Jump to content

Τα πάντα για την καρτοκινητή Champion & Carrefour


elias_ps
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oλο ερωτήσεις είμαι σήμερα.Νά στε καλά παιδιά που λύνετε τις απορίες των ψιλοάσχετων σαν εμένα!:p

 

Η ερώτηση:Ούτε από το Νέο Καρτοκινητό Vodafone(παλιό a la carte)μπορεί να γίνει αλλαγή σε Carrefour?

Και μπορεί να γίνει ανανέωση σε καρτοκινητό Carrefour με όλες τις κάρτες Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 235
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oλο ερωτήσεις είμαι σήμερα.Νά στε καλά παιδιά που λύνετε τις απορίες των ψιλοάσχετων σαν εμένα!:p

 

Η ερώτηση:Ούτε από το Νέο Καρτοκινητό Vodafone(παλιό a la carte)μπορεί να γίνει αλλαγή σε Carrefour?

Και μπορεί να γίνει ανανέωση σε καρτοκινητό Carrefour με όλες τις κάρτες Vodafone?

 

νεο καρτοκινητο δεν μπορει να αλλαχθει σε καρφουρ καρτοκινητο. ναι, μπορεις με καρτες βονταφον να ανανεωσεις τον χρονο σε καρτοκινητο καρφουρ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νεο καρτοκινητο δεν μπορει να αλλαχθει σε καρφουρ καρτοκινητο. ναι, μπορεις με καρτες βονταφον να ανανεωσεις τον χρονο σε καρτοκινητο καρφουρ

 

καλεσε το 1266 και κανε αλλαγη στο vodafone international που εχει ακριβως τις ιδιες χρεωσεις με το carrefour/champion καρτοκινητο δηλαδη 0,04€ το μυνημα και 0,252€/λεπτο η ομιλια (0,21€ ητανε εως και 31/12/2009). η μονη διαφορα ειναι οτι το carrefour/champion εχει διαφορετικη ενδειξη στην οθονη και γραφει ''carrefour-vf'' ή ''champion-vf '' και για αυτο δεν γινεται αλλαγη πακετου. αυτα τα καρτοκινητα ειναι ετσι και ποτε δεν αλλαζουνε θα πρεπει για να πας π.χ. στο νεο καρτοκινητο απο carrefour/champion καρτοκινητο να κανεις φορητοτητα σε αλλη εταιρεια και μετα στην vodafone, ειναι πολυ χρονοβορο αλλα τουλαχιστον δεν θα χασεις το νουμερο σου. επισης μην ξεχνάς οτι στο international υπαρχουνε και τα εξής πακετα του 1286 •Πακέτο ομιλίας 600’ που προσφέρει 600 λεπτά ομιλίας προς όλους τους Vodafone International συνδρομητές,

•Πακέτο ομιλίας 150’ που προσφέρει 150 λεπτά ομιλίας προς όλα τα σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα. ενω στο carrefour/champion δεν υπάρχουν. ελπιζω να σε βοήθησα. και παλι καλη χρονια!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά να έχουμε!

 

Ο αδελφός μου χρησιμοποιεί τελευταία το κινητό του,αλλά πολύ λίγο,και επειδή η χρέωση του Νέου Καρτοκινητού δεν συμφέρει σκέφτηκα να πάει κάπου όπου θα έχει φτηνή χρέωση χωρίς την αγορά πακέτων,μιας και δεν χρειάζεται πολλά λεπτά.Οπότε αυτό..

 

καλεσε το 1266 και κανε αλλαγη στο vodafone international που εχει ακριβως τις ιδιες χρεωσεις με το carrefour/champion καρτοκινητο δηλαδη 0,04 το μυνημα και 0,252/λεπτο η ομιλια (0,21 ητανε εως και 31/12/2009)

 

μου φαίνεται αρκετά καλό!Και φυσικά και στο international γίνεται η ανανέωση με όλες τις κάρτες Vodafone,στο 1252,σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά να έχουμε!

 

Ο αδελφός μου χρησιμοποιεί τελευταία το κινητό του,αλλά πολύ λίγο,και επειδή η χρέωση του Νέου Καρτοκινητού δεν συμφέρει σκέφτηκα να πάει κάπου όπου θα έχει φτηνή χρέωση χωρίς την αγορά πακέτων,μιας και δεν χρειάζεται πολλά λεπτά.Οπότε αυτό..

 

 

 

μου φαίνεται αρκετά καλό!Και φυσικά και στο international γίνεται η ανανέωση με όλες τις κάρτες Vodafone,στο 1252,σωστά;

 

σωστα με ολες τις καρτες απλα να ξερεις οτι στο vodafone international οταν παιρνεις το 1252 να ενημερωθεις για το υπολοιπο σου ερχεται μυνημα οταν πατας το 1. και δεν το ακους οπως στα κλασικα καρτοκινητα της vodafone και το carrefour/champion . αλλα αυτο δεν ειναι πρόβλημα. αλλα καλο ειναι να μπει στο vodafone international που εχει πολυ φθηνές χρεώσεις και οποτε δει οτι καποια προσφορα του cu και του νεου καρτοκινητου vodafone που εχει βγει τον βολέυει θα μπορει απλα να κανει μια αλλαγη σε οποιο πακετο απο τα 2 θελει καλωντας το 1266. ενω εαν ειναι στο carrefour/champion δεν θα μπορει και θα χρεαστει να κανει φορητοτητα σε αλλη εταιρεια και μετα ξανα φορητοτητα στην vodafone για να μην χασει το νουμερο του ή να χρειαστει να παρει καινουργιο πακετο συνδεσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όντως,η δυνατότητα αλλαγής πακέτου είναι πολύ χρήσιμη!Οπότε πάμε στο vodafone international.Ευχαριστώ και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήγα την Παρασκευή σε ένα κατάστημα Carrefour και στο ταμείο ζήτησα πληροφορίες και ένα φυλλάδιο για την καρτοκινητή.

Ο ταμίας δεν γνώριζε να μου πει και με μου είπε να κοιτάξω στην ρεσεψιόν αν υπάρχουν έντυπα.

Δεν είναι τυχαίο που ούτε η carrefour αλλά ουτε και η ΑΒ κινητή δεν "προχωράνε".

Link to comment
Share on other sites

Πήγα την Παρασκευή σε ένα κατάστημα Carrefour και στο ταμείο ζήτησα πληροφορίες και ένα φυλλάδιο για την καρτοκινητή.

Ο ταμίας δεν γνώριζε να μου πει και με μου είπε να κοιτάξω στην ρεσεψιόν αν υπάρχουν έντυπα.

Δεν είναι τυχαίο που ούτε η carrefour αλλά ουτε και η ΑΒ κινητή δεν "προχωράνε".

 

η ταμιας οφειλε να ξερει λεπτομερεις και να σε ενημερωσει. το καρφουρ κυνηγαει πολυ την καρτοκινητη του και συχνα πυκνα βγαζει προσφορες στις ανανεωσεις χρονου και ακομα πιο συχνα δινει δωρεαν νουμερα στον κοσμο που περιμενει σις ουρες στα ταμεια, κυριως τα σαββατα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ταμιας οφειλε να ξερει λεπτομερεις και να σε ενημερωσει. το καρφουρ κυνηγαει πολυ την καρτοκινητη του και συχνα πυκνα βγαζει προσφορες στις ανανεωσεις χρονου και ακομα πιο συχνα δινει δωρεαν νουμερα στον κοσμο που περιμενει σις ουρες στα ταμεια, κυριως τα σαββατα

 

Δεν ψωνίζω συχνά και δεν ξέρω για τις ενέργειες αυτές.

Πάντως η αλήθεια είναι πως δεν έχω συναντήσει κανέναν να έχει carrefour καρτοκινητή.

 

Τέλος πάντων μήπως γνωρίζεις από το cu που έχω αν μπορώ να πάω με φορητότητα στην carrefour;

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που ψωνίζω συχνά στα καρφουρ, δεν έχω πετύχει ποτέ δωρεάν διανομή sim.

 

Εγώ έχω μια sim αλλά την χρησιμοποιώ πολύ σπάνια.

Τελευταία φορά την είχα δανείσει σε μιά ολλάνδέζα που φιλοξενούσα γιατί έχει φτηνό sms προς όλους και σχετικά φτηνή κλήση προς Ολλανδία :rolleyes:.

 

Παλιότερα που είχε μπόνους 50 ή 30% αν ανανέωνες από καρφούρ ήταν σχετικά καλή.

Τώρα, υπάρχουν και καλύτερες -εκτός από κάποιες ειδικές ομάδες αλλοδαπών από ό,τι έχω καταλάβει.

 

Όσο για την φορητότητα από cu, νομίζω ότι χρειάζεται διπλή φορητότητα, πρώτα κάπου αλλού και μετά carrefour

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
προσπαθω απο το πρωι να κανω μεταφορα μοναδων απο καρφουρ καρτοκινητη σε νεα καρτοκινητη βονταφον, και δεν μπορω. μου λεει οτι προσωρινα η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη. υπαρχει καποιο προβλημα η σταματησαν την δυνατοτητα μεταφορας μοναδων στην καρτοκινητη καρφουρ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^ Ειχα το αντιστροφο προβλημα, απο νεα σε καρφουρ. Το 13830 μου ειπε οτι το συστημα μεταφορας χρονου δεν "εβλεπε" σωστα το καρφουρ. Παρε τους τηλ.
Link to comment
Share on other sites

^ Ειχα το αντιστροφο προβλημα, απο νεα σε καρφουρ. Το 13830 μου ειπε οτι το συστημα μεταφορας χρονου δεν "εβλεπε" σωστα το καρφουρ. Παρε τους τηλ.

 

γινεται μεταφορα μοναδων μεταξυ βοδα και καρφουρ;;;;...ειχα την εντυπωση οτι αυτο δεν γινεται :confused:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

γινεται μεταφορα μοναδων μεταξυ βοδα και καρφουρ;;;;...ειχα την εντυπωση οτι αυτο δεν γινεται :confused:

 

εγώ έκανα μεταφορά από αλακαρτ σε καρφουρ πριν λίγο καιρό (κάνα δίμηνο)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα μεταφορά από αλακαρτ σε καρφουρ πριν λίγο καιρό (κάνα δίμηνο)

 

εκανα σημερα μια προσπαθεια να μεταφερω χρηματα απο αλακαρτ σε καρφουρ....αλλα τζιφος :wacko:...μαλλον το εγκατελειψαν το σχεδιο :cry:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

^Χτες μου είπαν από το 13830 ότι κάτι συμβαινει με τη μεταφορα χρονου και για λιγο καιρο μπορει να μην λειτουργει σωστα μεταξυ καποιων αριθμων. Δεν με ενδιεφερε και δεν θυμαμαι ακριβως τι και πώς, παρε τηλ και ρώτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε πόση συνδρομητική βάση έχουν αυτά τα πακέτα!

Προσωπικά δεν ξέρω κανέναν να έχει - τουλάχιστον σαν βασικό αριθμό!

 

Έμαθα προσφάτως ότι δεν μπορείς να κάνεις αλλαγή από Carrefour / Μαρινόπουλος σε συμβόλαιο Vodafone

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε πόση συνδρομητική βάση έχουν αυτά τα πακέτα!

Προσωπικά δεν ξέρω κανέναν να έχει - τουλάχιστον σαν βασικό αριθμό!

 

Έμαθα προσφάτως ότι δεν μπορείς να κάνεις αλλαγή από Carrefour / Μαρινόπουλος σε συμβόλαιο Vodafone

 

ακριβώς μόνο με διπλή φορητοτητα

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο καρφουρ αμπελοκήπων (Αθήνας) και είδα ότι έχουν στα σταντς μπόλικα πακετάκια. Για όσους ψάχνουν νουμεράκια...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια θα ηθελα να ρωτησω για την καρτοκινητη καρφουρ αν εχει τυχει να κανει προσφορα διπλασιασμου η κατι τετοιο τελως παντων...αν αν συνηθιζεται σιωπηλα..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το διπλασιασμό, ή έστω κάποια προσφορά +20 ή 30% γινόταν αρκετά παλιότερα αν ανανέωνες από κατάστημα καρφούρ.

Από τότε που αυτό καταργήθηκε δεν έχω αντιληφθεί τίποτα για διπλασιασμό ή οποιαδήποτε παρεμφερή προσφορά. Βέβαια, αυτόν τον αριθμό τον χρησιμοποιώ μόνο περιστασιακά οπότε δεν τον έχω συνέχεια ανοιχτό για να δω αν έχει έρθει ποτέ μήνυμα διπλασιασμού κι έτσι δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Όπως διαπίστωσα , ισχύει και για την καρτοκινητή Carrefour το δωρεάν Chat μέχρι 01/05/2011

αν και δεν αναφέρεται στην σελίδα

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10571

 

2.Καλώντας δωρεάν στο 1286 (για CU, Καρτοπρόγραμμα, Vodafone Καρτοκινητό, Καρτοκινητό Ολυμπιακός)

 

δύο φορές το ενεργοποίησα δωρεάν .

 

edit : προφανώς δεν το αναφέρει διότι το 1286 δεν δουλεύει στο Carrefour .

Αλλά στέλνοντας μήνυμα CHAT στο 19109 δουλεύει κανονικά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μακράν η πιο οικονομική καρτοκινητή με τις καλύτερες χρεώσεις για Ελλάδα και εξωτερικό και χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Μακράν η πιο οικονομική καρτοκινητή με τις καλύτερες χρεώσεις για Ελλάδα και εξωτερικό και χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

 

ναι αλλα το vodafone international ειναι καλυτερο διοτι συνδυαζει πακετα προς ολη την βονταφον και εχεις και το μπονους ανανεωσης με καθε ανανεωση 10ευρω, και περιπου τις ιδιες χρεωσεις συγκεκρινε το και θα δεις τις διαφορες ..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα τα bonus και τα πακέτα ομιλίας ειναι για να μιλάς με vodafone. Αν σε βολεύει αυτό, προφανώς είναι καλύτερο από το carrefour. Αν πρόκειται όμως να στέλνεις πολλά μηνύματα ή να καλείς προς όλες τις εταιρείες και το εξωτερικό έχει πολύ φτηνή χρέωση. Πες μου αν μου έχει ξεφύγει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...