Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας ..Μέχρι τέλος της εβδομάδας σκέφτομαι να γίνω κι εγώ κάτοχος ενός Nokia 6300.. Αυτό που με προβληματίζει κ θα ήθελα να μάθω όμως, είναι άν το πρόβλημα με το Bt λύθηκε...:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, εφοσον το τηλεφωνο σου εχει την εκδοση 5, RM-217, εχει λυθει...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κάποιος με wind να έχει λειτουργήσει το Non Stop με Opera Mini (οχι την προεγκατεστημένη εφαρμογή) μέσω wap.

Εγω δεν μπορώ (μου βγάζει μήνυμα οτι δεν συνδεεται στο internet).

Στις ρυθμίσεις έχω tim wap/gprs(gwap) και οχι web(gint).

 

Oποιος καλός άνθρωπος :) μπορεί ας απαντήσει..... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ..Μέχρι τέλος της εβδομάδας σκέφτομαι να γίνω κι εγώ κάτοχος ενός Nokia 6300.. Αυτό που με προβληματίζει κ θα ήθελα να μάθω όμως, είναι άν το πρόβλημα με το Bt λύθηκε...:worry:

 

 

Εγώ πάλι να πω ότι με έκδοση 5 RM 217 και Samsung WEP200 δεν λειτουργεί σωστά το ΒΤ.

Link to comment
Share on other sites

Πως το κοιτάζουμε αυτό ρε παιδιά?Είμαι λιγάκι άσχετη! Τι πρέπει να κοιτάξω στοκινητό μόλις τοπάρω για να ξερω πως είναι εντάξει?
Link to comment
Share on other sites

κατι ακουσα οτι βγηκε η θα βγει νοκια 6300i

ιδιο με το 6300 αλλα ειναι 3g

 

εχετε ακουσει τιποτα?

παντως δεν εχω βρει κατι στο ιντερνετ

 

Το εχω 2 μερες και ενα απο τα σημαντικοτερα μειον του που με προβληματιζει ειναι οτι δεν ειναι 3G... Δε μπορουσε να βγει αμεσα και αυτη η εκδοση αν τελικα κυκλοφορησει........:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πρέπει να κοιτάξω στο τηλέφωνο όταν το πάρω?

 

Πας στο μενουSettings --> Phone Settings -->Phone Updates--> Current software details.

 

Παντως δε νομιζω οτι πλεον κυκλοφορουν τα "παλια" τηλεφωνα. Πρεπει να τα απεσυρε η Alfa Copy γιατι ηταν προφανως ελλατωματικα...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εφοσον το τηλεφωνο σου εχει την εκδοση 5, RM-217, εχει λυθει...

 

και εγώ με 5 RM-217 έχω δοκιμάσει ** 4 ** διαφορετικά ΒΤ και ΔΕΝ δουλεύουν σωστά.... :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ με 5 RM-217 έχω δοκιμάσει ** 4 ** διαφορετικά ΒΤ και ΔΕΝ δουλεύουν σωστά.... :mad::mad:

 

Κι εγώ με το ίδιο και δουλεύει μια χαρά...

 

Σχετικά με τα SMS και την υποστήριξη χαρακτήρων έχω να σας ενημερώσω ότι σίγουρα χρεώνονται κανονικότατα τα πολλαπλά μηνύματα. Το διασταύρωσα στο λογαριασμό με μεγάλη μου λύπη (το λέω για την περίπτωση που αμφέβαλε κάποιος ακόμα).

 

Και μια ερώτηση: Επειδή έχω την εντύπωση ότι τα μαμίσια ακουστικά κόβουν κάποιες συχνότητες και γενικά δεν είναι και τόσο καλά για μουσική, ποια άλλα προτείνετε;;

KCB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει 3 bluetooth ακουστικά: jabra, samsung και nokia και κανένα δεν δουλεύει σωστά! ούτε με την τελευταία έκδοση του firmware 5 RM-217. Το πρόβλημα εντοπίζεται όταν μιλούν ταυτόχρονα οι συνομιλητές. Ο ένας από τους δύο δεν ακούει καθαρά ή ακούει με μεγάλες διακοπές τον συνομιλητή του.
Link to comment
Share on other sites

Απο οσους εχουν προβλημα, εχει παρει κανεις επισημη απαντηση απο την Alpha Copy?

 

Επισης αν κανει καποιος αναβαθμηση του λογισμικου μεσα απο το μενου του τηλεφωνου σβηνονται ο καταλογος, τα μυνηματα κλπ?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεις το Loox του avatar σου; Αν ναι, τοτε δεν γνωριζω. Αν εχεις αλλη συσκευη ισως κατι να προσφερουμε. ;)

Το loox το χρησιμοποιω στο σπίτι (Wifi).

Το 6300 με ενδιαφερει, ο προεγκατεστημένος browser που ολοι λένε οτι είναι Opera mini δεν δουλευει σωστά βγάζοντας μηνυμα "μνημη πληρης" οταν ανοίγεις πχ το myphone.

Ενω η εφαρμογή Opera mini 3 δεν μπορεί να συνδεθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω την RM-217 V5.00 και ο ηχος με BT Hfree ειναι κακος. Κανει διακοπες οταν μιλουν κ οι 2 συνομιλητες ταυτοχρονα!
Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι βελτιώνει τον ηχο οταν εισαι σε θορυβώδες περιβάλλον... Ειναι στο μενού των ρυθμισεων των κλήσεων.... Ρε παιδιά έχω ένα bt ακουστικό της erricsson, επαιζε με ολα τα κινητά μου, με τούτο δω δεν παίζει... Καθολου λεμε, δε το βλέπει καν...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα bt ακουστικό της erricsson, επαιζε με ολα τα κινητά μου, με τούτο δω δεν παίζει... Καθολου λεμε, δε το βλέπει καν...

 

Υποθετω οτι πρεπει να κανεις reset το bt για να δει την νεα συσκευη.

Ποιο μοντελο bt ειναι ,οδηγιες εχεις ?

Επιπλεον,εχεις ορισει το 6300 να ειναι ορατο ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση: Επειδή έχω την εντύπωση ότι τα μαμίσια ακουστικά κόβουν κάποιες συχνότητες και γενικά δεν είναι και τόσο καλά για μουσική, ποια άλλα προτείνετε;;

 

Κι εγώ συμφωνώ ότι είναι τα χειρότερα ακουστικά που έχω δει σε κινητό ΝΟΚΙΑ τα τελευταια χρονια. Δυστυχώς νομίζω ότι δεν υπάρχει άλλη επιλογή που ταυτόχρονα να ελέγχει και τον media player του κινητού και να απαντά κλήσεις. :(

Link to comment
Share on other sites

Απο οσους εχουν προβλημα, εχει παρει κανεις επισημη απαντηση απο την Alpha Copy?

 

Όταν το πήγα στο Nokia Service στην Βούλα, είπαν ότι είναι γνωστό πρόβλημα και θα λυθεί με το επόμενο FW που θα ..έβγαινε στις 20 Αυγούστου! Πλησιάζει κοντά ένας μήνας και πουθενά το FW. Θα δοκιμάσω να επικοινωνήσω με το service να δω τι παίζει.

 

Το πρόβλημα το έχω εντοπίσει στον εξερχόμενο ήχο και δεν φαίνεται να επιρέαζεται με την ταυτόχρονη ή όχι ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεις το Loox του avatar σου; Αν ναι, τοτε δεν γνωριζω. Αν εχεις αλλη συσκευη ισως κατι να προσφερουμε. ;)

Kαλημέρα .

Εχω (και) το 6300.

Κάθε βοήθεια χρήσιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στέλνω μαζικά μέσω bluetooth τις επαφές μου από το Qtek S200 χρησιμοποιώντας το ContactsMgr αλλά το 6300 δεν τις δέχεται κανονικά.

 

Δηλαδή δοκίμασα να στείλω και 10 μαζί και 20 και όλες μαζί, αλλά πάντα κάποιες χάνονται στο δρόμο.. Γνωρίζετε κάποιον τρόπο για να στείλω όλες τις επαφές μου εκτός από τον παραδοσιακό μια-μια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...