Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εκανα κ δεν ακουγεται!!!Αλλά....δεν θα μπορω να ακουω την εισερχομενη κληση,οποτε άκυρο αυτό...δηλ.λες να μν φταιει το τηλεφωνο???αν δηλαδη παρω ενα καινουργιο nokia bt κ το συνδεσω,δεν θα μου κανει τα ίδια???αφου το s.e bt που έχω το χρησιμοποιώ σενα samsung τηλ κ δουλευει μια χαρα!!!(ξερεις τι μου την σπαει?οταν βαζω ένα τραγουδι να ακουσω και το έχω συνδεση με το bt αυτο δεν ακουγεται απο το ηχειο του τηλεφώνου μου,αλλά απο το ακουστικο του bt!!!!):mad:

 

Φίλε μη παιδευεσαι άσκοπα. Ολα τα νόκια έτσι κάνουν συνδεδεμένα με bluetooth,ο ήχος του ringtone περνάει στο ακουστικό και δεν υπάρχει τρόπος να το αλλάξεις

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά την αναβαθμιση....τελικά μου έβγαλε πρόβλημα στο ακουστικό. Ενώ πριν άκουγα κανονικά, τώρα, ενώ μιλάω, ακουω από το ακουστικό και τη δική μου φωνή, ευτυχώς χωρίς καθυστέρηση. Αλλά είναι πραγματικά χάλια! Γιατί ακούγονται κ όλοι οι εξωτερικοί ήχοι από το περιβάλλον. Δε ξέρω πως με ακούνε οι άλλοι....:X

 

Υποθέτω πως φταίει η αναβάθμιση...δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Η αντικατάσταση της μπαταρίας με μπαταρία BL-5C είναι ασφαλής???? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Μη σκάσει στο αυτί μου:wacko::blink::(
Link to comment
Share on other sites

Η αντικατάσταση της μπαταρίας με μπαταρία BL-5C είναι ασφαλής???? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Μη σκάσει στο αυτί μου:wacko::blink::(

Γιατί να μην είναι? Το μόνο πράγμα που κάνεις, είναι να ξύσεις λίγο την πλευρά των μεταλλικών επαφών για να μπορέσει να χωρέσει. Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Σκέφτομαι να δοκιμάσω και BL-6C... :lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην είναι? Το μόνο πράγμα που κάνεις, είναι να ξύσεις λίγο την πλευρά των μεταλλικών επαφών για να μπορέσει να χωρέσει. Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Σκέφτομαι να δοκιμάσω και BL-6C... :lol:

 

Είδα το σχετικό βιντεάκι...δηλαδή δεν θα υπάρχει πρόβλημα ε?Έχει καταντήσει βλακεία το θέμα με την μπαταρια του 6300. Καινούργιο το έχω....καθε 2 μέρες θέλει φόρτισμα...και χωρις να παίζω μουσική, κάμερες κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καταρχην συγγνωμη αν το ερωτημα μου εχει ηδη απαντηθει.

λοιπον τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο 6300 μου για να λαμβανω τα mail apo το λογαριασμο μου στο google ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καταρχην συγγνωμη αν το ερωτημα μου εχει ηδη απαντηθει.

λοιπον τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο 6300 μου για να λαμβανω τα mail apo το λογαριασμο μου στο google ?

ευχαριστω

Ίσως αν καλούσες την εξυπηρέτηση πελατών του δικτύου σου και σου έλεγαν τις ρυθμίσεις για τη συσκευή που χρησιμοποιείς; ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κάτοχος του εν λόγω κινητού απο χθές είμαι και απογοητεύτηκα με την πολύ χαμηλή ένταση κουδουνίσματος που έχει!!

 

Η έκδοσή του είναι η 6.01, άρα η νεότερη, αλλά ο ήχος τραγικά χαμηλός!!

 

.......και πήρα 2 κι όλας....κατά τα άλλα είναι πολύ καλό, εύκολο μενού και καλύτερο από το SE K770i που είχα πρίν

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κάτοχος του εν λόγω κινητού απο χθές είμαι και απογοητεύτηκα με την πολύ χαμηλή ένταση κουδουνίσματος που έχει!!

 

Η έκδοσή του είναι η 6.01, άρα η νεότερη, αλλά ο ήχος τραγικά χαμηλός!!

 

.......και πήρα 2 κι όλας....κατά τα άλλα είναι πολύ καλό, εύκολο μενού και καλύτερο από το SE K770i που είχα πρίν

Να υποθέσω ότι η ένταση του ήχου κλήσης βρίσκεται στο μέγιστο και ο τύπος ήχου είναι στην επιλογή 'Συνεχής ήχος' και όχι 'Αυξανόμενη ένταση' ας πούμε, ε;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η ένταση του ήχου κλήσης βρίσκεται στο μέγιστο και ο τύπος ήχου είναι στην επιλογή 'Συνεχής ήχος' και όχι 'Αυξανόμενη ένταση' ας πούμε, ε;

 

Kαλημέρα.

 

Μα φυσικά αγαπητέ.......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η σύνδεση με bluetooth ακουστικό παραμένει χαμηλής ποιότητας. Εχω ένα plantronics δοκιμάσμένο σε πολλές συσκευές και μόνο με το 6300 δε μ'ακούνε καλά. Το φοβερό είναι οτι μου το λένε όλοι ανεξαιρέτως οι συνομιλητές μου,εγώ ακουω τέλεια.

Μια καλή συσκευούλα και την έχουν χαντακώσει. Εδώ απλό φτηνο νοκια 2630 χρησιμοποιούσα και με άκουγαν καμπάνα,μη μιλήσω και για τα όλα τα sonyericsson που παίζουν τέλεια,6500c,n82 καμπάνα.

Κρίμα

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Είχα το 6300 για 6 μηνες περιπου αλλά δεν το αντεξα άλλο λόγω της αυτονομίας του.

Κάθε βράδυ έπρεπε να το φορτίζω.

Τώρα πήρα sonyericsson και ηρέμησα!

Αν δεν είχε τοσο τραγικά χαμηλή αυτονομία θα το κρατούσα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το 6300 για 6 μηνες περιπου αλλά δεν το αντεξα άλλο λόγω της αυτονομίας του.

Κάθε βράδυ έπρεπε να το φορτίζω.

Τώρα πήρα sonyericsson και ηρέμησα!

Αν δεν είχε τοσο τραγικά χαμηλή αυτονομία θα το κρατούσα.

Θα μπορούσες να βάλεις μια μεγαλύτερη μπαταρία BL-5C ακολουθώντας το ανάλογο βίντεο για την τοποθέτηση του. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο τραγικη η αυτονομια του...εαν το έχεις όλη μερα στα χερια σ και ακους συνεχεια τραγουδια,μουσική και άλλα...τοτε φυσικα κ δεν θα αντεξει κ πολλη οπως κ τ'αλλα...Αλλά με λίγη χρήση δηλ.μονο τηλ+μνμ μου παιρνει 3-4 μερες!!!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο τραγικη η αυτονομια του...εαν το έχεις όλη μερα στα χερια σ και ακους συνεχεια τραγουδια,μουσική και άλλα...τοτε φυσικα κ δεν θα αντεξει κ πολλη οπως κ τ'αλλα...Αλλά με λίγη χρήση δηλ.μονο τηλ+μνμ μου παιρνει 3-4 μερες!!!!!

 

Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ είμαι στην δέυτερη φόρτιση ακόμα και δεν μου φαίνεται τόσο τραγική η αυτονομία του όσο λένε οι περισσότεροι. Μιλάω κανένα 20λεπτο κάθε μέρα και στέλνω γύρω στα 10 μηνύματα. 3 ημέρες βγάζει άνετα έναν μέσο χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, η ενταση του Mp3 player με τα ακουστικα ειναι πολυ χαμηλη. Διαβασα πιο πισω πως αν παιξεις με το equaliser ψιλοδιορθωνεται, μονο που στο εκουαλαιζερ δε βλεπω καμια επιλογη αυξομειωσης της εντασης. Οποτε πως δυναμωνει η ενταση?

 

Επισης, μηπως ξερετε αν υπαρχουν αλλα καλυτερα handsfree για το 6300 στην αγορα που να ακουγονται πιο δυνατα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, η ενταση του Mp3 player με τα ακουστικα ειναι πολυ χαμηλη. Διαβασα πιο πισω πως αν παιξεις με το equaliser ψιλοδιορθωνεται, μονο που στο εκουαλαιζερ δε βλεπω καμια επιλογη αυξομειωσης της εντασης. Οποτε πως δυναμωνει η ενταση?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Αν παίξεις με τις επιλογές του equalizer θα δεις διαφορά στην ένταση και στην ποιότητα. Δοκιμάσε το.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οκ να ρωτήσω κάτι για ένα κουλό bug? Κλείνω το κινητό και το βάζω να φορτίσει..ξυπνάω το πρωί, φαίνεται ότι εχει φορτίσει αφού η μπάρα στην μπαταρία έχει σταματήσει να κουνιέται!

 

Βγάζω το βύσμα του φορτιστή και αμέσως η μπαταρία δείχνει να πέφτει στο τελευταίο στάδιο(Δηλαδή αυτό που δείχνει ότι τελειώνει!) και οκ σβήνει φυσικά η οθόνη αφού βγάζω τον φορτιστή.

 

Ανοίγω το κινητό και κανονικά δείχνει φούλ μπαταρία και το κινητό κρατάει 2-3 μέρες....

 

δεν το έχω δοκιμάσει να το φορτίσω ανοιχτό να δώ τι παίζει...και αν το κάνει πάλι αυτό.

 

έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο εσείς? απλά πρέπει να κοιτάτε την μπαταρία όταν βγάζετε το βύσμα.

 

έχει το Last firmware...Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος και να μου πεί?

 

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ακουω .

 

Ποια εκδοση λογισμικου εχει ?

 

V 6.01 την τελευταία όπως είπα..

 

Αυτο συμβαινει και σε μενα που φοραω την V 5.50.

Νομιζω οτι δεν ειναι αξιο προσοχης απο τι στιγμη που δεχνει και ειναι full η μπαταρια οταν το ανοιγεις και σου κραταει και 2-3 μερες.

Δεν θα επρεπε να σε ανησυχει αυτο! :)

Οσο για σενα @varsamis προσεξε το σε επομενη φορτιση εχοντας το κινητο απενεργοποιημενο. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει και σε μενα που φοραω την V 5.50.

Νομιζω οτι δεν ειναι αξιο προσοχης απο τι στιγμη που δεχνει και ειναι full η μπαταρια οταν το ανοιγεις και σου κραταει και 2-3 μερες.

Δεν θα επρεπε να σε ανησυχει αυτο! :)

Οσο για σενα @varsamis προσεξε το σε επομενη φορτιση εχοντας το κινητο απενεργοποιημενο. ;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ παιδί..το είδα και στον κολλητό μου που έχει την ίδια έκδοση με σένα. thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Δε σε καταλαβα φιλε .

Οταν ειναι να το φορτισεις, φορτισε το οταν ειναι απενεργοποιημενο.

Οταν φορτισει, βγαλε το βυσμα και δες οτι η μπαταρια πεφτει στο χαμηλοτερο επιπεδο ενω ειναι full. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πως μπορω να δω τι εκδοση λογισμικου εχω;;;
[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...