχει λόγος να μην τα βάζουν.

Θα μου μείνει πάντα το ερώτημα γιατί δεν βάζουν αυτά τα επεισόδια στην τηλεόραση.

Αυτο με τα γενεθλια παραπεμπει σε Χριστουγεννα(ειχαν στολισει δεντρο οταν εκαναν το παρτυ-εκπληξη στον Κωνσταντινο) για'υτο μαλλον δεν το βαζουν.Ομως δεν το βαζουν ουτε τα Χριστουγεννα και δεν καταλαβαινο τον λογο.Την δικη την επαιξαν στις 9/11 μετα απο πολυ καιρο.Με τις πλαστικες το βαζουν συνηθως κοντα στις αποκριες.Μαλλον το θεωρουν καρναβαλιστικο.

 

Μπορείς να μου πεις τους αριθμούς από τα επεισόδια που προ ανέφερες;

 

1)11

2)46

3)53

4)17

5)33

6)3

7)1,2

8)68

Link to comment
Share on other sites

1)11

2)46

3)53

4)17

5)33

6)3

7)1,2

8)68

 

H φάση είναι ότι κάποια απ όλα αυτά δε μου λένε τίποτα σαν τίτλοι. Θα μπω να τα δω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ποτέ δεν κατάλαβα γιατι δεν βάζουν αυτά τα επεισόδια με την κανονική σειρά. Edited by nosferatu_8_Jim
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ο αντένα το έχει χάσει λίγο το θέμα με τη σειρά. Tο βλέπω από το 1999 και πραγματικά, κάποια δεν τα θυμάμαι καλά. Πχ το τελευταίο, το είχα δει από το internet πριν καιρό γιατί δεν το θυμόμουν.

 

Και μερικά όντως, τα παίζει σπάνια...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα γενεθλια παραπεμπει σε Χριστουγεννα(ειχαν στολισει δεντρο οταν εκαναν το παρτυ-εκπληξη στον Κωνσταντινο) για'υτο μαλλον δεν το βαζουν.Ομως δεν το βαζουν ουτε τα Χριστουγεννα και δεν καταλαβαινο τον λογο.Την δικη την επαιξαν στις 9/11 μετα απο πολυ καιρο.Με τις πλαστικες το βαζουν συνηθως κοντα στις αποκριες.Μαλλον το θεωρουν καρναβαλιστικο.

 

Συμφωνώ με τα δύο επεισόδια που προανεφερες (αυτό με τα γενέθλια και τις πλαστικές), άντε και το επεισόδιο με το τέλος του κόσμου που παραμπέμπει σε πρωτοχρονιά αλλά τα αλλα επεισόδια γιατί δεν τα προβάλλουν με την κανονική σειρά;

Π.χ το επεισόδιο που η Ελένη ήταν γραμματέας το έχω δει δύο διαφορετικές χρονιές να το δείχνει την Καθαρά Δευτέρα. Υπάρχει κανένας λόγος να το προβάλλουν τότε;

Link to comment
Share on other sites

ενα επεισοδιο που μου εχει μεινει απο αυτη τη σειρα δεν ξερω αν παιχτηκε ειναι πως το εκαναν παρομοιο με το truman show.δηλ ηταν ενας τρελος σκηνοθετης και αρχισε να κινηματογραφει τη ζωη τους χωρις να το ξερουν ο κωσταντινος και η ελενη και μαλιστα στο κολπο ηταν και οι φιλοι τους.μια σκηνη που εδειχνε το ψηλο να λεει κατι στο ρωμα και μετα να διαφημιζει απορυπαντικο:lol::lol:...Μηπως ξερει κανεις πιος ειναι ο τιτλος;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

the κωνσταντίνου και ελένης show αν θυμάμαι καλά είναι ο τίτλος

 

εδιτ: έτσι ονομάζεται τελικά. θα το δεις εδώ

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

ενα επεισοδιο που μου εχει μεινει απο αυτη τη σειρα δεν ξερω αν παιχτηκε ειναι πως το εκαναν παρομοιο με το truman show.δηλ ηταν ενας τρελος σκηνοθετης και αρχισε να κινηματογραφει τη ζωη τους χωρις να το ξερουν ο κωσταντινος και η ελενη και μαλιστα στο κολπο ηταν και οι φιλοι τους.μια σκηνη που εδειχνε το ψηλο να λεει κατι στο ρωμα και μετα να διαφημιζει απορυπαντικο:lol::lol:...Μηπως ξερει κανεις πιος ειναι ο τιτλος;

 

The Κωνσταντίνου και Ελένης show (επ. 20)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν άνθρωποι στους οποίους μπορεί να αρέσει το Κωνσταντίνου και Ελένης.

Πραγματικά εδώ φαίνεται η αξία ενός φόρουμ, δεν ειρωνεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν άνθρωποι στους οποίους μπορεί να αρέσει το Κωνσταντίνου και Ελένης.

Πραγματικά εδώ φαίνεται η αξία ενός φόρουμ, δεν ειρωνεύομαι.

 

Είσαι λιγάααακι υπερβολικός εε;; :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...