Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V6 MAXX


johnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.motorola.com/mot/image/14/14831_MotImage.jpg

 

Blending cutting-edge design and the power of high-speed connectivity, the MOTORAZR maxx satisfies the appetite of even the most demanding consumer. An eye-catching, ultra-thin design displays its pedigree RAZR phone lineage. With hi-end finishes, that include a futuristic blend of metal and glass and touch-sensitive music keys that illuminate–the MOTORAZR maxx comes to life in your hand and is one of the smallest broadband phones available. But within its lean form lies revolutionary High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) and EDGE2 (Enhanced Data for Global Evolution) wireless technology for unparalleled broadband-like speed and power, exceptional data capabilities, advanced imaging features, music functionality and ample memory for storing your favorite files. What's more, the MOTORAZR maxx delivers seamless connectivity via Bluetooth™ wireless technology1, lengthy talk times and multimedia messaging (MMS)2. With the pure power and stunning design of the MOTORAZR maxx in your hand, you'll know you have arrived.

 

Broadband in Your Hand

The MOTORAZR maxx re-defines high-speed. Whether you're lunching with friends, heading to the gym or working on the go, the MOTORAZR maxx puts broadband in your pocket via HSDPA and EDGE technology. At the flick of a button, experience the power of high-speed connectivity for two-way video calling at up to 15 frames per second2, fast access to your email, Internet browsing and blazing-fast and over the air (OTA) music and video downloads of the latest entertainment and news2. What's more Bluetooth wireless Class 2 technology and OTA sync with your Bluetooth enabled PC eliminates the messy tangle of wires, delivering easy, seamless connections2.

 

Flawless Package

The MOTORAZR maxx is more than just a phone–it's a statement of individual style. Following the legendary lineage of the RAZR, the MOTORAZR maxx weighs in at 3.7 ounces and measures a sheer 0.6 inches thick. Comprised of metal housing and chemically hardened glass displays, the MOTORAZR maxx does more than just reflect your sophisticated style. A vibrant 2.2 inch 256k color screen and touch music keys that illuminate to brighten your daily routine.

 

Made to Entertain

From the fashion fanatic to the technophile, discerning consumers will covet this multi-talented device. Packing enhanced entertainment features into a slim candybar form factor, the MOTORAZR maxx creates the ultimate imaging package with a VGA and a 2 Megapixel camera for your choice of resolution, extended video capture and playback capabilities and video sharing2. Experience mobile music like never before. The MOTORAZR maxx provides futuristic touch-sensitive music keys so you can jam in style to your favorite soundtrack via integrated MP3 player and premium audio capabilities. Whatever your creative craving, just reach into your pocket–the MOTORAZR maxx provides ample memory with 50 MB of memory and an optional expandable microSD™ memory card for storing your favorite music, content, games and more.

 

Summary of Features

 

Messaging: MMS, SMS, EMS2

Enhanced audio features for premium music listening on-the-go

Video capture/playback and video sharing

VGA and 2 MP camera with 8x digital zoom for low or hi-resolution imaging

50 MB user available memory3, removable memory via an optional microSD™ memory card

Bluetooth wireless technology (EDR Class 2), USB 2.0, Over the Air Synch (OTA), PC Synch, Motosync, Mobile Phone Tools

HSDPA 3.6 Mbps (category 6)

EDGE Class 10, GPRS Class 10

Internal Antenna

Futuristic Touch Sensitive Music Keys with Elegant Lighting

RAZR Phone-Lineage 3G Device, Mix of Metal and Glass

Two-way Video Calling at up to 15 frames per second2, Video Capture

 

http://www.mobiletracker.net/archives/images/motorola-razr-maxx-v6-fl.jpg

http://www.mobiletracker.net/archives/images/motorola-razr-maxx-v6-b.jpg

http://www.mobiletracker.net/archives/images/motorola-razr-maxx-v6-oa.jpg

http://www.mobiletracker.net/archives/images/motorola-razr-maxx-v6-s.jpg

http://www.mobiletracker.net/archives/images/motorola-razr-maxx-v6-sc.jpg

 

Source: mobiletracker.net

 

Θα βγάλω και φωτογραφίες από το RAZR MAXX αργότερα να ανεβάσω.

 

Πάντως από πρώτη χρήση είναι τέλειο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

[ATTACH]9138[/ATTACH]

V6 MAXX την ώρα που με καλούν, καλά το βράδυ που είναι παντού σκοτάδια είναι τέλειο!! Φωτό από ένα Nokia N91.

 

 

[ATTACH]9139[/ATTACH]

V6 MAXX vs. V3xx! Φωτό από ένα Nokia N91.

 

 

[ATTACH]9140[/ATTACH]

Η μοναδική φωτογραφία που έχω τραβήξει από το V6 MAXX μου και δεν είναι σεξουαλικού περιεχομένου ή πολύ personal, θα βγάλω τα κλασικά τοπία και άλλα αργότερα να τα δείτε... εδώ το φίδι που θέλω να αγοράσω! :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

johnt μεγειά! ενδιαφέρομαι να το πάρω,

μπορεις σε παρακαλώ να μου απαντήσεις σε οποια μπορεις απο τα παρακατω:

Σκέφτομαι να το πάρω,αλλα δεν είμαι σίγουρος.

Λοιπόν:

Η οθόνη τι μέγεθος έχει?σε σχέση με την οθόνη του v3x πως είναι?καλή γενικά?

Ήχος:το σημαντικότερο,ο media player πως είναι?Έχει επιλογές όπως album,artist,κτλ?Επίσης μπορώ να ακουω μουσική αλλα ταυτόχρονα να κάνω και αλλα πράγματα,όπως να είμαι στην έκθεση,να στελνω μνμ κτλ.?

Ο ήχος απο το ηχείο της συσκευης είναι δυνατός και ποιοτικός?(σε συγκριση με το κ750 πως είναι η ένταση?όταν λέω σε συγκριση με το κ750 να έχετε υποψην οτι στο Media player του k750 ο ισοσταθμιστής είναι τέρμα πάνω.

Απο τα ακουστικά πως είναι?Έχει επιλογές όπως bass,surround,surround bass κτλ?

Τι video τραβάει τελικά?

Μπορώ να δημιουργήσω φακέλους στην έκθεση?

Παίζει video mp4 σε αναλυση 240*320?

Έχει καλό ημερολογιο οπως του v903 με πολλές καταχωρήσεις ανα κατηγορία ή είναι οπως τα se κάπως?

Η κάμερα και το flash είναι σε επιπεδο v3x?

To ακουστικό είναι καλό?η ποιότητα συνομιλίας γενικά.

Έχει καλό πομποδέκτη?

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ!

Χρόνια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

johnt μεγειά!
thank you!!! :)

 

Η οθόνη τι μέγεθος έχει?σε σχέση με την οθόνη του v3x πως είναι?καλή γενικά?
4.7cm ύψος επί 3.5cm πλάτος η εσωτερική και 2.7 ύψος επί 2 πλάτος η εξωτερική.

 

Ήχος:το σημαντικότερο,ο media player πως είναι?Έχει επιλογές όπως album,artist,κτλ?
έχει... πιο συγκεκριμένα έχεις τις εξής επιλογές: Όλα τα τραγούδια, πρόσφατα, λίστες αναπαραγωγής, καλλιτέχνες, άλμπουμς, είδη και συνθέτες.

 

Επίσης μπορώ να ακουω μουσική αλλα ταυτόχρονα να κάνω και αλλα πράγματα,όπως να είμαι στην έκθεση,να στελνω μνμ κτλ.?
Κανονικότατα κάνεις τα πάντα...

 

Ο ήχος απο το ηχείο της συσκευης είναι δυνατός και ποιοτικός?(σε συγκριση με το κ750 πως είναι η ένταση?όταν λέω σε συγκριση με το κ750 να έχετε υποψην οτι στο Media player του k750 ο ισοσταθμιστής είναι τέρμα πάνω.
O ήχος είναι πολύ καλός από το ηχείο... πολύ καθαρός!

 

Απο τα ακουστικά πως είναι?Έχει επιλογές όπως bass,surround,surround bass κτλ?
Επιλογές για μπάσα και τα σχετικά έχει μόνο "ενίσχυση μπάσων" μαζί με ένταση ενίσχυσης.

 

Μπορώ να δημιουργήσω φακέλους στην έκθεση?
απ'ότι είδα, όχι.

 

Τα υπόλοιμα tomorrow γιατί φεύγω. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα η σύγκριση να γίνει με το V3xx αφού υπάρχει η δυνατότητα να τα έχεις δίπλα δίπλα,όπως παραπάνω

-Τι made in είναι η συσκευή;

-Eίναι full unbranded ή με προρυθμίσεις ΤΙΜ ή Cosmote όπως έχουν αναφερθεί τα πρώτα κομμάτια ;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]9138[/ATTACH]

V6 MAXX την ώρα που με καλούν, καλά το βράδυ που είναι παντού σκοτάδια είναι τέλειο!! Φωτό από ένα Nokia N91.

 

 

[ATTACH]9139[/ATTACH]

(1)V6 MAXX vs. V3xx! Φωτό από ένα Nokia N91.

 

[ATTACH]9140[/ATTACH]

Η μοναδική φωτογραφία που έχω τραβήξει από το V6 MAXX μου και δεν είναι σεξουαλικού περιεχομένου ή πολύ personal, θα βγάλω τα κλασικά τοπία και άλλα αργότερα να τα δείτε... εδώ το φίδι που θέλω να αγοράσω! :p :lol:

 

(1) Αυτό γιατί το έκανες τώρα.....:cry: πληγώθηκα που μάλλον από το V3xx που το παίνευα θέλω να πάω στο V6Maxx...:p πάλι τα κάλαντα πρέπει να λέω πρωτοχρονιάτικα, μπας και μαζέψω άλλα 80 euro.:kill:

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το πηρα σημερα κι εγω,σαν πρωτη εντυπωση ειναι αψογο παιδια και δεν εχω δει κανενα προβλημα ακομα.

ο φωτισμος του το βραδυ ειναι all the money πραγματικα.

η οθονη απλα αψογη και μεγαλη.

ο ηχος του πολυ καλος και δυνατος.

το μενου του μου αρεσει αρκετα και δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα.

η φωνητικη κληση αψογη οπως επισης και ολες οι συνδεσεις bt που δοκιμασα κι εκανα.

απο μπαταρια ειναι νωρις ακομα.

α,η ποιοτητα κατασκευης του με αφησε αρκετα ικανοποιημενο και δεν νομιζω να υπαρξει καποιο προβλημα.

και το πληκτρολογιο του ειναι φοβερο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

-Τι made in είναι η συσκευή;
Made in... china.

 

-Eίναι full unbranded ή με προρυθμίσεις ΤΙΜ ή Cosmote όπως έχουν αναφερθεί τα πρώτα κομμάτια ;
τι να σου πω... μου το έστειλαν από motorola κατευθείαν, πριν κυκλοφορήσει και και... δεν ξέρω. :happy:

 

 

απο μπαταρια ειναι νωρις ακομα.
δεν του έκανα πρώτη φόρτιση κανονικά αλλά και το χρησημοποιώ πάρα πολύ... το γεμίζω κάθε μιαμιση-δυο μέρες. Νομίζω είναι μια χαρά!

 

α,η ποιοτητα κατασκευης του με αφησε αρκετα ικανοποιημενο και δεν νομιζω να υπαρξει καποιο προβλημα.
Δεν ξέρω το πορτάκι τι θα κάνει μετά από λίγο καιρό... το νοιώθω λίγο χαλαρό αλλα φαντάζομαι ότι απλά είναι περίεργη η αίσθηση του πρώτου clap κινητού.

 

και το πληκτρολογιο του ειναι φοβερο.
απίστευτο!!

 

 

Που μπορώ να το βρώ, να το δοκιμάσω;
φαντάζομαι ότι πολύ σύντομα θα υπάρχει σε γερμανούς και motorola shops...
Link to comment
Share on other sites

Για να το δοκιμάσει live στην βιτρίνα? Μια φίλη μου που το έψαξε δεν το βρήκε... :confused:

 

Και εγώ που πήγα σε motorola shop, γερμανό, tim, voda στο μαρούσι για να βρω θήκη πριν τα χριστούγεννα με ρώταγαν ποιο είναι!

Link to comment
Share on other sites

αναφορά παράδοσης αυτόματη δεν παίζει έτσι? αυτό είναι μακρινό όνειρο ε? χεχεχε

 

απο πομποδέκτη τι λέει? είναι το ίδιο καλός με των razor?

Link to comment
Share on other sites

H αναφορα παραδοσης οχι μονο δεν ειναι αυτοματη αλλα πλεον χρειαζονται αρκετα περισσοτερα πατηματα καθοτι τα mms και τα sms στελνονται απο το ιδιο μενου...το sms μετατρεπεται σε mms αν προσθεσουμε εικονα ή ηχο! :cry:

 

Ο πομποδεκτης σε gsm ειναι εξαιρετικωτατος. Σε 3G ομως υστερει αρκετα σε σχεση με Ν70 και W850 που τα ειχα μαζι. Σε πεταει πολυ ευκολα εκτος δικτυου 3G.

αχαχαχαχαχα...αθάνατη motorola :) thanks buddy...

Link to comment
Share on other sites

haki ο ήχος πως είναι?σε συγκρισε με το Κ750 το ηχείο τι λέει?

Όταν λέω me to k750,να έχεις υποψην οτι ο ισοσταθμιστης του K750 θα είναι τέρμα πάνω.

Επισης απο τα ακουστικα είναι δυνατος και ποιοτικός?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πλεον αλλα ο ηχος του ηταν πολυ καλος απο το ηχειο. Πιο γεματος απο τον τσιριχτο του Κ750.

Δλδ έμεινες ευχαριστημένος απο το ηχείο ε?απο το n70 το ηχείο πως είναι?

Γενικά είναι δυνατός ε?

Απο τα ακουστικά είναι καλός,δλδ μπορει να χρησιμοποιηθει ως mp3 player η συσκευη?

jonht η μπαταρία πως είναι?

τελικα μπορούμε να κάνουμε φακέλους?

βιντεο τραβάει 176*`144?τουλάχιστον παίζει qvga video mp4?

Αυτά προς το παρόν,sorry που σας άρχισα στις ερωτήσεις,αλλα ενδιαφέρομαι να το πάρω γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Γινονται πάντως?δεν είναι οπως το νοκια ν80?

Όπως οι φάκελοι είναι απλά πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα,δν τα διαβάζει απο το pc απο οτι καταλαβα.

Ωραία για το ηχείο:)

Αλλα την εκανε την μαμακια της η μοτορολα με το βιντεο,πολύ χάλια πρέπει να είναι..:mad: :mad: :(

Link to comment
Share on other sites

Για τα υπόλοιπα, σε κάλυψε ο haki...

 

jonht η μπαταρία πως είναι?
Όσο για την μπαταρία, σε σχέση με το Ν91 δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος!!! :( Αν το χρησημοποιώ πολύ (κλήσεις ομιλίας, μηνύματα και λίγο bt) θέλει κάθε μέρα φόρτιση... Το πρόβλημα είναι ότι ο μετρητής που έχει είναι πολύ εικονικός.

 

Ας πούμε, το έχω τώρα, χωρίς πολλά πολλά, δεύτερη μέρα χωρίς φόρτηση και πριν λίγο έδειχνε μπαταρία φουλ (6/6), και μίλησα 10 λεπτά στο τηλέφωνο και έπεσε τα 4/6. φαντάζομαι ότι αν συνεχίσω να το χρησημοποιώ αρκετά σε κανα δυο ώρες θα πέσει στα 2/6. :mad:

Link to comment
Share on other sites

 

Υποψη οτι ΔΕΝ παιζει mp3 με υπερδειγματοληψια πανω απο 128kbps.

 

 

Είσαι σίγουρος;

To XX παίζει σίγουρα 192kbps. Kαι ένας κάτοχος ΜΑΧΧ σε άλλο φόρουμ λέει ότι παίζει και 200+ .

 

όσον αφορά τη μπαταρία,κάνατε σωστή πρώτη φόρτιση;Εμένα δεν πέφτει με τίποτα η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τη μπαταρία,κάνατε σωστή πρώτη φόρτιση;Εμένα δεν πέφτει με τίποτα η μπαταρία.
Στο MAXX δεν έγινε σωστά η πρώτη φόρτιση... στο V3xx που έγινε, τα ίδια! :(
Link to comment
Share on other sites

Ετσι γραφει το manual. Αυτα που εβαλα εγω ηταν 128 το πολυ. Επιφυλασσομαι αν μπορει στην πραγματικοτητα να παιξει απροβληματιστα και παραπανω.

Aν θες,έχω ένα mp3 192kbps πρόχειρο και μπορώ να το ανεβάσω να δοκιμάσεις.

 

όσον αφορά την μπαταρία,την BZ60 έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορεί τα V360, E1070 και V3x να λένε στις οδηγίες ότι υποστηρίζουν αρχεία ήχου μέχρι 192kbps και τα πιο καινούρια να υποτηρίζουν μόνο 128. Επίσης η μετατροπή του SMS σε MMS υπάρχει στο Ε1070 και φαντάζομαι και στο V3x. Και μπορεί να αλλάξει αν κατυαφέρει κάποιος και τα συνδέσει σε P2k.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το Moto,επισης ειναι και πολυ γρηγορο,κατι που δεν περιμενα.

και μια ερωτηση,πως μπορω να επιλεξω να μην δουλευει σε 3g?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...