Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα Μάλμπορο ?????? Παπαπα

Ντάβιντοφ λευκά ή και τα Gold είναι τα πιο ελαφριά και έχουν αρκετά καλό καπνό ...

Από την άλλη έχεις τα Prince τα χρυσά ή τα λευκά, τα οποία είναι τρομερά, είναι ελαφριά και γευστικά, κατά την γνώμη μου ο καλύτερος καπνός ...

 

Αν και για να λέμε την αλήθεια, καλό θα ήταν να μην σου γίνει συνήθεια ... Είναι φοβερό το τσιγάρο σε ορισμένες περιπτώσεις αλλά η αλήθεια να λέγεται, έτσι ???? :)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα! Η πλακα ειναι οτι απο πολυ μικρη "επρηζα" την μανα μου να το κοψει αλλα τελικα δεν μπορεις να εχεις αποψη για κατι αν δεν δοκιασεις ο ιδιος.. ;/
Link to comment
Share on other sites

^ Δεν συμφέρει το τσιγάρο, για "κανονική χρήση" δηλαδή ένα πακέτο τη μέρα -κατά τη γνώμη μου. Ειδικά τώρα με την οικονομική κατάσταση που επικρατεί! Τόσα χρήματα κάθε μέρα για μια... σαχλαμάρα που είναι και βλαβερή από πάνω; no-no! Αξίζει μόνο για κανένα τσιγάρο με τον καφέ ή για εφέ - γνωριμίες στο μπαρ (μήπως έχετε φωτιά ;) ; ). Οπότε καλύτερα καθόλου τσιγάρο ή για τέτοια "κοινωνική χρήση" το Davidoff πχ που είναι "μουράτο" τσιγάρο είναι καλή πρόταση. Ή κανένα σλιμ γκομενίστικο από τα πολλά που κυκλοφορούν.
Link to comment
Share on other sites

@Xamogelo ποσο χρονων εισαι; Μην ξεκινας το τσιγαρο. Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα. Μην κανεις το λαθος
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

@tseapis

διαφωνώ κάθετα με την άποψή σου!

δηλαδή να καπνίζεις για να γνωρίσεις κόσμο;:cry: και πιο συγκεκριμενα να καπνίζεις συγκεκριμμένες μάρκες για εφέ;:lol:

ναι, οκ, δε συμφέρει για "κανονική χρήση" όπως αναφέρεις, αλλα καλώς ή κακώς κάποιοι δε μπορούμε χωρίς αυτό:) μπήκαμε στο τρυπάκι/συνήθεια/εξάρτηση, πες το όπως θές:rolleyes:

 

@zipperant

ναι, από ότι φαίνεται είναι απο τα χειρότερα πράγματα στον κόσμο, αλλά όταν αποτρέπεις κάποιον να το κάνει, θα το κάνει μόνο και μόνο από αντίδραση. ειδικά άν το ατομο αυτό είναι μικρό σε ηλικία:!:

 

 

τελικά με την αύξηση τιμής στα τσιγάρα τί γίνεται; με είπαν 1/3 θα είχαμε αύξηση αλλά τίποτα ακόμη

Link to comment
Share on other sites

^ Δεν συμφέρει το τσιγάρο, για "κανονική χρήση" δηλαδή ένα πακέτο τη μέρα -κατά τη γνώμη μου. Ειδικά τώρα με την οικονομική κατάσταση που επικρατεί! Τόσα χρήματα κάθε μέρα για μια... σαχλαμάρα που είναι και βλαβερή από πάνω; no-no! Αξίζει μόνο για κανένα τσιγάρο με τον καφέ ή για εφέ - γνωριμίες στο μπαρ (μήπως έχετε φωτιά ;) ; ). Οπότε καλύτερα καθόλου τσιγάρο ή για τέτοια "κοινωνική χρήση" το Davidoff πχ που είναι "μουράτο" τσιγάρο είναι καλή πρόταση. Ή κανένα σλιμ γκομενίστικο από τα πολλά που κυκλοφορούν.

 

ΣΥΓΝΩΜΗ; Αυτή είναι μια άποψη,γνώμη ή πιστεύω; Όπως και να έχει "φίλε" νομίζω ότι είσαι πάρα πολύ εκτός πραγματικότητας!!!!

Που ακούστηκε τέτοιο άθλιο πράγμα; Τσιγάρο για να κάνεις κοινωνικό δίκτυο;;; Έλεος!!!! Αυτοί είναι οι τρόποι τη σήμερον ημέρα; Αν ναι και αν αυτός είναι ο επιθυμητώς τρόπος για να "ρίξεις" τον-την Χ, τότε είμαστε άξιοι της τύχης μας!!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

@zipperant

ναι, από ότι φαίνεται είναι απο τα χειρότερα πράγματα στον κόσμο, αλλά όταν αποτρέπεις κάποιον να το κάνει, θα το κάνει μόνο και μόνο από αντίδραση. ειδικά άν το ατομο αυτό είναι μικρό σε ηλικία:!

 

Aκριβώς αυτό.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

τελικά με την αύξηση τιμής στα τσιγάρα τί γίνεται; με είπαν 1/3 θα είχαμε αύξηση αλλά τίποτα ακόμη

 

πόσο γκαντέμης είμαι τελικά;:lol:

πριν λίγο πλήρωσα τον καπνό 4.30€:X

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 16& κατι ψιλα.. δεν εχω σκοπο να το 3εκινησω ως κα8ημερινη συνη8εια.. πιο πολυ επειδη μου αρεσε και για τις οποιες φορες "ταιριαζει" με το προγραμμα πχ. σε καφε ή σε καποιο club για να μην παιρνω απο τους αλλους. Γι'αυτο αλλωστε ρωτησα για ελαφρια..

Τωρα οσον αφορα το οτι το τσιγαρο αποτελει αφορμη για γνωριμιες επιτρεψτε μου & εμενα με τη σειρα μου να διαφωνησω υπαρχουν τοσα αλλα ωραια 8εματα για να 3εκινησεις μια ζητηση χωρις να βασιζεσαι στην "ευκολια" του : εχετε φωτια? :P

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 16& κατι ψιλα.. δεν εχω σκοπο να το 3εκινησω ως κα8ημερινη συνη8εια.. πιο πολυ επειδη μου αρεσε και για τις οποιες φορες "ταιριαζει" με το προγραμμα πχ. σε καφε ή σε καποιο club για να μην παιρνω απο τους αλλους. Γι'αυτο αλλωστε ρωτησα για ελαφρια..

Τωρα οσον αφορα το οτι το τσιγαρο αποτελει αφορμη για γνωριμιες επιτρεψτε μου & εμενα με τη σειρα μου να διαφωνησω υπαρχουν τοσα αλλα ωραια 8εματα για να 3εκινησεις μια ζητηση χωρις να βασιζεσαι στην "ευκολια" του : εχετε φωτια? :P

 

Καπως ετσι σκεφτηκαμε ολοι στην αρχη και καταληξαμε να καπνιζουμε 20 και πλεον χρονια. Ατιμο πραγμα το τσιγαρο...Αν μπορεις μην το ξαναβαλεις στο στομα σου. Αν δεν μπορεις παλι, ελα παλι εδω στο φορουμ σε 2 χρονακια και να δεις που θα λες "εχω κολλησει ρε γμτ".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ; Αυτή είναι μια άποψη,γνώμη ή πιστεύω; Όπως και να έχει "φίλε" νομίζω ότι είσαι πάρα πολύ εκτός πραγματικότητας!!!!

Που ακούστηκε τέτοιο άθλιο πράγμα; Τσιγάρο για να κάνεις κοινωνικό δίκτυο;;; Έλεος!!!! Αυτοί είναι οι τρόποι τη σήμερον ημέρα; Αν ναι και αν αυτός είναι ο επιθυμητώς τρόπος για να "ρίξεις" τον-την Χ, τότε είμαστε άξιοι της τύχης μας!!!

 

Ίσως θα έπρεπε να χαλαρώσεις λίγο...εκτός από το τσιγάρο κάνουν κακό και τα πολλά νεύρα.

Δεν είπε ο άνθρωπος ότι καπνίζει για να κάνει κοινωνικό δίκτυο.

Ως αστείο περισσότερο ανέφερε ότι μερικές φορές μπορείς να έχεις και τα τυχερά σου ζητώντας π.χ.

έναν αναπτήρα.

 

Το αν καπνίζεις ή όχι δεν σε κάνει καλύτερο από κάποιον άλλο.

Ίσως θα 'πρεπε να ψάξεις γιατί εκνευρίζεσαι τόσο με ένα απλό σχόλιο ενός καπνιστή.

Και στο κάτω κάτω αν είναι να συγχίζεσαι τόσο και να κάνεις αντικαπνιστικό κήρυγμα, ίσως θα

ήταν καλή ιδέα να μην επισκέπτεσαι το τόπικ που ονομάζεται "Κάπνισμα και τσιγάρα".

Link to comment
Share on other sites

Ίσως θα έπρεπε να χαλαρώσεις λίγο...εκτός από το τσιγάρο κάνουν κακό και τα πολλά νεύρα.

Δεν είπε ο άνθρωπος ότι καπνίζει για να κάνει κοινωνικό δίκτυο.

Ως αστείο περισσότερο ανέφερε ότι μερικές φορές μπορείς να έχεις και τα τυχερά σου ζητώντας π.χ.

έναν αναπτήρα.

 

Το αν καπνίζεις ή όχι δεν σε κάνει καλύτερο από κάποιον άλλο.

Ίσως θα 'πρεπε να ψάξεις γιατί εκνευρίζεσαι τόσο με ένα απλό σχόλιο ενός καπνιστή.

Και στο κάτω κάτω αν είναι να συγχίζεσαι τόσο και να κάνεις αντικαπνιστικό κήρυγμα, ίσως θα

ήταν καλή ιδέα να μην επισκέπτεσαι το τόπικ που ονομάζεται "Κάπνισμα και τσιγάρα".

Eτσι. Δεν με αηδιαζει κατι περισσοτερο απο αγνωστους μου που προσπαθουν να με "σωσουν". Θεωρω την συμπερηφορα αυτη απαραδεκτη.

Οσο αφορα στον αλλο φιλο,θα του ελαγα να περιμενει μεχρι να ενηλικιωθει και μετα αποφασιζει αν θελει να καπνιζει ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ; Αυτή είναι μια άποψη,γνώμη ή πιστεύω; Όπως και να έχει "φίλε" νομίζω ότι είσαι πάρα πολύ εκτός πραγματικότητας!!!!

Που ακούστηκε τέτοιο άθλιο πράγμα; Τσιγάρο για να κάνεις κοινωνικό δίκτυο;;; Έλεος!!!! Αυτοί είναι οι τρόποι τη σήμερον ημέρα; Αν ναι και αν αυτός είναι ο επιθυμητώς τρόπος για να "ρίξεις" τον-την Χ, τότε είμαστε άξιοι της τύχης μας!!!

 

Με βρίσκεις σύμφωνο πως είναι λάθος ... Όπως και να το κάνεις όμως, συμβαίνει ...

Ειδικά σε πιο μικρής ηλικίας όπως γυμνασίου, εγώ τα θυμάμαι καλά ότι γινόντουσαν, όχι ότι τα δικαιολογώ, απλά να πω πως τα παιδιά έχουν την δική τους λογική και τα δικά τους σκεπτικά ....

 

Σκάσε Χαμόγελο, χωρίς παρεξήγηση, έτσι ??? Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα σε σένα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις απο που μπορω να προμηθευτω χυμα ελληνικο καπνο και αν ναι ποσο περιπου παει το κιλο? Επισης εχει δοκιμασει κανεις βιολογικο καπνο?

 

http://www.sekesa.com/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=63&lang=el

Link to comment
Share on other sites

Με βρίσκεις σύμφωνο πως είναι λάθος ... Όπως και να το κάνεις όμως, συμβαίνει ...

Ειδικά σε πιο μικρής ηλικίας όπως γυμνασίου, εγώ τα θυμάμαι καλά ότι γινόντουσαν, όχι ότι τα δικαιολογώ, απλά να πω πως τα παιδιά έχουν την δική τους λογική και τα δικά τους σκεπτικά ....

 

Σκάσε Χαμόγελο, χωρίς παρεξήγηση, έτσι ??? Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα σε σένα ...

 

Όχι αδερφέ δε παρεξηγώ!

Φταίμε και εμείς σα γονείς σε πολλά πράγματα!

Η κοινωνία και έτσι όπως διαμορφώνει τα πράγματα είναι δύσκολο και δώσουμε και εμείς στα παιδιά μας τα απαιτούμενα και σωστά βήματα.

 

Τα καλύτερα σε όλες και όλους :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν προτείνω να καπνίζει κανείς για να κοινωνικοποιηθεί! Το έχω δει, όμως, να γίνεται: άτομα που δεν καπνίζουν καν κανονικά να κυκλοφορούν με πακέτο στα μπαρ ή σε κάποιους κύκλους τύπου συμφοιτητές ή στρατός για να είναι "μέσα στο πνεύμα". Βλάκες; Κομπλεξικοί; Γελοίο; Μπορεί! Συμβαίνει, όμως. Και όντως ελαφρώς αστειευόμενη έγραψα ότι αν είναι να το κάνει κάποιος, ας πάρει κάνα ακριβό τσιγάρο :rolleyes:. Μόνο να ξέρει ότι μπορεί να φύγει όλο το πακέτο στις τράκες τσάκα τσάκα :lol:!

Και μάλλον δεν είχα στο νου μου ότι μιλάμε για την ηλικία των 16, δηλαδή σχολείο και τα σχετικά, για να πω την αλήθεια... :O Ας περιμένει κανείς να ενηλικιωθεί και το σκέφτεται αν θέλει να καπνίζει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά υπάρχουν και αγόρια που δεν καπνίζουν (π.χ. εγώ), οι οποίοι οταν βλέπουμε μία άγνωστη κοπέλα να καπνίζει, απλά την προσπερνάμε και δεν θέλουμε να κάνουμε κάτι μαζί της, όσο όμορφη κι αν είναι.

Για ποιον λόγο δηλαδή? Για να είναι συνέχεια με ένα τσιγάρο στο στόμα? 'Η για να βρωμάει το στόμα/σπίτι/αυτοκίνητο τσιγαριλα? Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τα νέα camel refreshment (ή κάπως έτσι) με το "κουμπί"στο φίλτρο που, υποτίθεται ότι πατώντας το σου έρχεται μια αίσθηση φρεσκάδας;; Και λέω υποτίθεται γιατί προσωπικά που τα δοκίμασα δεν ένοιωσα κάτι τέτοιο.

Βέβαια, φανατικος του καπνού, απλά δοκιμές κάνω...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με βρίσκεις σύμφωνο πως είναι λάθος ... Όπως και να το κάνεις όμως, συμβαίνει ...

Ειδικά σε πιο μικρής ηλικίας όπως γυμνασίου, εγώ τα θυμάμαι καλά ότι γινόντουσαν, όχι ότι τα δικαιολογώ, απλά να πω πως τα παιδιά έχουν την δική τους λογική και τα δικά τους σκεπτικά ....

 

Σκάσε Χαμόγελο, χωρίς παρεξήγηση, έτσι ??? Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα σε σένα ...

 

 

Δεν παρεξηγω ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τα νέα camel refreshment (ή κάπως έτσι) με το "κουμπί"στο φίλτρο που, υποτίθεται ότι πατώντας το σου έρχεται μια αίσθηση φρεσκάδας;; Και λέω υποτίθεται γιατί προσωπικά που τα δοκίμασα δεν ένοιωσα κάτι τέτοιο.

Βέβαια, φανατικος του καπνού, απλά δοκιμές κάνω...:)

Συμπαθητικα ηταν.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα εβγαλαν σε αναλογίες Lights.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαρτακια καπνοπραγωγων,φιλτρακια καπνοπαραγωγων + καπνο Καρελια. Made in Greece ολα. Ουτε φραγκο σε Γερμανους και Ολλανδους πλεον.

 

Σορρυ που θα σε στενοχωρισω αλλα μαλλον ειναι γερμανικα. Εμπορος μου ειπε οτι τα φερνει η Rolling. Για αυτο και αλλαξαν ονομα απο ελληνικον σιγαροχαρτον σε σιγαροχαρτον καπνοπαραγωγων.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που θα σε στενοχωρισω αλλα μαλλον ειναι γερμανικα. Εμπορος μου ειπε οτι τα φερνει η Rolling. Για αυτο και αλλαξαν ονομα απο ελληνικον σιγαροχαρτον σε σιγαροχαρτον καπνοπαραγωγων.

Πανω στην συσκευασια απο το χαρτακι (στο πισω μερος της) γραφει οτι ειναι ελληνικο προιον απο την rolling hellas. . Οποτε δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Πανω στην συσκευασια απο το χαρτακι (στο πισω μερος της) γραφει οτι ειναι ελληνικο προιον απο την rolling hellas. . Οποτε δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο.

 

Με πρωτες υλες απο την ευρωπη ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...