Jump to content

Hannibal Lecter Movies


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν από λίγο είδα την ταινία.

 

Πολύ συμπαθητική ταινία,καλοδουλεμένη,με καλή σκηνοθεσία.

Μερικές καλές σκηνές βίας που θύμισαν λίγο τις παλαιότερες ταινίες.

 

Μου άρεσε αρκετά η ιδέα του να γνωρίσουμε τα πρώτα χρόνια του Χάνιμπαλ,και το ξεκίνημα της ταινίας μου άρεσε πολύ.

 

Θα πήγαινα άνετα να την δω κινηματογράφο.

 

7.5/10 από εμένα.

 

Υγ.Ο πιτσιρικάς που παίζει τον Χάνιμπαλ δεν τα πήγε και τόσο χάλια.Φάτσα κανίβαλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 79
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι και να μην εβγαινε καθολου αυτη η ταινια, δεν θα εμενε κανεις με την απορια γιατι ο Lecter εγινε κανιβαλος και δεν εγινε λιθουανος παπάς.

 

Δεν λεω... σκηνοθεσια καλη, και σεναριο που μπορουσες να πεις οτι ηταν αξιοπρεπες.

Αλλα υπερβαση καμια... Μια βιογραφια ( ; ) του μικρου χανιμπαλαουσκας που καθαριζει εναν-εναν τα θυματα του ενω ολοι ξερουμε οτι στο τελος θα ζησει και θα μεγαλωσει..

 

Για την επιλογη των ηθοποιων, μια χρυση μετριοτητα και η δικια μου αποψη.

Βεβαια αφου δεν ειδαμε κανα Μπλουμ ή Ντι Καπριο να υποδυεεται τον νεαρο Λεκτερ παλι καλα να λεμε, αλλα περιμεναμε κατι παραπανω.

Ευτυχως η mature Ασιατισσα με τη ρομπα, βγαλμενη απο αλλα "films" :X , κρατουσε "ζεστή" την ατμοσφαιρα στην αιθουσα.

5\10 .. απλα ενα "political correct" movie που δεν μπορεις να πεις οτι ειναι και...ιεροσυλια να το βαλεις διπλα στο Silence of the lambs και την υπολοιπη τριλογια.

Link to comment
Share on other sites

την ειδα σημερα,δεν θα την συγκρηνω με τον μεγα hopkins ομως την ειδα ανετα και τον γουσταρα τον πιτσιρικα,αρκετα εξυπνος ειδικα σε μια σκηνη στο ιατρειο.

η ιαπωνεζα αρκετα ζεστη παρουσια στην ταινια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...