Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μου λες σε παρακαλώ ποιό bt έχεις και τι εννοείς όταν λες ότι δουλεύει ΣΧΕΔΟΝ τέλεια. Ευχαριστώ

Έχω το ΝΟΚΙΑ ΒΗ-300. Σχεδόν τέλεια, εννοώ ότι 9 στις 10 φορές είναι ΟΚ. 1 στις 10 δεν με ακούνε...δλδ. ότι προβλημα είχε και πριμόνο που πριν (με την 4.70) 9 στις 10 δεν με ακούγανε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το ΝΟΚΙΑ ΒΗ-300. Σχεδόν τέλεια, εννοώ ότι 9 στις 10 φορές είναι ΟΚ. 1 στις 10 δεν με ακούνε...δλδ. ότι προβλημα είχε και πριμόνο που πριν (με την 4.70) 9 στις 10 δεν με ακούγανε.

 

THANKS

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια,

 

Αρχισε το κινητο και εκανε κουλα, αναβοσβηνε χωρις λογο.

εκανα αναβαθμιση χθες απο 4,70 σε 5,5, εγινε κανονικα λεει αλλα μετα απο λιγη ωρα το κινητο εσβησε και δε παιρνει μπροστα.

Καπου καπου οταν παω να το ανοιξω αναβει μονο το μπλε λαμπακι στα πλαγια αλλα το κινητο τιποτα.

 

Υπαρχει περιπστωση να το ξαναφλασαρω να φτιαξει ή να το στειλω εγγυηση?

 

Καπου διαβασα οτι γινετε με Νemesis - Phoenix κτλ αλλα δεν ελεγε πως,

 

βοηθεια σας..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια,

 

Αρχισε το κινητο και εκανε κουλα, αναβοσβηνε χωρις λογο.

εκανα αναβαθμιση χθες απο 4,70 σε 5,5, εγινε κανονικα λεει αλλα μετα απο λιγη ωρα το κινητο εσβησε και δε παιρνει μπροστα.

Καπου καπου οταν παω να το ανοιξω αναβει μονο το μπλε λαμπακι στα πλαγια αλλα το κινητο τιποτα.

 

Υπαρχει περιπστωση να το ξαναφλασαρω να φτιαξει ή να το στειλω εγγυηση?

 

Καπου διαβασα οτι γινετε με Νemesis - Phoenix κτλ αλλα δεν ελεγε πως,

 

βοηθεια σας..

Εφόσον δεν ανοίγει δεν μπορείς να κάνεις τίποτα με τα Νemesis / Phoenix. Πήγαινε το καλύτερα σε Nokia Club να το δουν. Μη πλέξεις με το Phoenix ειδικά μπορεί να του κάνεις μεγαλύτερη ζημία. Αφού είσαι μέσα στην εγγύηση και τους εξηγήσεις πως συμπεριφέρεται ακριβώς, δεν νομίζω να πληρώσεις τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια,

 

Αρχισε το κινητο και εκανε κουλα, αναβοσβηνε χωρις λογο.

εκανα αναβαθμιση χθες απο 4,70 σε 5,5, εγινε κανονικα λεει αλλα μετα απο λιγη ωρα το κινητο εσβησε και δε παιρνει μπροστα.

Καπου καπου οταν παω να το ανοιξω αναβει μονο το μπλε λαμπακι στα πλαγια αλλα το κινητο τιποτα.

 

Υπαρχει περιπστωση να το ξαναφλασαρω να φτιαξει ή να το στειλω εγγυηση?

 

Καπου διαβασα οτι γινετε με Νemesis - Phoenix κτλ αλλα δεν ελεγε πως,

 

βοηθεια σας..

το ιδιο μου κανει και εμενα οταν ειναι τελειως αδειο απο μπαταρια. μηπως ο φορτιστης σου δεν φορτιζει την μπαταρια και ειναι τελειως αδεια? δοκιμασε με αλλη μπαταρια απο αλλο 6300

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό το theme και είπα να το μοιραστώ μαζί σας...

Είναι everchanging σαν το S500.. δηλαδή αλλάζει ανάλογα με την ώρα, την εβδομάδα και την εποχή... απλά ΦΟΒΕΡΟ :D

http://www.zedge.net/themes/170313/s500i-animated-theme/

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό το theme και είπα να το μοιραστώ μαζί σας...

 

+1 Πανέμορφο το θεματάκι! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό το theme και είπα να το μοιραστώ μαζί σας...

Είναι everchanging σαν το S500.. δηλαδή αλλάζει ανάλογα με την ώρα, την εβδομάδα και την εποχή... απλά ΦΟΒΕΡΟ :D

http://www.zedge.net/themes/170313/s500i-animated-theme/

 

Μπράβο!! Πραγματικά τέλειο! Ευχαριστώ πολύ ;)

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα θεματα πραγματι αλλαζουν αναλογα την ημερομηνια ?

 

 

μπα... εβαλα αλλη ημερομηνια και δεν αλλαξε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα θεματα πραγματι αλλαζουν αναλογα την ημερομηνια ?

 

κάποιος χρήστης στα comments του θέματος αυτού.. είπε ότι πριν είχε λουλούδια το δεντράκι... και μετά όταν μπήκε ο Οκτώβριος νομίζω εξαφανίστηκαν τα λουλούδια.. πάντως εγώ που το έχω μία εβομάδα περίπου έχω δει 4 διαφορετικά wallpapers ένα με βροχή, ένα να πέφτουν φύλλα, ένα με κάτι μάτια που εμφανίζονται και ένα με κάτι φωτάκια.. Επίσης, αλλάζει και το χρώμα ανάλογα με το αν είναι μέρα ή νύχτα

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι θεμα των themes αυτη η λειτουργια του s500 ?

 

Προφανώς!!

Πάντως πολύ καλή αυτή η ιδέα της αλλαγής ανάλογα με το χρόνο..!

 

--

 

Όσο για το αν αλλάζουν πράγματι, τουλάχιστον το πρώτο που έχω εγώ ( http://www.zedge.net/themes/170313/s500i-animated-theme/ ) λειτουργεί κανονικά!

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι...

 

Αλλα δεν θυμαμαι να ειχε καποια ρυθμιση στο theme editor της Nokia για να επιλεγεις αναλογα με την ημερομηνια ...Εκτος κι αν μου διεφυγε κατι :confused: ...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω γι' αυτό το θέμα http://www.zedge.net/themes/170313/s500i-animated-theme/ . Ξέχασα να το προσδιορίσω :O

 

Πραγματι...

 

Αλλα δεν θυμαμαι να ειχε καποια ρυθμιση στο theme editor της Nokia για να επιλεγεις αναλογα με την ημερομηνια ...Εκτος κι αν μου διεφυγε κατι :confused: ...

 

Ο χρήστης που το ανέβασε δεν είπε ποιον editor χρησιμοποίησε. Αν δεις τα comments, κάποιος τον ρώτησε γι αυτό και για να του απαντήσει του είπε να του στείλει private message για να του πεί.. :confused: Κάνε το ίδιο να μας πεις και εμάς.. :O :O

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

ποιος μπορει να μου πει ποια ειναι η συντομευση στο μενου για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

 

ψαχνω δηλαδη κατι σαν ''μενου'' 4 3 4 ''κωδικο ασφαλειας'' ''οκ''

 

ΕΠΕΙΓΟΝ

Link to comment
Share on other sites

ποιος μπορει να μου πει ποια ειναι η συντομευση στο μενου για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

 

ψαχνω δηλαδη κατι σαν ''μενου'' 4 3 4 ''κωδικο ασφαλειας'' ''οκ''

 

ΕΠΕΙΓΟΝ

 

Και γιατί δεν πας Μενού - Ρυθμίσεις - Επαναφ. ρυθμ;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν πας Μενού - Ρυθμίσεις - Επαναφ. ρυθμ;

 

γιατι παιζοντας με καποια ΤΗΕMES κολλησε η οθονη και ενω το κινητο δουλευει η οθονη ειναι λευκη και δεν μπορω να δω το μενου

Link to comment
Share on other sites

γιατι παιζοντας με καποια ΤΗΕMES κολλησε η οθονη και ενω το κινητο δουλευει η οθονη ειναι λευκη και δεν μπορω να δω το μενου

 

Ή βγάζεις την μπαταρία, ή εφόσον είσαι θεωρητικά στην οθόνη αναμονής πατάς Enter, Αριστερά, Enter, Επάνω, Enter, Enter, Κωδικό και Enter. (Enter=μεσαίο κουμπί πολυπλήκτρου).

Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης που το ανέβασε δεν είπε ποιον editor χρησιμοποίησε. Αν δεις τα comments, κάποιος τον ρώτησε γι αυτό και για να του απαντήσει του είπε να του στείλει private message για να του πεί.. :confused: Κάνε το ίδιο να μας πεις και εμάς.. :O :O

 

Πριν λιγο του εστειλα και περιμενω απαντηση...

Οταν απαντησει θα σας ενημερωσω :) !

Link to comment
Share on other sites

Ή βγάζεις την μπαταρία, ή εφόσον είσαι θεωρητικά στην οθόνη αναμονής πατάς Enter, Αριστερά, Enter, Επάνω, Enter, Enter, Κωδικό και Enter. (Enter=μεσαίο κουμπί πολυπλήκτρου).

 

την μπαταρια την εβγαλα πολλες φορες

με το που ανοιγει παει να φορτωσει το theme και κολλαει το συμπαν...

 

 

ευχαριστω για τις πληροφοριες δασκαλε. θα δοκιμασω reset!!!

Link to comment
Share on other sites

Ή βγάζεις την μπαταρία, ή εφόσον είσαι θεωρητικά στην οθόνη αναμονής πατάς Enter, Αριστερά, Enter, Επάνω, Enter, Enter, Κωδικό και Enter. (Enter=μεσαίο κουμπί πολυπλήκτρου).

 

Ολα αυτά βέβαια αν δεν έχεις αλλαξει τη σειρά στα icons του κεντρικού menu.

Ισως με ενα restore απο παλιότερο backup μεσω pcsuite να φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...