Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το voice command είναι στο start settings. Εγώ το έχω αλλα δεν είναι και τίποτα σπουδαίο.

Εγώ έχω τα αγγλικά windows (WWE) και δεν το έχω ψάξει αλλα το μονο που έχω δει να κάνει και ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι και πολύ χρήσιμο πακέτο, είναι όταν έχεις κλήση να σου λέει με ηλεκτρονική φωνή ότι "τάδε" is calling you. Περιττό να σας πω ποσο σκοτώνει τα Ελληνικά ονόματα! Υποτίθεται επίσης πως σου λέει φωναχτά πως έχεις υπενθύμιση στο ημερολόγιο κτλ αλλα εγώ έχω βάλει το Pocket Informant και δεν νομίζω να δουλεύει παρα μονο με το αρχικό του πρόγραμμα για το ημερολόγιο, τις εργασίες κτλ...

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Το voice command είναι στο start settings. Εγώ το έχω αλλα δεν είναι και τίποτα σπουδαίο.

Εγώ έχω τα αγγλικά windows (WWE) και δεν το έχω ψάξει αλλα το μονο που έχω δει να κάνει και ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι και πολύ χρήσιμο πακέτο, είναι όταν έχεις κλήση να σου λέει με ηλεκτρονική φωνή ότι "τάδε" is calling you. Περιττό να σας πω ποσο σκοτώνει τα Ελληνικά ονόματα! Υποτίθεται επίσης πως σου λέει φωναχτά πως έχεις υπενθύμιση στο ημερολόγιο κτλ αλλα εγώ έχω βάλει το Pocket Informant και δεν νομίζω να δουλεύει παρα μονο με το αρχικό του πρόγραμμα για το ημερολόγιο, τις εργασίες κτλ...

Στο ελληνικό που έχω εγώ δεν το έχει.... Οχι πως μου έχει χρειαστεί βέβαια. Αλλά έχω δεί στο Nokia Ν73 ότι προφέρει και ελληνικά και αγγλικά και αρκετά εύστοχα... γιατί όχι το δικό μας δλδ...?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόγραμμα, όπως κατάλαβα, λειτουργεί ώς υπερχρονιστής του επεξεργαστή. Το έβγαλα λοιπόν διότι δε θέλω να υπάρξει πρόβλημα. Το ότι δε μου έβγαλε πρόβλημα άμεσα δε σημαίνει πως δε θα μου βγάλει κάποια στιγμή. Εξάλλου κανείς δε μπορεί να μου εγγυηθεί τίποτα.

Απο που βρηκατε το προγραμμα αυτο γιατι δεν το βρηκα ουτες σε torrent ουε σε άλλα site.

Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικό που έχω εγώ δεν το έχει.... Οχι πως μου έχει χρειαστεί βέβαια. Αλλά έχω δεί στο Nokia Ν73 ότι προφέρει και ελληνικά και αγγλικά και αρκετά εύστοχα... γιατί όχι το δικό μας δλδ...?
Ίσος τις ACE να μην το έχουν δεν ξέρω. σε μερικές μέρες αν είναι και το ψάξω θα σας πω πιο πολλά γιο το τι αλλα κάνει. Πάντως το δικό μου δεν προφέρει καλά ελληνικά απλούστατα διότι είναι Αγγλικό. Αν υπάρχει σε ελληνικό software τότε θα είναι σίγουρα καλύτερο για τα ελληνικά
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

to agorasa apo expansys prin 2 mines me aggliko software kai to radio einai sto file explorer>windows>fm_radio. Patas kai me to headset eisai ok!!
Δηλαδή θες να πεις πως ακούς κανονικά ραδιόφωνο? διότι το είχα βρει και εγώ και δεν έπαιζε καθόλου. Βεβαια δεν θυμάμαι καθόλου αν το είχα δοκιμάσει με το headset. Πάντως νομίζω πως το είχα δοκιμάσει με headset και δεν δουλεύει το radio. Είσαι σίγουρος πως είναι το rw6815;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Ίσος τις ACE να μην το έχουν δεν ξέρω. σε μερικές μέρες αν είναι και το ψάξω θα σας πω πιο πολλά γιο το τι αλλα κάνει. Πάντως το δικό μου δεν προφέρει καλά ελληνικά απλούστατα διότι είναι Αγγλικό. Αν υπάρχει σε ελληνικό software τότε θα είναι σίγουρα καλύτερο για τα ελληνικά

Δεν φέρνει η ACE τα HP στην Ελλάδα (Ευτυχώς!!) αλλά η ίδια η hp και η ίδια έχει αναλάβει και τον εξελληνισμό ίσως. Εγώ είχα κατεβάσει προκαιρού το MS voice command και το εγκατέστησα αλλά ούτε και εκείνο είχε Ελληνικά, δεν ξέρω αν τελικά υποστηρίζονται τα Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Δεν φέρνει η ACE τα HP στην Ελλάδα (Ευτυχώς!!) αλλά η ίδια η hp και η ίδια έχει αναλάβει και τον εξελληνισμό ίσως. Εγώ είχα κατεβάσει προκαιρού το MS voic e command και το εγκατέστησα αλλά ούτε και εκείνο είχε Ελληνικά, δεν ξέρω αν τελικά υποστηρίζονται τα Ελληνικά
ναι έχεις δίκιο, το ήξερα αλλα μπερδεύτηκα. Πάντως αυτό μου φαίνεται και εμενα, δεν υποστηρίζουν τα ελληνικά. Πάντως είναι περίεργο που δεν το βάλανε το πρόγραμμα. Στα αγγλικά είναι με την ROM πάντως.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Με το Radio θα το ψάξω αυτό που λέει ο φίλος mpit πάλι σήμερα το απόγευμα αν και το είχα ψάξει ήδη και δεν δούλευε. Περίεργο μου φαίνεται πάντως διότι από ότι ξέρω το είχαν ψάξει ήδη παιδιά του forum και τίποτα. Και από τότε η HP δεν έχει βγάλει καινούργια ROM
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω... αυτή η περιγραφή από πού είναι; από το site της hp ή από κάποιο μαγαζί;

 

Ειναι απο το Ελληνικο site της ΗΡ

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el/sm/WF06a/532971-533467-533467-533467-532975-12815510.html

 

Βεβαια, προσωπικά δεν θα το χρησιμοποιουσα και αν υπήρχε αλλα αλλα΄περιγραφουν και αλλα πουλανε.

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να πεις πως ακούς κανονικά ραδιόφωνο? διότι το είχα βρει και εγώ και δεν έπαιζε καθόλου. Βεβαια δεν θυμάμαι καθόλου αν το είχα δοκιμάσει με το headset. Πάντως νομίζω πως το είχα δοκιμάσει με headset και δεν δουλεύει το radio. Είσαι σίγουρος πως είναι το rw6815;

Φίλε μου, από εσάς το είδα το topic και το έψαξα. Παίζει κανονικότατα. Μάλιστα είδα δύο εικονίδια με το fm_radio και άνοιξα την μεγαλύτερη σε όγκο εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, από εσάς το είδα το topic και το έψαξα. Παίζει κανονικότατα. Μάλιστα είδα δύο εικονίδια με το fm_radio και άνοιξα την μεγαλύτερη σε όγκο εφαρμογή

Η μία είναι 135Κ και η άλλη 24Β

Link to comment
Share on other sites

Η μία είναι 135Κ και η άλλη 24Β
Φιλε η εσυ εισαι τυχερος ή εγώ άτυχος. Σε μένα δεν δουλευει. Το προσπάθησα και πατάω το βελάκι προς τα δεξιά για να ψάξει κανάλια και προχοράει 0,05 καθε φορά αλλα πολύ αργά κάνοντας εναν ήχο σαν αυτόν που κανουν τα κινητά κοντά σε ραδιόφωνο και τίποτα άλλο. Έχεις δοκ΄μάσει να πάς σε συγκεκριμμένη συχνότητα και αν ναι πώς; Ευχαριστώ
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά άλλη μία φορά ένα παιδί είπε πως ακούει ράδιο αλλά μόλις ρωτήσαμε κάτι παραπάνω εξαφανίστηκε... Γιαυτό και είμαι λιγάκι επιφυλακτικός. Μου φαίνεται αδιανόητο δυο κινητά που είναι ίδιο μοντέλο (6815 και όχι 6828 έτσι) με ίδια ROM (αλήθεια πες μας τη δικιά σου) να είναι διαφορετικά... Πόσο μάλλον σε κάτι τόσο σημαντικό όπως είναι το να υπάρχει ράδιο
Link to comment
Share on other sites

Βασικά άλλη μία φορά ένα παιδί είπε πως ακούει ράδιο αλλά μόλις ρωτήσαμε κάτι παραπάνω εξαφανίστηκε... Γιαυτό και είμαι λιγάκι επιφυλακτικός. Μου φαίνεται αδιανόητο δυο κινητά που είναι ίδιο μοντέλο (6815 και όχι 6828 έτσι) με ίδια ROM (αλήθεια πες μας τη δικιά σου) να είναι διαφορετικά... Πόσο μάλλον σε κάτι τόσο σημαντικό όπως είναι το να υπάρχει ράδιο
Σωστός. Λοιπόν, το μονο που μπορεί να παίζει είναι άλλη ROM. Μπορείς να μας πεις ποια ROM έχεις να το ψάξουμε?
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται λοιπον το αν λειτουργει το ραδιο η οχι, ειναι θεμα software και registry και οχι hardware.

Υπαρχει καποιος που να μπορει να μας πει τι υπαρχει στη registry σχετικα με το ραδιο?

Εννοω καποιος απο αυτους στους οποιους λειτουργει το ραδιο.

 

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Φιλε η εσυ εισαι τυχερος ή εγώ άτυχος. Σε μένα δεν δουλευει. Το προσπάθησα και πατάω το βελάκι προς τα δεξιά για να ψάξει κανάλια και προχοράει 0,05 καθε φορά αλλα πολύ αργά κάνοντας εναν ήχο σαν αυτόν που κανουν τα κινητά κοντά σε ραδιόφωνο και τίποτα άλλο. Έχεις δοκ΄μάσει να πάς σε συγκεκριμμένη συχνότητα και αν ναι πώς; Ευχαριστώ

για να αλλαξεις συχνοτητα πατας στο menu>edit και αλλαζεις frequency απο εκει. Οσο για registry και διαφορα ειμαι ασχετος και δεν εχω ιδεα (νεος βλεπεις σ'αυτα). Το μονο που μου την εχει "δωσει" σ'αυτο το pda ειναι η μπαταρια. Μια λυση ρε παιδια επιτελους!! Ξεχασα να το φορτισω το βραδυ (το φορτιζω καθε βραδυ) και ολη μερα ειμαι με ενα φορτιστη στο χερι. Α, Rom τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξεις συχνοτητα πατας στο menu>edit και αλλαζεις frequency απο εκει. Οσο για registry και διαφορα ειμαι ασχετος και δεν εχω ιδεα (νεος βλεπεις σ'αυτα). Το μονο που μου την εχει "δωσει" σ'αυτο το pda ειναι η μπαταρια. Μια λυση ρε παιδια επιτελους!! Ξεχασα να το φορτισω το βραδυ (το φορτιζω καθε βραδυ) και ολη μερα ειμαι με ενα φορτιστη στο χερι. Α, Rom τι ειναι;

Αν πας στο έναρξη->ρυθμίσεις->σύστημα->πληροφορίες και πες μας τι στοιχεία σου γράφει εκεί (στα αγγλικά πρέπει να είναι start->settings->system->information)

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο έναρξη->ρυθμίσεις->σύστημα->πληροφορίες και πες μας τι στοιχεία σου γράφει εκεί (στα αγγλικά πρέπει να είναι start->settings->system->information)
Στα αγγλικά δεν είναι information. Έχει ένα εικονίδιο που λέγεται HP asset viewer τουλάχιστον στο δικό μου. Εγώ ας πούμε έχω την 1.10.04 WWE
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Thnx για την πληροφορία αν και δεν ξέρω ακόμα κατά πόσο με εξυπηρετεί. Τέλος πάντων, αφού έψαξα το κατεβατό που βγάζει είναι η ίδια με αυτή του athadef21(1.10.04 WWE). Αλλά είδα - και δεν ξέρω αν βοηθάει - ότι γράφει radio present:yes στα bluetooth, GSM, wirwless LAN πεδία.
Link to comment
Share on other sites

Emena pali pou den paizei to radiofono 1.10.05 ELL. Oso gia to Radio Present : YES eimai sigouros oti ennoei to Wireless LAN radio :).

Pantos apo tin arxi to thema den itan oti den upirxe i efarmogi klp. Itan oti otan tre3eis tin krifi efarmogi, valeis ta akoustika kai prospathiseis na akouseis radiofono i na psa3eis gia ena stathmo akous ena 'tak-tak' apo ta akoustika kai pote ixo radiofonou......

Den exei vrethei kaneis me 6815 na paizei to radiofono tou. Episis exo pei sto forum oti exo milisei me product manager tis HP kai exei pei oti ontos den paizei radiofono sto polu sigkekrimeno montelo kai den exei enimerosi gia to oti kapote tha exei.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Afto to PPC-Thlefwno me exei problhmatisei polu...

Einai to omorfotero ppc pou uparxei afth th stigmh (exw S100 twra)

To mono pou me xalaei einai to 8ema me to radiofwno.

Perimenw pws k pws to post pou 8a lunei to problhma

kai 8a to parw thn idia mera!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, όντως ακριβώς έτσι είναι αυτό το "τακ τακ" κάνει. Το radio είναι αν στο εκάστοτε communication περιφερειακό είναι αναγνωρισμένο η όχι. Έχει δηλαδή radio "Yes" στο bluetooth και στο WLAN. Πάντως νομίζω και δυστυχώς για όλους και για σένα φιλε sxizwdogwlo, νομίζω πως απλούστατα αυτό το κινητό δεν έχει το τσιπάκι για να παίξει ραδιόφωνο. Απλώς η HP έχει βγάλει το ίδιο πακέτο εφαρμογών/λειτουργικό με το άλλο μοντέλο που εκείνο έχει ραδιόφωνο και εννοείται πως δεν θέλανε να κάνουν ξεχωριστά πακέτα software και για τα 2 κινητά (η και για πιο πολλά)
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry για την παραπληροφόρηση αλλά το radio παίζει χάλια. Ακούγεται πολύ αχνά και με πολύ παράσιτο. Off topic τώρα, κατάφερα να λειτουργήσω το τηλέφωνο με αλλαγή ρυθμίσεων και να αντέξει περισσότερο η μπαταρία. Αλλά ψάχνω να βρω ρυθμίσεις στο topic για ρύθμιση messaging... χρεώνει για κάθε αποστολή 3 μηνύματα αντί για ένα... και το gps receiver μου δεν λειτουργεί (globalsat bt-338). Ευχαριστώ και πάλι συγνώμη για το λάθος.

Υ.Γ.: Και όποιος ενδιαφέρεται για αγορά με expansys και εταιρικό ΑΦΜ το ΦΠΑ είναι μηδενικό (ΕΕ ντε!!) και κάνει total 370€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...