Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"de mporei na dinei mono h mia plebra kai h allh na apolambanei dixws ebgenh antallagmata."

 

Συγνώμη αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω τι έχει δώσει ως τώρα η πλευρά των καπνιστών και πρέπει να της το ανταποδώσουμε υποχωρώντας.

Γενικά αυτό που λες ισχύει, αλλά στην περίπτωση αυτή είναι off-topic...

Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνουμε για να είσαι ευχαριστημένος;

Να αγοράζουμε τα τσιγάρα εμείς στους καπνιστές με την προϋπόθεση να καπνίζουν μακριά μας;

Δεν υπάρχει αλληλοκατανόηση, όταν υπάρχουν απόψεις όπως ότι είναι απαράδεκτο που απαγορεύεται το κάπνισμα στα τραίνα!

Όταν ζητά κάποιος από καπνιστή να σβήσει το τσιγάρο στο τραίνο και ο τύπος γυρνάει και βγάζει τον καπνό στα μούτρα του επιβάτη.

Δεν είναι λογικό να ζητάτε να συμβιβαστούμε με καταστάσεις που καταστρέφουν την υγεία μας προκειμένου να ξεχαρμανιάζουν κάποιοι!!!

ti na kanoumedhladh?to ena den einai logiko,to allo se thigei,pou tha paei afth h douleia?

tha mas apomwnosete sth telikh kai tha mas dhmiourghsete kai psuxologika problhmata.

kai eimaste kai ebaisthita paidia oi kapnistes.tha fame kai kamia trelh xarmana kai meta tha saltaroume entelws.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

"de mporei na dinei mono h mia plebra kai h allh na apolambanei dixws ebgenh antallagmata."

 

Συγνώμη αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω τι έχει δώσει ως τώρα η πλευρά των καπνιστών και πρέπει να της το ανταποδώσουμε υποχωρώντας.

Γενικά αυτό που λες ισχύει, αλλά στην περίπτωση αυτή είναι off-topic...

Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνουμε για να είσαι ευχαριστημένος;

Να αγοράζουμε τα τσιγάρα εμείς στους καπνιστές με την προϋπόθεση να καπνίζουν μακριά μας;

Δεν υπάρχει αλληλοκατανόηση, όταν υπάρχουν απόψεις όπως ότι είναι απαράδεκτο που απαγορεύται το κάπνισμα στα τραίνα!

Όταν ζητά κάποιος από καπνιστή να σβήσει το τσιγάρο στο τραίνο και ο τύπος γυρνάει και βγάζει τον καπνό στα μούτρα του επιβάτη.

Δεν είναι λογικό να ζητάτε να συμβιβαστούμε με καταστάσεις που καταστρέφουν την υγεία μας προκειμένου να ξεχαρμανιάζουν κάποιοι!!!

 

Όχι απλά να γίνουν όπως ήταν παλιά, ένα βαγόνι για τους καπνιστές.

Οι καπνιστές είναι από τους σημαντικότερους οικονομικούς πόρους της χώρας μας.

Το λέω και λυπάμαι αλλά έτσι είναι…..

Όταν λέει δίνει εννοεί στην εφαρμογή του νόμου...

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά να γίνουν όπως ήταν παλιά, ένα βαγόνι για τους καπνιστές.

Οι καπνιστές είναι από τους σημαντικότερους οικονομικούς πόρους της χώρας μας.

Το λέω και λυπάμαι αλλά έτσι είναι…..

 

Αυτο το μετρο ειναι σωστο.!!!..αλλα δεν μου λες?στην καφετερεια τι προτινεις? να κανουν δυο αιθουσες?γιατι αυτο που εχουν κανει ως τωρα με θεσεις καπνιστων και μη ειναι αχρηστο αφου ο καπνος φτανει παντου.ααα και αμα καποιος απο την παρεα σου δεν καπνιζει θα παει στην αλλη αιθουσα και θα τα λετε με sms? τεσπα παντως σε αυτο που σου δινω συγχαρτηρια ειναι που συμβαλεις στην οικονομια της χωρας μας...αγαπατε την Ελλαδα? Καπνιστε λοιπον :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μετρο ειναι σωστο.!!!..αλλα δεν μου λες?στην καφετερεια τι προτινεις? να κανουν δυο αιθουσες?γιατι αυτο που εχουν κανει ως τωρα με θεσεις καπνιστων και μη ειναι αχρηστο αφου ο καπνος φτανει παντου.ααα και αμα καποιος απο την παρεα σου δεν καπνιζει θα παει στην αλλη αιθουσα και θα τα λετε με sms? τεσπα παντως σε αυτο που σου δινω συγχαρτηρια ειναι που συμβαλεις στην οικονομια της χωρας μας...αγαπατε την Ελλαδα? Καπνιστε λοιπον :)

pnebma antilogias eisai.oti den sou aresei na to akous(enw isxuei kiolas) to katakrineis xwris logo.oti sumbaloun oi kapnistes sthn anorthwsh ths oikonomias ths xwras einai apodedeigmeno afou ws epi to pleiston oi perissoteroi to sunduazoun kai me alla athlimata.

egw proteinw na kanoun kafe mono gia kapnistes h mono gia akapnous.

kai tha deis ,poso tha parameinei anoixth to kafe me akapnous,an ftiaxtei pote.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

oti nanai,asxeto
Ενώ εσύ 4 σελίδες thread όλο σχετικά γράφεις!

 

tha fame kai kamia trelh xarmana kai meta tha saltaroume entelws.
Σιγά μην σκίσετε και κανα καλσόν! :lol: :p :lol:

 

Οι καπνιστές είναι από τους σημαντικότερους οικονομικούς πόρους της χώρας μας.
Αυτό που το πας? Τελικά μάλλον συγνώμη πρέπει να σας ζητήσουμε και από πάνω! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ενώ εσύ 4 σελίδες thread όλο σχετικά γράφεις!

 

Σιγά μην σκίσετε και κανα καλσόν! :lol: :p :lol:

 

Αυτό που το πας? Τελικά μάλλον συγνώμη πρέπει να σας ζητήσουμε και από πάνω! :lol:

re file egw pistebw oti proagw thn suzhthsh kai an lew kati sxetizetai amesa me to paron topic.

esu petaxthkes ksafnika kai eipes kati pou den eixe kamia logikh sunexeia,den apantouse se kapoio erwthma pou tethike,kai genika den eixe kamia sxesh me ta metra pou prepei na lifthoun.egw ftaiw pou eipa oti einai asxeto?

de foraw kalson.esu pou foras omws,kati tha ksereis parapanw.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μετρο ειναι σωστο.!!!..αλλα δεν μου λες?στην καφετερεια τι προτινεις? να κανουν δυο αιθουσες?γιατι αυτο που εχουν κανει ως τωρα με θεσεις καπνιστων και μη ειναι αχρηστο αφου ο καπνος φτανει παντου.ααα και αμα καποιος απο την παρεα σου δεν καπνιζει θα παει στην αλλη αιθουσα και θα τα λετε με sms? τεσπα παντως σε αυτο που σου δινω συγχαρτηρια ειναι που συμβαλεις στην οικονομια της χωρας μας...αγαπατε την Ελλαδα? Καπνιστε λοιπον :)

 

Μου έχει τύχει σε παρέα αυτό ούτε μια ούτε δύο και επικράτησε ο ισχυρότερος, δηλαδή το πλειοψηφικά μέρος ή έχει τύχει να υποχωρήσω.

Γενικά αναλόγως την διαμόρφωση του χώρου φυσικά που θα το κρίνουν οι αρμόδιοι και όχι ο επιχειρηματίας με την συμβολή και του σωστού εξαερισμού κτλ.

Τέλος πάντων μην μου κόβεις αυτή την δυνατότητα που είχα και ας είναι μόνο 2 τραπέζια από όλο το μαγαζί που να επιτρέπεται.

Αλλά γιατί συζητάμε ακόμα αυτό το θέμα όταν είμαστε η χώρα με αυτήν την θλιβερή πρωτιά και όταν ξέρουμε πως δεν πρόκειται να κουνηθεί φύλλο.

Link to comment
Share on other sites

pnebma antilogias eisai.oti den sou aresei na to akous(enw isxuei kiolas) to katakrineis xwris logo.oti sumbaloun oi kapnistes sthn anorthwsh ths oikonomias ths xwras einai apodedeigmeno afou ws epi to pleiston oi perissoteroi to sunduazoun kai me alla athlimata.

egw proteinw na kanoun kafe mono gia kapnistes h mono gia akapnous.

kai tha deis ,poso tha parameinei anoixth to kafe me akapnous,an ftiaxtei pote.

 

Κοιτα να δεις...πνευμα αντιλογιας δεν ειμαι αλλα νομιζω οτι τουλαχιστον εχω την λογικη και σεβομαι τους γυρω μου.Το οτι συμβαλεις στην οικονομια της χωρας ειναι δεκτον και δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει να το ακουω...αλλα μου κανει εντυπωση που εισαι περιφανος που συμβαλεις στην οικονομια αλλα αδιαφορεις που βρωμιζεις με σκουπιδια γυρω σου και χαλας την εικονα της πολης σου...Παντως πραγματικα ετσι οπως το πας θα πρεπει να σε ευχαριστησουμε ολοι εμεις που δεν καπνιζουμε (οσοι και αν ειμαστε -πολλοι ή λιγοι) για το καλο μου κανεις στην οικονομια της χωρας

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

re file egw pistebw oti proagw thn suzhthsh kai an lew kati sxetizetai amesa me to paron topic.

esu petaxthkes ksafnika kai eipes kati pou den eixe kamia logikh sunexeia,den apantouse se kapoio erwthma pou tethike,kai genika den eixe kamia sxesh me ta metra pou prepei na lifthoun.egw ftaiw pou eipa oti einai asxeto?

de foraw kalson.esu pou foras omws,kati tha ksereis parapanw.

 

 

Έτσι, κάποιοι εδώ μέσα λένε δεν μπαίνουμε στο myphone να βγάλουμε την αντιδραστικότητα μας και την χολή μας και μην κάνουμε καν διάλογο. :p

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει σε παρέα αυτό ούτε μια ούτε δύο και επικράτησε ο ισχυρότερος, δηλαδή το πλειοψηφικά μέρος ή έχει τύχει να υποχωρήσω.

Γενικά αναλόγως την διαμόρφωση του χώρου φυσικά που θα το κρίνουν οι αρμόδιοι και όχι ο επιχειρηματίας με την συμβολή και του σωστού εξαερισμού κτλ.

Τέλος πάντων μην μου κόβεις αυτή την δυνατότητα που είχα και ας είναι μόνο 2 τραπέζια από όλο το μαγαζί που να επιτρέπεται.

Αλλά γιατί συζητάμε ακόμα αυτό το θέμα όταν είμαστε η χώρα με αυτήν την θλιβερή πρωτιά και όταν ξέρουμε πως δεν πρόκειται να κουνηθεί φύλλο.

 

Προσωπικα εμενα αν ο χωρος ειναι σωστα διαμορφωμενος και δεν με ενοχλει ο καπνος ειναι οκ αλλα οταν ακουω αυτο το αν σας ενοχλει ο καπνος να μεινετε σπιτι... ε τοτε τι να λεμε για δικαιωματα και υποχρεωσεις σε μια κοινωνια πολιτισμενη :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις...πνευμα αντιλογιας δεν ειμαι αλλα νομιζω οτι τουλαχιστον εχω την λογικη και σεβομαι τους γυρω μου.Το οτι συμβαλεις στην οικονομια της χωρας ειναι δεκτον και δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει να το ακουω...αλλα μου κανει εντυπωση που εισαι περιφανος που συμβαλεις στην οικονομια αλλα αδιαφορεις που βρωμιζεις με σκουπιδια γυρω σου και χαλας την εικονα της πολης σου...Παντως πραγματικα ετσι οπως το πας θα πρεπει να σε ευχαριστησουμε ολοι εμεις που δεν καπνιζουμε (οσοι και αν ειμαστε -πολλοι ή λιγοι) για το καλο μου κανεις στην οικονομια της χωρας

egw proswpika de brwmizw tipota kai pouthena.oti petaw kana skoupidaki an den brw kado,to kanw.kai tis gopes polles fores petaw alla den to kanw epithdes.mou aresei h kathariothta kai eimai upermaxos ths ugieinhs,alla kapoies sinithies oso blaberes ki an einai-apla den kobontai.egw de mporw na fantastw th zwh mou xwris tsigaro-kai alles ousies (oxi aparaithtws illegal).oloi suneisferoume sthn oikonomia ths xwras mas,alloi polu,alloi ligo.

alla den einai kako pistebw na anaferthi ki afto efoson empiptei sthn pragmatikothta.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

alfiegen

 

Για να γίνει δημιουργικός και γόνιμος διάλογος θα πρέπει πρώτα να σταματήσουν οι προκαταλήψεις, τα φτηνά λογάκια και επιχειρήματα και οι λογικές ότι αφού είμαι εγώ καλά να πάνε να μα**θούν οι άλλοι.

Ακριβώς. Ας σταματήσει η λογική "εγώ να είμαι καλά, να απολαμβάνω το τσιγαράκι μου σκοτώνοντας τους άλλους κι ας πάνε να γαμηθούν"

 

Εγώ μπορώ να σε καταλάβω και ήσουν απόλυτα σαφής και δεν μένω μόνο στο ότι συμπάσχω αλλά θα ήμουν διατεθειμένος όπως και εσύ φαντάζομαι να βρεθεί μια μέση λύση που θα ικανοποιούσε όλους μας, όμως όταν δεν υπάρχει πολιτισμός υπάρχει ο αυταρχισμός.

Η μέση λύση θα ήταν να εφαρμοστούν μέτρα στα μαγαζιά. Αφού δεν εφαρμόζεται η επόμενη οδός είναι αυτή της πλήρους απαγόρευσης. Έτσι όπως το είπες είναι. Πολιτισμός μηδέν από τους περισσότερους καπνιστές, γι' αυτό και έρχεται ο αυταρχισμός.

 

egw opws blepeis eimai polu diallaktikos tupos kai den aporriptw tipota.tha sumfwnhsw mazi sou,oti den prepei na kapnizw ekei pou den prepei (ean kai efoson thespistoun oi sugkekrimenoi nomoi).alla den tha kanw mono egw upoxwrhseis monimws.

Με το να ενοχλείς τους άλλους με τον καπνό σου, μόνο σαν υποχώρηση δεν ακούγεται. Εκτός κι αν μας πεις οτι καπνίζεις μόνο στο σπίτι σου ή όταν είσαι έξω κάθεσαι μακριά από κόσμο για να μην ενοχλείς...

 

ti na kanoumedhladh?to ena den einai logiko,to allo se thigei,pou tha paei afth h douleia?

tha mas apomwnosete sth telikh kai tha mas dhmiourghsete kai psuxologika problhmata.

kai eimaste kai ebaisthita paidia oi kapnistes.tha fame kai kamia trelh xarmana kai meta tha saltaroume entelws.

Καλό :lol: :lol: :up: (μόνο αν το εκλάβουμε σαν αστείο φυσικά)

 

Αυτο το μετρο ειναι σωστο.!!!..αλλα δεν μου λες?στην καφετερεια τι προτινεις? να κανουν δυο αιθουσες?γιατι αυτο που εχουν κανει ως τωρα με θεσεις καπνιστων και μη ειναι αχρηστο αφου ο καπνος φτανει παντου.ααα και αμα καποιος απο την παρεα σου δεν καπνιζει θα παει στην αλλη αιθουσα και θα τα λετε με sms? τεσπα παντως σε αυτο που σου δινω συγχαρτηρια ειναι που συμβαλεις στην οικονομια της χωρας μας...αγαπατε την Ελλαδα? Καπνιστε λοιπον :)

Ε οκ. Το τελευταίο που θα έπρεπε να μας απασχολεί αν εφαρμοστεί τέτοιο μέτρο είναι αυτό. Κάποιοι από την παρέα θα αναγκαστούν να υποχωρήσουν και να πάνε με τους καπνιστές ή το ανάποδο...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εμενα αν ο χωρος ειναι σωστα διαμορφωμενος και δεν με ενοχλει ο καπνος ειναι οκ αλλα οταν ακουω αυτο το αν σας ενοχλει ο καπνος να μεινετε σπιτι... ε τοτε τι να λεμε για δικαιωματα και υποχρεωσεις σε μια κοινωνια πολιτισμενη :worry:

 

Όχι έτσι, από την στιγμή που το μαγαζί επικαλείται πως είναι και για μη καπνιστές είναι υποχρεωμένος ο μαγαζάτορας να βρεί τον τρόπο, ειδάλλως δεν πρέπει να λειτουργεί…και εγώ μαζί σου :mad:

Δεν είναι η ενόχληση ενός καπνού οποιουδήποτε αλλά του τσιγάρου και το παθητικό κάπνισμα είναι χειρότερο από το κάπνισμα.

Δεν μπορώ όμως τις γενικότητες που απαγορεύουμε το κάπνισμα σε όλες τις καφετέριες, απαγορεύουμε τα παιχνίδια στο Ιντερνετ Καφε για να μην παίξουμε φρουτάκια κτλ

Link to comment
Share on other sites

egw proswpika de brwmizw tipota kai pouthena.oti petaw kana skoupidaki an den brw kado,to kanw.kai tis gopes polles fores petaw alla den to kanw epithdes.mou aresei h kathariothta kai eimai upermaxos ths ugieinhs,alla kapoies sinithies oso blaberes ki an einai-apla den kobontai.egw de mporw na fantastw th zwh mou xwris tsigaro-kai alles ousies (oxi aparaithtws illegal).oloi suneisferoume sthn oikonomia ths xwras mas,alloi polu,alloi ligo.

alla den einai kako pistebw na anaferthi ki afto efoson empiptei sthn pragmatikothta.

 

Συγγνωμη αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις δεν το κανω επιτηδες?Τρεμει το χερι σου και πεφτει καταλαθος?Ποναει η μεση σου και δεν σκυβεις να το μαζεψεις?Δεν σου ζητησε κανεις να κοψεις το τσιγαρο ή οποια ουσια εσενα σε ευχαριστει...το μονο που λεμε ειναι κανε αυτη την ουσια σε καποιον χωρο που δεν θα υπαρχουν αλλοι που ενοχλουντε (δεν ξερεις ποτε αν καποιος διπλα σου εχει σοβαρο προβλημα με αυτο - και σε παρακαλω μην ξαναπεις το να μεινει σπιτι του ή αν εχει προβλημα υγειας να παει στο νοσοκομειο γιατι κανεις δεν μπορει να στερησει την εξοδο σε καποιον).Οσο για την οικονομια οκ καλα κανεις και το ανεφερες αν και μαλλον εμενα με ενδιαφερει σε αυτο το θεμα η οικονομια που κανω στην τσεπη μου απο 3-6 ευρω την ημερα.Οσο για το καπνισμα γενικα και εγω κανω 1-2 τσιγαρα το 6 μηνο αν δεν ειμαι καλα (αλλα και παλι δεν με βοηθησαν ποτε) αλλα φροντιζω να μην ενοχλω κανεναν και οταν τα κανω εχω επιγνωση του τι κανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις δεν το κανω επιτηδες?Τρεμει το χερι σου και πεφτει καταλαθος?Ποναει η μεση σου και δεν σκυβεις να το μαζεψεις?Δεν σου ζητησε κανεις να κοψεις το τσιγαρο ή οποια ουσια εσενα σε ευχαριστει...το μονο που λεμε ειναι κανε αυτη την ουσια σε καποιον χωρο που δεν θα υπαρχουν αλλοι που ενοχλουντε (δεν ξερεις ποτε αν καποιος διπλα σου εχει σοβαρο προβλημα με αυτο - και σε παρακαλω μην ξαναπεις το να μεινει σπιτι του ή αν εχει προβλημα υγειας να παει στο νοσοκομειο γιατι κανεις δεν μπορει να στερησει την εξοδο σε καποιον).Οσο για την οικονομια οκ καλα κανεις και το ανεφερες αν και μαλλον εμενα με ενδιαφερει σε αυτο το θεμα η οικονομια που κανω στην τσεπη μου απο 3-6 ευρω την ημερα.Οσο για το καπνισμα γενικα και εγω κανω 1-2 τσιγαρα το 6 μηνο αν δεν ειμαι καλα (αλλα και παλι δεν με βοηθησαν ποτε) αλλα φροντιζω να μην ενοχλω κανεναν και οταν τα κανω εχω επιγνωση του τι κανω.

dhladh pou na petaksw tis gopes?se kado gia na balw fwtia?afou den uparxoun pouthena tasakia ston dromo.kai oso afora ta mikroskoupidakia an brw kado tha ta riksw ekei,an den brw ti ginetai?tha eimai kinhth skoupidiara?afto pou eipa,opoios den antexei ton kapno na meinei spiti tou,to eipa giati kai kapoios allos eipe akribws to idio gia tous kapnistes.

den einai lush na kathomai egw spiti mou na kapnizw,kai na bgainoun eksw mono oi akapnoi.

kai sto katw katw an ginei afto,de tha kukloforei kanenas eksw.

tha ftiaksoume private tekedes.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

dhladh pou na petaksw tis gopes?se kado gia na balw fwtia?afou den uparxoun pouthena tasakia ston dromo.kai oso afora ta mikroskoupidakia an brw kado tha ta riksw ekei,an den brw ti ginetai?tha eimai kinhth skoupidiara?afto pou eipa,opoios den antexei ton kapno na meinei spiti tou,to eipa giati kai kapoios allos eipe akribws to idio gia tous kapnistes.

den einai lush na kathomai egw spiti mou na kapnizw,kai na bgainoun eksw mono oi akapnoi.

kai sto katw katw an ginei afto,de tha kukloforei kanenas eksw.

tha ftiaksoume private tekedes.

 

Παρε ενα μπρελοκ που ειναι και τασακι ή αλλιως μην καπνιζεις στον δρομο ή καπνιζε αλλα σβησε το τσιγαρο σου και πεταξε το στον καδο...υπαρχουν λυσεις βλεπεις αλλα μαλλον δεν βολευουν ε? Οπως ειπα και πριν ολοι εχουμε δικαιωμα να βγουμε εξω αλλα να σεβομαστε και τους γυρω μας.Βγες λοιπον αλλα μην ενοχλεις τον διπλανο σου με τον καπνο που του πετας αλλιως βρες ΕΣΥ λυση πως θα το κανεις.Π.χ αν καθισει καποιος διπλα σου και να αρχησει να φτυνει στο πατωμα δεν θα σε ενοχλησει? Τι θα πεις? Δεν πειραζει αφου δεν αντεχε? :worry: Μπορει να σου φανει ακραιο αλλα ετσι ειναι...αν ο καθενας μας κανει οτι θελει απλα με μια δικαιλογια τοτε αστα να πανε.

ααα και δεν εχω κατι προσωπικα μαζι σου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

katarxhn sugnwmh yia to "mpourdes" pou eipa prohgoumenos, sevasth h apopsi olonwn, lathos diko mou..

to na leme oti oi kapnistes voithane tin oikonomia einai ftini dikaiologia. opws ftini einai na leme oti autoi ftaine yia tous vromikous xwrous..an prosekste kala de tha vreite mono gopes stous dromous alla kathe eidous skoupidiwn...ti prepei na ginei na apagoreusoume na trwme kai turopites se dhmosio xwro yia na mi petaksoume kato to xarti meta?? de nomizw..

apo thema eugeneias kai mono an doume kapoios dipla mas enoxleite apo to kapno na stamatisoume to kapnisma alla kaneis de mporei na epivalei na mi kapnizoume me to zori...kai oi kafeteries an theloun na krathsoun to kosmo tha prepei na diamorfosoun eidiki aithousa yia kapnistes h na xwrisoun ti kafeteria kata kapoio tropo na mh phgainei o kapnos se mia meria tou magaziou allios tha xasoun tous kapnistes h tous mi kapnistes apo pelateia..

se lewforeia kai trena ktl kalos na apagoreuete alla ekso an se peirazei o kapnos phgaine katse allou, se dhmosio anoixto xwro o kathenas exei dikaiwma na kanei oti thelei

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

kai na dwsw ena paradeigma:

eixa paei se kazino ta xriastougenna opou uphrxe eidiki aithousa yia mi kapnistes kai mia gunaika dipla mou pou epaize tin enoxlouse o kapnos (de to eixa katalavei) mexri pou tsantistike kai mou pe na to svisw me tsampouka. me liga logia irthe o manager kai leei oti de moprei na kanei tipota yiati sto main room epitrepete to kapnisma, h dikaiologia tis htan oti de paei me tous mi kapnistes yiati ekei de kerdizei (!), too bad tis leei o manager kai h gunaika efuge:D:p:up:

alla tha to svina an mou to lege me tropo

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

γιατι περιμενετε να κανουν κατι οι αλλοι, για να κανετε εσεις;;
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει δηλαδή να εφαρμόζουμε τους νόμους και ας είναι άδικοι.
Χαλαρά το πιο γελοίο που διάβασα εδώ... Δηλαδή αν κρίνω εγώ ότι είναι «άδικος» ο νόμος που προστατεύει την ανθρώπινη ζωή, μπορώ να σου σκοτώσω την οικογένεια; :wacko: :blink: Ο νόμος είναι νόμος, αν νομίζεις ότι είναι άδικος ρίχνεις την κυβέρνηση, δεν το παραβαίνεις! :fool: :rolleyes:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Να εκτελέσουμε όλους τους αλκοολικούς και τους αλλοδαπούς γιατί είναι εν δυνάμει φονιάδες κτλ κτλ
Όπως το έγραψες όλοι αυτοί είναι «εν δυνάμει» φονίαδες. Όταν γίνουν φονιάδες τιμωρούνται παραδειγματικά. Εσείς που είσαστε ήδη αποδεδειγμένα φονιάδες με το κάπνισμα τι γίνεται; ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δυστυχώς ότι έχετε πέσει οι περισσότεροι (μη γράψω όλοι) στην παγίδα των ΜΜΕ και του πιθικισμού συμπεριφορών εξωτερικού.

 

Κάθεστε 9 σελίδες και "τσακώνεστε" για το θέμα του τσιγάρου. Δεν έχει καταλάβει κανείς ότι όλη η ιστορία με το τσιγάρο είναι άλλη μία κοροιδία.

 

Ας πάρουμε πρώτα του φίλους μας τους Αμερικάνους. Αφού "κόπτονται" τόσο πολύ για την υγεία μας και απαγορεύουν το τσιγάρο ακόμα και στους εξωτερικούς δημόσιους χώρους (Ιαν 2000 , Disney World , Φλόριντα μου είπαν ότι απαγορεύεται το τσιγάρο στα πάρκα - προσοχή σε πάρκο με δέντρα ήμουν - και υπάρχουν ειδικοί χώροι καπνιστών) γιατί λοιπόν δεν κλείνουν τα εργοστάσια παραγωγής τσιγάρων και καπνού να ησυχάσουμε όλοι μας και να μην υπάρχει λόγος ούτε για απαγορεύσεις , ούτε για τίποτα?

 

Οι υπόλοιποι "πολιτισμένοι" Ευρωπαίοι ακολούθησαν την πολιτική των αφεντικών τους , των Αμερικάνων, με αρχηγό φυσικά την αποικία των Αμερικάνων στην Ευρώπη που ονομάζεται Αγγλία.

 

Καλή Χρονιά.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Ας πάρουμε πρώτα του φίλους μας τους Αμερικάνους. Αφού "κόπτονται" τόσο πολύ για την υγεία μας και απαγορεύουν το τσιγάρο ακόμα και στους εξωτερικούς δημόσιους χώρους (Ιαν 2000 , Disney World , Φλόριντα μου είπαν ότι απαγορεύεται το τσιγάρο στα πάρκα - προσοχή σε πάρκο με δέντρα ήμουν - και υπάρχουν ειδικοί χώροι καπνιστών) γιατί λοιπόν δεν κλείνουν τα εργοστάσια παραγωγής τσιγάρων και καπνού να ησυχάσουμε όλοι μας και να μην υπάρχει λόγος ούτε για απαγορεύσεις , ούτε για τίποτα?
Γιατί, αγαπητέ, το νόημα είναι να προστατεύσεις τους ΠΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ όχι να κόψεις το κάπνισμα σε όλους. Δεν θέλουμε (οι αντικαπνιστές) να σας επιβάλλουμε να μην καπνίζετε γενικώς. Δεν μας ενδιαφέρει αν θέλετε να αυτοκτονήσετε (αν και κοστίζετε στα ταμεία που πληρώνουμε όλοι, ενώ στην Αμερική με το ανύπαρκτο δημόσιο ασφαλιστικό θα ήταν και τσάμπα). Και καταλαβαίνουμε ότι παίρνετε ευχαρίστηση από αυτό όπως παίρνουν και άλλοι από το ποτό, το φαΐ κ.τλ. Θέλουμε να μην παίρνετε και εμάς στο λαιμό σας, πόσο δύσκολο είναι πια να κατανοηθεί αυτό;

 

Καλή Χρονιά...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά το πιο γελοίο που διάβασα εδώ... Δηλαδή αν κρίνω εγώ ότι είναι «άδικος» ο νόμος που προστατεύει την ανθρώπινη ζωή, μπορώ να σου σκοτώσω την οικογένεια; :wacko: :blink: Ο νόμος είναι νόμος, αν νομίζεις ότι είναι άδικος ρίχνεις την κυβέρνηση, δεν το παραβαίνεις! :fool: :rolleyes:

Και μετά μου λες ότι δεν πιστεύεις ότι είναι δυνατόν να υπάρχει άτομο που δεν καταλαβαίνει ότι το κάπνισμα και δη το παθητικό βλάπτει... :p

 

Vampyre, την ταινία The insider την έχεις δει φαντάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...