Jump to content

Sony Ericsson W880i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι.

 

Έχω κάνει update στο version R6BC002 070607 και ακόμα έχω πρόβλημα με τι συσκευή να σβήνει από μόνη της όποτε γουστάρει.

 

Κάποιος μου είχε πει ότι το πρόβλημα οφείλεται στο ότι η μπαταρία δεν έχει σωστή επαφή και σβήνει επειδή κουνιέται. Όπως επίσης ότι το έλυσε σφηνώνοντας ένα κομματάκι χαρτί ???

 

Το κοίταξα και ειλικρινά δεν βλέπω η μπαταρία να έχει "τζόγο" άρα δεν είναι αυτό το πρόβλημά μου.

 

Καμιά άλλη ιδέα που μπορεί να οφείλεται?

 

Ευχαριστώ!

 

 

:grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 858
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια! Εχω σκοπο να παρω ενα μεταχειρισμένο sonyericsson w880i και ρωτωντας καποιους γνωστους μου ειπαν οτι εχει αρκετα προβληματα (σβηνει-κολλαει) και μου συστησαν να μη το αγορασω.Ποια ειναι η γνωμη σας για την παραπανω συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω σκοπο να παρω ενα μεταχειρισμένο sonyericsson w880i και ρωτωντας καποιους γνωστους μου ειπαν οτι εχει αρκετα προβληματα (σβηνει-κολλαει) και μου συστησαν να μη το αγορασω.Ποια ειναι η γνωμη σας για την παραπανω συσκευη;

Αμα ειναι να παρεις σε καλη τιμη,εγω ειμαι της αποψης να το παρεις.μια χαρα ειναι το κινητο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το σβήσιμο του κινητού οφείλεται στο λογισμικό ή σε μη καλη επαφή της μπαταρίας.

Το δικό μου και ενός φίλου μου δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα αλλά μίας γνωστής μου σβήνει που και που.

Πάντως προβλήματα το λογισμικό δεν έχει. Πολύ σταθερό το βρίσκω,γρήγορο και με σπάνια κολλήματα!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Με το λογισμικό είμαι πολύ ευχαριστημένος, ποτέ δεν αντιμετώπισα κάποιου είδους κόλλημα.

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι σβήνει από μόνο του χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω συμφωνώ,να το παρείς.Εγω το έχω εδω κ 2 μήνες και δεν μου εχει κολλήσει ποτέ.Το μόνο που με χαλάει είναι η έλλειψη ραδιοφώνου.Κατά τα αλλά μια χαρα κινητό είναι.ΑΣΧΕΤΟ Ξέρει κανείς πως θα του αλλάξουμε το μενού?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που δεν αφορά ακριβώς το κινητό αλλά αφού αυτό εχω είπα να ρωτήσω εδώ:) Πριν μέρες σε κάποιο καφέ και ενώ είχα το bluetooth ανοιχτό μου ήρθε ένα αρχείο.Έκανα αποδοχή γιατί νόμιζα ότι θα είναι κάποιο διαφημιστικό τοθ μαγαζιού που θα το ήθελα.. Το αρχείο πήγε στον φάκελο διάφορα, 'εχει όνομα ghgOze1l και στοβν τύπο αρχείο γράφει sis.Έχετε καμμιά ιδέα τι είναι και τι να το κάνω με έχει φάει η περιέργεια..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που δεν αφορά ακριβώς το κινητό αλλά αφού αυτό εχω είπα να ρωτήσω εδώ:) Πριν μέρες σε κάποιο καφέ και ενώ είχα το bluetooth ανοιχτό μου ήρθε ένα αρχείο.Έκανα αποδοχή γιατί νόμιζα ότι θα είναι κάποιο διαφημιστικό τοθ μαγαζιού που θα το ήθελα.. Το αρχείο πήγε στον φάκελο διάφορα, 'εχει όνομα ghgOze1l και στοβν τύπο αρχείο γράφει sis.Έχετε καμμιά ιδέα τι είναι και τι να το κάνω με έχει φάει η περιέργεια..

δεν μπορεις να κανει τιποτα,το αρχειο αυτο "τρεχει" σε κινητα με ανοιχτο λειτουργικο.(ισως ειναι και ιος)

τωρα σβηστ'το απο τον φακελο αλλα..και μην ανησυχεις.

 

στον φακελο Αλλα συνηθως μπαινουν αρχεια τα οποια δεν ειναι αναγνωρισιμα απο το κινητο,με λιγα λογια αχρηστα αρχεια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως αποθηκεύω με το pc suite τα εισερχόμενα - εξερχόμενα sms;

Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στο πρόγραμμα. Που θα πρέπει να κοιτάξω; Ευχαριστώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως αποθηκεύω με το pc suite τα εισερχόμενα - εξερχόμενα sms;

Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στο πρόγραμμα. Που θα πρέπει να κοιτάξω; Ευχαριστώ.

Δεν το κάνει, θα χρειαστείς κάποιο άλλο πρόγραμμα.

Δοκίμασε το πολύ καλό και δωρεάν MyPhoneExplorer, που θα βρεις στη διεύθυνση http://www.fjsoft.at/en/

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

ΗΙ παίδες.Εκανα μια #####ια καθώς πειραματιζόμουν χοντρά με το κινητό μου... και για να μην σας τα πολυλογώ έχω μείνει με το κινητό χωρίς ελληνική γλώσσα στο μενού.Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει βοήθεια?Υπάρχει πιθανότητα να μου στειλει κανείς το κατάλληλο αρχείο για το περάσω στο κινητό μου με το xs++?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά ξέρετε πότε θα βγει το νέο firmware για το w880 αλλά vodafone live?

 

δε νομίζω να βγάλουν και άλλο...;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

γιατί μετά από κάποιο σημείο σταματάνε για να προοθήσουν τα νέα μοντέλα τους....;)Πάντως κρίμα καλό θα ήταν να βγαίνουν καινούργιες αναβαθμήσεις συνέχεια και έτσι να διατηρούμαι τα κινητά μας σε ένα καλό επίπεδο.Βλέπεις όμως αυτό δε συμβαίνει διότι δε συμφέρει τις εταιρίες!;)
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω ένα w880 ασημί.Θέλω να το κάνω όλο μαύρο.Θα χρειαστώ αυτό?

http://mobile-parts.com.gr/gr/sonyericsson-1-2/sony-ericsson-w880i-housing-black-orange-swap-original.html .Από ότι καταλαβαίνω αυτό έχει μπρος-πίσω καπάκια χωρίς της μπαταρίας.Εμένα με ενδιαφέρει το μπροστά και αυτό http://mobile-parts.com.gr/gr/sonyericsson-1-2/sony-ericsson-w880i-label-walkman-black-original.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η μπαταρία του είναι Λιθίου; Δηλαδή θέλει το κλασικό φόρτισμα 14 ωρών και μετά 2-3 αδειάσματα και πλήρη φορτίσματα;
Πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η μπαταρία του είναι Λιθίου; Δηλαδή θέλει το κλασικό φόρτισμα 14 ωρών και μετά 2-3 αδειάσματα και πλήρη φορτίσματα;

Θελει φορτισμα το πολυ 3-4 ωρες και μετα οταν βγαζει το μηνυμα χαμηλη μπαταρια..τοτε θα το φορτιζεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanx. Το άφησα περισσότερες γιατί δεν ήξερα αν οι πολυμερούς λιθίου θέλουν λιγότερο από τις απλές. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές!!
Πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βρω καπου ενα εγχειριδιο για το πως μπορω να αλλαξω προσοψη στο κινητο μου.εννοω πως να βγει η οθονη,κεραια κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα w880 ασημί.Θέλω να το κάνω όλο μαύρο.Θα χρειαστώ αυτό?

http://mobile-parts.com.gr/gr/sonyericsson-1-2/sony-ericsson-w880i-housing-black-orange-swap-original.html .Από ότι καταλαβαίνω αυτό έχει μπρος-πίσω καπάκια χωρίς της μπαταρίας.Εμένα με ενδιαφέρει το μπροστά και αυτό http://mobile-parts.com.gr/gr/sonyericsson-1-2/sony-ericsson-w880i-label-walkman-black-original.html

 

δες και αυτο ,εγω αυτο πηρα http://cgi.ebay.co.uk/HOUSING-FASCIA-COVER-FOR-SONY-ERICSSON-W880-W880I-BLACK_W0QQitemZ230245852544QQihZ013QQcategoryZ75547QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βρω καπου ενα εγχειριδιο για το πως μπορω να αλλαξω προσοψη στο κινητο μου.εννοω πως να βγει η οθονη,κεραια κτλ.

 

File 8a sou proteina na min allakseis to back cover tou w880i giati einai POLI POLI euais8ito;)Prwta vgainei i mprosta prosopsi kai meta i pisw;)Entelws enimerwtika to lew;)

Egw to ksanaparageila 8a einai to 4o pou exw poiasei sta xeria mou:lol::p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

καταρχας καλες γιορτες :)

 

!SOS! λοιπον το κινητο μου εκανε χαζα(μου εκλεινε και δεν ανοιγε)οποτε του εκανα αναβαθμιση μεσω του προγραμματος που κατεβασα απο τη se. το προβλημα τωρα ειναι οτι ΔΕΝ εχω ελληνικα στα μηνυματα:blink:παντως μετα την αναβαθμιση (εδω και 1 εβδομαδα)λειτουργει τελεια.ξερει κανεις πως να βαλω ελληνικα στα μηνυματα?? το κινητο ειναι vodafone.

 

επισης θελω να βγαλω στην προσοψη χαμηλα το σημα της vodafone.βγαινει ευκολα? και υπαρχει κανενα μαγαζι που να πουλαει αξεσουαρ εκτος απο το mobile-parts.gr (περιοχη μαρουσι και πανω)? δεν μπορω να κανω παραγγελια 2 ευρω!

 

μην ξεχασω να πω οτι το κιν ειναι τελειο ;) :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W880i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...