Jump to content

Teledome: Σημαντικές αλλαγές στο Unlimited 1


 Κοινοποίηση

Και τώρα...  

26 members have voted

  1. 1. Και τώρα...

    • θα κόψω την Teledome
      16
    • βάλω άλλο με χρέωση ανα κλήση...δεν χάθηκε ο κόσμος
      4
    • δεν πληρώνω που να σκασουν!
      3
    • κόψω το Unlimited 1 και θα βαλω το test !!!
      3


Recommended Posts

Σύμφωνα με οσα αναγράφονται στον τελευταίο λογαριασμό που απέστειλε η Teledome στους συνδρομητές της, για το πρόγραμμα Unlimited 1 με πρόσβαση μέσω Προεπιλογής Φορέα ισχύει νέο τιμολόγιο απο τις 21 Νοεμβρίου.

 

Συγκεκριμένα, για τις αστικές και τις υπεραστικές κλήσεις για τις οποίες εως την 20η Νοεμβρίου ίσχυε χρέωση ίση με 0,1179 €/κλήση πλέον θα υπάρχει και χρονοχρέωση ανα λεπτό από το σημείο που η κλήση ξεπεράσει σε διάρκεια τα 60 λεπτά.

 

Σημειώνεται πως το συγκεκριμένο πρόγραμμα εξακολουθεί να παραμένει αμετάβλητο, με το παλιό τιμολόγιο, για τους συνδρομητές µε πρόσβαση μέσω Αδεσμοποίητου Τοπικού Βρόχου (μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της).

 

Σχεδόν ταυτόχρονα με την ενέργεια αυτή, η Τeledome παρουσιασε το "πρωτοποριακό" πρόγραμμα Let's Talk το οποίο προσφέρει τα ίδια πλεονεκτήματα με το Unlimited 1 πρίν εφαρμοστούν οι αλλαγές στην τιμολόγηση αλλά με επιπλέον μηνιαίο πάγιο 5,95 € ανα γραμμή σύνδεσης.

 

Άξιο αναφοράς είναι πως το Unlimited 1 είχε εδώ και καιρό, αφαιρεθεί από την κατηγορία διαθέσιμων προγραμμάτων με πρόσβαση μέσω Προεπιλογής Φορέα που παρουσιάζεται στο site της εταιρίας αφού η Teledome δεν το διαθέτει πλέον στους νέους συνδρομητές της.

 

Τέλος, θα πρέπει να αναφερθεί πως ο λογαριασμός με τη σχετική αναφορά για την αλλαγή της τιμολόγησης, δεν έφθασε στα χέρια των συνδρομητών παρα στις αρχές του Δεκεμβρίου, ενημερώνοντας τους κατόπιν εορτής για τη σημαντική αλλαγή στην τιμολόγηση του προγράμματος ενώ πέραν αυτού δεν υπήρξε καμία άλλη αναφορά για την αλλαγή, ούτε και κάποια ανακοίνωση στο site της εταιρίας.

 

Υ.Γ.: Δουλειά δεν είχα, είπα να το παίξω editor :p :p

Καλά το διατύπωσα; (πιστέψτε με αν τα έγραφα χύμα θα έπεφτε πολύ κράξιμο!! :mad:

Υ.Γ.2.:Είδες, έβαλα και τόνους!!! :p

 

Υ.Γ.3.: Δεν κρατήθηκα και είπα να χρησιμοποιήσω και δημοσκόπηση...διαλέγετε οτι σας αρέσει, οχι μόνο ενα! (ξέχασα δυο θα κι ενα τόνο βέβαια...)

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδη δεν αντεχω, θα σχολιασω πρωτος την παραπανω ειδηση που ο αγαπητος fabo114 ειχε την ευγενη καλοσυνη να μας γνωστοποιήσει.. :p :p

----

 

Εμ απο που νομιζετε οτι θα βγαλουν για την επεκταση του LLU; ;)

 

Αφου χανει απο ολες τις μπαντες € (τωρα που βγηκε και το per call) , απο καπου πρεπει να τα βγαλει...ουτως ή αλλως τους περισσοτερους πελατες στο Unlimited 1 τους εχει οποτε την βλεπω να βαζει καλωδια μεχρι το Νευροκοπι :shifty:

 

Nα δουμε τι αλλο θα σκεφτουν...ισως να βαλουν χρονοχρεωση στο aDSL και να ενημερωσουν τους καημενους τους πελατες ενα μηνα μετα; :mad:

 

Λοιπον, οσοι εχετε Unlimited 1, καντε καμια καταγγελια στη ΕΕΤΤ να την τακτοποιησει, πριν μαζευτουμε καμια δεκαρια να παμε να ριξουμε μπουρλοτο στα κεντρικα :whip: :shoot: :rocket:

 

Υ.Γ.: Χωρις λογια...

Εκει που σκεφτομουν να βαλω κι εγω το Unlimited 1 :rolleyes: , βγηκε αυτο το νεο, πρωτοποριακο, που-δεν-το-χει-αλλος-κανενας test

Τρεχω τωρα (με το σωβρακο...που να ντυνομαι...δεν θα προλαβω!) να το αγορασω!!!

 

Κι επειδη υποψιαζομαι οτι καποια στιγμη θα το βγαλουν...

http://img265.imageshack.us/img265/553/teledometest12va5.png

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Χωρις λογια...

Εκει που σκεφτομουν να βαλω κι εγω το Unlimited 1 :rolleyes: , βγηκε αυτο το νεο, πρωτοποριακο, που-δεν-το-χει-αλλος-κανενας test

Τρεχω τωρα (με το σωβρακο...που να ντυνομαι...δεν θα προλαβω!) να το αγορασω!!!

 

Κι επειδη υποψιαζομαι οτι καποια στιγμη θα το βγαλουν...

http://img265.imageshack.us/img265/553/teledometest12va5.png

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε μου την έκοψα ήδη. υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε μου την έκοψα ήδη. υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές..

Αρκεί με μην ακριβείνουν τα προρτοκάλια και οι άλλες πορτοκαλιές.

Νομίζω ότι πλέον σταθερή χρέωση ανά κλήση έχει μόνο η altec. Ή κάνω λάθος; (το ελπίζω)

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εβγαλε και η Cosmoline το Basic Per Call με φθηνοτερη χρεωση :O

 

Επισης η Altec εβαλε μεγιστη διαρκεια σε καθε κληση τα 150' επισημα ενω η Cosmoline δεν εχει οριο.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εβγαλε και η Cosmoline το Basic Per Call με φθηνοτερη χρεωση :O

 

Επισης η Altec εβαλε μεγιστη διαρκεια σε καθε κληση τα 150' επισημα ενω η Cosmoline δεν εχει οριο.

 

Αλήθεια; Δεν είχα πάρει είδηση αν και είμαι συνδρομητής και στις δύο. Το Basic Per Call δεν το βρήκα στο site τους πάντως.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Δεν είχα πάρει είδηση αν και είμαι συνδρομητής και στις δύο. Το Basic Per Call δεν το βρήκα στο site τους πάντως.

 

Οντως δεν εχει μπει ακομη, ειναι νεο προγραμμα. Κανε ενα τηλ. στο 1757-13803 να σε ενημερωσουν :happy:

 

Χρονια Πολλα :)

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks. Αν και μερικά πράγματα προτιμώ να τα βλέπω γραμμένα. ;)

Μια απορία: Γιατί λες να καλέσω με 1757; Έχει διαφορετική χρέωση;;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Ok thanks. Αν και μερικά πράγματα προτιμώ να τα βλέπω γραμμένα. ;)

Μια απορία: Γιατί λες να καλέσω με 1757; Έχει διαφορετική χρέωση;;

 

Παρακαλω. Καλα κανεις, μπορεις να ζητησεις να σου στειλουν με φαξ αναλυτικα τις χρεωσεις του προγραμματος :)

 

Η κληση προς το 13803 για τους συνδρομητες της Cosmoline ειναι δωρεαν αλλα χρειαζεται να βαλεις το 1757 για να δρομολογηθει μεσω της Cosmoline και οχι μεσω ΟΤΕ οπως ολα τα 4ψηφια :)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω. Καλα κανεις, μπορεις να ζητησεις να σου στειλουν με φαξ αναλυτικα τις χρεωσεις του προγραμματος :)

 

Η κληση προς το 13803 για τους συνδρομητες της Cosmoline ειναι δωρεαν αλλα χρειαζεται να βαλεις το 1757 για να δρομολογηθει μεσω της Cosmoline και οχι μεσω ΟΤΕ οπως ολα τα 4ψηφια :)

 

Μόλις κάλεσα και με ενημέρωσαν ότι επρόκειτο για κάποια προσφορα αποκλειστικά για νέους συνδρομητές. Πλέον δεν υπάρχει :(. Άρα έχει μείνει μόνο η Altec...

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάλεσα και με ενημέρωσαν ότι επρόκειτο για κάποια προσφορα αποκλειστικά για νέους συνδρομητές. Πλέον δεν υπάρχει :(. Άρα έχει μείνει μόνο η Altec...

 

Σοβαρα; :eek:

 

Εγω παντως δεν ειχα ακουσει οτι ισχυει συγκεκριμενα μονο για νεους συνδρομητες :confused:

 

Θα το ψαξω παντως μετα τις γιορτες.

 

Αναρωτιεμαι, αν κανεις διακοπη και διαγραφεις ως πελατης, μετα δεν θα μπορεις να το παρεις; :confused:

 

Οπως και να 'χει θα μαθω τι ισχυει συντομα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπραβο στους απατεώνες της ΤΕLEDOME !!! :X

 

ειμαι στο προγραμμα 2 χρόνια και παντα ειχα λογαριασμους 10ευρώ περιπου...

και τώρα χρωσταω λέει 102 ευρώ :wacko: !!!!!!!!!!!!!!!

 

Και δεν σηκώνουν και το τηλέφωνο οι αλήτες :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάλεσα και με ενημέρωσαν ότι επρόκειτο για κάποια προσφορα αποκλειστικά για νέους συνδρομητές. Πλέον δεν υπάρχει :(. Άρα έχει μείνει μόνο η Altec...

 

Σοβαρα; :eek:

 

Εγω παντως δεν ειχα ακουσει οτι ισχυει συγκεκριμενα μονο για νεους συνδρομητες :confused:

 

Θα το ψαξω παντως μετα τις γιορτες.

 

Αναρωτιεμαι, αν κανεις διακοπη και διαγραφεις ως πελατης, μετα δεν θα μπορεις να το παρεις; :confused:

 

Οπως και να 'χει θα μαθω τι ισχυει συντομα :)

 

 

Oντως, προσφερεται μονο σε νεους συνδρομητες αλλα αν κανεις διακοπη απο την Cosmoline μπορεις να το παρεις κανονικα :)

 

Επισης να διορθωσω κατι που εχω αναφερει: στις κλησεις προς κινητα η ελαχιστη χρεωση ειναι 30" και οχι 60" :O

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

kai to programma unlimited ena eida oti allakse gia alli mia fora kai isxiei mono gia ote kai teledome noumera kai i enimerwsi tha gia alli mia fora katopin eortis. eftixws glitwsa apo aftous apo ta xristougena pou tin ekopsa!!!!

 

makria apo teledome...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Μου ειπαν δυο φιλοι σημερα που τους ειχα "παει" εγω στο προγραμμα Unlimited 2 οτι στον τελευταιο λογαριαμσο τους χρεωσε τις υπεραστικες κλισεις...Ξερει κανεις τιποτα αλλο ???? Εγω εχω παει στο forthnet Εθνικα 24.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν δυο φιλοι σημερα που τους ειχα "παει" εγω στο προγραμμα Unlimited 2 οτι στον τελευταιο λογαριαμσο τους χρεωσε τις υπεραστικες κλισεις...Ξερει κανεις τιποτα αλλο ???? Εγω εχω παει στο forthnet Εθνικα 24.

Ναι, έβγαλαν ανακοίνωση στο λογαριασμό ότι υπεραστικές θα χρεώνονται !!! Επίσης επιβάλλουν και τέλος απενεργοποίησης σε όσους τολμήσουν να φύγουν...lol

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έβγαλαν ανακοίνωση στο λογαριασμό ότι υπεραστικές θα χρεώνονται !!! Επίσης επιβάλλουν και τέλος απενεργοποίησης σε όσους τολμήσουν να φύγουν...lol

 

Που την εβγαλαν αυτη την ανακοινωση ??? Και σε μενα που εφυγα πριν 3 μηνες μου εβαλαν καπου 5 ευρω τελος απενεργοποιησης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...