Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6290


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι κι αν τριζουνε?

Υπενθυμιζω ... ενα απλο, αξιοπρεπεστατο, κινητο των 300€ αγορασαμε.

Δεν πηραμε το πολυμίξερ της brown...:lol:

 

Ε καλα μην απαξιωνουμε ετσι τα 300 ευρω λες και αγοραζουμε τσιχλες.. Ουτε ειναι λιγα 300 ευρω για κινητο..

Κι εγω το λαπτοπ το πηρα περσυ 1.000 ευρω αλλα υπηρχαν κι αλλα με την υπερδιπλασια τιμη.. αν τα παιξει τι θα πω ? Ενα απλο, αξιοπρεπεστατο λαπτοπ των 1.000 ευρω αγορασα ?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ είπα για τα κουμπιά τα εξωτερικά επειδή μου κακοφάνηκε σε ένα κινητό που έχω εδώ και 3 εβδομάδες να τρίζουνε λίγο τα κουμπιά..βέβαια ούτε που με ενοχλεί!!! Και μάλιστα είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τη συσκευή.. Άσε που έχω σκάσει στο παρελθον 500άρες € σε άλλα κινητά με χάλια αποτελέσματα!!!

 

Εμένα Restart μου κάνει καμιά φορά όταν λάβω μήνυμα και πατήσω να το διαβάσω στην εξωτερική οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνετε κλήση από άτομο του οποίου έχετε αποθηκεύσει τον αριθμό στις επαφές σας, εμφανίζεται το όνομα και ο αριθμός στην οθόνη ή μόνο ο αριθμός;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη ξυπνητηρι που να μπορουμε να ρυθμισουμε τον χρονο αναβολης?

Επισης θα ηθελα να χτυπαει και ποιο χαμηλα γιατι τρομαζω...:cry: :cry:

 

Καμια ιδεα?

www.geocities.com/pkexagias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους του 6290 χρήστες!

26 /6 αγόρασα κι’ εγώ το 6290 και ο ενθουσιασμός μου δεν κρυβόταν.

Χθες αγόρασα από μαγαζί NOKIA ένα μετατροπέα από 2,5 σε 3,5 για ακουστικά και καθώς το βάζω, βγαίνει το πάνω γυαλιστερό πλαστικό περίβλημα που κρατάει τα 2 πορτάκια(ακουστικών & ρεύματος) !!! ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ !!!

Πήγα σήμερα σto μαγαζί NOKIA και μου είπαν δεν είναι τίποτα αυτό, απλά αυτό που τα κρατάει, είναι διπλή αυτοκόλλητη ΤΑΙΝΙΑ!!

ΕΛΕΟΣ !!! δεν μπορούσαν να βάλουν γάντζακια….

Γι’ αυτό προσοχή θέλει αγάπη και προδερμ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη ξυπνητηρι που να μπορουμε να ρυθμισουμε τον χρονο αναβολης?

Επισης θα ηθελα να χτυπαει και ποιο χαμηλα γιατι τρομαζω...:cry: :cry:

 

Καμια ιδεα?

 

Κοιταξε το αναλογο θεμα των εφαρμογων.Εχουν αναφερθει

αρκετες : handy clock ,handy alarm,best alarms,alarm manager κλπ

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα μην απαξιωνουμε ετσι τα 300 ευρω λες και αγοραζουμε τσιχλες.. Ουτε ειναι λιγα 300 ευρω για κινητο..

Κι εγω το λαπτοπ το πηρα περσυ 1.000 ευρω αλλα υπηρχαν κι αλλα με την υπερδιπλασια τιμη.. αν τα παιξει τι θα πω ? Ενα απλο, αξιοπρεπεστατο λαπτοπ των 1.000 ευρω αγορασα ?:wacko:

 

+1 :)

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Ε καλα μην απαξιωνουμε ετσι τα 300 ευρω λες και αγοραζουμε τσιχλες.. Ουτε ειναι λιγα 300 ευρω για κινητο..

Κι εγω το λαπτοπ το πηρα περσυ 1.000 ευρω αλλα υπηρχαν κι αλλα με την υπερδιπλασια τιμη.. αν τα παιξει τι θα πω ? Ενα απλο, αξιοπρεπεστατο λαπτοπ των 1.000 ευρω αγορασα ?:wacko:

γιατι θα πηγαινες και θα εκανες παραπονα οτι σου πιανει σκονη η οθονη ή οτι τριζει το κουμπι?

Εν πασει περιπτωσει...το θεμα δεν ειναι τα 300€ αλλα το να κολλαμε σε θεματα ασημαντα οπως η σκονη στην οθονη και τα τριξιματα στα κουμπια...

Ας μην βλεπουμε το δεντρο και χανουμε το δασος...αυτο ειπα...δεν απαξιωσα τα 300€...

 

+1 :)

?????

Link to comment
Share on other sites

και ενα νεο ακομα ελαττωμα. παιρνω τηλ και δεν με ακουνε. ηρθε η ωρα για πεταμα...

 

Αυτο εχει συμβει και σε εμενα.. Απλα δεν ημουν σιγουρος αν φταιει η δικη μου συσκευη.

Η λυση ειναι να κλεισεις τη γραμμη κι απλα να ξαναπαρεις. Δεν μου το εχει κανει ποτε 2 συνεχομενες φορες.

Link to comment
Share on other sites

και ενα νεο ακομα ελαττωμα. παιρνω τηλ και δεν με ακουνε. ηρθε η ωρα για πεταμα...

 

Υπερβολή αυτό που λες!!! Θα πετάξεις το κινητό επειδή σου έκλεισε η γραμμή?

 

Είχες καλό σήμα και δεν σε ακούγανε? Μήπως μιλούσες απο handfree και είχε βγει λίγο το βύσμα απο την υποδοχή? Μήπως είχες καμιά εφαρμογή ανοικτή και έγινε κάποιο "conflict"?

Link to comment
Share on other sites

χθες εφτασα στα ορια. 5 τηλ και δεν με ακουγε κανεις...

δεν εκλεισε η γραμμη. ισως να ειναι ελαττωματική η συσκευή αλλα με εχει εκνευρίσει. πριν απο 2-3 μερες ακουγα ραδιο και ανα 30λεπτα μου εκανε ενα restart.

 

ισως να ακουγουμε υπερβολικός. ισως να ετυχε. οταν πηρα το 1 6290 δεν ειχε πανω το ασημένιο γυρο απο την καμερα. ειναι το 2 αυτο που εχω.

 

πριν αναφέρω κατι το εχω τσεκαρει για να ειμαι σιγουρος οτι δεν φταιει κατι αλλο εκτος απο την συσκευή...

 

αν το παω για service θα το παρω τουλάχιστον σε ένα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

χθες εφτασα στα ορια. 5 τηλ και δεν με ακουγε κανεις...

δεν εκλεισε η γραμμη. ισως να ειναι ελαττωματική η συσκευή αλλα με εχει εκνευρίσει. πριν απο 2-3 μερες ακουγα ραδιο και ανα 30λεπτα μου εκανε ενα restart.

 

ισως να ακουγουμε υπερβολικός. ισως να ετυχε. οταν πηρα το 1 6290 δεν ειχε πανω το ασημένιο γυρο απο την καμερα. ειναι το 2 αυτο που εχω.

 

πριν αναφέρω κατι το εχω τσεκαρει για να ειμαι σιγουρος οτι δεν φταιει κατι αλλο εκτος απο την συσκευή...

 

αν το παω για service θα το παρω τουλάχιστον σε ένα μηνα.

 

Mια αλλαγη μικροφωνου και σε 15' εισαι ετοιμος!!!

Τωρα οσο για τα ρεσταρτ...καλυτερα να μη κανεις βιαστικες κινησεις πανω στα νευρα σου...σε καταλαβαινω...ολοι φτανουμε στα ορια μας καποιες φορες...εγω θα σου προτεινα να περιμενεις την αναβαθμιση κι αμα δε δεις "φως"...τοτε σπρωξ'το..εκτος κι αν ειναι στην εγγυηση (προφανως, ναι) αλλα ποιος περιμενει τοσον καιρο τη Νοκια για την παραλαβη...Ασε, καλυτερα... "σκοτωσ' το:X

Link to comment
Share on other sites

Mια αλλαγη μικροφωνου και σε 15' εισαι ετοιμος!!!

Τωρα οσο για τα ρεσταρτ...καλυτερα να μη κανεις βιαστικες κινησεις πανω στα νευρα σου...σε καταλαβαινω...ολοι φτανουμε στα ορια μας καποιες φορες...εγω θα σου προτεινα να περιμενεις την αναβαθμιση κι αμα δε δεις "φως"...τοτε σπρωξ'το..εκτος κι αν ειναι στην εγγυηση (προφανως, ναι) αλλα ποιος περιμενει τοσον καιρο τη Νοκια για την παραλαβη...Ασε, καλυτερα... "σκοτωσ' το:X

 

δεν ξερω αν ειναι μικρόφωνο. σημερα παράδειγμα λειτουργεί κανονικά. εχω παρατηρήσει οτι το κανει μερικές φορες και μονο οταν καλώ εγω. την αναβάθμιση περιμένω μπας και ειναι θεμα software ολα αυτα τα κουλα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε suboy νομίζω πως αντιμετωπίζεις αυτο το πρόβλημα γιατί εχεις διαλέξει dual mode για δικτυο...βάλτο ειτε gsm ειτε 3g...οχι και τα δυο γιατι με την εναλλαγη μεταξυ gsm και 3g χανεται εντελως το σημα και δεν ακους τον αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε suboy νομίζω πως αντιμετωπίζεις αυτο το πρόβλημα γιατί εχεις διαλέξει dual mode για δικτυο...βάλτο ειτε gsm ειτε 3g...οχι και τα δυο γιατι με την εναλλαγη μεταξυ gsm και 3g χανεται εντελως το σημα και δεν ακους τον αλλο.

 

Δεν εχει να κανει με αυτο.

Μου εχει συμβει κι εμενα καποιες φορες να καλω και να μη με ακουνε. Οχι τοσο συχνα, αλλα εχει συμβει.

Θεμα software ειναι μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με αυτο.

Μου εχει συμβει κι εμενα καποιες φορες να καλω και να μη με ακουνε. Οχι τοσο συχνα, αλλα εχει συμβει.

Θεμα software ειναι μαλλον

 

εχει δικιο ο φιλος πιο πανω...

βαλε μονο GSM.

Παιζει σημαντικο ρολο αυτη η ρυθμιση!

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο φιλος πιο πανω...

βαλε μονο GSM.

Παιζει σημαντικο ρολο αυτη η ρυθμιση!

 

Αυτη η ρυθμιση δεν επηρεαζει το συγκεκριμενο θεμα.

Συμφωνω να εχει δικτυο μονο GSM, αλλα το θεμα οτι παιρνει τηλ και δε τον ακουν, επειδη μου εχει συμβει και εμενα, ειναι αλλο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα παρατηρησα οτι οταν το κλεινω το βραδυ(ελαχιστες φορες) και το ανοιγω το πρωι, η ημερομηνια του ειναι μια μερα πισω....! εχει συμβει και σ' αλλους αυτο το φαινομενο;;;

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

με την ημερομηνια δεν εχω δει κατι.

οσο για το gsm ειναι μονιμα. τα εχω κοιταξει και τεσταρει αρκετες φορες.

απο restart δεν εχει κανει σε κανεναν? μου κανει εντυπωση. αν βαλω να ακουσω κανα δυο ηχους παιζει να κολησει και να παρω ενα restart. τα κανω με προσοχη ολα και οχι τοσο γρηγορα. δεν το κανει και παντα και κανω υπομονη για update.

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω να ακουσω κανα δυο ηχους παιζει να κολησει και να παρω ενα restart. τα κανω με προσοχη ολα και οχι τοσο γρηγορα. δεν το κανει και παντα και κανω υπομονη για update.

 

restart μου έχει κάνει 3-4 φορές όταν πάρω μήνυμα και ενώ το πατήσω να ανοίξει για να το διαβάσω απο την εξωτερική οθόνη ανοίγω ταυτόχρονα το καπάκι του.. κάνει ένα γρήγορο restart και όλα OK μετά...:confused:

Link to comment
Share on other sites

restart μου έχει κάνει 3-4 φορές όταν πάρω μήνυμα και ενώ το πατήσω να ανοίξει για να το διαβάσω απο την εξωτερική οθόνη ανοίγω ταυτόχρονα το καπάκι του.. κάνει ένα γρήγορο restart και όλα OK μετά...:confused:

 

και ενα καλο που εγινε παρασκευη βραδυ, ηρθε ενα mms το οποιο το ακουσα αλλα δεν διαβασα. το κινητο εκανε απο την στιγμη που ηρθε το mms γυρο στα 10 restart. εβγαλα την μπαταρια το ανοιξα ξανα, εκανε 2-3 ακομα και μετα ολα οκ μεχρι τωρα που γραφω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μήπως σου έχει πέσει καμιά ελαττωματική συσκευή? Το δικό μου το έχω 2 βδομάδες περίπου και έχει κάνει ένα restart μόνο... (και έχω περάσει διάφορες εφαρμογές που τρέχουν...)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...