Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to provlima me th #(a8oryvo) dior8o8ike?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Το προβλημα ομως που μου προεκυψε ειναι οτι το 6300,ΔΕΝ διαβαζει τα sms που ειχα στην καρτα sim..(o τηλ καταλλογος βγαινει κανονικα-οσα τηλεφωνα εχω στη sim).Βαζοντας την καρτα παλι σ'ενα 6310i που εχω καβατζα,βγαινουν κανονικα τα SMS της sim..

Τι διαολο φταιει δεν ξερω και δεν τα διαβαζει το 6300..

Εχει κανεις καμμια ιδεα γιατι γινεται αυτο??

Thanks

Link to comment
Share on other sites

to provlima me th #(a8oryvo) dior8o8ike?

Σε μένα δουλεύει κανονικά.Την αναβάθμιση την έκανα μέσω internet

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε V 05.50 14-08-07. Διαφορά καμία δεν κατάλαβα ακόμα. Το # δουλεύει όπως δούλευε. ΒΤ δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά και με την V 05.00 δούλευε. Όποιος καταλάβει διαφορά ας μας πει κι εμάς.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αργεί λιγο το changelog.

Σε κάποιον που ΔΕΝ δούλευε πριν το # έφτιαξε με την 5.5;

 

NAIIIIIIIIIIIII:w00t:

:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σε προφίλ που χρησιμοποιώ στο κινητό βάζω έναν συγκεκριμένο ήχο να χτυπάει, ωραία? Όταν κλείνω το κινητό κ το ξαναανοίγω, πάει κμπαίνει αυτόματα το Νοκια tune! Γιατί? Κ πρέπει κάθε φορά να το αλλάζω!:mad:

Συμβαίνει σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση στην 5.50 να κανουμε βρε παιδια,αλλα ελληνικα θα εχει (αν γινει μεσω του Nokia Updater) ή θα τρεχουμε παλι? :worry:

Επειδη ειδα πιο πανω οτι καποιος ειχε προβλημα...:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

@LNK: Πρώτη φορά το ακού αυτό το πρόβλημα. Σε εμένα δουλεύει μια χαρά. 3 πιθανότητες μπορώ να σκεφτώ:

 

1. Δεν αποθηκεύεις τον ήχο που επέλεξες στο προφίλ ή δεν επιλέγεις το προφίλ που έχεις αποθηκέυσει τον ήχο.

 

2. Συνδέεις το τηλέφωνο με το PC μέσω USB...στο δικό μου τουλάχιστον όποτε το συνδέω έτσι, χάνει όλες τις ρυθμίσεις που έχω κάνει στο προφίλ.

 

3. Είναι προβλημα του τηλεφώνου σου, οπότε πάς για επισκευή/αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε κανέναν?

 

Δοκίμασε:

1) Να μεταφέρεις τον ήχο από την κάρτα μνήμης στη μνήμη του τηλεφώνου ή αντίστροφα.

 

2) Να αλλάξεις το όνομα του αρχείου.

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος είναι στο τηλ κ όχι στην κάρτα μνήμης, συγκεκριμένο είναι ο Polaris.aac ..Eννοείται οτι το αποθηκεύω αφού με αυτόν τον ήχο χτυπάει απ'τη στιγμή που τον βάζω .Άν όμως κλείσω το κινητό κ τα ξαναανοίξω, αυτόματα αλλάζει κ ο ήχος κλήσης σε Nokia Tune.

Τί στο καλό γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε το πρόβλημα με το #, το font στην ενεργή αναμονή αλλάζει κανονικά χρώμα και τα βελάκια στο μητρώο επιτέλους φαίνονται καθαρά.

Και προς το παρόν δε βλέπω να έχουν προσθέσει νεα bugs. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μου προεκυψε προβλημα και ειναι οτι το 6300,ΔΕΝ διαβαζει τα sms που ειχα στην καρτα sim..(o τηλ καταλλογος βγαινει κανονικα-οσα τηλεφωνα εχω στη sim).Βαζοντας την καρτα παλι σ'ενα 6310i που εχω καβατζα,βγαινουν κανονικα τα SMS της sim..

Τι διαολο φταιει δεν ξερω και δεν τα διαβαζει το 6300..

Εχει κανεις καμμια ιδεα γιατι γινεται αυτο??

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε το πρόβλημα με το #, το font στην ενεργή αναμονή αλλάζει κανονικά χρώμα και τα βελάκια στο μητρώο επιτέλους φαίνονται καθαρά.

Και προς το παρόν δε βλέπω να έχουν προσθέσει νεα bugs. :cool:

 

Μπράβο ρε φίλε για την παρατηρητικότητά. Τα βελάκια στο μητρώο πριν δε βλέπονταν.

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος είναι στο τηλ κ όχι στην κάρτα μνήμης, συγκεκριμένο είναι ο Polaris.aac ..Eννοείται οτι το αποθηκεύω αφού με αυτόν τον ήχο χτυπάει απ'τη στιγμή που τον βάζω .Άν όμως κλείσω το κινητό κ τα ξαναανοίξω, αυτόματα αλλάζει κ ο ήχος κλήσης σε Nokia Tune.

Τί στο καλό γίνεται?

 

Το δοκίμασα στο δικό μου κιν και δεν αλλάζει, παραμένει ο Polaris.aac. Μήπως αλλάζεις θέμα στο κινητό σου; Γιατί πολλά θέματα αλλάζουν αυτόματα και τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση (σε 5.5) και το ΒΤ έχει βελτιωθεί σαφέστατα!!

 

Όταν είμαι σε χώρο με πολύ θόρυβο, παραμορφώνει πολύ την φωνή αλλά σε νορμάλ συνθήκες, εκεί που παλιά κοβόταν συνέχει η ομιλία σου, τώρα είναι πολύ καλύτερα.

 

Χρησιμομποιώ το LG HBM-730

 

Άλλοι?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο δικό μου κιν και δεν αλλάζει, παραμένει ο Polaris.aac. Μήπως αλλάζεις θέμα στο κινητό σου; Γιατί πολλά θέματα αλλάζουν αυτόματα και τον ήχο.

Η αλήθεια είναι πως έχω αλλάξει κάποια θέματα .. Θα το ξαναδοκιμάσω, ευχαριστώ ..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση (σε 5.5) και το ΒΤ έχει βελτιωθεί σαφέστατα!!

 

Όταν είμαι σε χώρο με πολύ θόρυβο, παραμορφώνει πολύ την φωνή αλλά σε νορμάλ συνθήκες, εκεί που παλιά κοβόταν συνέχει η ομιλία σου, τώρα είναι πολύ καλύτερα.

 

Χρησιμομποιώ το LG HBM-730

 

Άλλοι?

 

Εγω με i-tech ειχα πολλα προβληματα. Συνεχεια μου ελεγαν οτι δε μ' ακουν γιατι κανει διακοπες. Δεν το εκανε παντα αλλα αρκετα συχνα.

Χθες βραδυ εκανα την αναβαθμιση online και σημερα εχω δεχτει περιπου 5 κλησεις χωρις καποιος να μου πει οτι δεν μ' ακουει καλα.

Θα περιμενω να δω πως θα παει και τις αλλες ημερες αλλα οι πρωτες πολυ προωρες εντυπωσεις ειναι θετικες.

Κατα τα αλλα δεν εχω καποιο αλλο προβλημα με την αναβαθμιση. Εκτος ομως απο τα βελακια στο μητρωο κλησεων δε βλεπω και καμια αλλαγη..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα vaggy μηπως γινετε να με βοηθησης και μενα με πιο τροπο θα ξαναβαλω τα ελληνικα γιατι με την αναβαθμηση γινανε ολα αγγλικα
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...