Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6290


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eαν τα εχει στο C ..

 

Σε αυτη την περιπτωση αλλαζεις μνημη και κανεις επιλεγεις μεταφορα εαν δεν σου το ζητησει τοτε σβηνεις ολο το φακελο mail2 μεσα στο Ε ωστε να αναγκαστει να δημιουργησει ενα νεο φακελο και να σε ρωτησει, μετα κανεις την μεταφορα και ειναι ολα ok...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το αρχειο αποθηκευετε μεσα στο φακελο Private/ 1000484b/ Mail2/ 00001001_S/ ... ψαξε ολους τους φακελους η πιο απλα κανε εγκατασταση στο κινητο σου τον X-Plore και πατα το 4 :)

 

Αυτο ηθελα, ευχαριστω πολυ.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.ktmhellasclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα, ευχαριστω πολυ.

Δες και αυτο το link νομιζω οτι θα σου χρειαστει :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754253#post1754253

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε σε ποιο φάκελο αποθηκευονται οι επαφές;Εκανα χθες φορματ στο τηλ και τελικά τις εβαλα μια μια απο την αρχή:lol: Όμως τώρα τέρμα τα κοληματα τα restart και τα αλλα κουλά του.
Link to comment
Share on other sites

Εσπασε το μπροστινο τζαμακι μου απο το 6290 και το πηγα ο εξυπνος στην alpha copy για επισκευη... Εχουν περασει 45 ημερες και ολο μου λενε αυριο και αυριο... Ελεος ρε παιδια αν ειναι δυνατον

 

Εχω καμμια εναλακτικη (και μην μου πειτε τον γερμανο...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

Στέλνω themes από 5300 στο 6290 με ΒΤ αλλά έρχονται σαν μηνύματα τα οποία δεν ανοίγουν. Γιατί συμβαίνει αυτό; Μπορώ να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Μια πιο τακτικη επισκεψη στο φορουμ σιγουρα θα βοηθουσε!;)...υπο την εννοια οτι ΔΕ θα διανοουσουν να στειλεις θεματα απο 5300 σε 6290!

 

Σου εμοιασε να εχουν οτιδηποτε κοινο αυτα τα 2 τηλεφωνα...εκτος απ το ονομα;;;

 

Οχι, δε μπορεις να κανεις τιποτε!:(

 

Φίλε haki, ευχαριστώ για την απάντηση.

Όσο για τα υπόλοιπα:

1) Συγγνώμη που δε γεννήθηκα παντογνώστης (Είναι το πρώτο μου Νοκια)

2) Εγώ ρώτησα και περίμενα απάντηση από ΟΠΟΙΟΝ θέλει, δε βαριέται και δε θεωρεί αυτούς που δεν ξέρουν κάτι άχρηστους.

Τελικά, μπορείς να μου πεις, από ποιές συσκευές παίρνει θέματα; Μόνο S 60;

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο s60 με εκδοση λειτουργικου symbian 9.1 και πανω... :)

θεματα βασικα με καταληξη sis και sisx. τα sis οχι ολα, γιατι και τα παλιοτερα symbian ιδια καταληξη χρησιμοποιουν.

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο s60 με εκδοση λειτουργικου symbian 9.1 και πανω... :)

θεματα βασικα με καταληξη sis και sisx. τα sis οχι ολα, γιατι και τα παλιοτερα symbian ιδια καταληξη χρησιμοποιουν.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεχωρισεις το τι θεματα παιρνει, να επιλεγεις αυτα τα S60 που εχουν αναλυση 240Χ320. Αυτη η αναλυση πρωτοεισηχθηκε στα S60 9.1 οποτε αυτοματα κανουν για το 6290.

 

Με αυτα που εγραψα ηθελα να σου πω οτι καμια φορα αν "στιψουμε" λιγο το μυαλο μας ή αν κανουμε μια ελαχιστη αναζητηση, μπορουμε να βρουμε απαντηση σε αποριες χωρις να χρειαστει να εκφρασουμε δημοσια αυτην την "χαζουλικη" απορια. Ασφαλως και δεν υπονοουσα οτι εισαι "αχρηστος" γι'αυτο και σου απαντησα. Αυτα που γραφω τα γραφω καλοπροαιρετα! :love:

 

1) Ευχαριστώ ξανά.

2) ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα με το 6290 μου:

 

Χθες βράδυ, ενώ έστελνα μηνύματα με την κοπέλα μου, με πήρε τηλ και με ρώτησε γιατί δεν της απάντησα στο μήνυμα. Εγώ της λέω δεν ήρθε τπτ, κοιτάζω και στην οθόνη αναμονής και δεν υπάρχει τπτ. Μπάινω στα μηνύματα, κοιτάζω και βλέπω το μήνυμα που μου είχε στείλει μέσα στα εισερχόμενα, αδιάβαστο. Νόμισα πως πάτησα εγώ κάποιο κουμπί και της είπα να μου ξαναστείλει, αλλά και σε όλα τα άλλα μηνύματα συνέβηκε το ίδιο.. Από χθες βράδυ δλδ, δεν έχω ειδοποίηση για τα μηνύματα που μου στέλνουν. Δοκίμασα ότι μπορείται να σκεφτείτε:

 

1.Άλλαξα προφίλ

2.Άλλαξα ήχο ειδοποίησης για τα μηνύματα

3.Έβγαλα την κάρτα, δοκίμασα χωρίς αυτή

4.Έσβησα αρκετά μηνύματα

5.Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

6.Έκανα Hard Reset (* + 3 + πράσινο ακουστικό + κόκκινο ακουστικό)

 

*στα 2 τελευταία, είχα κάνει πιο πριν backup στην κάρτα και μετα έκανα restore

 

Tι να κανω;

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

παιδία ξέρετε που μπορώ να βρώ μετετροπεα απο 2,5jack σε 3,5 για να μπορώ να βάζω ότι ακουστικά θέλω εκτός απο αυτά που έχει γιατί δεν είναι και τόσο ποιτικά!!!:)???

 

Δεν προσεξα αν σου απαντησε κανεις, αλλα δεν πειραζει υποθετω. Ζητα απο το Γερμανο ενα βυσμα(μετατροπεα) απο μικρο καρφι σε μεγαλο. Το εχω παρει για το 6120 μου.

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα με το 6290 μου:

 

Χθες βράδυ, ενώ έστελνα μηνύματα με την κοπέλα μου, με πήρε τηλ και με ρώτησε γιατί δεν της απάντησα στο μήνυμα. Εγώ της λέω δεν ήρθε τπτ, κοιτάζω και στην οθόνη αναμονής και δεν υπάρχει τπτ. Μπάινω στα μηνύματα, κοιτάζω και βλέπω το μήνυμα που μου είχε στείλει μέσα στα εισερχόμενα, αδιάβαστο. Νόμισα πως πάτησα εγώ κάποιο κουμπί και της είπα να μου ξαναστείλει, αλλά και σε όλα τα άλλα μηνύματα συνέβηκε το ίδιο.. Από χθες βράδυ δλδ, δεν έχω ειδοποίηση για τα μηνύματα που μου στέλνουν. Δοκίμασα ότι μπορείται να σκεφτείτε:

 

1.Άλλαξα προφίλ

2.Άλλαξα ήχο ειδοποίησης για τα μηνύματα

3.Έβγαλα την κάρτα, δοκίμασα χωρίς αυτή

4.Έσβησα αρκετά μηνύματα

5.Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

6.Έκανα Hard Reset (* + 3 + πράσινο ακουστικό + κόκκινο ακουστικό)

 

*στα 2 τελευταία, είχα κάνει πιο πριν backup στην κάρτα και μετα έκανα restore

 

Tι να κανω;

Ξανακάνε restore ή format και δοκίμασε χωρίς να επαναφέρεις το back up, ίσως ευθύνεται αυτό... διότι θα επαναφέρει και ρυθμίσεις που προκαλούν κολλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος.. Πρωτη εντυπωση ειναι οτι προκειται για ενα συμπαγες και παρα πολυ γρηγορο εξυπνο κινητο. Λιγο το μενου με εχει τρελανει (ειχα Ν73) αλλα θα βρεθει η ακρη.
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια εχω το κινητο γυρω στους 7 μηνες, μπορω να πω οτι δεν μου δημιουργησε καποιο σοβαρο προβλημα.Χτες ομως μου επεσε και ξυστικε το νικελ γυρο απο την οθονη, θελω να του αλαξω προσοψη γιατι φαινεται ασχημο. Ξερει καποιος ποσο μπορει να μου ζητησει η nokia να μου την αλαξει? Η ακομα καλυτερα αν υπαρχει καποιος οδηγος να το κανω μονος μου? Κριμα και πανω που ελεγα να το πουλησω να παρω το Ν95.
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να περάσουμε firmware Ν76 σε 6290??:)

 

Φυσικα και οχι :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια...

Ειμαι σε αναμονη του 680 Τρεο,και μολις ξεφορτωθηκα το ψηστήρι αλλα κατα τα αλλα καλο και αξιολογο 6120.(ειχα ανανεωση με καλη επιδοτηση ,κατι επρεπε να παρω)

 

Το πρόβλημα...

Παω να κανω συγχρονισμό με outlook (οπως εκανα με το 6120 μια χαρα) ,κανει κανονικά και οταν ολοκληρωνει ,οι επαφες,σημειωσεις ημερολογίου κ.τ.λ μου βγαινουν αλαμπουρνέζικα......

Προσπαθησα 2 φορες αλλα τιποτα....

Τι μπορει να γινει ?

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι έχει post-άρει σε λάθος σημείο του forum

εδώ μιλάμε για το nokia 6290

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ,παράλειψή μου.Ηθελα να πω οτι παρόπλισα το 6120 και πηρα το 6290 (επιτέλους με φυσιολογικου μεγέθους πλήκτρα) και εχω το πρόβλημα που αναφερω παραπανω,το οποίο μου την εχει δώσει ασχημα.:mad: Δεν μπορω να το φτιάξω.

 

Εκανα το εξής...πηρα παλι το 6120 ,ξαναεβαλα την καρτα μνημης,εκανα αντιγραφή στην καρτα τις επαφές,την οποια εβαλα στο 6290 μετεπειτα,εκανα στο 6290 αντιγραφή και ΕΥΤΥΧΩΣ , πετυχε.Εχω τις επαφες μου κανονικα.Μονο που θα το σκεφτω ,να κανω συγχρονισμο συντομα.

 

Παντως πολυ καλο κινητο ,θεωρω καλυτερο απο το 6120 τοσο λογο sar οσο και λογο λειτουργικοτητας πληκτρολογιου.Κατα τα αλλα,ουτως η αλλως ειναι τα ιδια.

Απλα το 6120 ελεγε made in Hungary ανω το νεο μου 6290 made in Finland.Και κατι αλλο περιεργο.Τσεκαρα στο Nokia software update ή οπως αλλιως το λενε,για να δω αν θελω αναβαθμιση.Βαζω product code ,και μου λεει οτι η πιο προσφατη διαθεσιμη εκδοση ειναι η 03.03 .Δεν καταλαβαινω τη στιγμη που η συσκευη μου εχει την 03.06 19-6-07 ....

 

Γενικα ευχαριστημενος πολυ.Καταλαβαινεις οτι πιανεις κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως κατι δεν πρεπει να πηγαινει καλα με τα ελληνικα.Σε καποιες ιστοσελιδες που χρησιμοποιω,ενω με το 6120 και Τρεο 650,εβγαζε το ονομα μου σε κανονικα ελληνικα,τωρα με το 6290,το δειχνει σε κατι ακαταλαβιστικα κεφαλαια με τονους και περισπωμενες.Αναγκαζομαι να επιλεγω τα αγγλικα για να δω το menu αλλα και παλι καποια στοιχεια σε ελληνικα τα δειχνει χαλια.

Τι μπορω να κανω? Φαινεται το τηλεφωνο να εχει καποιο προβλημα ,σαν να του λειπει καποια γραμματοσειρα να το πω απλα,σαν να του λειπει κατι.

Επισης σε downloading ειπα να δοκιμασω το 3g(κανονικα χρησιμοποιω GSM,για καλυτερη αυτονομια μπαταριας) ,και διαπιστωσα οτι το τηλεφωνο ζεσταινεται πολυ κατα την διαδικασια downloading.Επισης η μπαταρία δεινοπαθει ασχημα σε 3g.Το εχει συναντησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

για τη θερμοκρασια του κινητου το εχω συναντησει κι εγω σε διαφορες συσκευες..αρα θεωρω οτι ειναι φυσιολογικο. επισης φυσιολογικο να καιει περισσοτερη μπαταρια. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...